Priimantieji Ukrainos karo pabėgėlius apie tai turi informuoti Savivaldybę

Palangos tiltas, 2022-03-10
Peržiūrėta
2163
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Priimantieji Ukrainos karo pabėgėlius apie tai turi informuoti Savivaldybę

Gyventojai bei įmonės, Palangos miesto savivaldybėje priimantys bei apgyvendinantys Ukrainos karo pabėgėlius, apie tai raginami informuoti Palangos miesto savivaldybę. Tai padaryti, nurodant, kur ir kokie asmenys apsistojo, galima elektroniniu paštu [email protected] arba telefonu 8615 59396. Palangos savivaldybės teritorijoje apgyvendintų Ukrainos karo pabėgėlių registracija reikalinga, kad Savivaldybė turėtų duomenis, kiek karo pabėgėlių yra mūsų mieste, kokia humanitarinė, psichologinė ar kitokia pagalba jiems reikalinga. 

Gyventojai, norintys priimti karo pabėgėlius, turi kreiptis į Nacionalinį savanorių koordinavimo centrą tel. 1827,  https://stipruskartu.lt/#anketa.

Taip pat atkreiptinas dėmesys, kad apgyvendinimo paslauga Ukrainos karo pabėgėliams gali būti reikalinga ilgesnį laiką – net iki metų. Todėl gyventojai ar juridiniai asmenys, norintys priimti Ukrainos karo pabėgėlius, prieš pasiūlydami šią pagalbą, turi gerai įvertinti savo galimybes ir būti pasirengę apgyvendinimo paslaugą teikti ne tik pavasarį, bet ir vėliau, taip pat – ir aktyviojo kurortinio sezono metu.

SVARBU: visi Palangoje (kaip ir bet kuriame kitame Lietuvos mieste) laikinai apgyvendinti Ukrainos  karo pabėgėliai turi per 72 val. registruotis Migracijos departamento Klaipėdos skyriuje darbo valandomis 7.30 – 16.30 val., adresu Kauno g. 6, Klaipėda. Migracijos karštoji linija tel.+370 5 271 7112, skambinti galima kiekvieną dieną 7.30 – 21 val.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Interneto svetainėje https://sauktiniai.karys.lt šių metų karo prievolininkai jau gali pasitikrinti jiems skelbiamus nurodymus – nuo šiandien čia skelbiami 2024 m. karo prievolininkų sąrašai.


Penktadienį į Palangos miesto savivaldybę atkeliavo ypatinga dovana – Betliejaus Taikos ugnis. Ją miesto merui įteikė Lietuvos skautai.  


Ukrainos karo pabėgėlius kviečiame į nemokamus lietuvių kalbos kursus, kurie vyks Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61, III aukšto salėje). Kursų pradžia – kovo 30 d., trečiadienį, 10 val.


Gyventojai bei įmonės, Palangos miesto savivaldybėje priimantys bei apgyvendinantys Ukrainos karo pabėgėlius, apie tai raginami informuoti Palangos miesto savivaldybę. Tai padaryti, nurodant, kur ir kokie asmenys apsistojo, galima elektroniniu paštu [email protected] arba telefonu 8615 59396. Palangos savivaldybės teritorijoje apgyvendintų Ukrainos karo pabėgėlių registracija...


Savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius teigia, kad šiuo metu, jei būtų poreikis, Lietuvoje būtų galima apgyvendinti virš 8 tūkst. iš Ukrainos nuo karo bėgančių asmenų. M. Sinkevičius akcentuoja, kad taip pat yra tariamasi dėl galimybės į šalį atvykusiems ukrainiečiams nedelsiant įsidarbinti.


Mokesčių nepriemoką, kuriai buvo taikoma mokestinė pagalba ir tik nuo lapkričio 1 d. pradėti skaičiuoti delspinigiai, turi per 70 Palangos m. savivaldybės įmonių (per 210 tūkst. eurų), taip pat apie 100 savarankiškai dirbančių (per 60 tūkst. eurų) ir apie 600 jokios veiklos nevykdančių (per 90 tūkst. eurų) savivaldybės gyventojų. Pastarųjų didžiausia dalis turi nepriemoką iki 20 eurų.


Dar 2018 metais Palangos miesto savivaldybei buvo pristatytas S. Nėries gatvės rekonstrukcijos projektas. Buvo numatyta, jog bus pakeista gatvės asfalto danga, pakeisti šaligatvių borteliai, tinkamai įrengti pėsčiųjų takai. Tačiau iki pat šiol jokie darbai iš vietos nepajudėjo, o kantrybę praradę gyventojai kreipėsi į savivaldybę.


Po straipsnio pajūriui skirtame žurnale "Lietuvos pajūris" apie palangiškį Adrijų Beniušį - vaikinui dėl agresyvios vėžio formos buvo amputuota koja - Palangos moterų LIONS klubas vaikinui turi gerą žinią - skirs neatlygintiną piniginę paramą vaikino svajonėms įgyvendinti.


Pasirašiusi tarptautines konvencijas, Lietuva įsipareigojo priimti ir suteikti prieglobstį nukentėjusiems nuo karo pabėgėliams. Bet ar Palanga galėtų jiems ištiesti pagalbos ranką? Svarbiausia, ar palangiškiai yra geranoriškai pasirengę kurorte matyti kitokius žmones – kitos religijos, kultūros ar mąstymo? ,,Palangos tiltas” suskubo pasidomėti...


Sparčiai keičiantis žiniasklaidos veidui, amžinas etikos ir visuomenės teisės žinoti klausimas įgyja naujų atspalvių. Apie ribą tarp viešo ir privataus, apie visuomenės intereso gynimą ir piktnaudžiavimą juo, apie žiniasklaidos objektyvumo ir etiškumo vertinimą bei šiandieninę žurnalisto duoną ir teisę klysti mintimis dalijosi trijų didžiausių Lietuvoje interneto portalų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius