Tikimasi, kad renovacija sumažins šildymo kaštus apie trisdešimt procentų

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-04-12
Peržiūrėta
2054
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tikimasi, kad renovacija sumažins šildymo kaštus apie trisdešimt procentų

Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą Palangoje yra vykdomas ES projektas „Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pastato Palangoje, Sodų g. 50 rekonstravimas“, kurio pagrindinis tikslas yra didinti energijos vartojimo efektyvumą. „Džiaugiamės, kad už Europos Sąjungos lėšas galime apsišiltinti visą mokyklos pastatą iš išorės. Manau, kad apšiltinus pastatą šildymo kaštai turėtų sumažėti apie trisdešimt procentų, taip sutaupysime ne mažai mokyklos pinigų“,- kalbėjo Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos direktorius Alvydas Kniukšta.

 

Projekto vertė – beveik pusantro milijono litų

Šis projektas yra finansuojamas pagal 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos Sanglaudos skatinimo veiksmų programos antrąjį prioritetą „Aplinka ir darnus vystymasis“.  Veiksmų programos prioriteto priemonė yra viešosios paskirties pastatų renovavimas nacionaliniu lygiu.

Palangos „Baltijos“ pagrindinė mokykla įtraukta į 2009 metų birželio 19 dieną Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro įsakymu patvirtintą 2009 metų modernizuojamų švietimo įstaigų sąrašą.

Bendra Europos Sąjungos projekto „Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pastato Palangoje, Sodų g. 50 rekonstravimas“ vertė yra 1 400 836 litų, iš kurių visu šimtu procentų yra finansuojama iš Europos Sąjungos.

 „Mes patys prie projekto iš mokyklos lėšų nieko neturėsime prisidėti. Labai džiugu, kad visą projekto sumą finansuoja Europos Sąjunga“,- sakė Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos direktorius A. Kniukšta.

 

Apšiltinimas padės sumažinti šilumos sąskaitas

Mokyklos veiklos pradžios data yra 1989 metų rugsėjo 1 diena, o nuo šio laiko mokykla nesulaukė renovacijos darbų iš pagrindų. Todėl dabar su Europos Sąjunga parama mokykla galės ir sutaupyti šildymo kaštus, bet ir bus atnaujinta iš išorės.

Įvertinus mokyklos pastatus energetiniu požiūriu buvo nustatyta, kad yra būtina pastatų išorinių atitvarų ir šildymo sistemos rekonstrukcija. „Darbininkai dabar pradėjo šiltinti vidinį mokyklos kiemą iš išorės. Mokyklos moksleiviams darbininkai netrukdys, nes darbai vyksta specialiai po pamokų, nes pamokų metu vaikai gali nesusikaupti dėl kylančio triukšmo“,- pasakojo A. Kniukšta.

Po rekonstravimo darbų bus prailgintas pastato gyvavimo laikas, taip pat bus sumažinta šalto oro infiltracija per duris ir langus, pagerinta pastato eksploatacinė būklė, konstrukcijų elementai bus apsaugoti nuo priešlaikinio irimo, bus  sutaupomos lėšos.

„Po renovacijos darbų bus užtikrintos mokyklos darbuotojų ir mokinių sanitarinės-higieninės sąlygos, žiemos metu moksleiviams ir mokytojams bus šilčiau klasėse“,- kalbėjo Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos direktorius A. Kniukšta.

 

Bus žymiai geresnės sąlygos mokiniams ir mokytojams

Palangos „Baltijos“ pagrindinė mokykla yra viešosios paskirties pastatas, kurio be Europos Sąjungos paramos lėšų Palangos miesto savivaldybės administracija nebūtų pajėgi rekonstruoti.

„Mes esame pajėgūs rekonstruoti tik smulkius darbus, kurie jau yra būtini mokyklai, tačiau tokių didelių pinigų, kuriuos mums skyrė Europos Sąjunga, tikrai nebūtume pajėgūs patys susitaupyti tokiems renovacijos darbams“,- kalbėjo A. Kniukšta.

Projekto poreikį sąlygoja siekis padidinti pastato energijos efektyvumą. Po rekonstrukcijos darbų bus labai didelė pridėtinė vertė. Bus padidintas energetinis efektyvumas ir sumažintos suvartojamos šilumos energijos sąnaudos apie trisdešimt procentų nei iki šiol. Rekonstrukcija turės įtakos ir mokinių užsiėmimams, nes jų sąlygos bus žymiai geresnės nei iki dabar, taip pat bus  pagerėjusios dirbančiųjų „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje darbo sąlygos. Bus užtikrintos efektyvios sanitarinės-higieninės sąlygos ir  sumažinta oro tarša.

 

Bus pakeisti elektros tinklai

„Po rekonstrukcijos bus tausojami energetiniai resursai ir galėsime užtikrinti energetinį saugumą, darnią sektoriaus plėtrą. Bus konkurencingumas bei efektyvus energijos vartojimas“,- kalbėjo Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos direktorius A. Kniukšta.

Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje bus pakeisti ir visi elektros tinklai.

Mokyklos direktorius A. Kniukšta sakė, jog dabar apšiltinimo darbai yra daromi mokyklos vidiniame kieme, o vėliau bus darbuojamasi iš mokyklos išorės.

„Pagrindiniai apšiltinimo ir elektros instaliacijos darbai turėtų būti baigti iki rugsėjo pirmosios dienos. O iki naujųjų metų mokykloje turi būti baigti apdailos darbai“,- pasakojo apie planuojamus darbus mokyklos direktorius A. Kniukšta.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vasario10 d. Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos berniukų kvadrato komanda kovėsi Lietuvos mokyklų žaidynių finale, kuris vyko Vilniuje, sporto mokyklos „Sostinės tauras“ salėje. 


Spalio 11 d.  „Baltijos“ pagrindinės mokyklos aštuntų klasių mokiniai dalyvavo orientacinėse varžybose „Ar pažįsti Palangą?“, skirtose Palangos atgavimo šimtmečiui paminėti, kurias organizavo istorijos mokytoja Aušra Liustrovienė ir geografijos mokytoja Asta Dobrovolskienė.


Trečiadienį, birželio 9 dieną Palangos „Baltijos“  pagrindinės mokyklos 1 – okai vyko į Palangos policijos komisariatą.


Palangos ir Šventosios miesto bendruomenes pasiekė skaudi žinia: mirė buvęs Šventosios pagrindinės mokyklos direktorius Kazys Litvinas. Jis mokyklai vadovavo 1992–2004 metais. K. Litvinui buvo 66.


Dėl COVID-19 įvesto infekcijų plitimo ribojimo režimo dviem Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pradinėms klasėms – 2 A ir 1 emocijų ir raidos sutrikimų klasių mokiniams – lapkričio 3-13 d. bus taikomas nuotolinis mokymas (šių klasių mokiniai mokysis namuose).


Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla startavo su nauju, tėvelių iniciatyva užgimusiu, karjeros ugdymo pamokų ciklu. Pamokos kitaip leido jauniesiems palangiškiams patirti mokymosi džiaugsmą netgi už savo ugdymo įstaigos ribų. Spalio 17 dieną Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos 1b klasės mokiniai, lydimi Rimos Kontrimaitės, pradinio ugdymo mokytojos metodininkės, lankėsi...


Kovo 21-oji – Pasaulinė poezijos diena.Tęsdami projektą „Pamilk knygą“, mes su Šventosios pagrindinės mokyklos ketvirtokais vieną pamoką skyrėme poezijai. Pamokoje dalyvavo Henritostėtis Henrikas Surgautas. Pirmiausia svečiui pristatėme bibliotekoje esančią ekspoziciją apie knygnešius, tuo pačiu pakartojome ir pagilinomegimtosios kalbos istorijos žinias....


Spalio pabaigoje Šventosios pagrindinės mokyklos geriausiai besimokantys mokiniai važiavo į Anykščius. Mus lydėjo mokytojai D. Petkienė, R. Toliušiene, S. Baužys ir Z. Klapatauskienė.


Nuo rugsėjo pabaigos prie V. Jurgučio pagrindinės mokyklos vėl verda darbai: UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbininkai pradėjo tvarkyti lietaus nuotekų tinklus, įrenginėja drenažą apie senąjį mokyklos pastatą bei įrengs jo sienų hidroizoliaciją, rengiasi atnaujinti mokyklos teritorijos dangas. Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjos Violetos...


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą Palangoje yra vykdomas ES projektas „Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pastato Palangoje, Sodų g. 50 rekonstravimas“, kurio pagrindinis tikslas yra didinti energijos vartojimo efektyvumą. „Džiaugiamės, kad už Europos Sąjungos lėšas galime apsišiltinti visą mokyklos pastatą iš išorės. Manau, kad apšiltinus pastatą šildymo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius