Pritraukus turistus į Karklę, bus naudinga ir Palangai

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-10-12
Peržiūrėta
1719
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Karklėje įsikūrusios sodybos „Poilsio namai Karklėje“ rekonstrukcijos projektas, finansuojamas ES struktūrinių fondų, vis dar nepradėtas įgyvendinti. „Jau buvo pradėtas ardyti vienas iš pastatų, tačiau apie šią įmonę išgirdome ne kokių kalbų, todėl atšaukėme sutartį ir pradėjome derybas su kita statybos įmone“, - kalbėjo ES projekto „Poilsio namų įrengimas Karklėje“ statybos vadovas Raimondas Bružas. Pagal Sanglaudos veiksmų programą vykdomo projekto darbai jau turėjo prasidėti, tačiau jie dar užsitęs dvi ar tris savaites. „Manome, kad mūsų darbus vykdys statybų bendrovė UAB „Plienas“. Jie turi gerą vardą, mes norime, kad darbai būtų įvykdyti, nors ir lėčiau, tačiau kokybiškai. Tikimės darbus pradėti lapkričio pirmąją dieną“,- kalbėjo R. Bružas.

 

Projekto bendra vertė yra 1 mln. 861 tūkst. 808 litų, projektui skirtas finansavimas -  930 tūkst. 904 litų, visą šią sumą ir finansuoja ES.

Projektu siekiama sukurti ekonomiškai stiprų ir konkurencingą visus metus veikiantį turizmo objektą, teikiantį kompleksines apgyvendinimo, maitinimo ir kitas paslaugas bei kuriantį aukštą pridedamąją vertę. Kadangi Palanga yra netoli Karklės, tai turėtų paskatinti turizmą ir Palangoje.

„Pirmiausia planuojama išardyti šalia esantį pastatą, kadangi pats esu statybininkas, manau, kad tai užtruks kokias dvi savaites, tada jau prasidės polių kalimas ir betonavimas“, - pasakojo žemės ūkio pirmininkas R. Bružas.

Rekonstravus seną mokyklos pastatą, kuriame šiuo metu įrengti trys kambariai svečių priėmimui, numatoma padidinti lankytojų aptarnavimo pajėgumus, išplėsti teikiamų paslaugų asortimentą bei pagerinti paslaugų kokybę įrengiant 3 žvaigždučių poilsio namus.

Projekto iniciatoriai mato galimybę teikti išskirtines turizmo paslaugas ir kurti išskirtinį turizmo produktą, galintį pritraukti pakankamą srautą vietos ir užsienio turistų, kurie užtikrintų kuriamo objekto veiklą visus metus, finansinį atsiperkamumą ir gerintų regiono turistinį įvaizdį. Taip būtų pritraukiami turistai ne tik į Karklę bei Klaipėdą, bet ir į Palangos kurortą.

Sprendimas kurti poilsio namus buvo priimtas įvertinus turimus resursus, situaciją rinkoje, Klaipėdos rajono ir Pajūrio regiono strateginius vystymosi planus ir tikslus bei kitus ekonominius ir finansinius veiksnius. „Karklė yra vienas iš patraukliausių Klaipėdos rajone esančių turizmo traukos centrų, o kuriami poilsio namai būtų vienintelis turizmo objektas Karklėje, teikiantis kompleksines subalansuotų pajėgumų turizmo paslaugas visus metus“,- pasakojo R. Bružas.

Projektuojamame objekte bus vystomas arba prisidės prie Pajūrio regiono ekologinio (ekoturizmo), gamtinio-pažintinio, aktyviojo, poilsinio, dalykinio turizmo krypčių vystymo. Atsižvelgiant į vietos gamtinį režimą bei strateginius regiono turizmo vystymo planus, daugiausiai dėmesio bus skiriama ekologinio ir pažintinio turizmo vystymui.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2021 metais pradėtas ir 2022 metų pradžioje sėkmingai įgyvendintas Palangos oro uosto rekonstrukcijos projektas, kurio pagrindinis rangovas buvo Latvijos įmonė „A.C.B.“, pelnė aukščiausią įvertinimą Latvijos statybų apdovanojimuose. Vėžių gatvėje užvirė statybos darbai, tad iki šiol buvęs žvyruotas keliukas per kiek daugiau nei metus laiko pasikeis neatpažįstamai – beveik 500 metrų Vėžių gatvė taps saugesnė tiek vairuotojams, tiek ir pėstiesiems. Bus įrengta pralaida, t.y., užtikrintas susisiekimas su Vilimiškės kvartalu, pasodinti želdiniai.


Šventosios uostas pagaliau sulaukė statybininkų: čia bendrovės „Plungės lagūna“ darbininkai pradėjo Lietuvos Respublikos remiamo Europos jūros reikalų ir žuvininkystės fondo projekto „Investavimas į tvarią žuvininkystę“ įgyvendinimą ir vykdo žvejybos infrastruktūros plėtros Šventosios valstybiniame jūrų uoste rangos darbus, kurie turi būti baigti 2022-ųjų rugpjūtį, rašo „Pajūrio naujienos"...


Palangoje prasideda viešbučio „Marriott“ statybos darbai

"Palangos tilto" informacija, 2021 06 17 | Rubrika: Miestas

Penktadienį, birželio 18 dieną, prasidės viešbučio „Marriott“ Palangoje statybos darbai – pirmuoju darbų etapu bus įrengiami pastato pamatai, atliekami kiti darbai. Pirmojo etapo darbus planuojama įgyvendinti iki metų pabaigos. 


Jau netrukus ims keistis Valteriškės gatvė – ruože nuo Kretingos g. iki Vilimiškės kelio prasidės gatvės statybos darbai. Tai numatančią sutartį Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė su rangovais pasirašė antradienį, gegužės 21 dieną.  


Aleksandras Jokūbauskas, naujasis miesto savivaldybės Tarybos narys, gavęs mandatą iš jos pasitraukus socialdemokratui Danui Paluckui, žodžio kišenėje neieško. Dar daugiau: praėjusioje Tarybos kadencijoje pliekė valdančiąją koaliciją ir nestokojo kritikos strėlių merui. Tačiau išskirtiniame interviu „Palangos tiltui“ žinomas miesto advokatas buvo...


Palangoje pradėtas įgyvendinti Europos Sąjungos Struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Techninės dokumentacijos parengimas Palangos miesto Kęstučio gatvės rekonstrukcijos darbams“, kurio finansavimas siekia 66 711 litų.


Karklėje įsikūrusios sodybos „Poilsio namai Karklėje“ rekonstrukcijos projektas, finansuojamas ES struktūrinių fondų, vis dar nepradėtas įgyvendinti. „Jau buvo pradėtas ardyti vienas iš pastatų, tačiau apie šią įmonę išgirdome ne kokių kalbų, todėl atšaukėme sutartį ir pradėjome derybas su kita statybos įmone“, - kalbėjo ES projekto „Poilsio namų įrengimas Karklėje“ statybos vadovas...


Palangos oro uoste vykdomas ES struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Tarptautinio Palangos oro uosto degalų bazės modernizavimas- projektavimas“. Kaip pasakojo Palangos oro uosto direktoriaus pavaduotojas Edmundas Vaišnoras, jau pabaigti tvarkyti visi reikalingi dokumentai ir yra pradėti  darbai. „Jau gavome statybos leidimus ir yra pradėti vykdyti statybos darbai. Šiuo metu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius