Po audito - neigiamas vertinimas dėl UAB „Palangos šilumos tinklai“

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-12-14
Peržiūrėta
1944
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba 2010 metais atliko 12 veiklos plane numatytų auditų. Šiuo metu yra dar atliekami 7, iš kurių trys yra baigiami, ir jų ataskaitų projektai iki metų pabaigos bus pateikti savivaldybės administracijai. „Tai ribotos apimties auditai dėl biudžetinių įstaigų perėjimo prie naujos apskaitos, dėl vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą miesto gatvėse ir aikštėse, dėl vietinės rinkliavos už komercinę reklamą ant savivaldybės teritorijoje esančių objektų”, - kalbėjo Palangos miesto savivaldybės kontrolierė Elena Kuznecova.

 

Šių auditų įrodymams pagrįsti ir išvadoms parengti vasaros sezono metu buvo atlikti 3 faktiniai patikrinimai.  Jų metu nustatyti pažeidimai ne tik surenkant rinkliavas, tačiau  nustatyti ir galimai neteisėto savivaldybės turto naudojimo atvejai. Dėl nustatytų faktų kreiptasi į kitas kontroliuojančias institucijas. „Atlikus finansinius auditus, mes teikiame nuomones apie finansinę atskaitomybę ir turto naudojimo teisėtumą. 2010 metais, užbaigus auditus, vienintelei savivaldybės kontroliuojamai įmonei UAB „Palangos šilumos tinklai“ buvo pareikšta neigiama nuomonė. Nustatyti reikšmingi apskaitos ir turto naudojimo pažeidimai, įmonės finansinis  rezultatas  po audito tapo neigiamas, o  veikla nuostolinga“,- informavo E. Kucnecova. Palangos savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba nustatė ir pažeidimus atlikusi savivaldybės investicinių projektų, vykdytų per paskutinius keturis metus, vertinimą. Ypatingas dėmesys buvo atkreiptas į vykdomus papildomus darbus, kurie buvo atliekami nevykdant viešųjų pirkimų procedūrų ir nenustatant jiems kainodaros principų.

 Klaipėdos regiono plėtros tarybai patvirtinus projektą „Klaipėdos apskrities savivaldybių kontrolierių administracinių gebėjimų stiprinimas ir viešojo administravimo efektyvumo didinimas“,  gautas finansavimas iš Paramos fondo Europos socialinio fondo agentūros ir pradėti intensyvūs savivaldybių kontrolierių mokymai. „Vien per du paskutiniuosius mėnesius 10 dienų tarnautojos kėlė kvalifikaciją šiuose mokymuose, dėl šios priežasties koreguotas ir 2010 metų veiklos planas“, - pridūrė E. Kuznecova.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaip informavo „Palangos tiltą“ Jurgita Vanagė, Palangos mero patarėja, įmonių, įskaitant UAB, vadovų visos pareigybės šiuo metu yra užimtos. Šiuo metu laisvos yra dviejų biudžetinių įstaigų – Palangos miesto botanikos parko direktoriaus ir Palangos sanatorinės mokyklos direktoriaus – pareigybės. PT info


Palangos miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnyboje sukurta audito kokybės kontrolės sistema yra veiksmingai ir užtikrina, kad auditai būtų atliekami kokybiškai ir pagal auditą reglamentuojančius teisės aktus.


Vadovaujantis Lietuvos Respublikos šilumos ūkio įstatymo 13 straipsnio 1 dalimi bei Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos energetikos ministro 2010 m. spalio 25 d. įsakymu Nr. 1-297, 61 punktu, taip pat atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos orų prognozes, Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus...


Atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos orų prognozes, pasirašytas Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą dėl šildymo sezono pabaigos Palangos miesto savivaldybės teritorijoje. Nustatyta 2020–2021 metų šildymo sezono Palangos miesto savivaldybės teritorijoje pabaiga – 2021 m. gegužės 6 d.


Palangos savivaldybės taryba posėdyje ketvirtadienį, balandžio 29 d. priėmė sprendimą, kuriuo apmokestino automobilių stovėjimą Nemirsetoje.


Palangos miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba atliko Palangos miesto savivaldybės 2019 metų konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio, Savivaldybės biudžeto ir turto naudojimo auditą ir nustatė reikšmingų duomenų iškraipymų, turėjusių įtakos 2019 metų savivaldybės konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinio duomenų teisingumui. Nustatyti trūkumai apskaitant savivaldybės...


Metų pradžioje paskelbtos Palangos savivaldybės Kontrolės ir Audito tarnybos ataskaitos dėl vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą apmokestintose vietose, biudžeto vykdymo finansinio teisėtumo ir rinkliavos už išorinę reklamą rinkimo atskleidė daug įvairių pažeidimų. „Palangos tiltas“ paprašė juos pakomentuoti savivaldybės kontrolierę Eleną Kuznecovą.


Palangos savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba 2010 metais atliko 12 veiklos plane numatytų auditų. Šiuo metu yra dar atliekami 7, iš kurių trys yra baigiami, ir jų ataskaitų projektai iki metų pabaigos bus pateikti savivaldybės administracijai. „Tai ribotos apimties auditai dėl biudžetinių įstaigų perėjimo prie naujos apskaitos, dėl vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą miesto...


Kol Palangos miesto savivaldybės valdininkai laužo galvas ir ietis, kaip turėtų atrodyti paplūdimiai kitą sezoną, Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimas gali gerokai pakeisti būsimą paplūdimio viešųjų vietų nustatymo ir rinkliavų už jas surinkimo tvarką. Minėtas teismas patenkino Seimo nario Prano Žeimio ieškinį ir pagal keturis iš penkių ieškinio punktų pripažino, kad...


Pirmadienį miesto savivaldybės Kontrolės komitetas, apsvarstęs kontrolierių tarnybos pateiktas  UAB „Palangos šilumos tinklai“ audito išvadas, joms pritarė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius