Renovacija dvigubai padidino poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ pajamas

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-04-10
Peržiūrėta
2142
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Renovacija dvigubai  padidino poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ pajamas

Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą jau yra įvykdytas ES projektas „Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ pastatų energetikos sistemų ir išorinių atitvarų rekonstrukcija“, kurio tikslas - didinti Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ energijos vartojimo efektyvumą, gerinti personalo darbo ir klientų poilsio sąlygas.

 

Skirta daugiau kaip pusketvirto milijono

„Esame labai patenkinti renovacijos darbais, pastatas buvo apšiltintas iš išorės, todėl dabar šildymo kaštai turės sumažėti trisdešimčia procentų“,- pasakojo Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ direktorius Vincas Nesteckis.

Šis projektas yra finansuojamas pagal 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų Sanglaudos skatinimo veiksmų programos antrojo prioriteto „Aplinka ir darnus vystymasis” uždavinį sumažinti pastatų šildymo išlaidas, pasiekti, kad patalpose būtų įmanoma be didelių kaštų palaikyti higienos normų reikalavimus atitinkančią temperatūrą.

Projektui skirtas daugiau kaip pusketvirto milijono litų finansavimas,  ES struktūrinių fondų paramos dalis sudaro 3 071 397 litus. „Finansavimas buvo tikrai didelis, ir mes patys jo įgyvendinimui skyrėme maždaug ketvirtadalį savo lėšų. Susitvarkėme visus aplink takus, apželdinimą. Dabar yra ne tik viduje gražu, tačiau ir estetinis vaizdas puikus. Žmonės eina pro šalį ir, pastebėjome, labiau domisi mūsų teikiamomis paslaugomis nei anksčiau“, - kalbėjo „Pušynas“ direktorius V. Nesteckis.

 

Iki šiol renovacijos nebuvo

Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ pastato kapitalinis remontas nebuvo daromas nuo jo eksploatacijos pradžios. Buvo atliekami tik smulkūs einamojo remonto darbai, kurie pastatų eksploatacinių savybių pagerinimui jokios įtakos neturėjo. Dėl aplinkos poveikio vietomis nutrupėjo lauko sienų išorinis apsauginis sluoksnis, sienos pasidarė hidroskopiškos, prarado termoizoliacines savybes, susidėvėjo stogų dangos, todėl atsirado didelė oro infiltracija į pastatą. Dėl šių priežasčių labai išaugo pastatų šildymo išlaidos. Patalpose buvo sunku palaikyti reikiamą temperatūrą. O papildomą neigiamą poveikį prideda jūrinio klimato ypatumai, kadangi įstaiga įsikūrusi 300 metrų nuo jūros. Tai lemia, kad vidinės sienos nuolat drėksta ir yra laidžios šilumai. Per prastai apšiltintus stogus netenkama šilumos.

„ES parama labai svarbi šiam projektui, nes įstaigoje pilni renovacijos ar rekonstrukcijos darbai nebuvo atliekami. Dabar galime džiaugtis išoriniu apšiltinimu, sudėtais naujais langais, lauko durimis, naujais radiatoriais. Kaip jau minėjau, šildymo kaštai sumažės trisdešimčia, o gal net ir daugiau procentų. Tai bus naudinga ne tik finansiškai, bet ir patys žmonės galės šiltai ir jaukiai įsikurti poilsio ir reabilitacijos centre“,- pasakojo V. Nesteckis.

 

Įrengė ir liftą

Anot jo, projektas turės teigiamos įtakos aplinkai, nes, mažėjant šilumos suvartojimui, įstaigoje esančioje katilinėje bus sudeginta mažiau pirminio kuro (dujų), o tai sumažins į aplinką išmetamų teršalų kiekį.

Buvo renovuoti pirmasis ir antrasis korpusai. Direktorius V. Nesteckis džiaugėsi, kad už savo lėšas taip pat buvo pastatytas liftas, kuris dažnai buvo būtinas centre besigydantiems neįgaliesiems žmonėms.

 „Liftas mūsų centre tikrai buvo reikalingas, todėl dabar poilsio ir reabilitacijos centras bus rimtesnis, nekils didesnių rūpesčių dėl neįgaliųjų žmonių, liftas bus tikrai didelis patogumas“,- kalbėjo V. Nesteckis. Dabar Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ bus nebe pirmojo lygio, kaip buvo iki renovacijos, o antrojo lygio reabilitacijos centras.

Jis taip pat minėjo, kad jau dabar yra matoma ES projekto pridėtinė vertė. „Pridėtinė vertė yra ne tik šildymo kaštų sumažinimas, tačiau jau dabar galime džiaugtis padidėjusiu žmonių noru apsilankyti mūsų centre. Pavyzdžiui, lyginant praėjusių metų kovo mėnesio pirmąjį ketvirtį su šių metų kovo mėnesio pirmuoju ketvirčiu, poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ pajamos išaugo 56 procentais. Būtent dėl tokios ES projekto pridėtinės vertės galėjome išmokėti ir darbuotojams didesnes premijas, priedus  už gerą darbą“,- pasakojo V. Nesteckis.

 

Darbus atliko laiku

„Projektas buvo pradėtas vykdyti praėjusių metų liepos mėnesį, ir darbai buvo baigti šių metų vasario 28 dieną. Darbus vykdėme laiku ir pagal planą. Projekto tikslas - sumažinti pastato šiluminius nuostolius – jau yra pasiektas, nes buvo atlikti šie renovavimo darbui: fasado šiltinimas, stogo rekonstrukcijos darbai, šildymo sistemos vamzdyno pakeitimas ir izoliacija, langų bei išorės durų keitimas, pamatų hidroizoliacija, elektros instaliacijos ir apšvietimo modernizavimas. Tikimės, kad rangovai liko patenkinti atliktais darbais“,- kalbėjo UAB „Rekosta“ vyr. inžinierius Jonas Darkintas, kuris atliko poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ renovavimo darbus.

„Pušyno“ direktorius V. Nesteckis kartojo, kad renovavimo darbais yra labai patenkintas, ir ES projektas jiems labai padėjo. „Jau net dabar liepos bei rugpjūčio mėnesiams laisvų vietų nebeturime. Žmonės po renovacijos darbų dar labiau pradėjo domėtis mūsų centru, o tai labai džiugina. Jei bus daug klientų, dar labiau padidės ir poilsio ir reabilitacijos centro pajamos“,- kalbėjo V. Nesteckis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Per pandemiją lietuviai ėmė graibstyte graibstyti būstus Palangoje, Šventojoje ir kitose pajūrio vietovėse. Sėkmė lydėjo ir Palangos NT projektus: „unikalus" titulą pelnė „Vanagupės parkas“, o šiuolaikiškiausio – „Vanagupės pušynas“.


Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Vytauto 4“ Palangoje, vietoj buvusio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vytauto gatvėje, priešais „Auskos“ poilsio namus, ketina statyti viešbučio ir poilsio pastatų kompleksą, skelbia Palangos savivaldybė.


Palydint ukrainiečių karius po reabilitacijos poilsio ir reabilitacijos centre „Pušynas“ ir besiklausant jų patirtų pasakojimų apie sužalojimus, gomuryje, regis, akimirkai užstrigo kažkoks gumulas: „Smegenų kontūzija. Plėštinė žaizda. Šautinė žaizda kepenyse. Nugaros trauma. Akies sužeidimas. Apkurtimas, komplikacijos,“ – girdėjau. Visiems devyniems vyrams – nuo 22 iki 38 metų.


Palangoje, beveik 6 hektarų teritorijoje iškils naujas poilsio ir darbo prie jūros kompleksas „Futuristai“ – pirmasis Baltijos šalyse dalijimosi būstu projektas, į kurį investuojama 50 mln. Eur.


Šių metų liepos 7 d., 12:00 val., bus atidarytas pirmasis sensorinis sodas Palangoje. Sensorinis sodas bus atidaromas VšĮ LR VRM Poilsio ir reabilitacijos centre „Pušynas“, Žvejų g. 1, Palanga.


Klaipėdos apygardos teismas pirmąja instancija išnagrinėtoje didelės apimties baudžiamojoje byloje (52 tomai), kurioje kaltinimai dėl didelės vertės UAB „Nidos pušynas“ turto iššvaistymo pareikšti 8 asmenims, priėmė išteisinamąjį nuosprendį.


Palangos centre vystomas projektas „Smilčių namai”, kuriame poilsio apartamentai bus iš anksto pritaikyti nuomai. Skaičiuojama, kad šiuose apartamentuose iš nuomos gautos pajamos gali siekti vidutiniškai 10 000 eur per metus ir grąžinti apie dešimtadalį būstui skirtos investicijos.


Konkurse gali dalyvauti Palangos savivaldybėje veikiančios biudžetinės įstaigos, vaikų meno ir sporto klubai, nevyriausybinės organizacijos ir pelno nesiekiantys juridiniai asmenys, kurių nuostatuose (įstatuose) nurodyta, kad gali vykdyti vaikų poilsio stovyklų, sportinę, pramogų ir poilsio organizavimo veiklas. Paraiškos programoms finansuoti su priedais iki 2017 m. gegužės 5 d....


Pagal Europos Sąjungos (ES) Sanglaudos veiksmų programą Palangoje yra įgyvendintas projektas „Neįgaliųjų profesinės reabilitacijos infrastruktūros plėtra Palangos reabilitacijos ligoninėje“.


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą jau yra įvykdytas ES projektas „Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ pastatų energetikos sistemų ir išorinių atitvarų rekonstrukcija“, kurio tikslas - didinti Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ energijos vartojimo efektyvumą, gerinti personalo darbo ir klientų poilsio sąlygas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius