Paskutiniame Tarybos posėdyje – ataskaitų šūsnis ir palinkėjimai kitiems

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-04-10
Peržiūrėta
776
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Paskutiniame Tarybos posėdyje – ataskaitų šūsnis ir palinkėjimai kitiems

Tie, kurie keiksnojo savivaldybės Tarybą dėl sprendimų vilkinimo, kibo į atlapus merui, gali laikinai nusiraminti – 2007-2011-ųjų metų Taryba vakar baigė savo darbą.

 

Prieš paskutinį posėdį Tarybos  nariai iš mero dovanų gavo palangiškio fotomenininko Ado Sendrausko foto albumą „Dailės įžvalgos“, o moterys, vyriausias Tarybos narys Danas Puodžius bei kitas ilgametis Tarybos narys Viktoras Pivrikas – ir gėlių. Linksmai klegėdami politikai nusifotografavo bendrai nuotraukai.

 

Meras lygino Druskininkus su Palanga

Tarybos „pabaigtuvėms“ politikai vengė į darbotvarkę įrašyti „aštresnių“ miestui klausimų – juos spręsti teks jau naujos kadencijos Tarybai, kuri į pirmą savo posėdį renkasi jau kitą savaitę.

Kaip niekada vangus vis dar meras Vytautas Stalmokas pabandė atsiskaitinėti Tarybai, bet jai klegant ir šurmuliuojant suskubo „atsiskaityti“ trumpai. Kas klausė mero, išgirdo, kad pernai įvyko dvylika Tarybos posėdžių, priimti 382 sprendimai, 19 projektų buvo atidėta. Ataskaitos pradžioje meras pabrėžė miesto švietimo reikalus, teigė, kad lėšos švietimui turi būti tikslingai naudojamos. Meras teigė, kad per du su puse darbo metų stengėsi aiškiai nubrėžti Palangos vystymosi kryptis. „Palangą mačiau ir matau kaip sveikatinimo, turizmo bei sporto ir poilsio miestą“, - sakė meras. „Kryptys yra aiškiai nubrėžtos, tikiu, kad ateityje jos miestą „išjudins“,-vylėsi V. Stalmokas. Per paskutinius kadencijos metus sulaukęs daug kritikos dėl Palangos atsilikimo vystymosi tempais nuo Druskininkų, kartėlį prisiminė ir paskutiniame Tarybos posėdyje. „Druskininkai neturėjo tokių trukdžių kaip KVAD-as (Kultūros vertybių apsaugos departamentas-aut.), nėra įsipareigoję grąžinti žemę buvusiems savininkams. Svarbiausias Druskininkų pasiekimas – Vandens parkas – buvo pradėtas statyti tik septintais Druskininkų mero darbo metais. Jeigu eisime mano nurodytomis kryptimis dar keturis metus, manau, kad turėsime ką sau ir kitiems parodyti“, - kreipėsi jau į naujoje Tarybos kadencijos dirbsiančius politikus kadenciją baigiantis V. Stalmokas.

 

Krizė neįveikė dokumentų skaičiaus

Kaip visada aktyvi S. Slaboševičienė klausė mero, ar jis turėtų pasirūpinti, kad Tarybos nariai, kaip numato Tarybos reglamentas, atsiskaitytų visuomenei už per ketverius metus nuveiktus darbus. V. Stalmokas pripažino, kad Tarybos nariai nevykdo savo „priedermės“. „Tai-jų sąžinės reikalas“, - sakė meras.

Paklaustas V. Pivriko apie didžiausius neįgyvendintus projektus, V. Stalmokas nurodė kurhauzą. „Buvome surinkę visus parašus sprendime, bet KVAD-as apskundė teismui. Per pusantrų metų pasikeitė trys kultūros ministrai. Pradėję dirbti, kiekvienas jų sakė, kad viskas su kurhauzu aišku, pritardavo mūsų siūlomiems sprendimams, o po kelių mėnesių jau kurhauzą vadindavo „sudėtingu objektu“, - sakė meras

Tarsi apibendrindama mero trumpą ataskaitą, S. Slaboševičienė teigė, kad buvo sudaroma iliuzija, kad koalicijos dauguma dirbo. „Tarybos mažuma buvo „nurašoma‘, nustumiama. Reikia, kad visi Tarybos nariai būtų lygiaverčiai“, -teigė Palangą ketinanti palikti politikė.

Pristatydamas savo veiklos ataskaitą administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas sakė, kad praėjusiais metais pasirašė 1024 įsakymus, apie 600 įsakymus dėl personalo. Dar 12 tūkstančių dokumentų buvo užregistruota „viename langelyje“. Tai beveik 4 tūkstančiais daugiau nei 2008-ais metais. „Krizė neįveikė dokumentų skaičiaus“, - bandė juokauti direktorius.

Jis pateikė ir daugiau įdomių skaičių: praėjusiais metais Viešųjų pirkimų komisija organizavo 221 viešąjį pirkimą, kai 2009-ais metais-tik 128. Savivaldybės paskolos sudaro apie 8 milijonus litų. Kaip nesėkmingos veiklos pavyzdį nurodė praėjusiais metais neįvykdytą rinkliavų už šiukšles planą. „Veiklos pradėta daug, norėtųsi, kad pradėti darbai būtų tęsiami“, - reziumavo V. Kuznecovas.

 

Ar bus sutartis pratęsta?

Š. Vaitkus teiravosi direktoriaus, ką administracija numačiusi daryti dėl blogos darželio „Ąžuoliukas“ stogo būklės. „Lankiausi darželyje. Ant vaikų pro stogą vanduo laša“,  - pasakojo konservatorių lyderis.

Administracijos direktorius teisinosi, kad savivaldybė ne visada gali „operatyviai“ sureaguoti į tokius dalykus, siūlė, kad anksčiau Tarybos skirtas lėšas jaunimo pamėgtam riedlenčių aikštelės sutvarkymui skirti „Ąžuoliuko“ tvarkymui. Pasigirdus salėje piktokam juokui, V. Kuznecovas paskubėjo visus nuraminti, sakydamas, kad riedlenčių aikštelę galima sutvarkyti už „Maxima“ numatytas skirtas lėšas, kurių negalima panaudoti, pavyzdžiui, darželio tvarkymui.

Tarybos narys Mindaugas Skritulskas teiravosi direktoriaus dėl viešųjų pirkimų konkurso komunalinio paslaugoms pirkti. „Ar prisiimate asmeninę atsakomybę? Kas tvarkys miestą po balandžio 31-osios?“ – rėmė V. Kuznecovą. Šis atsakydamas teigė, kad įvyko UAB „Palangos komunalinis ūkis“ stebėtojų tarybos posėdis. Jame buvo pabrėžta, kad dėl krizės sumažinus komunalinio finansavimą po pusantro milijono litų kasmet, teko perskirstyti numatytas lėšas ir reorganizuoti miesto tvarkymo darbus. „Greičiausiai sutartis bus pratęsta, ir UAB „Palangos komunalinis ūkis“ teiks numatytas paslaugas, miestas bus tvarkomas“,  - teigė V. Kuznecovas, neprisiėmęs asmeninės atsakomybės dėl komunalinio. M. Skritulskas nenurimo, ir tardė V. Kuznecovą, kokios administracinės priemonės buvo taikomos administracijos darbuotojams, atsakingiems už bendrovės sutartį dėl miesto tvarkymo su savivaldybe. Savivaldybės administracijos vadovas teisinosi peržiūrėtu savivaldybės biudžetu ir laikino komunalinio skyriaus vadovo A. Baciaus „nespėjimu“.

 

Korupcijos komisija korupcijos nerado

S. Slaboševičienė domėjosi, ar per keturis metus buvo parengti visų skyrių nuostatai bei skyrių darbuotojų pareigybių aprašai. Ji direktorių „tarkavo“ ir dėl to, kad administracija nesilaikė Tarybos priimtų sprendimų dėl mokyklų klasių komplektavimo. „Galimai buvo neracionaliai naudotos biudžeto lėšos“, - sakė ji.

Atsakydamas V. Kuznecovas teigė, kad pas jį „ant stalo guli trijų skyrių nuostatai“. Į repliką iš salės „o kaip kiti skyriai?“ direktorius neatsakė. Dėl pastabos dėl klasių komplektų jis replikavo trumpai: „Reikia galvoti apie centralizuotą klasių komplektavimą ir mokinių priėmimą“.

Už direktoriaus ataskaitą balsavo 16 Tarybos narių, 4, daugiausiai konservatoriai, susilaikė.

Trumputėlę komisijos kovos su korupcija ataskaitą pateikė vicemerė M. Vačerskienė. Ji burnos daug neaušino, nes korupcijos atvejų komisija nenustatė. Regis, tuo nelabai tikėjo ir kai kurie Tarybos nariai.

„Ar yra korupcijos prevencijos požiūriu įvertintas konkursas dėl viešųjų prekybos vietų?“-nenustygo S. Slaboševičienė. Vis dar vicemerė atsakė: „Komisija nerado specialistų tokiai priemonei įgyvendinti“. Ponia Salomėja drėbtelėjo: „Melas!”

19 Tarybos narių balsavo už ataskaitos patvirtinimą, du susilaikė.

Vėliau Tarybai atsiskaitė savivaldybės įmonės. Juoko pliūpsnius sukėlė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotojo Stepono Šepučio darkyta lietuvių kalba dėstomi nuveikti komunalininkų darbai ir bėdos. „Mūsų nupirkta mašina paplūdimio smėliui valyti pasirodė esą „išprievartauta“ – visai nevykęs pirkinys“, - pavaduotojas atsakinėjo į klausimą apie paplūdimio tvarkymą. „Gyventojams trūksta sąmoningumo. Kai kuriuos konteinerius rakiname „samadielkiniais“ raktais“, - sakė S. Šeputis. Politikai baigė krizenti iš vieno komunalininkų vadų kalbos šiam pranešus, kad kai kuriuos „konteineriukus“ komunalininkai pastato „partizaniniu būdu“.

Po posėdžio Tarybos nariai išlenkė po šampano taurę kavinėje „Liepsnelė“. Naujosios kadencijos Taryba į pirmą posėdį rinksis jau kitą savaitę, balandžio 14 dieną.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos savivaldybės taryba posėdyje ketvirtadienį, balandžio 29 d. priėmė sprendimą, kuriuo apmokestino automobilių stovėjimą Nemirsetoje.


Šiandien, vasario 4-ąją, įvyko Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdis. Tarybos pirmininkas ir miesto meras Šarūnas Vaitkus jo pradžioje perskaitė Tarybos narės Renatos Surblytės, kuri posėdyje nedalyvavo, pareiškimą, kuriuo ji Tarybai pranešė apie pasitraukimą iš Socialdemokratų partijos, taip pat iš miesto Tarybos jungtinės...


Šiandien, antradienį, balandžio 16 d., į pirmąjį posėdį rinkosi 9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba. Iškilmingas posėdis vyko Kurhauzo salėje, posėdžio metu iš pareigų, pasibaigus kadencijai, atleistos Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei pavaduotoja Violeta Staskonienė, jai laikinai pavestos administracijos direktoriaus...


Atviras laiškas Palangos miesto savivaldybės merui Šarūnui Vaitkui Griauti paprasčiau negu kurti


Vakar į paskutinį 54-ąjį 7-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį rinkosi šventiškai apsirėdę 2011 metais išrinkti miesto politikai. Prieš vidudienį, išklausę mero Šarūno Vaitkaus kalbos, padėkos raštais bei Malgorzatos Omilanovskos knygomis „Pabaltijo Zakopanė. Palanga Tiškevičių laikais“ apdovanoti...


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


Tie, kurie keiksnojo savivaldybės Tarybą dėl sprendimų vilkinimo, kibo į atlapus merui, gali laikinai nusiraminti – 2007-2011-ųjų metų Taryba vakar baigė savo darbą.


Didelių iečių laužymo dėl koalicijos sutartį pasirašiusių partijų programinių nuostatų derinimo nebuvo – vakar po centro-dešiniųjų partijų koalicijos 2011-2015 metų programa parašus baigė suraityti paskutiniai naujosios savivaldybės Tarybos kadencijos valdančiosios daugumos nariai, kurių, kaip žinia, yra 15. S. Kulikauskienė yra išvykusi, todėl ant partijų suderintos programos prie jau...


Vyriausybės atstovė  Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė pateikė Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriui reikalavimą, įpareigojantį sudaryti komisiją, kuri organizuotų seniūnaičių rinkimus - sudarytų seniūnaičių rinkimų grafiką ir nustatyta tvarka skelbtų seniūnaičio rinkimų datą. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, savivaldybės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius