Renovacija ne tik taupys šilumą, bet ir skaidrins vaikų nuotaiką spalvotais balkonais

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-04-19
Peržiūrėta
2070
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Renovacija ne tik taupys šilumą, bet ir skaidrins vaikų nuotaiką spalvotais balkonais

Praėjusių metų lapkričio mėnesį Palangos vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ ėmė vykdyti projektą „Viešosios įstaigos Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ pastatų modernizavimas“ pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą „Aplinka ir darnus vystymasis“. Kaip pasakojo „Palangos gintaras“ direktorius Zigmas Paulauskas, tikimasi, kad po pertvarkos viso didžiulio pastato šildymo kaštai sumažės per trisdešimt procentų.

 

Jau įsisavinta 3 milijonai litų

Projekto bendra vertė yra beveik 8 milijonai litų. „Prie projekto prisidėjo tik Europos Sąjunga, patys savo pinigų neturėsime prisidėti. Galėsime juos išleisti kokiems nors vidaus darbams ar baldams, kurių prireiktų. Tačiau be ES paramos mes tokių pinigų niekada nebūtume surinkę tokiai stambiai renovacijai“,- pasakojo Z. Paulauskas.

„Palangos gintaras“ direktorius sakė, kad šiuo metu jau yra įsisavinta apie tris milijonus ES paramos lėšų. „Su šiais pinigais yra padaryta apie keturiasdešimt procentų visų planuojamų darbų“,-teigė Z. Paulauskas.

Visi ES lėšomis vykdomi darbai turi būti baigti lapkričio mėnesį.

 „Sanatorijos kambarių langai jau buvo labai seni, pro juos kiaurai pūsdavo vėjas, jie buvo tokie seni, kad jie jau nenusivalydavo. Dabar už 2007-2013 metų ES struktūrinių fondų paramos lėšas yra įstatomi nauji langai, kurie suteiks kambariui jaukumo ir šilumos“,- kalbėjo Z. Paulauskas.

1990 metais įkurta vaikų sanatorija buvo niekam nežinoma įstaiga, per metus priimanti gydytis kelis šimtus mažųjų pacientų.

Dabar čia yra trys šimtai vietų vaikams nuo vienerių iki aštuoniolikos metų. O per metus Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijoje „Palangos gintaras“ apsilanko per penkis tūkstančius vaikų. Vaikų sanatorija sėkmingai vykdo gydomąjį darbą, turi gydymo bei materialią bazę ir yra subūrusi daugiau nei 200 darbuotojų kolektyvą.

 „Tačiau nuo pat sanatorijos gyvavimo pradžios čia nebuvo daromas joks kapitalinis remontas, o juo labiau renovacija. Kur galėdavome, padažydavome, šiek tiek atnaujindavome, tačiau be ES struktūrinių fondų paramos tokių didelių darbų niekada patys nepasidarytume“,- prisipažino Z. Paulauskas.

Pagal išduotą licenciją sanatorijoje vykdoma II lygio medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo veikla.

Šiuo metu yra modernizuojami visi keturi pastatai, šildomi iš vietinės katilinės, kuri naudoja gamtinių dujų kurą. Iki šiol šiuose pastatuose šilumos energija buvo panaudojama nepakankamai efektyviai, patiriant didelius šiluminius nuostolius per jų išorines atitvaras.

 

Darbus stabdė žiema

„Nors projekto darbai turėjo prasidėti jau praėjusių metų lapkričio mėnesį, tačiau dar teko daugiau kaip du mėnesius bylinėtis teismuose. Jau buvo pradėję „svilti padai“ dėl užsitęsusių teismų ir neprasidedančių darbų, tačiau dabar viskas išsisprendė mums palankiai, ir darbininkai gali dirbti“,- pasakojo direktorius.

Darbams šiek tiek sukliudė dideli žiemos šalčiai. „Buvo didelis šaltis, vėjas taip pat buvo labai stiprus, todėl darbininkai kurį laiką negalėjo atlikti visų reikiamų darbų. Todėl dabar, kai atšilo oras, džiaugiuosi, kad darbai daugiau pajudėjo ir galima matyti rezultatus“,- kalbėjo Z. Paulauskas.

Pastatų energinio audito metu buvo nustatyta, kad lauko sienų, stogų, atvirų perdangų, nepakeistų langų ir lauko durų šilumos perdavimo koeficientai kelis kartus viršija norminius, numatytus statybos techniniame reglamente. Dėl nepakankamos pastatų išorinių atitvarų šiluminės izoliacijos patalpos buvo neprišildomos.

Pastatų pagrindinės konstrukcijos dar yra išsilaikiusios gerai, jų norminė gyvavimo trukmė neišnaudota, dėl to tikslinga juos rekonstruoti pašiltinant išorines atitvaras ir tuo iš esmės pagerinant šilumos energijos vartojimo efektyvumą.

„Mes patys niekaip negalime išspręsti pastatų šiltinimo problemos savo jėgomis, nes neturime ir negalime sukaupti investicijoms reikalingų lėšų“,- sakė Z. Paulauskas.

 Valstybės nustatyta sanatorinių reabilitacijos paslaugų apmokėjimo tvarka ir įkainiai nenumato investicijoms skirtų lėšų sudarymo ir kaupimo galimybių. Dėl to buvo numatyta naudoti ES struktūrinių fondų paramos lėšas.

 

Balkonai bus nudažyti įvairiomis spalvomis

„Sanatorijos balkonai bus nudažyti įvairiomis spalvomis, vienas raudonai, kitas geltonai, kiti - dar kitomis spalvomis. Taip pastato išorė atrodys žymiai žaismingesnė, ir vaikams bus maloniau čia atvykti. Vaikams yra reikalingos spalvos, žaismingumas“,- pasakojo apie numatomas naujoves Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijos direktorius.

Statybos eigoje bus atliekama privaloma statybos darbų vykdymo techninė priežiūra, privaloma projekto (techninio) vykdymo priežiūra, bendrosios projekto veiklos - projekto valdymas, darbų ir inžinerinių paslaugų viešieji pirkimai, projekto viešinimas, projekto auditas.

„Kiekvieną savaitę rengiame susirinkimus su rangovais, darbininkais. Susirinkime darbininkai papasakoja, ką per visą savaitę nuveikė, kokius darbus atliko. Visi darbai yra kruopščiai planuojami. Kartais aš darbininkams pagrūmoju žaismingai: dirbkite greičiau - vaikams jau riekia naujai renovuotų pastatų. Tačiau darbininkai sako, kad tikrai suspės iki rudens baigti darbus“,- sakė Z. Paulauskas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos vaikų sanatorija „Gintaras“ ieško virėjų ir padavėjų.


Spalio 28 dieną vyko Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vykdomo projekto „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų 2“ mokymai „Pasakų terapijos metodai vaikų skaitymo skatinimo procese", kuriuose profesines žinias gilino Palangos, Kretingos, Šilutės ir Skuodo bibliotekų darbuotojai.


Rugsėjo 17 – 18 dienomis „Palangos gintaro“ sanatorijoje vyko konferencija „Vaikų ligų aktualijos Covid-19 epidemijos fone“. Konferenciją organizavo vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ kartu su Klaipėdos universitetu. Konferencija skirta visų specialybių vaikų ir šeimos gydytojams. Konferencijos tikslas buvo supažindinti gydytojus su šių dienų vaikų ligų aktualijomis ir...


Šimtai vaikų iš visos Lietuvos kiekvienais metais vieni ar kartu su tėveliais atvyksta į Palangą, į vaikų reabilitacijos sanatoriją „Palangos gintaras“, sustiprėti, pasigydyti, pasikonsultuoti su visoje šalyje žinomais specialistais. Vaizdingoje Palangos vietoje, pušų apsuptyje įsikūrusi vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ yra...


Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) laikinoji kanclerė Odeta Vitkūnienė ketvirtadienį pristatė Palangos vaikų reabilitacijos įstaigos „Palangos gintaras“ kolektyvui naująjį įstaigos direktorių Saulių Deveikį. Po pokalbio su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga atrinktas konkurso nugalėtojas šiandien pradėjo eiti pareigas.


Vienintelė pajūryje vaikų stacionarinės reabilitacijos sanatorija „Gintaras“ šį sezoną pirmą kartą siūlo kambarius-studijas – juose galės įsikurti iš visos Lietuvos čia su Ligonių kasų siuntimu sveikatos taisyti atvažiavę vaikai bei juos atlydėję tėvai ar kiti artimi asmenys. Už juos teks mokėti, tačiau ne tiek, kiek vasarą už viešbutį Palangoje....


Rugpjūčio 25 d. 17 val. Palangos gintaro muziejuje atidaroma jungtinė Lietuvos auksakalių paroda „GoldsmithMeetsAmber“ („Akistata: auksakalys ir gintaras“). Parodos metu aštuoniolika auksakalių iš Klaipėdos, Vilniaus, Telšių, Trakų, Kintų, Kretingos ir Šilutės pristatys savo kūrinius, kurių pagrindinis akcentas yra gintaras. Parodą...


Praėjusių metų lapkričio mėnesį Palangos vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ ėmė vykdyti projektą „Viešosios įstaigos Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ pastatų modernizavimas“ pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą „Aplinka ir darnus vystymasis“. Kaip pasakojo „Palangos gintaras“ direktorius Zigmas Paulauskas, tikimasi, kad...


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą Palangoje yra vykdomas ES projektas „Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pastato Palangoje, Sodų g. 50 rekonstravimas“, kurio pagrindinis tikslas yra didinti energijos vartojimo efektyvumą. „Džiaugiamės, kad už Europos Sąjungos lėšas galime apsišiltinti visą mokyklos pastatą iš išorės. Manau, kad apšiltinus pastatą šildymo...


Sausio 26 dieną vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ minėjo 20 metų jubiliejų. Pasak vyriausiojo gydytojo Zigmo Paulausko, pradžia buvo sunki, tačiau pasiekimais gali didžiuotis visas kolektyvas, o ir toliau gyvenimas nestovi vietoje – sanatorija nuolat tobulėja.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius