Pernai pranešimus apie atleidimą iš darbo gavo beveik 7 tūkst. Darbuotojų

ELTA, 2009-01-16
Peržiūrėta
1175
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Per 2008 metus gauti 135 pranešimai apie grupės darbuotojų atleidimus, iš viso įspėti 6922 darbuotojai.
Lietuvos darbo biržos duomenimis, tai didžiausias pranešimų skaičius per pastaruosius keletą metų: 2007 metais gauta 60, 2006 metais - 42, 2007 metais - 70 pranešimų. Dažniausia atleidimo priežastis - įmonėms iškeltos bankroto bylos (50 proc.). Kitos atleidimų priežastys - įmonių struktūriniai pertvarkymai dėl nepalankios ekonominės situacijos ir darbo organizavimo pakeitimai.
Pernai daugiausiai pranešimų apie numatomus atleisti darbuotojus gauta gruodį - 34, kuriuose įspėjami 1536 darbuotojai. Pranešimus gavo Kauno, Vilniaus, Panevėžio, Marijampolės, Šiaulių, Tauragės, Ukmergės, Alytaus, Telšių, Plungės, Utenos, Kėdainių, Raseinių, Šilalės, Jurbarko, Jonavos, Prienų, Širvintų, Akmenės ir Anykščių darbo biržos. 18 įmonių darbuotojus atleidžia dėl nepalankių ekonominių sąlygų, 9 įmonėms iškeltos bankroto bylos, 2 įmonėse vyksta reorganizacijos.
Daugiausiai - 6 pranešimai - gruodį gauti iš suvimo įmonių. Kaune UAB "Dobilas" dėl bankroto atleidžia 120 darbuotojų. Šios įmonės padaliniai Akmenėje ir Marijampolėje atitinkamai numato atleisti 29 ir 27 darbuotojus. Alytuje dėl UAB "Vainora" bankroto apie atleidimą įspėti 27 darbuotojai. Prienuose likviduojama UAB "Almedija" atleidžia 24 darbuotojus. Dėl ekonominių priežasčių UAB "Trikolit" Ukmergėje numato atleisti 15 darbuotojų.
Kėdainiuose bankrutuojanti UAB "Natūrali oda" atleidžia 68 darbuotojus. Maišus trąšoms gaminanti įmonė UAB "Achempak" dėl ekonominių priežasčių numato atleisti 36 darbuotojus.
Penki pranešimai apie grupės darbuotojų atleidimus gauti iš statybos įmonių, kuriuose apie atleidimą įspėta 317 darbuotojų. Likviduojama bendrovė "Saprega" Plungėje atleidžia 111 darbuotojų. Dėl ekonominių priežasčių ir darbo apimčių sumažėjimo "Raseinių statyba" numato atleisti 80 darbuotojų, "Dovrima" Telšiuose - 59, "Jofa" Jurbarke - 34, "Cosma statyba" Vilniuje - 33 darbuotojus.
Gauti 5 pranešimai apie numatomus grupės darbuotojų atleidimus iš metalo apdirbimo įmonių. Bendrovės "Baltikal" ir "Žalvaris" Kaune dėl ekonominių priežasčių atleidžia atitinkamai 23 ir 20 darbuotojų. Taip pat numatoma atleisti 33 darbuotojus "Žalvario" padalinyje Panevėžyje ir 12 darbuotojų - padalinyje Vilniuje. UAB "Ovacija" Vilniaus darbo biržai pranešė apie dėl bankroto atleidžiamus 29 darbuotojus.
Ekonominiai sunkumai neaplenkė ir maisto pramonės įmonių. Dėl bankroto mėsos produktų gamybos įmonėje, UAB "Natanga ir Rovisa" Šilalėje numatomas 210 darbuotojų atleidimas. Tauragės darbo birža gavo pranešimą apie 46 darbuotojų atleidimą dėl bendrovės "Baltoji snaigė" bankroto. UAB "Modest" Širvintose dėl struktūrinių pertvarkymų numato atleisti 24 darbuotojus. Įmonės veikla - pieno produktų gamyba.
Per 2008 m. parengtos 82 prevencinių veiksmų programos atleidimų įmonėse pasekmėms sušvelninti, kuriose numatyta 1027 įspėtus apie atleidimą asmenis įtraukti į aktyvios darbo rinkos politikos priemones, 1772 - įdarbinti į įregistruotas darbo biržose laisvas darbo vietas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ kaip ir kasmet vasaros sezonui papildomai ieško apie 600 darbuotojų , kuriems siūlo nemokamą apgyvendinimą Baltijos pajūryje, kasmėnesines premijas bei ypač patogų darbo grafiką. 


Informuojame, kad šią savaitę Palangos mobilus punktas dirbs ilgiau – ne tik kiekvieną darbo dieną nuo 8 val. iki 14 val., bet ir šeštadienį, spalio 30 d., nuo 8 iki 12 val. Lapkričio 1-2 dienomis Palangos mobilus punktas nedirbs.


Iki spalio 29 d. priimamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai“. Sukūrus vieną darbo vietą, bus skiriama iki 50 tūkst. eurų paramos lėšų. Didžiausia numatyta paramos suma vienam projektui – ne daugiau nei 200 tūkst. eurų. „Tai unikali pagalba...


Palangoje pernai NT išleista 49 procentais daugiau pinigų nei 2019 metais

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2021 03 25 | Rubrika: Miestas

Ekspertai sutaria – nekilnojamojo turto rinką ir kainas pandemija paveikė kitaip nei dauguma prognozavo praėjusių metų kovą, NT pardavimams staiga sustojus. „Ober-Haus“ Rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims Raimondas Reginis banko „Luminor“ virtualiame renginyje „NT rinka karantino laikotarpiu: 2020 faktai, 2021 prognozės“ kalbėjo, jog 30...


Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos informacijos analizės skyrius informavo „Palangos tiltą“, kad Palangos mieste dėl smurto artimoje aplinkoje 2020 metais buvo pradėti 32, 2019 metais – 42 ikiteisminiai tyrimai; dėl vagysčių 2020 metais kurorte buvo pradėta 111, 2019 metais 100 ikiteisminių tyrimų. Dėl sukčiavimo 2020 metais buvo pradėti 3, 2019 metais – 10...


Klaipėdos teritorinė darbo birža įgyvendina ESF projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, skirtą padėti 55 metų ir vyresniems darbo ieškantiems asmenims kelti kvalifikaciją, įgyti naujų profesinių gebėjimų ar patobulinti jau turimus.


Nuo 2014 metų sausio 2 dienos Lietuvos darbo biržos įgyvendinamame ESF projekte „Išlik darbo rinkoje“ dalyvavo 118 asmenų, registruotų Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje.


Vakar popietę Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), aptarnausiantis darbo ieškančius ir profesinę karjerą planuojančius jaunus asmenis iki 29 metų amžiaus bei darbdavius, siekiančius įdarbinti jaunimą. Į naujomis spalvomis suspindusią Palangos darbo biržos pirmojo aukšto erdvę, kur įsikūrė JDC...


Palangos savivaldybė, norėdama pagerinti savivaldybės administracijos veiklą bei darbuotojų operatyvumą darbe, dar 2010 metų vasario 26 dieną pradėjo įgyvendinti ES struktūrinių fondų programos „Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programa“ finansuojamą projektą „ Kokybės vadybos sistemos diegimas Palangos miesto savivaldybės administracijoje“.


Per 2008 metus gauti 135 pranešimai apie grupės darbuotojų atleidimus, iš viso įspėti 6922 darbuotojai. Lietuvos darbo biržos duomenimis, tai didžiausias pranešimų skaičius per pastaruosius keletą metų: 2007 metais gauta 60, 2006 metais - 42, 2007 metais - 70 pranešimų. Dažniausia atleidimo priežastis - įmonėms iškeltos bankroto bylos (50 proc.). Kitos atleidimų priežastys - įmonių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius