Palangos TAU studentai užbaigė mokslo metus

Palangos tiltas, 2018-06-14
Peržiūrėta
2178
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos TAU studentai užbaigė mokslo metus

Besikeičiantis ir naujo modelio „marškinėlius“ besimatuojantis Palangos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) 2017–2018 metais turėjo nemažai iššūkių.
Nuolat pasipildantis naujais nariais, universitetas keitė savo struktūrą. Iš fakultetų perėjome prie bendrų paskaitų.Šiuo metu turime virš keturių šimtų dalyvių.Šie pokyčiai atnešė didesnes galimybes klausytojams. Įvairesnę pasiūląpapildomų veiklų: amatų, anglų kl., vokiečių kl., informacinio raštingumo, keliautojų klubo, sveikos gyvensenos ir judesio užsiėmimų, šokių, dainų, padaugėjo paskaitų. Šiais mokslo metais buvo nemažai įvairių renginių, koncertų, kelionių, išvykų į Klaipėdos dramos teatrą ir Prano Domšaičio galeriją.Buvo išrinkta nauja TAU taryba.
Šiais mokslo metais vienas iš universiteto iššūkių buvo atrasti Palangoje savanorių, kurie norėtų skirti laiko universiteto klausytojams. Tai dviejų kartų bendravimo ypatumai ir žinių perteikimas. Tai ką žino ir moka jaunoji karta: naujausias technologijas, užsienio kl., reikia supažindinti bei perteikti ir senjorams. Palangos kultūros ir jaunimo centras padėjo mums įgyvendinti sumanymą – surado keletą savanorių.Jauniausia savanorė –Palangos senosios gimnazijos moksleivė Morta Kaminskaitė – kartą per savaitę anglų kalbos mokėpradedančiųjų grupę. Pažengusiųjų grupėjau 6 metus anglųkalbabendrauja sup. DorisElseKatzenstein, kurišiais mokslo metais pradėjo mokyti ir vokiečių kalbos.Tai išmintinga, daug keliavusi, draugiška mokytoja, kurinegailisavo laiko savanorystei. Išties daug laiko savanorysteiskyrė Kretingos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros tarnybos specialistėSandra Vasiliauskaitė. Po darbo susitikdavo su Palangos TAU dalyviais,kartu mokėsi naudotis informacinėmis technologijomis. Pagal galimybes savanoriavoPalangos kultūros ir jaunimo centro kultūrinės veiklos vadybininkė Ringailė Juozapavičiūtė. Esame labai dėkingi savanoriams.
Palangos TAUIII laidos pirmiesiems mokslo metams daugiausia dėmesio skyrė Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimui. Paskaitos, koncertai,užsiėmimaibei edukacinė išvyka planuotos šia proga.
Didžiuojamės, turėdami galimybę pakviesti lektorius, kurie yra savo srities profesionalai: Lietuvos istorikas, publicistas, scenaristas, visuomenės bei politinis veikėjas Arvydas Anušauskas,Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas –dr. Vytautas Jokubauskas, dr. Ernestas Vasiliauskas,Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto leidybos skyriaus vadovasGytis Vaškelis,Vilniaus universiteto istorijos teorijos ir kultūros istorijos fakulteto katedros vedėjas prof. dr. (HP) Alfredas Bumblauskas. Leonas Barišauskas – Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio vadovas – vykdė antikorupcinę švietėjišką veiklą. Lietuvos žurnalistas, kultūros antropologas, žiniasklaidos, viešųjų ryšių ekspertas Virginijus Savukynas.
Palangos mieste taip pat turime labai įdomių ir garsių žmonių, kurie turi ką papasakoti. Šiais mokslo metais turėjome garbės pasikviesti Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos muzikos mokytoją Birutę Čepienę ir dailės mokytoją Audronę Bukauskienę. Norisi paminėti, kad jau ne pirmus metus paskaitas skaito palangiškis KU akademikas,prof. habil. dr. Vladas Žulkus.Taip pat palangiškis KU istorijos ir archeologijos katedros profesorius, architektūros, dizaino ir dailės katedros vedėjas prof. dr. Petras Grecevičius
Baigiantis mokslo metams, Palangos TAU klausytojai keliauja po Lietuvą.Balandžio 7,14 ir 28 d. Palangos trečiojo amžiaus universiteto dalyviai turėjo galimybę Vilniujeapsilankyti LR Prezidentūroje, Signatarų namuose, Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedroje bazilikoje, paklaidžioti įspūdingomis senamiesčio gatvelėmis, pasigrožėti nuostabiais senamiesčio vaizdais– tiesiog pabūti Lietuvos sostinės ŠIRDY. LR Prezidentūroje gidas nuosekliai pasakojo apie Daukanto a. 3 įsikūrusius XIX a. vėlyvojo klasicizmo stiliaus dviaukščius rūmus. Nenukrypdaminuo plano keliavome į Signatarų namus, kur mūsų laukė gidai, pasiruošę papasakoti apie Lietuvos Nepriklausomybės aktą – Lietuvos Tarybos 1918 m. vasario 16 d. Vilniuje pasirašytą dokumentą, skelbiantį, kad atkuriama Lietuvos valstybė.Aprodė esamas ekspozicijas ir supažindino su įvykiais, nulėmusiais Lietuvos ateitį.Kitas objektas, palikęs, neišdildomą įspūdį, taiVilniaus katedros požemiai – nematoma pastato dalis, kuri pristato šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istoriją, pastato kaitą, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis.
Paskaitos, kelionės, tai dar ne viskas kas vyksta universitete. Universitete yra labai kūrybingų senjorų, kurie rašo eiles,jas skaito. Senjorai tapo, lipdo, mezga, neria, siuva, karpo patys ir dalinasi patirtimi su kolegomis.
Veiklų įvairovėje senjorai gali save realizuoti: šokių kolektyvas „Jūrė“(vadovė Janina Serapinienė), moterų choras„Žara“(vadovė Nijolė Petrauskienė). Šie kolektyvai reprezentuojaPalangos TAUne tik mieste, bet ir už jo ribų. Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti koncertą „SU MEILE LIETUVAI“ Palangos kurorto muziejuje rengė abu kolektyvai. Kartu dalyvavo ir Palangos TAU vakaronėje. Šiais mokslo metais abu kolektyvai pasipildė naujais nariais, išmoko naujų dainų ir šokių bei tobulino „senųjų“ dainų skambesį ir šokių žingsnelius.Balandžio 25 d.„Žara“ surengė pasirodymą Padvarių socialinės globos namuose. Per „Palangos dienas“ turėjo galimybę pakoncertuoti Palangos miesto savivaldybėje.
Šokių kolektyvas „Jūrė“ dar neatostogauja, o ruošiasi vasaros gastrolėms. Klaipėdoje liepos7 d.šoks Valstybės dienos minėjimo renginyje. Liepos 21 dieną dalyvaus Latvijos Respublikoje Bauskės mieste tarptautiniame senjorų šokių festivalyje.
Šiame be galo judriame laike visi stengiasi eiti į priekį kuo spartesniu žingsneliu. Palangos TAU universitetas – ne išimtis. Mes taip pat norime kokybiškų paskaitų, įdomių ir žinomų lektorių. Stengiamės sužinoti tai, ko nežinome, išmokti tai, ko nemokame. Per šešerius universiteto gyvavimo metus tikrai sparčiai pajudėjome į priekį. Augant norams, auga ir galimybės. Dėl to esame dėkingi Palangos miesto savivaldybės Merui, Tarybai ir savivaldybės administracijos Švietimo skyriui.

Palangos švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Inga VAITKIENĖ

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Metų ratas atneša rugsėjo 1-ąją – gražią ir šviesią mokslo ir žinių šventę, nuo kurios prasideda dar vieni pažinimo, tobulėjimo ir ateities kūrimo metai.


Daliai Palangos besimokančiųjų naujieji mokslo metai prasidėjo beveik savaite vėliau nei kitiems –  Palangos trečiojo amžiaus universiteto (TAU) senjorai į naujų mokslo metų pradžios šventę rinkosi antradienį, rugsėjo 7 d.


Spalio pirmąją, tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Palangos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) pradėjo naujus mokslo metus. Senjorus į užsiėmimus TAU kviečia jau septintus metus, ir jo populiarumas kasmet auga. Pirmaisiais TAU gyvavimo metais mokslus čia pradėjo šiek tiek daugiau nei 200 senjorų, o šiemet naujieji mokslo metai sukvietė maždaug pusę tūkstančio vyresnio...


Aktyvūs kurorto senjorai yra dar ir uolūs studentai, trokštantys naujų patyrimų. Ir kasmet jų susirenka vis daugiau, o tai įrodo, jog itin reikalingas Trečiojo amžiaus universitetas kurorte. Šiemet mokslo metus pradėjo gausus būrys senjorų – net 471.


Besikeičiantis ir naujo modelio „marškinėlius“ besimatuojantis Palangos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) 2017–2018 metais turėjo nemažai iššūkių.


Vakar naujuosius mokslo metus tradiciškai pradėjo Trečiojo amžiaus universiteto studentai. Gausiai susirinkę studentai į Palangos senosios gimnazijos salę sulaukė daug sveikinimų, o ir patys sveikino vieni kitus. Naujus mokslo metus pradėjo beveik 400 studentų.


Šventosios pagrindinės mokyklosketvirtokai bibliotekojebalsu perskaitėpopuliaraus anglų rašytojo Roald Dahl kūrinį „Pelės aukštyn kojomis“. Anot mokinių, tai buvo tikrai keistas tekstas–su truputėliu „juodo“ humoro. Aptarę kūrinį ir jo veikėjų ypatybes, mokiniai raštu atliko teksto suvokimo užduotis. Jas perskaitė, įvertino ir...


TAU studentai pradėjo naujuosius mokslo metus

Rasa GEDVILAITĖ, 2016 10 06 | Rubrika: Miestas

Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai antradienį pradėjo naujuosius mokslo metus. Palangos kurhauzo salėje, kur ir vyko šventinis renginys, vos tilpo visi aktyvieji senjorai, pasiryžę energingai kibti į mokslus. Naujuosius mokslo metus pradėjo kiek daugiau nei 380 studentų, kurie mokysis keturiuose fakultetuose: Dvasinės kultūros, Kraštotyros ir turizmo, Menų...


Gegužės 17 dieną Šventosios lopšelio-darželio „Sigutė“ jaukioje salytėje vyko popietė-koncertas, skirtas mokslo metams užbaigti. Susirinko ne tik vaikai ir pedagogai, tačiau ir tėveliai. Palangos moksleivių klubo vaikų liaudiškų šokių būrelio mokinukai mažiesiems l/d „Sigutės“ auklėtiniams šoko lietuvių liaudies šokius, žaidė...


Spalio 1-ąją gražia atidarymo švente prasidėjo antrieji Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) mokslo metai. Kupini pakilios nuotaikos studentai užpildė beveik visą Senosios gimnazijos didžiąją salę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius