Pasiryžusieji susituokti pajūryje gudrauja ir ieško landų

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-09-11
Peržiūrėta
677
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusių metų rugsėjo pirmąją Palangos miesto civilinės metrikacijos skyrius ir Palangos miesto Taryba nutarė, kad santuoka galima ne vien tik savivaldybės administracijos patalpose ar nustatytose vietose. Tuoktis galima visur: pajūryje, parke, miške, nuomojamose patalpose ar kur kitur. „Manau,  toks sprendimas yra demokratiškas žmonių atžvilgiu, nes ne visiems patinka savivaldybės administracinės patalpos. Kiti miestai neleidžia tuoktis bet kur, yra apribojimai, tačiau mes leidžiame jaunavedžiams pasirinkti savo širdžiai mieliausią vietą“, - pasakojo Palangos miesto civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Vida Buivydienė. Deja, tokia galimybe Palangoje gali pasinaudoti ne kiekviena pora.

 

Susituokė penkiolika porų

Iki šiol netradicinėse vietose Palangoje susituokė penkiolika porų. Pasak V. Buivydienės, jaunavedžiai dažniausiai rinkosi pajūrį, Botanikos parką ar ant Birutės kalno esančią koplytėlę. „Man labai patinka netradicinės tuoktuvių vietos, tačiau, kuomet tuokdavau prie jūros, dažnai peršaldavau ir būdavau užkimusi, tačiau vestuvių juk nebūna kasdien, manau, tai tikrai nėra taip blogai. Man asmeniškai labiausiai patinka santuoka ant Birutės kalno. Ten jauku ir gražu, nėra tokio didelio vėjo“, - kalbėjo V. Buivydienė.

Anot moters, pajūryje kartais nemalonu tuoktis todėl, kad visi vestuvių svečiai išsipuošę, o pro šalį praeina koks pusnuogis vyras, ceremoniją trukdo vaikai, žaidžiantys šalia. Galbūt todėl žmonės pamėgo pajūrį ties Kunigiškių rajonu, nes ten yra mažiau pašalinių žmonių, todėl šventė būna jaukesnė.

 

Vilniečių sumanymas nepavyko

Deja, tokiais malonumais gali džiaugtis ne kiekviena pora. Vilniuje gyvenantys Jūratė ir Justinas pasakojo, jog norėjo susituokti Palangos pušynėlyje ar prie jūros, tačiau Vilniaus savivaldybė jiems to neleido. „Kadangi esame registruoti Vilniuje, neturime teisės tuoktis kitame mieste. Vilniaus santuokų rūmai dvelkia rusiška aplinka. Kas gali norėti ten susituokti?“, - svarstė Justinas.

Pora jau ilgą laiką planavo savo vestuves ir labai nudžiugo sužinoję, jog bus galima tuoktis kitoje aplinkoje, tačiau norimoje tuoktis Vilniaus vietoje turi būti uždara aplinka. „Gaila, kad Palangoje gali susituokti tik palangiškiai. Juk tai toks gražus kurortas, kur žiedus sumainyti svajoja ne viena pora“, - kalbėjo Jūratė.

V. Buivydienė teigė, kad norinčiųjų susituokti iš kitų miestų yra tikrai daug ir tokių porų vasarą buvo didelis antplūdis: „Žmonės skambina į Palangos civilinės metrikacijos skyrių ir teiraujasi dėl santuokos. Deja, yra tokie nutarimai, kad Palangoje tuokiasi tik palangiškiai. Tačiau Palangoje yra viešbutis „Pušų paunksmėje“, kuris registruoja žmones ir taip sudaro sąlygas susituokti ir atvykusiems iš kitų miestų“.

 

Gudruoliai stengiasi rasti išeitį

Atsiranda gudruolių, kurie labai trokšdami susituokti Palangoje, imasi įvairių gudrybių. „Būna žmonių, kurie turi giminaičių ar draugų Palangoje, paprašo jų, kad vieną iš sutuoktinių deklaruotų Palangoje kaip turintį čia butą ar namą, taip jis greitai tampa  palangiškiu. Todėl jų santuoka Palangoje jau bus teisėta. Žmonės suranda įvairių būdų „apeiti“ įstatymą“, - pasakojo Palangos miesto civilinės metrikacijos skyriaus vedėja V. Buivydienė.

Norintiems susituokti Palangos civilinės metrikacijos skyriuje kainuoja 70 litų, o norintiems susituokti netradicinėje vietoje -210 litų. Tačiau, pasak savivaldybės mero pavaduotojos Marytės Vačerskienės, ir negudraujant Palangoje gali susituokti poros iš kitų šalies savivaldybių. Tokios poros  gali susituokti Palangoje, gavusios miesto savivaldybės kultūros skyriaus leidimą.

Palangos miesto savivaldybės kultūros skyriaus vedėjas Vygantas Rekašius sakė, kad tokių porų buvo apie penkias. „Susituokti norinti pora per kultūros skyrių turi gauti leidimą rengti vestuves. Jeigu jaunavedžiai vestuves,  kaip viešą renginį, organizuoja per renginių organizavimo agentūrą, tai tokios vestuvės tampa pasipelnymo šaltiniu agentūrai, o ne savivaldybei. Tokių santuokų Palangoje neregistruojame“,-  paaiškino V. Rekašius.

 

Netradicinės tuoktuvių vietos populiarėja

Norinčiųjų susituokti kitą vasarą jau yra apie šešias poras. „Yra palangiškių, kurie gyvena užsienyje, tačiau santuoką nori įregistruoti Palangoje.  Šią vasarą jie užsisakė vietą ir datą kitai vasarai. Džiugu, kad netradicinės tuoktuvių vietos populiarėja ir žmonės gali pasidaryti sau dar įspūdingesnę šventę“, - kalbėjo Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja.

Norimoje susituokti aplinkoje prieš ceremoniją gali atvykti vestuvių organizatoriai ir išpuošti tą vietą kaip tik nori Dažnai jaunavedžiai renkasi ir viešbučių sales, nes jas galima pasipuošti  gražiau ir originaliau. Palangos miesto civilinės metrikacijos skyriaus vedėja V. Buivydienė minėjo, kad pirmoji pora susituokė viešbutyje „Tulpė“, tai buvo scenaristų pora Daiva Vaitkevičiūtė ir Giedrius Rekašius, dar žinomas Edvino Kalėdos slapyvardžiu. V. Buivydienė pasakojo, kad ši pora tapo pavyzdžiu visiems, kurie norėjo susituokti netradicinėje vietoje. Ceremonijos liudininkais buvo visa spalvinga serialo „Moterys meluoja geriau” komanda.

Ji teigė, kad atsiranda norinčiųjų netradicinėje aplinkoje susituokti ne tik vasarą, bet ir žiemą. „Atsiranda tokių, kurie nori tuoktis žiemą, bet, žinoma, jų būna nedaug. Šią žiemą sutuokiau vieną porą žiemos metu, jie pasirinko Birutės kalną. Buvo tikrai gražios ir tiesiogine to žodžio prasme „baltos“ vestuvės“, - dalijosi prisiminimais V. Buivydienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pasibaigus Palangos miesto savivaldybės 2011–2020 m. strateginio plėtros plano įgyvendinimo laikotarpiui bei pasikeitus socialinei ir ekonominei aplinkai savivaldybėje, buvo parengtas naujasis Palangos miesto savivaldybės strateginis plėtros planas.  


Palangos miesto savivaldybės taryba vakar, ketvirtadienį, patvirtino 2021 metų kurorto biudžetą. Numatoma, kad miesto biudžeto pajamos sieks 31 mln. 385 tūkst. eurų.


Vakar, rugsėjo 10-ąją, mirė Rolandas Rumšas, žinomas pajūrio visuomenininkas, politikas, buvęs Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius, UAB „Solvitera“ direktorius. Jis buvo Lietuvos Socialdemokratinės Darbo partijos rinkimų į Seimą daugiamandatėje apygardoje sąraše.


2020 m. vasario 27 d. patvirtintas Palangos miesto savivaldybės 2020 metų biudžetas.


Šiandien, antradienį, balandžio 16 d., į pirmąjį posėdį rinkosi 9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba. Iškilmingas posėdis vyko Kurhauzo salėje, posėdžio metu iš pareigų, pasibaigus kadencijai, atleistos Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei pavaduotoja Violeta Staskonienė, jai laikinai pavestos administracijos direktoriaus...


Palangos miesto savivaldybės taryba antradienį, vasario 23 d., patvirtino Savivaldybės 2016 metų biudžetą, kurį sudaro 19 mln. 924 tūkst. eurų pajamų. Vienam Palangos miesto gyventojui teks apie 1148 eurų biudžeto asignavimų.


Vakar į paskutinį 54-ąjį 7-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį rinkosi šventiškai apsirėdę 2011 metais išrinkti miesto politikai. Prieš vidudienį, išklausę mero Šarūno Vaitkaus kalbos, padėkos raštais bei Malgorzatos Omilanovskos knygomis „Pabaltijo Zakopanė. Palanga Tiškevičių laikais“ apdovanoti...


Metų pradžioje paskelbtos Palangos savivaldybės Kontrolės ir Audito tarnybos ataskaitos dėl vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą apmokestintose vietose, biudžeto vykdymo finansinio teisėtumo ir rinkliavos už išorinę reklamą rinkimo atskleidė daug įvairių pažeidimų. „Palangos tiltas“ paprašė juos pakomentuoti savivaldybės kontrolierę Eleną Kuznecovą.


Praėjusių metų rugsėjo pirmąją Palangos miesto civilinės metrikacijos skyrius ir Palangos miesto Taryba nutarė, kad santuoka galima ne vien tik savivaldybės administracijos patalpose ar nustatytose vietose. Tuoktis galima visur: pajūryje, parke, miške, nuomojamose patalpose ar kur kitur. „Manau,  toks sprendimas yra demokratiškas žmonių atžvilgiu, nes ne visiems patinka savivaldybės...


Teisingumo ministerija parengė teisės aktų projektus, kuriais liberalizuojama santuokų sudarymo tvarka. Joje numatyta, kad santuokos registravimo ceremonija gali būti organizuojama ne tik civilinės metrikacijos įstaigos patalpose, bet ir savivaldybės nustatytose reprezentacinėse vietose. Siūloma šią tvarką įteisinti nuo rugsėjo l dienos, o už ceremoniją ne santuokų rūmuose jaunavedžiams...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius