Piktinasi miške Palangoje esančia mokama aikštele: parkomato nesurado, bet baudą gavo

Palangos tiltas, 2022-09-19
Peržiūrėta
1654
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Piktinasi miške Palangoje esančia mokama aikštele: parkomato nesurado, bet baudą gavo

Į Palangą atvykęs pailsėti Viktoras tikrai nesitikėjo gauti 40 eurų baudą. Jis nusprendė pasistatyti automobilį aikštelėje, kuri, jo nuomone, tikrai nebuvo panaši į mokamą. Nors ir Palangos savivaldybė patikino, kad parkomatas ir ženklai, įrodantys, kad tai yra mokama aikštelė, buvo, tačiau vyras nesupranta, kodėl netvarkinga aikštelė yra apmokestinta.

Į naujienų portalą lrytas.lt kreipėsi Viktoras, kuris akcentavo, kad visada moka už stovėjimą.

„Palangoje tolėliau nuo miesto centro susirasti, kur susimokėti už stovėjimą yra neįmanoma misija“, – pastebėjo jis. 

Pasak pašnekovo, iš pagrindinės Kunigiškių gatvės sukant stovėjo ženklas, kad stovėjimas yra draudžiamas, tolėliau pavažiavus buvo aikštelė su atidarytu užkardu, prie kurios yra parkomatas bei ženklas perspėjantis apie mokamą stovėjimo aikštelę. Užkanavės gatvėje, kur Viktoras pasistatė automobilį, pasirodo irgi yra mokama stovėjimo aikštelė. Nors ši esą visiškai nepanaši į kitas – nesimato nei ženklo, nei yra palaikoma švara.

„Toje aikštelėje nemačiau nė vieno parkomato. Vėliau iš Palangos gyventojų sužinojau, kad jis buvo, tačiau paslėptas krūmuose. Aš po valandos grįžęs iš pasivaikščiojimo su šuniu radau raudoną lapelį. Vakare tik pamačiau, kad tą baudą reikia sumokėti iki kitos dienos 12 val. – bauda siekė apie 40 eurų“, – pasakojo Viktoras.

Vyras nesupranta, kodėl, kituose miestuose, pavyzdžiui, Jūrmaloje, parkomatai bei ženklai pastatyti iškart įvažiavus į mokamą zoną, o Palangoje esą to nėra. Viktoras tvirtino, kad bent savivaldybė galėjo prie įvažiavimo pastatyti iškabą, kurioje pažymėta, kad visose gatvėse tam tikru metu reikia susimokėti už stovėjimą. 

„Aš nevažiuosiu kitą kartą į Palangą. Jie man sugadino atostogas. Dar suprasčiau, jei būtų bauda 15 eurų... Sukurti sąlygas pažeisti taisykles ir vėliau nubausti 40 eurų bauda yra plėšikavimas“, – pyko Viktoras.

Jis šiuo metu jau yra sumokėjęs baudą bei abejoja, kad dar kažką įmanoma įrodyti.

„Parkomatas nėra paslėptas“

Palangos miesto rinkliavų centro direktorius Bronius Martinkus nepritaria tam, kad krūmuose yra paslėptas parkomatas.

„Užkanavės gatvėje ženklai yra labai aiškiai matomi. Palangos mieste visi kelio ženklai yra matomi, periodiškai tikrinamas jų matomumas“, – naujienų portalui lrytas.lt tvirtino B.Martinkus. 

Jis pažymėjo, kad vairuotojai privalo stebėti kelio ženklus ir jais vadovautis – įsitikinti tuo, ar automobilis statomas apmokestinamoje zonoje. Vietinės rinkliavos, už automobilio nenustatytą stovėjimo laiką, dydis ir mokėjimo terminas yra nustatytas Palangos miesto tarybos sprendimu.

„Šiuo metu aikštelė nėra padengta asfalto danga, nes yra parengtas Užkanavės g. su minėta aikštele rekonstrukcijos projektas. Atlikus rekonstrukciją, automobilių stovėjimo aikštelė taip pat bus atnaujinta“, – dėstė Palangos miesto rinkliavų centro direktorius. 

Už automobilių stovėjimą Palangos gatvėse reikia mokėti tik nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai.

Lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Į „Delfi“ redakciją kreipėsi skaitytojas, gavęs baudą už motociklo statymą vienoje Palangos gatvių. Kaip teigė vyras, kontrolieriai į klausimą, ar reikia susimokėti, tiksliai neatsakė, o po 10 dienų jį pasiekė 40 eurų bauda. 


Į Palangą atvykęs pailsėti Viktoras tikrai nesitikėjo gauti 40 eurų baudą. 


Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs pareiškėjos Palangos miesto savivaldybės administracijos skundą, nusprendė sumažinti jai Konkurencijos tarybos skirtą baudą nuo 33 750 iki 22 500 eurų.


Kaip "Palangos tiltą" informavo Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, praėjusį savaitgalį Palangoje vykdytos prevencinės priemonės viešose miesto erdvėse, prie didžiųjų prekybos vietų, dėl karantino sąlygų laikymosi, priemonių metu surašyti 6 administracinio nusižengimo protokolai pagal LR ANK 45 str., numatantį atsakomybę už karantino reikalavimų...


Kaip "Palangos tiltą" informavo Klaipėdos policijos atstovė spaudai Andromeda Grauslienė, įsigaliojus naujai tvarkai dėl karantino taisyklių pažeidimų, kai protokolus pagal LR ANK 45,46, 506 str.gali surašyti policijos pareigūnai, iki pirmadienio, balandžio 4 d., Palangos m. pareigūnai surašė 13 protokolų pagal LR ANK 45 str. Visiems pažeidėjams surašyti...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Ganyklų gatvėje, palei gražių „Malūnų vilų“ kotedžų langus, esanti autobusų sustojimo stotelė tapo automobilių parkavimo aikštele. Statytojas – „Kauno būstai“ – turėjo numatyti vietą ir automobilių statymo aikštelei. Kai jiems striuka su jomis, automobiliai statomi autobusų sustojimo stotelėje. Tai – negerai“, – sakė UAB...


Klaipėdos apygardos teismas padėjo tašką nuo 2012-ųjų vasaros besitęsiančioje istorijoje, kai Palangos miesto savivaldybės administracija buvo skyrusi 50 Lt baudą Vincui Nesteckiui už jo valdomame sklype vykdytą komercinę veiklą, neturint tam leidimo. Užuot sumokėjęs baudą, verslininkas nusprendė bylinėtis. Bet birželio 13-ąją teismas priėmė neskundžiamą nutartį – paliko...


Kad ir kiek metų jūs mintumėte valdiškų įstaigų slenksčius, kad ir kiek sveikatos bei kantrybės jums būtų „paėdę“ valdininkai, neduokite išsilieti savo pykčiui ir apmaudui, ypač viešose vietose, nes tai gali jums grėsti rimtais nemalonumais. Liepos 4 d. Palangos miesto apylinkės teismas už tokį nesivaldymą palangiškei pensininkei I. Bimbienei...


Statybininkams mokama dukart daugiau...

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 19 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba, atlikusi 2006-2009 metų investicijų apskaitos bei jų vykdomo kontrolės patikrinimą, konstatavo, jog įgyvendinant investicinius projektus Savivaldybėje nesilaikoma Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatų bei nėra tinkamos kontrolės atliekant turto rekonstrukcijos ir remonto darbus. Auditorių teigimu, darant ugdymo įstaigų bei kitų objektų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius