Vaiko teisėms užtikrinti – didesnis atsakingų institucijų dėmesys

Palangos tiltas, 2016-01-21
Peržiūrėta
1398
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vaiko teisėms užtikrinti – didesnis atsakingų institucijų dėmesys

Į posėdį susirinkusi Palangos miesto savivaldybės bendruomenės vaiko teisių apsaugos taryba, vadovaujama Palangos mero pavaduotojo Rimanto Mikalkėno, aptarė vaiko teisių apsaugos situaciją kurorte bei galimus kylančių problemų sprendimo būdus.
Posėdyje, kurį inicijavo Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius (VTAS), dalyvavo vicemeras R. Mikalkėnas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Staskonienė bei 12 įvairių sričių specialistų – Darbo biržos, Švietimo pagalbos tarnybos, Palangos probacijos tarnybos, Socialinių paslaugų centro, Savivaldybės administracijos ir kitų atsakingų institucijų atstovai. Susirinkusieji aptarė prevencinių priemonių galimybes bei ieškojo būdų, kaip stiprinti atsakingų institucijų bendradarbiavimą ir labiau užtikrinti vaiko teisių apsaugą mieste.

Pasak VTAS vedėjos Emilijos Lapėnienės, Palangoje į socialinės rizikos šeimų sąrašą įtraukta 30 šeimų, jose auga 50 vaikų. „Palangoje 2015 metai praėjo ramiai, bet sunerimti privertė policijos pateikta informacija, jog daugėja smurto artimoje aplinkoje atvejų. Ir nors didžioji dalis porų po kilusių konfliktų susitaikė, vis dėlto Vaiko teisių apsaugos specialistai atidžiau stebės šias šeimas ir, jei situacija kartosis, imsis kardinalių, visų įstatyme numatytų priemonių, kad būtų užtikrinta vaiko teisių apsauga“, – teigė E. Lapėnienė.
Kalbant apie krizinių situacijų šeimose, auginančiose vaikus, prevenciją, buvo išsakyta įvairių siūlymų, tačiau, kaip pripažinta, užbėgti už akių sunkiai prognozuojamiems įvykiams yra labai sudėtinga. Vienas iš posėdyje išsakytų siūlymų – stiprinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą, rengti bendrus atsakingų institucijų pasitarimus, kad šios nedubliuotų viena kitos teikiamų paslaugų ir būtų informuotos apie kolegų veiklą.
Spręsti krizės ištiktų šeimų problemas padės ir šiais metais naujas – intensyvios krizių įveikimo pagalbos, laikino apnakvindinimo, psichosocialinės pagalbos – paslaugas teikti pradėjusi Socialinių paslaugų tarnyba. „Džiugina tai, kad Palanga turi galimybes padėti krizės ištiktai šeimai – nebereikia pagalbos dairytis į Kretingą ar Klaipėdą“, – sakė VTAS vedėja.
Posėdžio metu taip pat apsispręsta atkreipti dar didesnį dėmesį į socialinės rizikos šeimas socialinių išmokų dienomis. „Nutarta suaktyvinti šeimų, kuriose girtaujama, patikrą socialinių išmokų dienomis. Nes būtent tomis dienomis, kaip rodo bendra praktika, įvyksta daugiausiai nusikaltimų. Reikia visomis išgalėmis siekti, kad valstybės skiriami pinigai eitų ne alkoholiui įsigyti, o vaiko gerovei užtikrinti“, – kalbėjo E. Lapėnienė.
Akcentuota ir nuo smurto šeimoje kenčiančių asmenų atsakomybė – neseniai visą šalį sukrėtę įvykiai dar kartą parodė, jog smurtautojo, net ir nekeliančio rankos prieš vaikus, elgesys gali tapti neprognozuojamas, o to pasekmės – ypatingai skaudžios ir nepataisomos. „Tėvai turi suprasti, jog tylėdami apie smurtą šeimoje, slėpdami tai, jie stato į pavojų savo vaikus. Negalima pamiršti ir tai, kad vaikas dažnai tampa smurto šeimoje liudytojas, o tai neigiamai veikia vaiko vystymosi raidą“, – akcentavo VTAS vedėja.
Taip pat apsispręsta ir plačiau informuoti visuomenę apie socialinės bei psichologinės pagalbos teikimo galimybes. Aktualius telefonų numerius nutarta skelbti ugdymo, gydymo įstaigose, kad ši aktuali informacija būtų skleidžiama kuo plačiau.
Klaipėdos socialinės – psichologinės pagalbos visai šeimai tel. 8 46 350099;
Socialinių paslaugų tarnybos tel. 8 460 48412.
Palangos miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus tel. 8 460 48732.

Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Siekiant stiprinti poilsiautojų ir vietinių gyventojų saugumą, Palangos miesto savivaldybės administracija nuolat kelia darbuotojų kvalifikaciją, stiprina bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir kitų šalių institucijų, užtikrinančių viešąjį saugumą, o taip pat atnaujina bei modernizuoja įrangą, naudojamą viešaaji tvarkai užtikrinti.


Poilsiautojų saugumas paplūdimiuose – vienas iš svarbiausių tikslų, keliamų pajūrio kurorte Palangoje. Tuo tikslu, be kitų priemonių, didelis dėmesys skiriamas gelbėtojų profesionalumui ir kvalifikacijai kelti. Viena iš tokių priemonių – rugsėjo 29 d. Neringoje vykę bendri tarptautiniai mokymai, skirti tobulinti gelbėjimo operacijose dalyvaujančiųjų gebėjimus bei pasidalinti patirtimi...


Miegojimo mechanizmą turinčios sofos šiais laikais yra itin populiarus sprendimas – kai prireikia papildomos nakvynės vietos, tokie baldai niekuomet nepaveda. Visgi, taupant vietą, tokia sofa gali būti naudojama ir vietoj įprastos lovos. Žinoma, kasdieniam naudojimui keliame kur kas daugiau reikalavimų, tad iš anksto reikėtų pasirūpinti, kad toks poilsis būtų kaip įmanoma...


Palangos miesto savivaldybės įmonių, įstaigų, institucijų darbuotojams ir valstybės tarnautojams iki balandžio 14 d. imtinai uždrausta vykti į komandiruotes Lietuvoje ir į užsienio valstybes.


Pėsčiųjų saugumui užtikrinti – iškilios perėjos

"Palangos tilto" redakcija, 2018 11 23 | Rubrika: Miestas

Siekiant labiau užtikrinti pėsčiųjų saugumą, trijose miesto pėsčiųjų perėjose verda baigiamieji darbai, tad jau netrukus vietoje įprastų pėsčiųjų perėjų vairuotojus pasitiks iškiliosios. Vairuotojus apie tai perspės kelio ženklai. Pokyčiai vairuotojų ir pėsčiųjų lauks Plytų g. bei Vasario 16-osios g. sankryžoje, taip pat – Medvalakio g. ties sankirta su Pavėsio taku ir Ganyklų...


Praėjusią savaitę Palangos miesto savivaldybėje į bendrą pasitarimą susirinkusių institucijų, atsakingų už vaiko teisių užtikrinimą Palangoje, atstovai aptarė platesnio bendradarbiavimo galimybes bei būdus, padėsiančius labiau rūpintis mažaisiais kurorto gyventojais.


Į posėdį susirinkusi Palangos miesto savivaldybės bendruomenės vaiko teisių apsaugos taryba, vadovaujama Palangos mero pavaduotojo Rimanto Mikalkėno, aptarė vaiko teisių apsaugos situaciją kurorte bei galimus kylančių problemų sprendimo būdus. Posėdyje, kurį inicijavo Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius (VTAS), dalyvavo vicemeras R. Mikalkėnas, Savivaldybės...


Praėjusį savaitgalį Palangoje veikusi Europos Sąjungos (ES) piliečių teisių mugė priviliojo būrius poilsiautojų, besidominčių ES pilietybės teikiamomis galimybėmis. Informaciniai ir edukaciniai mugės renginiai, pasirodymai bei koncertai viliojo tiek suaugusius, tiek mažuosius piliečius. Organizatoriai džiaugiasi, jog lankytojams galėjo suteikti ne tik bendro pobūdžio informaciją apie jų...


Saugumui Palangos gatvėse užtikrinti – stebėjimo kameros  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 11 08 | Rubrika: Miestas

Palangoje pradėjo veikti 15 didelės raiškos vaizdo stebėjimo kamerų, kurių perduodamas vaizdas visą parą stebimas policijos komisariato patalpose įrengtame Kontrolės centre. „Tai bus didelė pagalba ir paspirtis policijos pareigūnams, siekiantiems užtikrinti saugumą mieste“, - sakė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus.


101 žmogus kurorte atsakingas už čia vyraujančią švarą ir tvarką. Tarsi bitelės kasdien dūzgia po miestą UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojai, suburti direktoriaus Konstantino Skieraus. „Tik užėmęs naujas pareigas pasakiau, jog nemėgstu tinginių ir girtuoklių“, - savo darbo pradžią Palangoje, prieš penkerius metus, prisiminė direktorius. Panašu, jog puikiai sustyguota komanda vadovo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius