Prestižinė J.Basanavičiaus gatvė – nelegalių kioskų jūra

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-06-27
Peržiūrėta
470
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybės tarybos Statybos ir miesto ūkio komitetas praėjusį antradienį nutarė pasižvalgyti po J.Basanavičiaus gatvę. Reido tikslas buvo realiai išsiaiškinti, ar prekeiviai, kurių jūra užtvindė pagrindinį miesto bulvarą, paiso nustatytos tvarkos, ar jų prekybinė įranga suderinta su Architektūros ir urbanistikos skyriaus specialistais. Minėtame patikrinime dalyvavo  komiteto pirmininkas Vaidas Šimaitis, nariai Rimantas Garolis, Danius Puodžius, Rimantas Mikalkėnas, Dainius Želvys bei būrys Savivaldybės atsakingų skyrių vadovų ir specialistų.

 

Klaikus vaizdas

Pirmasis objektas, kuriuo buvo itin susidomėta, - buvęs viešbutis „Pajūris“. Čia įsikūrusiems verslininkams fantazijos turėtų pavydėti ne vienas. Prie pastato sienos išdygę kioskai, iš kurių vienas „šedevras“ daugeliui sukėlė nuostabą. Be to, apsukrūs verslininkai greitai sugalvojo, kaip „apeiti“ įstatymą, draudžiantį naktį prekiauti alkoholiu. Jie nieko nelaukę įrengė prie pastato „girdyklą“, esą geriama čia pat. Negana to, buvusio viešbučio pastatas aplipdytas ne tik nenusakomo dydžio ir dizaino palapinėmis, bet ir iš faneros sukaltu vasaros  kino teatru, kuris savo „didybe“ gal tik nusileidžia pačiam viešbučiui. Vyriausiojo miesto architekto Svajūno Bradūno teigimu, dauguma prie minėto pastato išdygusių laikinų kioskų ir statinių nederinti, o komisijos nuomone, vaizdas klaikus ir diskutuoti apie miesto įvaizdį beprasmiška. 

 

„Užkastas“... namas

Ne ką geresnė padėtis ir prie buvusios kavinės „Banga“. Iš suskaičiuotų keturiolikos prekybos vietų, kai kurių įranga derinta, tačiau nustatyta, kad išdygo ir nelegalių kioskų. Prestižinėje J.Basanavičiaus gatvėje namas, pažymėtas numeriu 22, yra Palangos  kultūros paveldo objektas, tačiau apskritai paskendęs įrengtų atrakcionų ir pliušinių žaislų pasaulyje. Ir prekybos vietos, ir atrakcionai taip pat atsirado ant nelegaliai įrengto grindinio. Komiteto narys Dainius Želvys piktindamasis klausė, kas yra paminklosauginė, taip vadinama U-2, teritorija, jei įmanoma „užkasti“ namą? Politikas, nebeiškentęs tokios savivalės, išrėžė: kur žiūri Kultūros paveldo, Statybos inspekcijos darbuotojai?


Nepaisoma tvarkos

Kad nepaisoma nustatytos miesto savivaldybės Tarybos tvarkos, kurioje nurodoma, jog nuo miesto šaligatvio visi įrenginiai ir statiniai turi būti ne arčiau kaip pusantro metro, įsitikinta netrukus. Kurorto verslininkai, įsikūrę J.Basanavičiaus gatvėje, beveik visi yra okupavę miestui priklausantį šaligatvį. Nustatyta, kad savo sklype mažai vietos tokioms maitinimo įstaigoms, kaip „Elnio ragas“, kurios pavėsinės stogas gožia šaligatvį, kavinei „Gražina“, „Armėniški šašlykai“, o „Baltoji vila“ sklype, kuriame atrakcionų okeanas, net ant pamestų šaligatvio plytelių riogso kioskas vos ne važiuojamojoje Birutės alėjos dalyje.

 

Prekybos užkulisiai

Kokia tvarka ir chaosas tvyro prie garsiojo „Prekybos centro“, tuo įsitikino patys politikai. Viena eilė laikinų prekybos kioskų, kita eilė arčiau pastato - žaidimų automatai. Tačiau užsukus į užkulisius, komiteto pirmininkas Vaidas Šimaitis bevelijo suraukti nosį, tardamas kokia čia smarvė. Jam kilo pagrįstas klausimas - kur sanitarijos inspekcija bei kitų atsakingų tarnybų specialistai išduodantys leidimus objektui gyvuoti, nes vargu ar dar kur kitur įmanoma surasti tokią netvarką bei apsileidimą.

 

Gluminantys vaizdai

Paėjus toliau, komisijos nariai „grožėjosi“ vaizdais, kurie, švelniai tariant, gluminantys. Prie kavinės „Floros simfonija“, ant Rąžės upelio kranto, puikavosi išmėtyti reklaminiai tentai, o tolėliau ant žaliosios vejos – batutai. Komentuoti daugiau apie regėtą savivalę nepanoro nei vienas iš komisijoje esančiųjų, nes ant kavinės stogo buvę darbininkai smagiai kaukšėjo plaktukais. Koks bus reklaminis įrenginys ar dar kažkoks šeimininkų lakios fantazijos padiktuotas produktas, taip ir liko neaišku.

 

„Muliažinis“ golfo aikštynas

Kokius įrenginius pavyko pamatyti taip vadinamojoje mažojo golfo teritorijoje, protu nesuvokiama ir jokiais epitetais neapibūdinama. Minėtoje paminklosauginėje kurorto dalyje esą yra aikštelė golfui žaisti, kurios kitaip neapibūdinsi, kaip „muliažu“. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus šmaikštavo, kad jei tai golfo aikštynas, jis visus šįvakar kviečiąs pažaisti. Jo teigimu, golfo aikštyno šeimininkui buvo pateikta sąlyga, jog turi vykdyti tokią veiklą, kuri nurodyta, ir tuomet bus pritarta jo norui leisti įrengti atrakcionus likusioje teritorijoje. Šeimininkas reikalavimams pakluso ir sumanė, kad pakaks tokio golfo aikštyno. Keistoka nuostata, jei manoma, kad miesto valdžios vyrai, užsimerks ir palaimins tokias gudrybes.


Atrakcionai gyvuoja

Nors ne itin noriai, bet buvo užsukta ir į skandalais pagarsėjusius olandų bendrovės „Leander LTU“ atrakcionus, kurie išsidėstę visoje UAB „Kurorto statyba“ nuomojamoje iš valstybės žemėje bei privačioje Kauno kunigų seminarijai priklausančioje valdoje. Tenka apgailestauti, jog ne  visi komisijos nariai panoro pasižvalgyti po atrakcionų parko teritoriją, kurioje ne tik barbariškai prie vilos „Komoda“ buvo iškirsti medžiai, bet ir tie patys, kuriems buvo lemta išgyventi, niokojami ne ką blogesniais būdais. Kai kurie iš jų atliko informacinių stendų funkciją, nesibodint prikalti vinimis prie jų lenteles su nuoroda į WC. Beje, pasiteiravus, ar suderintas neseniai atsiradęs apžvalgos ratas, buvo mestelėta, kad viskas tvarkoje. Deja, iki tos „tvarkos“ dar labai toli...

Kitoje gatvės pusėje atrakciono „Pabaisa“ savininkas, pamatęs komiteto narius, skubiai ėmėsi ardyti neteisėtai pastatytą metalinę tvorą, nes pagal suderintą projektą šio įrenginio neturi būti. Tai vienintelis paslaugos teikėjas, kuris parodė iniciatyvą, kad esą tvarkosi.

 

Ginčai dėl giros cisternos

Valdžios atstovams teko ilgokai pasiginčyti su kavinės „Perlas“ savininku Liudu Jankausku, kuris ant valstybei priklausančios žemės įkurdino didžiulę giros cisterną. Nors miesto vyriausiasis architektas S.Bradūnas įrodinėjo, kad verslininko cisterna turi stovėti kavinės teritorijoje, tačiau pastarasis teigė, esą tai gali pasakyti tik specialistai. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas B.Martinkus pasišaipė, kad susirinkusi komisija – ne specialistai, o šiaip žmonės iš gatvės.

Pasibaigus apžiūrai komiteto pirmininkas V.Šimaitis konstatavo, kad dirbančiųjų nelegaliai yra apie 90 proc., pridūręs, jog padėtis klaiki. Vyriausiasis miesto architektas patikino, kad liepos 1 dieną bus padarytas specialusis prekybos vietų išdėstymo planas, kuriame, išanalizavus nustatytus  „skaudulius“, bus  konkrečiai reglamentuota paslaugų teikimo tvarka.

 

Kontroliuoja „mafija“

Į redakciją užsukusi viena prekybininkė, sumaniusi kurorte užsidirbti, skundėsi, jog nusipirkusi savivaldybės konkursinę viešąją prekybos vietą, tačiau normaliai dirbti negali. Jos teigimu, prekybą Palangoje kontroliuoja prabangiais automobiliais važinėjanti „mafija“ ir ji spėjanti, jog viskas vyksta ne be valdžios „palaiminimo“. „Kas nori užsidirbti, turi mokėti. Sukurta tokia  struktūra tą leidžia įgyvendinti, nes politikams taip pat reikia gyventi. Kuo didesnis chaosas, tuo daugiau galimybių „pasiganyti“. Duoklė renkama ne tik iš prekiaujančiųjų J.Basanavičiaus gatvėje, bet ir iš tų, kurie dirba atokesnėse kurorto vietose. Aš, kaip kvailelė pradžioje nesupratau, ko iš manęs norima, tačiau kai susivokiau, dvi naktis negalėjau užmerkti akių. Nežinau ar dar prekiausiu, nes nesitikiu jokios pagalbos nei iš policijos, nei iš miesto valdžios“, - trumpai apibendrino prekybos kurorte ypatumus pašnekovė.Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiandien, vasario 4-ąją, įvyko Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdis. Tarybos pirmininkas ir miesto meras Šarūnas Vaitkus jo pradžioje perskaitė Tarybos narės Renatos Surblytės, kuri posėdyje nedalyvavo, pareiškimą, kuriuo ji Tarybai pranešė apie pasitraukimą iš Socialdemokratų partijos, taip pat iš miesto Tarybos jungtinės...


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Vakar, gegužės 30 dieną, įvykusiame Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdyje socialdemokratė Svetlana Grigorian kartu su kolege socialdemokrate Renata Surblyte ir visuomeninio komiteto „Palangiškiai“ atstovu Eugenijumi Simučiu pranešė, kad veiklą Palangos miesto savivaldybės Taryboje vykdys susivieniję į opozicinę „Jungtinė Socialdemokratų ir komiteto...


Vakar į paskutinį 54-ąjį 7-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį rinkosi šventiškai apsirėdę 2011 metais išrinkti miesto politikai. Prieš vidudienį, išklausę mero Šarūno Vaitkaus kalbos, padėkos raštais bei Malgorzatos Omilanovskos knygomis „Pabaltijo Zakopanė. Palanga Tiškevičių laikais“ apdovanoti...


Tomas Julius Žulkus – Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, Statybos ir miesto ūkio komiteto pirmininkas bei Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos skyriaus narys įsitikinęs, jog šie metai bus labai darbingi. „Šiuos metus drąsiai galima vadinti iššūkių Palangai metais – pradėta įgyvendinti daug ambicingų projektų...


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Palangos miesto savivaldybės tarybos Statybos ir miesto ūkio komitetas praėjusį antradienį nutarė pasižvalgyti po J.Basanavičiaus gatvę. Reido tikslas buvo realiai išsiaiškinti, ar prekeiviai, kurių jūra užtvindė pagrindinį miesto bulvarą, paiso nustatytos tvarkos, ar jų prekybinė įranga suderinta su Architektūros ir urbanistikos skyriaus specialistais. Minėtame patikrinime dalyvavo ...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius