Palangos visuomenė kviečiama pasisakyti dėl vienpusio eismo Vytauto gatvėje

Palangos tiltas, 2016-04-28
Peržiūrėta
2409
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos visuomenė kviečiama pasisakyti dėl vienpusio eismo Vytauto gatvėje

Svarstoma galimybė Vytauto gatvės atkarpoje nuo sankryžos su Druskininkų gatve iki S. Dariaus ir S. Girėno gatvės leisti vienpusį eismą pietų kryptimi – tokį projektą svarstė Palangos miesto savivaldybės Eismo saugumo komisija. Visuomenė taip pat kviečiama pareikšti savo pastabas ir pasiūlymus – su UAB „Kelprojektas“ parengtais eismo organizavimo pasiūlymais galima susipažinti Savivaldybės administracijos pastate, ketvirtojo aukšto fojė. Čia įrengtoje skelbimų lentoje yra pateiktas siūlomo projekto aprašymas ir vizualizacija. Minėta informacija taip pat pateikta savivaldybės interneto tinklapyje www.palanga.lt.

Vienpusis eismas
Savivaldybės atstovo teigimu, siekiant išspręsti dviračių eismo organizavimo Vytauto gatvėje klausimus, buvo parengti keli galimi eismo organizavimo variantai, numatantys galimybę Vytauto gatvėje saugiai važiuoti dviratininkams. „Pateikti pasiūlymai buvo išsamiai išnagrinėti Eismo saugumo komisijoje, o atrinktas variantas – ir Savivaldybės tarybos komitetuose. Apsistota ties siūlymu vienpusį eismą Vytauto gatvėje organizuoti atkarpoje nuo sankryžos su Druskininkų g. iki S. Dariaus ir S. Girėno gatvės“, – kalbėjo Palangos miesto savivaldybės administracijos Ūkio ir turto skyriaus vedėjas Kostas Jakubauskas.
Pagal siūlomą variantą, minėtoje Vytauto gatvės atkarpoje (atstumas – 2,1 kilometro) vienpusis eismas būtų organizuojamas pietų kryptimi. Rytinėje Vytauto g. pusėje numatoma įrengti dviejų krypčių dviračių taką, nuo važiuojamosios dalies jis būtų atskirtas eismo juostų ribotuvais.
Planuojamas vienos dviratininkams skirtos juostos plotis – 1,5 metro, važiuojamosios dalies – 3,3 metro. Vakarinėje Vytauto gatvės pusėje išilgai važiuojamosios dalies siūloma įrengti 2 metrų pločio automobilių stovėjimo juostą.

Viešasis interesas
K. Jakubauskas pripažino – svarstant planuojamus eismo organizavimo pokyčius, pakankamai sudėtinga suderinti visų gyventojų grupių ­– pėsčiųjų, dviratininkų ir automobilininkų ­– interesus. „Visi suprantame, kad atidavus vieną Vytauto gatvės dalį dviratininkams, automobilių srautai pasiskirstytų kitose miesto gatvėse, pirmiausia – Ganyklų ir Plytų gatvėse. Gali būti, kad ne visiems tai patiks“, – pastebėjo Savivaldybės atstovas.
Tačiau, kaip pabrėžė pašnekovas, svarstant numatomus pokyčius, labai svarbu ir miesto viešasis interesas. „Palanga yra kurortas, tad čia daug dėmesio skiriama sveikatingumui ir ekologijos idėjoms propaguoti. Miesto tikslas yra kuo labiau sumažinti transporto srautus ir kiekius kurorte, ypač centrinėje Palangos dalyje, ir dviratis dažnai tam yra puiki alternatyva, – kalbėjo Ūkio ir turto skyriaus vedėjas. – Lauksime visuomenės vertinimo. Jei jis bus teigiamas, imsimės kito projekto įgyvendinimo etapo – Vytauto gatvės atkarpos pritaikymo dviratininkams darbų. Jeigu viskas klostysis, kaip yra numatyta, Tarybai skyrus finansavimą, gatvės pertvarkymo minėtoje atkarpoje darbus planuotume pradėti jau kitais metais“.

Privalumų – daugiau
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius pripažino, kad miesto policija remia vienpusio eismo Vytauto gatvėje idėją. „Tam tikrų nepatogumų vairuotojai, matyt, patirs, tačiau tai bus laikina. O štai privalumų mums, kaip kurortiniam miestui, eismo organizavimo Vytauto gatvėje pokyčiai atneštų kur kas daugiau“, – įsitikinęs Viešosios policijos skyriaus viršininkas.
G. Pocevičius atkreipė dėmesį, jog įgyvendinus siūlomą eismo organizavimo schemą, nesikeis jau dabar esantis vienpusis eismas Bangų ir Žvejų gatvėse. „Tai – patogumas gyventojams. Svarbu ir tai, kad automobilių stovėjimas miesto centre išliks toje pačioje Vytauto gatvės pusėje, kurioje leidžiamas ir dabar. Tad kurorto svečiai ar prekybininkai, pasistatę automobilį, kaip ir iki šiol, jūros pusėje, eidami į J. Basanavičiaus gatvę ar paplūdimį neturės kirsti judrios Vytauto gatvės“, – pabrėžė G. Pocevičius.

Pasiūlymai – iki birželio
Visuomenės pastabų ir siūlymų dėl planuojamų eismo organizavimo Vytauto gatvėje pertvarkų laukiama iki birželio 1 d. Pasiūlymus pateikti galima el. paštu [email protected]

Jūsų komentaras:

ALGIMANTAS 2017-03-21 11:40 ([email protected] / IP: 83.180.244.243)
Pagaliau ,Palanga susivoke ir taps tikras kurortas.SAUNUOLIAI.

Miestietis 2017-03-05 16:46 (ttt@ttt / IP: 78.61.48.182)
Įsivaizduokite, kas dėsis kai velomobiliai pradės šiais dviračių takais važinėti.Juk neprasilenks niekaip,saugumo nerasta nėra su žiburiu.Ar velomobilių nuomotojai pasiūlė šią schemą?

pravalas, po 2016-05-14 10:04 (////// / IP: 78.57.226.210)
pravalo, a neuztenka marazmo su autobusu stotimi?

mukui 2016-05-01 16:28 (IP: 78.57.226.210)
mukai, o uz ka 5eurus imsim? pagalvojai?

; 2016-04-30 07:02 (IP: 78.57.226.210)
teisingu keliu einate, draugai

brawo 2016-04-28 18:55 (IP: 78.57.226.210)
senai taip reikejo

Taip pat skaitykite

Pernai Palanga įgyvendino apie 60 bendruomenei svarbių projektų, o šiais metais Palanga sustoti neketina – užsibrėžta atlikti labai daug darbų, tam miesto biudžete bus numatytos lėšos. „Vienas iš svarbiausių šių metų darbų – miesto poliklinikos rekonstrukcija. Kitas itin svarbus šių metų darbas – Šventosios uosto statyba,“ – „Palangos tiltui“ sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus. O...


Balandžio 6-oji – Saugaus eismo diena Lietuvoje. Septynioliktus metus iš eilės minima Saugaus eismo diena siekiama dar kartą atkreipti visų eismo dalyvių dėmesį į saugų eismą kelyje bei priminti, kad Kelių eismo taisyklių turime laikytis kasdien. 


Jau antrus metus iš eilės asociacija Europiečių judėjimas (European Movement Lithuania-EML) Lietuvoje organizuoja Metų Europiečio (-tės) rinkimus. Europos Komisijai 2022-uosius metus paskelbus Europos jaunimo metais, šiemet visuomenė kviečiama rinkti ir Metų jaunąjį Europietį ar Europietę – kandidatus siūlyti gali visi, rašoma asociacijos pranešime žiniasklaidai.


Nuo rugsėjo 7 d. sustiprinančiąja trečia vakcinos doze kviečiama skiepytis dar daugiau visuomenės grupių, tarp jų – sveikatos sistemos, globos įstaigų, socialinės sistemos darbuotojai ir vyresni nei 65 metų amžiaus asmenys.


Balandžio 28 dienos „Palangos tiltas“ straipsnyje „Palangos visuomenė kviečiama pasisakyti dėl vienpusio eismo Vytauto gatvėje“ trumpai supažindino laikraščio skaitytojus su UAB „Kelprojektas“ parengtu Palangos miesto Vytauto gatvės eismo organizavimo pasiūlymu. Akivaizdu, kad savivaldybės atstovai atskleidė toli gražu ne visas vienpusio eismo...


Svarstoma galimybė Vytauto gatvės atkarpoje nuo sankryžos su Druskininkų gatve iki S. Dariaus ir S. Girėno gatvės leisti vienpusį eismą pietų kryptimi – tokį projektą svarstė Palangos miesto savivaldybės Eismo saugumo komisija. Visuomenė taip pat kviečiama pareikšti savo pastabas ir pasiūlymus – su UAB „Kelprojektas“ parengtais eismo organizavimo pasiūlymais...


Liepos 10 d. Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija padėjo tašką Senojo turgaus gatvės istorijoje ir priėmė nutartį atmesti pareiškėjo Aleksandro Jokūbausko apeliacinį skundą dėl Klaipėdos apygardos administracinio teismo 2012 m. gruodžio 21 d. priimto sprendimo nutraukti administracinę byla pagal pareiškėjų Aleksandro Jokūbausko, Irenos...


Saugaus eismo komisija, ieškodama būdų, kaip užtikrinti eismo saugumą bei apriboti transporto priemonių srautą arčiausiai jūros esančioje miesto dalyje, svarsto keletą galimų eismo schemos naujovių.


Gruodžio 21-ąją Klaipėdos apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija padėjo tašką Senojo turgaus gatvės istorijoje ir priėmė sprendimą nutraukti administracinę byla pagal pareiškėjų, Tarybos nario advokato Aleksandro Jokūbausko, Irenos Večerskienės, Janinos Smilgevičienės, Džiuljetos Garolienės ir Stasio Urbono, skundą atsakovei Palangos miesto savivaldybės...


Pernai rekonstruota kurorto vaizdo nepuošusi Senojo turgaus gatvė vis dar tebekursto palangiškių aistras. Nepatenkintieji tuo, kad gatvė praktiškai atiduota pėstiesiems bei tuo, jog pasunkėjo privažiavimas prie nuosavų namų, ofisų ir parduotuvyčių, gyventojai, nesulaukę jiems palankių Eismo saugumo komisijos bei Savivaldybės administracijos sprendimų, kreipėsi į teismą....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius