Paplūdimo smėlis padėjo apsaugoti kopagūbrį

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012-01-12
Peržiūrėta
623
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Paplūdimo smėlis padėjo apsaugoti kopagūbrį

Pirmosiomis naujųjų metų dienomis siautęs stiprus 20-25 m/s vėjas ir stipriai banguojanti jūra ne juokais išgąsdino miesto valdžią bei visus palangiškius. Smėliu buvo užneštos Rąžės upelio žiotys, pajūrį užliejo vanduo, o bangos skalavo kopagūbrį prie centrinės gelbėjimo stoties, ties moterų paplūdimiu, Botanikos parku.

 

Dėl susidariusios padėties trečiadienį miesto savivaldybės posėdžių salėje buvo surengtas neeilinis susirinkimas, kurio metu miesto valdžia kartu su krantotvarkininkais sprendė kokių priemonių imtis. Palangoje viešėjusi aplinkos ministro įsakymu sudaryta Pajūrio krantų tvarkymo programos konsultacinė darbo grupė, vadovaujama Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento direktoriaus Laimučio Budrio, ramino miesto valdžią kartodama, jog padėtis galėjusi būti ir blogesnė. 

„Šiandien padėtis galėtų būti daug prastesnė – vanduo būtų galėjęs nuplauti kopą bei įsiveržti į Palangą. O dabar vyksta natūralus gamtos reiškinys“, – sakė L. Budrys.

„Prasčiausia padėtis yra ties labiausiai turistų lankoma vieta – gelbėjimo stotimi. Noriu padėkoti L. Budriui, kurio pastangomis kopagūbrio tvarkymui buvo skirta daugiau pinigų“, – pabrėžė miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Susirinkusiems buvo paaiškinta, kad parengtas techninis projektas atsakys ir paaiškins visus klausimus. Kopagūbrio tvarkymo darbai turėjo būti pradėti dar pirmąją naujųjų metų savaitę, tačiau dėl prastų oro sąlygų atidėti.

„Jau pradėti vežti vamzdžiai ir pradėsime dirbti“, – susirinkime kalbėjo UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus.

Aplinkos apsaugos ministerija skyrė lėšų kopagūbrio tvarkymui, žabtvorių bei medinių takų per kopas įrengimui. Kartu su Savivaldybės pinigais susidarys per 300 tūkst. Lt siekianti suma.

Susirinkime taip pat aptarta paplūdimio smėlio kokybė. Poilsiautojų skundų dėl prastos smėlio kokybės gaunantis L. Budrys sakė, kad geresnio varianto negali būti: „Geriau pilti stambesnę frakciją, nei smulkesnę“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius išvien su Susisiekimo ministerijos ir bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ atstovais galutinai sutarė, kad Kretingoje, Palangos gatvėje, prie geležinkelio stoties, bus statoma požeminė perėja.


Žmonių saugumo užtikrinimo vandenyje ir jų gelbėjimo efektyvumas priklauso nuo gelbėjimo tarnybų aprūpinimo modernia įranga bei gelbėjimo operacijas vykdančių žmonių gebėjimo ja naudotis.


„Keiskime savo įpročius, mokykimės laisvalaikį leisti aktyviai kartu su savo vaikais, rodydami jiems tinkamą pavyzdį. Leiskime kuo daugiau laiko lauke ir skleiskime pozityvumą. Kviečiame visus į Palangą - sveikatingumo ir sporto šventę visiems“ - kviečia asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas Algis Bronislavas Vasiliauskas.


Jau dvidešimtą vasarą Palangoje dirbanti dailininkė Anna Lopucha-Vinauskienė yra apdovanota neeiliniu talentu, rašo Julija Mackevičiūtė, delfi.lt žurnalistė. Moteris ir Lietuvoje, ir užsienyje yra žinoma dėl savo piešinių, jai niekuomet netrūksta užsakymų. Tačiau kokia, kaip asmenybė, yra Anna?


Kol Palangoje tikėtis metų pabaigoje: kūdikių bangos ar psichikos ligonių bangos? "Palangos tiltas" ieškojo atsakymų pas seksologus, psichinės sveikatos specialistus ir palangiškius.


Diskusijas sukėlė dar vienas valdininkų bandymas spręsti, koks Lietuvoje turi būti menas. Palangos valdžia uždraudė dar kuriamo filmo reklamą (ŽIŪRĖKITE VIDEO SEKCIJĄ). Merui Šarūnui Vaitkui, rašo lrytas.lt, pasirodė, kad pavaizduotas barsukas baugina žmones. Už barsuko istorijos slypi šypseną kelianti istorija: reklamą, teigiama, užsakė prodiuseris Rolandas Skaisgiris...


Šiandieninis britas iš esmės nežino dviejų dalykų – kas jo laukia po mirties ir... breksit‘o. Humoras telieka humoru, tačiau jei pirmasis dalykas sekuliarizuotus britus domina mažiausiai, tai netikėtai visą pasaulį prieš pusantrų metų sukrėtęs jau bebaigiamas įtikėti politinis įvykis įnešė nemenkos sumaišties ir nežinomybės. Ir ne tik britams....


„Pajūrys yra visos Lietuvos, tad kiekvieno žmogaus pagalba yra labai reikalinga. Labai svarbu skatinti bendruomeniškumą, o bendros veiklos, tokios, kaip padarinių sutvarkymas po stichinės nelaimės, tik dar labiau suburia bendruomenes ir parodo vieningumą, tai yra labai svarbu ir sveikintina“ – teigia Palangos miesto meras Šarūnas Vaikus. Renkamės prie...


Paplūdimo smėlis padėjo apsaugoti kopagūbrį

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 01 12 | Rubrika: Miestas

Pirmosiomis naujųjų metų dienomis siautęs stiprus 20-25 m/s vėjas ir stipriai banguojanti jūra ne juokais išgąsdino miesto valdžią bei visus palangiškius. Smėliu buvo užneštos Rąžės upelio žiotys, pajūrį užliejo vanduo, o bangos skalavo kopagūbrį prie centrinės gelbėjimo stoties, ties moterų paplūdimiu, Botanikos parku.


Siautėjęs vėjas apdraskė miesto medžius

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 07 | Rubrika: Miestas

Sekmadienį siautėjęs stiprus vėjas nepaliko nuošaly ir Palangos. Vėjo gūsiai siaubė kurorto medžius, laimei, nepridarę žalos miestelėnams. Sekmadienio vakare prasidėjusi audra įsisiautėjo naktį. Pakilusios bangos iš apačios aptalžė Palangos tiltą – išmušė keletą jo lentų. Pasak UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus, tilto remontas kainavo apie tūkstantį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius