Palangos valdininkai demonstruoja aroganciją

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-06-27
Peržiūrėta
216
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Penktadienį Kultūros paveldo departamento Klaipėdos padalinio vadovas Naglis Puteikis surengė pasitarimą dėl Palangos miesto paminklosauginėje teritorijoje išdygusio apžvalgos rato. Susitikime su paveldosaugininkais dalyvavo minėtą įrenginį eksploatuojantys UAB „Leander LTU“ savininkai su advokate bei spaudos atstovai. Deja, nei UAB „Kurorto statyba“, kuri subnuomavo valstybės žemę atrakcionams įrengti, nei Palangos miesto savivaldybės atstovai pasitarime nepasirodė. Institucijos vadovas N.Puteikis informavo, jog visoms suinteresuotoms pusėms buvo pranešta prieš dvi savaites. Tačiau nei sklypo nuomininkų, nei Palangos miesto savivaldybės atstovų nėra, todėl jų, anot paveldosaugininko, pozicija aiški.

 

Ypatingas statinys

Pasitarime dalyvavusi Klaipėdos apskrities Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento viršininkė Lilija Misiulienė trumpai apibrėžė, koks įrenginys yra apžvalgos ratas. Pasak jos, išsiaiškinta, kas yra atrakcionas, kuris aukštesnis nei dešimt metrų. Viršininkės teigimu, vadovaujantis Statybos reglamentu bei kitais teisės aktais, jis patenka į ypatingų statinių kategoriją. Tad, anot jos, jam įrengti  būtinas statybos leidimas, o norint jį eksploatuoti kultūros paveldo teritorijoje, privalu suderinti su minėta institucija. Be to, pasak L.Misiulienės, dėl nelegalaus statinio įspėta UAB „Kurorto statyba“, o nepašalinus pažeidimų, bus nutraukta žemės nuomos sutartis, nes žemė naudojama ne pagal paskirtį.

 

Agresyvus šeimininkavimas

KVPD Klaipėdos teritorinio padalinio vadovas N.Puteikis pažymėjo, kad stovi nelegalus daiktas  Palangos istorinėje dalyje. Pasak jo, neturint leidimo ir sutikimo, agresyviai šeimininkaujama paminklosauginėje zonoje, iškertami valstybei priklausantys medžiai. „Tikiuosi, kad aplinkosaugininkų skirta bauda sumokėta bei atlyginta per 19 tūkst. litų žala, padaryta gamtai?“ - pasidomėjo N.Puteikis.

 

Pasiūlymas „prasisukti“

UAB „Leander LTU“ advokatė teigė, jog atrakcionų šeimininkai geranoriški ir stengiasi sutvarkyti teritoriją. Kita vertus, neginčija, jog iškirto medžius. Kol kas, advokatės teigimu, padaryta gamtai žala neatlyginta, nes nespėta užsidirbti. Be to, apžvalgos ratą suderino miesto vyriausiasis architektas.

Advokatė taip pat bandė prieštarauti statybos inspekcijos atstovei dėl apžvalgos rato apibrėžimo, nes pateiktas aiškinimas elektroninėje versijoje jos netenkina ir tai nėra dokumentas. „Apžvalgos ratas saugus, supantis nepykina“, - negailėjo pagyrų įrenginiui, pasiūliusi „prasisukti“ pačiam N.Puteikiui. Pastarasis į pasiūlymą mestelėjo, kad jis „prasisuksiąs“ tik tuo atveju, jei apžvalgos ratas bus kitoje vietoje. Anot paveldosaugininko, gražus ratas prie saugomų objektų netinka. „Nepaisote įstatymų, juolab esate tik žemės subnuomotojai. Ar, pavyzdžiui, jūs galėtumėte pastatyti apžvalgos ratą Klaipėdos teatro aikštėje. Tikriausiai nedrįstumėte, nes šalia – Kultūros paveldo departamento pastatas, o Palangoje darote verslą ir tikitės, kad lengvai „praslysite“, - savo nuomonę išsakė departamento vadovas.

 

Turi būti iškeltas

Departamento vadovo N. Puteikio teigimu, KVPD nesutinka, kad stovėtų ratas, užgožiantis vertybę, ir įstatymų nustatyta tvarka jis turi būti iškeltas. Palangos miesto vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas, derinęs projektą, privalo žinoti įstatymus.  „Esmė ta, kad ne mero ir ne architekto kompetencija šeimininkauti paveldosauginėje teritorijoje, nes savivaldai ši funkcija nepriskirta. Dėl jų neatvykimo, tai svertų kaip pasikviesti yra. Lietuvoje net 22 institucijos turi teisę su policijos pagalba juos atvesdinti,“ – kalbėjo N.Puteikis.

 

Radikalios priemonės

Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento viršininkės L.Misiulienės teigimu, statinių savininkų pareiga yra tvarkyti ir juos prižiūrėti. Tad nesitvarkančius suvaldyti yra radikalių priemonių. Savivaldybėse dirba Statybos inspekcijos specialistai, kurie turi teisę skirti sankcijas. Viršininkė L.Misiulienė prisiminė vieną atvejį su verslininkais iš Rusijos, kurie įsigijo pastatą uostamiestyje, tačiau jo neprižiūrėjo. Juos įspėjus, pastarieji susigriebė ir susitvarkė, nes, anot jų, Maskvoje nenuolaidžiaujama ir po dviejų įspėjimų turtas nacionalizuojamas. Paveldosaugininko N.Puteikio nuomone, Lietuvoje taipogi vertėtų pritaikyti šią patirtį – kodėl mums nenacionalizavus Kurhauzo?

 

Arogancija ir savivalė

Baigiantis pasitarimui N.Puteikis sakė, kad po šio pokalbio atrakcionų savininkai pirmadienį informuos KVPD, kaip ištaisyta padėtis, pridūręs, jog  kurorto valdžios veiksmai taip pat bus įvertinti. „Palangoje aplinkosaugininkai miega, valdžia elgiasi arogantiškai, tad savivalė tarpsta“,- konstatavo N.Puteikis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos orų prognozes, pasirašytas Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą dėl šildymo sezono pabaigos Palangos miesto savivaldybės teritorijoje. Nustatyta 2020–2021 metų šildymo sezono Palangos miesto savivaldybės teritorijoje pabaiga – 2021 m. gegužės 6 d.


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka organizavo ir įgyvendino kvalifikacijos bei kompetencijų ugdymo projektą bibliotekininkams „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų“. Nuo rugsėjo 10 d. bibliotekoje įvyko 7 mokymai, kuriuose dalyvavo bibliotekininkai iš Palangos miesto švietimo įstaigų, Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos...


Palangos miesto savivaldybės teritorijoje gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos epidemijos pradžia skelbiama nuo kovo 6 d.


Palangos miesto savivaldybės atstovai praėjusį savaitgalį lankėsi Oldenburgo mieste Holšteine (org. OldenburginHolstein), kur buvo minimas seniausios Vokietijos Šv. Johano mirusiųjų ir šaulių gildijos 825 metų jubiliejus.  


Palangoje praėjusį savaitgalį viešėjo miesto-partnerio Bergeno Riugeno saloje (Vokietija) savivaldybės atstovai: Bergeno miesto merė Andrea Kioster, Bergeno miesto prezidentas Eike Bunge, Europos Tarybos pirmininkas Bergene Matthias Ewert, Bergeno Savivaldybės specialistė ryšiams su užsieniu Monika Krahl bei kiti Savivaldybės atstovai.


Jonas Šliūpas – pirmasis Palangos miesto vadovas

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 10 14 | Rubrika: Kultūra

Šiemet spalio 10-ąją jau septintą kartą Lietuvoje buvo minima savivaldos diena. Palangai šiemet ši diena – ypatinga. 2013-aisiais mūsų miestas švenčia 80 metų savivaldos jubiliejų: 1933 metais Palangai gavus miesto statusą, buvo išrinktas pirmasis kurorto meras – burmistras Jonas Šliūpas, su kurio gyvenimu ir veikla galima susipažinti J....


Jonas Šliūpas – pirmasis Palangos miesto vadovas

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 10 10 | Rubrika: Kultūra

Šiemet spalio 10-ąją jau septintą kartą Lietuvoje buvo minima savivaldos diena. Palangai šiemet ši diena – ypatinga. 2013-aisiais mūsų miestas švenčia 80 metų savivaldos jubiliejų: 1933 metais Palangai gavus miesto statusą, buvo išrinktas pirmasis kurorto meras – burmistras Jonas Šliūpas, su kurio gyvenimu ir veikla galima susipažinti...


Šiuo metu Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registre yra įregistruota 111 kultūros vertybių, esančių Palangoje. Didžiausias ir sudėtingiausias jų – Palangos miesto istorinė dalis, į kurią patenka ir Palangos senojo miesto vieta. Be to, kad Palangos miesto istorinė dalis pati yra 1993 m. birželio 4 d. įrašyta kaip atskira vertybė, joje yra 61 kultūros paveldo...


Šiuo metu Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registre yra įregistruota 111 kultūros vertybių, esančių Palangoje. Didžiausias ir sudėtingiausias jų – Palangos miesto istorinė dalis, į kurią patenka ir Palangos senojo miesto vieta. Be to, kad Palangos miesto istorinė dalis pati yra 1993 m. birželio 4 d. įrašyta kaip atskira vertybė, joje yra 61 kultūros paveldo objektas....


Palangos valdininkai demonstruoja aroganciją

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 06 27 | Rubrika: Miestas

Penktadienį Kultūros paveldo departamento Klaipėdos padalinio vadovas Naglis Puteikis surengė pasitarimą dėl Palangos miesto paminklosauginėje teritorijoje išdygusio apžvalgos rato. Susitikime su paveldosaugininkais dalyvavo minėtą įrenginį eksploatuojantys UAB „Leander LTU“ savininkai su advokate bei spaudos atstovai. Deja, nei UAB „Kurorto statyba“, kuri subnuomavo valstybės žemę...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius