„Pasibalnojęs“ dviratį gimnazijos abiturientas garsina Palangą

Sandra ŠENKER, 2013-06-21
Peržiūrėta
734
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Pasibalnojęs“ dviratį gimnazijos abiturientas garsina Palangą

Palangos senosios gimnazijos abiturientas, 2012 metais išrinktas Palangos metų jaunuoliu, Tautvydas Lubys kartu su bičiuliais leidosi į 8 dienų žygį dviračiais paminėti keletą reikšmingų ir miestui svarbių datų: Palangos – Lietuvos kultūros sostinės metus, miesto 760 metų gimtadienį ir Palangos senosios gimnazijos 90-mečio jubiliejų.
Maršruto startas: Kultūros sostinė Palanga – sostinė Vilnius. Šeštadienį numatomas jaunuolio sugrįžimas.
– Tautvydai, kaip Jums kilo mintis surengti šį žygį?   
– Paprasčiausiai kilo noras suorganizuoti žygį į Vilnių, juolab, kad ėmiau pastaruoju metu kur kas daugiau važinėti dviračiu. Šiuo žygiu įamžinsime tris puikias progas, kurios itin svarbios Palangos miestui. Pirmoji – Palangos senosios gimnazijos 90-metis, antroji – Palangai sukanka 760 metų sukaktis bei Palanga – Lietuvos kultūros sostinė. Tad subūriau komandą iš Justo Pačinsko, Onos Labžentytės bei Jokūbo Kuzmicko. Mus kuruoja Palangos miesto savivaldybės administracijos Jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė. Kelionė – itin smagi. Susitinkam su daugybe žmonių, kelionė labai turininga. Aplankėm istorinius objektus: Trakų pilį, keletą piliakalnių. Suradome daug rėmėjų.
– Su kokiais sunkumais teko susidurti žygio metu?
– Sykį, leidžiantis nuo kalno, sprogo padanga. Kadangi važiavau vidutiniu greičiu, pavyko išvengti traumų. Tuo metu važiavau su dviem dviratininkais, kurie operatyviai padėjo man pasikeisti padangą. Fiziškai jaučiuosi tvirtas – dar važiuoju, viskas tvarkoje. Labai džiaugiuosi, kad oras pasitaikė itin geras.
– Antradienį pasiekėte Vilnių, ką nuveikėte sostinėje?
– Sostinėje turėjome susitikimą su Žirmūnų gimnazijos atstovais. Labai smagūs bei iniciatyvūs žmonės. Dalijomės mintimis bei idėjomis.
– Vienas iš šio žygio tikslų – išgarsinti Palangos senąją gimnaziją? Kaip visa tai vyko, ir ar pavyko?
– Susitikimų metu pasakodavome apie gimnaziją. Vėliau dalyvaudavome diskusijose. Aptardavome, ko trūksta mokyklose, kaip sužadinti mokinių iniciatyvumą. Problemos visur panašios. Diskusijos, lankstinukai, visa tai – mūsų žygio dienotvarkė.   
– Kada Jūs planuojate sugrįžti į Palangą?
– Sugrįžimas į Palangą numatomas birželio 22 dieną, šeštadienį. Planuojame sugrįžti į renginį „Karamba“.
– Kodėl, Jūsų nuomone, dabar jaunimas yra ganėtinai pasyvus?
– Taip, jaunimas yra ganėtinai pasyvus, jaučiama didelė praraja tarp aktyvaus bei pasyvaus jaunimo. Taip pat juntama stipri diferenciacija tarp jaunuolių, kurie domisi skirtingais užsiėmimais: muzika, teatru ar sportu. Žinoma, yra ta vadinamoji ,,pilkoji“ masė, bet nestinga ir aktyvaus jaunimo. Vykusių ankstesnių diskusijų metu pavyko išsiaiškinti, kad jaunimo pasyvumui daro įtaką ir atsakomybės našta. 15 ar 16 metų jaunuolis ne itin noriai veliasi į dokumentaciją, būtent projektų rašymą, jų teikimą. Per daug dokumentacijos. Jaunimo koordinatoriai padeda, bet ne visi tai žino.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusį sekmadienį Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Šventę abiturientai pradėjo susirinkdami prie Palangos senosios gimnazijos, kur buvo atidengta grindinio plytelė, skirta gimnaziją baigiantiems 81-osios laidos abiturientams.


Sekmadienį, liepos 25 d., Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Palangos senąją gimnaziją šiais mokslo metais baigė 95 mokiniai.


Liepos 1 dieną Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje  atidaryta Palangos senosios gimnazijos bendruomenės fotografijų paroda „Mano miestas“, skirta Palangos krašto grąžinimo Lietuvai 100 – mečiui paminėti.  Joje miesto bendruomenei buvo pristatyta 30 mokinių ir mokytojų fotonuotraukų.


 Lietuvos policijos organizuojamame teisinių žinių konkurso „Temidė“ etape, kuris vyko Kaune, varžėsi 10 geriausių moksleivių komandų iš visos Lietuvos. Klaipėdos apskričiai atstovavusios Palangos senosios gimnazijos komanda „Antanas ir Co“ užėmė garbingą II vietą. Palangiškius aplenkė ir I vietą užėmė komanda iš Panevėžio, o treti liko moksleiviai iš Elektrėnų.


Gegužės 26 dieną nuskambėjo paskutinis skambutis 99 Palangos senosios gimnazijos abiturientams, kuriems, be įprastinės mokyklinės veiklos, teko neeiliniai išbandymai – paskutiniais metais jiems reikėjo įveikti pandemijos, karatino, nuotolinio mokymosi iššūkius.


Praėjęs penktadienis Palangos senosios gimnazijos 76 laidos 146 abiturientams buvo neeilinis – jiems įteikti brandos atestatai. Šventė prasidėjo eisena nuo gimnazijos iki naujosios Palangos koncertų salės, kurioje ir įvyko atestatų įteikimo ceremonija. Abiturientus sveikino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Lietuvos Respublikos premjero patarėjas Antanas Vinkus...


Liepos vidurys – metas, kuomet abiturientai gali šiek tiek atsikvėpti: brandos egzaminų sesija jau praeityje, rezultatai aiškūs, o netrukus rankose jie laikys ir brandos atestatą. Odontologiją arba mediciną planuojanti studijuoti Kotryna Jasinskaitė – Palangos senosios gimnazijos abiturientė, su kuria, pakėlusia sparnus skrydžiui iš Palangos, pasikalbėjome...


Palangos senosios gimnazijos gamtos mokslų mokytojos gimnazistams, besidomintiems gamtos mokslais, organizavo kelionę į Taliną ir Tartu mokslo centrą AHHAA. Kelionė prasidėjo anksti – pirmą valandą nakties. Nors ir trūko miego, visiems rūpėjo iki soties pasišnekėti su draugais, todėl per Latviją Estijos link tamsoje riedantis autobusas ūžė kaip avilys.


Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) čempionate Palangos senosios gimnazijos merginos ir vaikinai pasidabino aukso ir sidabro medaliais.


Palangos senosios gimnazijos abiturientas, 2012 metais išrinktas Palangos metų jaunuoliu, Tautvydas Lubys kartu su bičiuliais leidosi į 8 dienų žygį dviračiais paminėti keletą reikšmingų ir miestui svarbių datų: Palangos – Lietuvos kultūros sostinės metus, miesto 760 metų gimtadienį ir Palangos senosios gimnazijos 90-mečio jubiliejų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius