Prasideda dvasinio apsivalymo metas

Rasa GEDVILAITĖ, 2009-11-27
Peržiūrėta
1253
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lapkričio 30-ąją Šv. Andriejaus diena ir Advento pradžia, skatinanti suklusti visus katalikus ir atidžiau pažvelgti į savąją bei artimųjų dvasinę ramybę, susikaupimą laukiant Kristaus atėjimo į šį pasaulį. Šiuo laikotarpiu bažnyčia žadina miestelėnų geranoriškumą, norą padėti kitiems, biblioteka peni dvasią menu, o mažieji skatinami atrasti tikrąjį džiaugsmą adventiškųjų vakaronių metu.

 

Taikos metas

Adventas nuo seno turėjo susiformavusias tradicijas ir papročius, kurių žmonės visuomet laikydavosi ir bijodavo juos pažeisti. Tai ikikalėdinis laikotarpis, susikaupimo, pasiruošimo Kristaus atėjimo šventei – Kalėdoms. Kadaise šis laikotarpis turėjo didelę svarbą ir piemenėliams, prieš prasidedant Adventui, pasibaigdavo piemenėlių darbo sezonas. Šie atsisveikindavo su savo šeimininkais ir iškeliaudavo namo švęsti Kalėdų. O dabartinis skatinamas susilaikymas, manoma, buvo būdingas ir mūsų protėviams. Buvo tikima, kad tai taikos metas, kai nevalia nieko skriausti, net vengė medžioti, bijodami dėl savo gyvulių gerovės.

 

Tikroji prasmė

Pasak Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios klebono Algio Genučio, šiais laikais ne visi supranta tikrąją Advento prasmę. „Svarbiausi Advento akcentai yra susikaupimas, atsigręžimas į artimą, nuoširdi meilė“, - teigė klebonas, apgailestaudamas, kad dažnas tai pamiršta, nepajutęs atėjusios palaimos ir ramybės.

Adventas – tai atėjimas, kuriuo daug kas prasideda. Su juo prasideda pasninkas, taip pat siekiama dvasinio tikinčiųjų susilaikymo nuo pasilinksminimų ir kitų pramogų. Palangos bažnyčios klebonas pastebėjo, kad kai kurie parapijiečiai linkę šventes pradėti švęsti anksčiau, pamiršę apie juos supantį rimties metą. Pasak jo, reikia laukti Kristaus atėjimo susikaupus ir atsigręžus į tikrąsias gyvenimo vertybes, nespėliojant, kada tai įvyks, tiesiog reikia ruoštis įsileidimui į savo širdį. Mokinantis save suvaldyti nuo neigiamų dalykų, gimsta noras prisidėti prie skleidžiamo gėrio.

 

Sielos apsivalymas

Advento laikotarpiu parapijiečiai atkreipia dėmesį į savo sielos apsivalymą ir mieliau lankosi bažnyčioje, tikėdami šviesos atėjimu. Klebonas A.Genutis pastebėjo, kad šiuo netrukus prasidėsiančiu laikotarpiu žmonės linkę atlikti adventinę išpažintį, nusimesdami nuo savęs nuodėmių naštą. Bažnyčia skatina ir labdaringas akcijas, prie kurių mielai prisideda visi norintys padėti vargšams, ligoniams, beglobiams vaikams. Padėdami nuskriaustiesiems parapijiečiai ne tik nudžiugina šiuos žmones, bet ir patys tampa tauresni. Klebonas priminė, kad bažnyčia nuolat skelbia labdaringas gerumo akcijas, skatindama nusipirkti žvakelę ir prisidėti nors menka dalimi prie skurstančiųjų gerovės. Žvakė – tarsi šviesos ir gėrio simbolis, todėl skleidžiama jos šiluma apglobia visus prie jos prisidėjusius.

 

Kviečiami dalyvauti

Adventas trunka beveik mėnesį ir apima 4 sekmadienius, kurių metu vyksta rarotinės pamaldos, pasak klebono A.Genučio, siekiant pagerbti Mariją kaip aušrą, šviesos ir gėrio šaltinį. Šioms pamaldoms visi parapijiečiai kviečiami kiekvieną Advento sekmadienį, 8 valandą ryte. Nepamirštamos ir mielai lankomos parapijiečių yra Rekolekcijos, kuriomis siekiama sustiprinti jų dalyvių religingumą. Jos gyventojus paskatins atvykti paskutinį Advento sekmadienį, gruodžio 20 dieną.

Šv.Kalėdų vakaras neįsivaizduojamas be kalėdaičių, todėl, pasak klebono A.Genučio, norintys įsigyti ir pašventinti kalėdaičius, tai gali atlikti pirmąjį Advento sekmadienį.

Šventosios Švč. Mergelės Marijos jūrų žvaigždės bažnyčios klebonas Vidmantas Gricius taip pat kviečia parapijiečius kiekvieną sekmadienį praturtinti savo dvasią ir apsivalyti nuo negandų, apsilankant bažnyčioje ir įprasminant Kristaus atėjimo laukimo svarbą.

 

Turtinti dvasią

Advento laikotarpiu klebonas A.Genutis paskatino neatsisakyti mokyklose ir darželiuose rengiamų adventinių vakaronių. Šios tik įprasmina šio meto svarbą ir suvokimą, kuo jis ypatingas, nekeliant triukšmingų vakarėlių.

Palangos viešoji biblioteka taip pat neketina palikti miestelėnų be dvasią taurinančių meniškųjų kūrinių. Dailininkų ir poetų rengiamos parodos suteiks džiaugsmo ne tik akims, bet ir širdims, kuriant šventiškos nuotaikos sklidiną atmosferą. Įtraukdami visus skaitytojus, miestelėnus ir draugus bibliotekos darbuotojai teikia nominacijas. Be šių paskatinamųjų apdovanojimų nelieka ir patys mažiausieji. Renkami išlikę ištikimiausi vaikiškai knygelei, o ne susigundę kompiuteriu ir internetu. Tradiciškai renkamos metų knygos, tiek vaikiškos, tiek suaugusiųjų, neliekant abejingiems skaitomam žodžiui.

Laukiant šv.Kalėdų miestas ima puoštis ryškiausiomis spalvomis ir skleisti šventiškos nuotaikos dvasią, tačiau Adventas „kelia sparnus“ ir primena, kad šių švenčių reikia nusipelnyti ir sulaukti tinkamai pasiruošus. Tad ramybės, rimties ir vidinės šviesos Advento laikotarpiu!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Antradienį, gegužės 4 d., Palangoje buvo registruoti du nauji koronaviruso atvejai. Šiuo metu Palangos miesto savivaldybėje COVID-19 serga 43 asmenys, nuo pandemijos pradžios juo susirgo 1080 palangiškių, tai yra beveik kiekvienas 17-as miesto gyventojas.


Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje trečiadienį patvirtinti 552 nauji koronaviruso atvejai, mirė dar 10 žmonių. Šiuo metu Palangoje COVID-19 serga 10 palangiškių, trims liga diagnozuota trečiadienį. Iš viso šia liga yra persirgę 586 palangiškiai. Dešimties palangiškių pagrindinė mirties priežastis buvo koronavirusas.


Jau šį sekmadienį, Motinos dieną, palangiškė Elena Vaitkienė sulauks ypatingų svečių – savo trijų vaikų, kuriuos vadina savo geriausiais draugais: Šarūno, Neringos ir Broniaus. Pirmieji du atskubės su gausiomis šeimomis. „Man geriausia dovana – jie. Susirenkame visi kartu per didžiąsias metų šventes, išskyrus Naujuosius metus, visų...


Karantino metu Palangos viešoji biblioteka nepamiršta savo lankytojų ir parengė įvairių užsiėmimų, kuriems nebūtina išeiti iš namų. Taip ne tik saugome save ir kitus, bet taip pat stipriname ryšį tarp bibliotekos ir jos bendruomenės.


Po žinios, kad Palangos medikai jau penktadienį bus apmokomi paimti tepinėlį COVID-19 (koronavirusui) nustatyti, o jau kitą savaitę mieste turėtų pradėti veikti mobilioji tokių tepinėlių ėmimo komanda, džiaugdamasis miesto meras Šarūnas Vaitkus parašė savo paskyroje socialiniame tinkle Facebook.


Palanga – ne tik vasaros metu poilsiautojų pamėgtas kurortas. Neretai mūsų miestą pasirenka ir sportininkai savo treniruočių stovykloms. Artėjant didžiausiam ir svarbiausiam 4 metų įvykiui – Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms, sportininkai ruošiasi itin atsakingai. Viena tokių – Airinė Palšytė, 24-erių šuolininkė į aukštį. Mūsų kurorte Europos...


Iš tolo atvykstančius į Palangą pasitinka aukščiausias mūsų miesto akcentas: tobulo grožio neogotikinės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios bokštas. 1897-1909 metais statytoji bažnyčia pernai baigta atnaujinti iš išorės. Tačiau, kaip sako jos klebonas Marius Venskus, antrąjį šimtmetį skaičiuojančiai bažnyčiai reikia dar nemažai, kad...


Iš tolo atvykstančius į Palangą pasitinka aukščiausias mūsų miesto akcentas: tobulo grožio neogotikinės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios bokštas. 1897-1909 metais statytoji bažnyčia pernai baigta atnaujinti iš išorės. Tačiau, kaip sako jos klebonas Marius Venskus, antrąjį šimtmetį skaičiuojančiai bažnyčiai reikia dar nemažai, kad...


Iš tolo atvykstančius į Palangą pasitinka aukščiausias miesto akcentas: tobulo grožio negotikinės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios bokštas. 1897-1909 metais statytoji bažnyčia pernai baigta atnaujinti iš išorės. Tačiau, kaip sako jos klebonas Marius Venskus, antrąjį šimtmetį skaičiuojančiai bažnyčiai reikia dar nemažai, kad ji būtų...


Prasideda dvasinio apsivalymo metas

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 11 27 | Rubrika: Miestas

Lapkričio 30-ąją Šv. Andriejaus diena ir Advento pradžia, skatinanti suklusti visus katalikus ir atidžiau pažvelgti į savąją bei artimųjų dvasinę ramybę, susikaupimą laukiant Kristaus atėjimo į šį pasaulį. Šiuo laikotarpiu bažnyčia žadina miestelėnų geranoriškumą, norą padėti kitiems, biblioteka peni dvasią menu, o mažieji skatinami atrasti tikrąjį džiaugsmą adventiškųjų vakaronių metu.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius