Prevencinės akcijos metu šunų augintojams primintos Gyvūnų laikymo taisyklės

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014-05-05
Peržiūrėta
1507
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prevencinės akcijos metu šunų augintojams primintos Gyvūnų laikymo taisyklės

Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai kartu su UAB „Palangos komunalinis ūkis“ bei Klaipėdos regiono Aplinkos apsaugos departamento atstovais penktadienį surengė prevencinę akciją – tikrino, ar gyvūnų savininkai paiso Gyvūnų laikymo Palangos miesto savivaldybės teritorijos gyvenamosiose teritorijose taisyklių.

„Šios akcijos tikslas – siekti, kad būtų laikomasi minėtų taisyklių. Norime, kad gyventojai įsisąmonintų, jog vedžiojant šunį kieme, gatvėje, parke ar bet kurioje kitoje viešoje vietoje, būtina turėti reikiamas priemones – maišelius, semtuvus – ekskrementams surinkti“, – sakė Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Petras Keinys.

Kas rytą savo augintinius į lauką išvedantiems palangiškiams ir miesto svečiams primindami apie būtinybę tinkamai prižiūrėti savo keturkojus viešosiose vietose, palangiškių pamėgtose šunų vedžiojimo aikštelėse prevencinės akcijos rengėjai dalijo specialius maišelius su dėklais bei semtuvėlius šunų ekskrementams surinkti. Taip pat gyvūnų mylėtojams buvo išdalinti informaciniai lankstinukai su Gyvūnų auginimo, laikymo taisyklėmis, informacija apie užkrečiamųjų ligų, kylančių dėl gyvūnų ekskrementų viešosiose vietose, pavojų.

Prevencinė akcija pradėta 6 val. ryto – tuomet, kai dauguma šunų savininkus savo augintinius išveda į lauką. Specialistai patikrino 45 asmenis, vedžiojančius šunis, iš jų 23 turėjo maišelius augintinių ekskrementams surinkti. Juos mesti galima į bendrus šiukšlių konteinerius.

 „Reikia pasidžiaugti, kad Palangos gyventojai darosi sąmoningesni – kad pusė šunų savininkų su savimi turėjo reikiamas priemones, jau yra neblogas rezultatas, – sakė Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Petras Keinys. – Tačiau yra ir kita, liūdinanti, tendencija – dalis neatsakingų gyvūnų mylėtojų savo augintinius – tiek šunis, tiek kates – atveda į vaikų žaidimo aikšteles. Akivaizdu, kad kai kuriems gyvūnų augintojams sąmoningumo dar labai trūksta“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos policija informuoja, kad Kovo 19–21 dienomis Palangoje bus vykdomos prevencinės priemonės ir padidintas policijos pareigūnų dėmesys vairuotojų blaivumui.


Sausio 19-20 dienomis Kaune, Aleksandro Stulginskio universiteto parodų paviljone Nr. 3 vyko VI-oji paukščių ir gyvūnų paroda „PET SHOW LIETUVA“, kurioje nepastebėti neliko ir palangiškiai. Parodą globojo Seimo narys Kęstutis Mažeika.


Spalio 21-22 dienomis Palangoje bei Šventojoje, kaip ir visoje Lietuvoje, labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ prekybos centruose vykdė maisto produktų rinkimo nepasiturintiems akciją. Organizatoriai džiaugėsi, jog akcija pavyko puikiai – rekordiškai aukota įvairių maisto produktų, Palangoje žmonės buvo ne ką mažiau dosnesni.


Pasaulis kasmet spalio 4-ąją pažymi Pasaulinę gyvūnų dieną. Pasaulinės gyvūnų dienos misija – pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas bei žmonijos ir gyvūnijos tamprų ryšį, padėkoti gyvūnams už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.


„Palangos tilto“ laikraščio balandžio 11 dienos numeryje straipsnis („Šunų vedžiotojų sąmoningumas auga: 53 iš 60-ies turėjo maišelius kakučiams surinkti“, – red. past.) apie augantį šunų vedžiotojų sąmoningumą nepaliko manęs abejingos.


Šalia šeimininko Palangoje bėgantis keturkojis augintinis – dažnas vaizdas. Jei esate vienas iš tokių gyvūnų augintojų, paklauskite savęs, ar tikrai viską žinote apie viešąją tvarką, kuri galioja Palangos mieste?


Prevencinės akcijos metu šunų augintojams primintos Gyvūnų laikymo taisyklės

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 05 05 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai kartu su UAB „Palangos komunalinis ūkis“ bei Klaipėdos regiono Aplinkos apsaugos departamento atstovais penktadienį surengė prevencinę akciją – tikrino, ar gyvūnų savininkai paiso Gyvūnų laikymo Palangos miesto savivaldybės teritorijos gyvenamosiose teritorijose taisyklių.


Paliktos šunų „dovanėlės“ ant gatvių ar šaligatvių – nuolatinė problema, kuri kaip skaudulys gelia kiekvieną miestelėną. Nors visi šią bėdą mato, tačiau ne visi šunelių savininkai linkę palaikyti švarą mieste. O ir tam padaryti pats miestas nelabai suteikia galimybių, mat nėra tam skirtų dėžių, nei specialiai šunų vedžiojimui įrengtų aikštelių.


Jau beveik dvidešimtmetį kolekcionuojantis suvenyrinius šunis Vytautas Kusas pernai Palangoje įkūrė šunų muziejų. Tai vienintelis toks muziejus Pabaltijo šalyse. Šis muziejus anksčiau buvo V. Kuso dirbtuvės ir joje eksponuojami paveikslai bei miniatiūros, tačiau dalį studijos jis paaukojo įkurti šunų muziejui.


Geriausiųjų šunų parodoje  1

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 11 03 | Rubrika: Kultūra

Spalio 8-11 dienomis Slovakijos sostinėje Bratislavoje vykusioje Pasaulinėje šunų parodoje savo šuns grožį ir gabumus demonstravo ir palangiškė Sandra Kanapickaitė. Trumpaplaukis vengrų vižlas turėjo galimybę konkuruoti su iš viso pasaulio atvykusiais šunimis. O tokios veislės šunų, kaip Palangoje gyvenančio Bumo, parodoje susirinko net 89.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius