Už ES lėšas įsigyta moderni įranga pagelbės ne tik mokytojams ir moksleiviams, bet ir senjorams

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-04-03
Peržiūrėta
1168
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Už ES lėšas įsigyta moderni įranga pagelbės ne tik mokytojams ir moksleiviams, bet ir senjorams

Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą yra vykdomas ES projektas „Mokytojų kvalifikacijos tobulinimo infrastruktūros plėtra“ Palangos pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centre,  kurio tikslas yra sudaryti visavertes sąlygas mokytojų ir dėstytojų kvalifikacijos tobulinimui.

 

Finansuojamas ES struktūrinių fondų

Šis projektas, kaip nacionalinės programos „Praktinio profesinio mokymo išteklių plėtra” dalis, yra finansuojamas pagal 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 2 prioriteto „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra” uždavinį: užtikrinti aukštesnę švietimo ir studijų sistemos paslaugų kokybę bei prieinamumą gerinant visų amžiaus grupių asmenų dalyvavimą mokymosi visą gyvenimą sistemoje. „Pagal ES vykdomą projektą mes pateikėme daiktų sąrašą, kurių mūsų centrui reikėtų ir už Europos Sąjungos lėšas mes visus daiktus ir gavome.  Pagal šį projektą gavome projektorių, baldus kompiuterinei klasei, 13 kompiuterių (kompiuterių klasę), spausdintuvą, skaitytuvą, nešiojamą kompiuterį, kopijavimo aparatą“,- informavo Palangos pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centro direktorė Vilma Želvienė.

 

Europos Sąjungos parama –virš 9 milijonų litų

Projekto vykdytojas, Ugdymo plėtotės centras, valdė visus finansus. Projektui skirtas finansavimas buvo 10 864 161 litų, iš kurių Europos Sąjungos dalis buvo 9 234 536  litų. Projektui buvo išmokėta 4 403 121  litų, iš kurių ES dalis buvo 3 742 653 litų.

„Patys grynųjų pinigų negavome, o tik pateikėme sąrašą daiktų, kurių reikia mūsų centrui ir šiuos daiktus gavome. Visas mūsų sąrašas buvo išpildytas, nebuvo nė vieno daikto, kurio negautumėm pagal savo pageidavimus“,- kalbėjo Palangos pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centro direktorė V. Želvienė.

Mokytojų kvalifikacijos tobulinimo sistema yra nukreipta į pagrindinį siekį – geresnę mokinių ugdymo kokybę. Moderni įranga leis mokytojų kvalifikacijos tobulinimo institucijoms teikti kokybiškai naujas ir būtinas kvalifikacijos tobulinimo paslaugas moderniose, galinčiose patenkinti mokymosi visą gyvenimą strategijos poreikius edukacinėse erdvėse.

Veiksmų programos prioriteto priemonė yra pedagoginių psichologinių tarnybų infrastruktūros, švietimo įstaigose dirbančių specialiųjų pedagogų, socialinių pedagogų, psichologų, logopedų darbo aplinkos modernizavimas.

 

Jautėsi nesuspėjantys su kitais

„Kuomet visi aplink modernizuoja savo bazes ir turi visas įrangas, suteikiančias galimybes paįvairinti ir patobulinti savo darbą,  Palangos pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centras buvo ne itin modernus. Mums jau labai reikėjo ir kompiuterių klasės, ir projektoriaus. Pavyzdžiui, vykdavo seminarai, kuriuose nebuvo nei projektoriaus, nei nešiojamo kompiuterio,  buvo labai sudėtinga perteikti visą informaciją. Žmogus, gaudamas ir vizualinę informaciją, geriau įsimena ir jam būna įdomiau. Todėl visa įranga, gauta iš ES lėšų mums ypatingai daug pagelbėjo“,- dėstė Palangos pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centro direktorė V. Želvienė.

Siekiant užtikrinti pedagogų kvalifikacijos tobulinimo sistemos tobulumą ir sudaryti lygias galimybes visiems pedagogams gauti kokybiškas kvalifikacijos tobulinimo paslaugas, įgyvendinant projektą „Mokytojų kvalifikacijos tobulinimo infrastruktūros plėtra“ buvo modernizuotos 48 pedagogų kvalifikacijos tobulinimo institucijos. Įgyvendinus projektą kvalifikacijos tobulinimas vyks didesne apimtimi, atitinkant šiuolaikinius interaktyvių mokymų reikalavimus.

„Dabar jau mokslo metai eina į pabaigą, todėl jau nuo rugsėjo bus imtasi įvairesnių mokymo metodų mūsų centre. O šiuo metu imamasi paprastų dalykų, pavyzdžiui, rengiami kursai, kuriuose ypatingai praverčia projektorius, kuriame galima parodyti besimokantiems įvairesnių dalykų nei buvo iki šiol“,- kalbėjo  direktorė V. Želvienė.

 

Galės naudotis ir pradinukai

Nupirkta moderni įranga leis taikyti pažangiausius mokymo modelius. Bus sudarytos galimybės aktyviam bendradarbiavimui tarp regioninių švietimo centrų taikant šiuolaikinius, interaktyvius mokymo būdus ir metodus. „Moderni įranga leis tobulėti centre dirbantiems žmonėms. Jie galės pateikti įvairesnių ir įdomesnių mokymo metodų vaikams. Pavyzdžiui, pirmadienį ateis pradinės mokyklos mokinukai, kurie galės atliki įvairius testus prie kompiuterių, ko nebuvo galima padaryti iki šiol. Modernizuojasi visas pasaulis, todėl jau tikrai buvo metas atsinaujinti ir mums. Su modernia įranga dirbantys žmonės galės parodyti ir išmokyti daugiau bei įdomiau“,- pasakojo V. Želvienė.

Bus pasiektas pagrindinis patvirtintos Mokytojų ir suaugusiųjų švietimo centrų renovavimo ir aprūpinimo šiuolaikinėmis mokymo priemonėmis programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2007 metų liepos 27 dienos įsakymu. Tikslas - užtikrinti mokytojų ir švietimo pagalbą teikiančių specialistų kvalifikacijos tobulinimo sistemos tinkamą funkcionavimą. Įgyvendinus projektą bus padarytas teigiamas poveikis aplinkai: atlikti pastatų renovavimo darbai leis sutaupyti pastatų energijos išlaidas, pagerėjęs patalpų mikroklimatas turės teigiamą įtaką pastatų komfortui, žmonių sveikatai.

 

Žada rengti kompiuterinio raštingumo kursus miestelėnams

„Šis projektas padės ne tik švietimo pagalbą teikiantiems specialistams, bet ir patiems palangiškiams. Žadame vykdyti kursus pradedantiesiems, kur palangiškiai galės ateiti ir mokytis kompiuterinių pagrindų - elementariausio kompiuterio įjungimo mygtuko paspaudimo, įėjimo į internetą, naršymo jame ir panašiai. Mes teikėme paraišką, jog šie kursai galėtų būti nemokami, tačiau kol atsakymas negautas nieko negalime žinoti, tačiau viliamės, kad kursai galės būti nemokami“,- kalbėjo Palangos pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centro direktorė.

Ji sakė, kad kompiuterio taikymo galės ateiti mokytis ir moksleiviai, ir vaikų darželių auklėtojai, ir mokytojai. „Organizuosime įvairius kursus visiems, nes, pavyzdžiui, pradinėje mokykloje ar vaikų darželiuose kompiuterių nėra, todėl jiems sunkiau perprasti visą šią sistemą. Todėl mūsų pareiga bus padėti, o su modernia įranga, gauta iš ES lėšų visus projektus įgyvendinti bus žymiai lengviau ir paprasčiau“,- sakė Palangos pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centro direktorė V. Želvienė.

Projektas įgyvendinamas visoje Lietuvoje, kadangi projekto tikslinės grupės yra pedagogai ir netiesioginės naudos gavėjai švietimo pagalbą teikiantys specialistai - bus iš įvairių šalies regionų. Projektas prisidės prie pedagogų kvalifikacijos tobulinimo sistemos decentralizavimo, stiprins viso pedagogų kvalifikacijos tobulinimo institucijų tinklo infrastruktūrą Lietuvoje, institucijos bus labiau pasiekiamos ne tik miesto, bet ir kaimo vietovių mokytojams.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kasmet Užimtumo tarnybos atliekama darbdavių apklausa rodo, kad šiais metais su darbuotojų trūkumu susidūrė keturi iš penkių darbdavių – 43,7 proc. šalies įmonių. Joms  nepavyko rasti reikiamų darbuotojų, patyrė sunkumų jų beieškant ar pritraukiant į įmonę.


Minint Tarptautinę mokytojų dieną, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė įteikė Metų mokytojų apdovanojimus aštuoniems Lietuvos mokytojams. Tarp jų palangiškių mokytojų nebuvo.


Palangos viešoji biblioteka organizuoja ir įgyvendina tęstinį kvalifikacijos bei kompetencijų ugdymo projektą bibliotekininkams „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų 2“. Mokymų ciklas prasidės rugsėjo 16 d. ir tęsis iki gruodžio mėnesio.


Palangos viešoji biblioteka organizuoja ir įgyvendina kvalifikacijos bei kompetencijų ugdymo projektą bibliotekininkams „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų“. Nuo rugsėjo 10 d. bibliotekoje vyks mokymų ciklas. Mokymuose dalyvaus bibliotekininkai iš Palangos miesto švietimo įstaigų.  


Pirmadienį, kovo 23 d., posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija kreipėsi į Palangoje veikiančių didžiųjų prekybos centrų vadovybę su prašymu sudaryti išskirtines apsipirkimo sąlygas labiausiai pažeidžiamai visuomenės grupei – senjorams.


Dvi dienas Palangos senojoje gimnazijoje ir jos prieigose šurmuliavo nemaža vyriška kompanija – Šiaulių rajono mokyklų kūno kultūros mokytojų bei sporto centrų trenerių, siekdama kiek galima daugiau naujovių sužinoti tema „Inovatyvus aktyvus tradicinių ir netradicinių mokymo metodų naudojimas pamokose, neformaliame ugdyme, bendravime ir...


Palangos švietimo pagalbos tarnyba (PŠPT) atvira ir vaikams, ir jų tėvams, ir mokytojams, ir net senjorams. Čia pas psichologą apsilankę mažiausieji net nesupranta, kad šiltas, smagus pokalbis su „gražia mokytoja“ sprendė jų bendravimo, mokymosi sunkumus. O tarnybos pažyma ne vienam moksleiviui gali palengvinti ir egzaminų maratoną. O kur kitos vaikus...


Konferencija sukvietė daugumą Palangos mokytojų

Jūratė RIEPŠAITĖ, 2012 08 30 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko konferencija „Vaiko poreikių realizavimas šiuolaikiniame ugdymo procese“. Į konferenciją susirinko dauguma Palangos mokyklų mokytojų ir kitų miesto svečių.


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą yra vykdomas ES projektas „Mokytojų kvalifikacijos tobulinimo infrastruktūros plėtra“ Palangos pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centre,  kurio tikslas yra sudaryti visavertes sąlygas mokytojų ir dėstytojų kvalifikacijos tobulinimui.


UAB „Palangos vandenys“, dalinai finansuojant Europos Sąjungos Sanglaudos fondui, 2009 metais pabaigė įgyvendinti investicinį vandentvarkos projektą „Nemuno žemupio baseino I paketas“. Šioje projektų grupėje sutelktos investicijos į geriamo vandens tinklų, vandenruošos, nuotekų tinklų ir nuotekų valymo įrenginių plėtrą ir renovaciją 10-yje gyvenviečių, kuriose yra daugiau nei 2000...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius