Rudeniop pradės veikti išplėstos Palangos kapinės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-07-30
Peržiūrėta
174
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje dabar veikiančiose kapinėse palangiškiams vietos laidoti artimuosius nebeliko. Jau ne iš vieno miestelėno sulaukta nusiskundimų, jog tenka važiuoti į Šventąją. Nors visą gyvenimą gyventa kurorte ir tikėtasi amžinojo poilsio atgulti Palangoje.

 

Nepaisoma tvarkos

Pasak palangiškių, nors jau kapinių praplėtimo darbai baigti, tačiau dėl kokių priežasčių dar neleidžiama laidoti, jiems taip niekas ir nepaaiškina. Be to, esti faktų, jog nepaisoma tvarkos bei nustatytų atstumų tarp kapaviečių laidojant senosiose kapinėse. Palangiškių tvirtinimu, trūkstant vietų, laidojama net ir patvoriuose, o kai kuriems išskirtiniams, net negyvenusiems kurorte, meras V.Stalmokas išduoda leidimus.

 

Trūksta lėšų

Palangos miesto savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Alvidas Bacius „Palangos tiltui“ sakė, kad pagal sutartį su darbus atliekančia bendrove „Warf Adakris“, naujos kapinės turėtų pradėti veikti kitų metų birželį. Projekto vertė 1 mln. 300 tūkst. litų. „Darome viską, kad paankstinti terminą. Tačiau užklupęs sunkmetis pakoregavo darbų spartą. Savivaldybė statybos bendrovei skolinga per 300 tūkst. litų, tad savo ruožtu įmonė nebegali užbaigti vandentiekio tiesimo bei kitų darbų“, - apie užstrigusio projekto vykdymą dėl lėšų trūkumo kalbėjo skyriaus vadovas. Pastebėjus, kad mirties įsprausti į terminą neįmanoma ir ji nepaiso jokios krizės, skyriaus vedėjas teigė suprantąs. Tačiau, anot jo, prieš keletą metų atliktas miesto kapinių išplėtimo projektas, kuriame numatyta, kad vietų užteks dešimčiai metų, jau vargu ar atitinka realybę.

 

Tikisi užbaigti rudenį

Vedėjo A.Baciaus tvirtinimu, Savivaldybėje su rangovais tartasi dėl darbų paspartinimo. Anot Komunalinio ūkio skyriaus vedėjo, privalu nors dalį lėšų pervesti už atliktus darbus, nes statybininkai negali atsiskaityti tiek su tiekėjais, tiek su darbuotojais.

Miesto Taryba yra nusprendusi iš banko paimti ilgalaikę penkerių metų paskolą. Lėšos bus panaudotos pradėtiems projektams užbaigti, tarp kurių ir miesto kapinėms išplėsti. „Jei pavyks per patį trumpiausią laiką sutvarkyti paskolos gavimo dokumentus, tikimasi, jog rudenį naujojoje išplėstų kapinių teritorijoje jau bus leidžiama laidoti“, - norėdamas nuraminti miestelėnus sakė A.Bacius.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Supykdė vaizdelis Palangos kapinėse: gal jau laikas imtis rimtesnių veiksmų?

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2020 05 28 | Rubrika: Miestas

Po apsilankymo Palangos miesto kapinėse norisi visų paklausti garsiai – ar dar mums liko kas nors sakralaus? Kokios pagarbos žmonių amžinojo poilsio vietos nusipelno mūsų sielos kertelėse? Kodėl net žengdami į ten, mes absoliučiai nepaisome ne tik moralinių priedermių, bet ir žemiškųjų įstatymų?


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Pirmadienį, vasario 17-ąją, Amžinojo poilsio Palangos kapinėse atgulė žinomo šalies žurnalisto ir komentatoriaus, palangiškio Rimvydo Valatkos tėvelis.


Palangos kurhauzo pastate, kuriame įsikūręs Palangos kultūros ir jaunimo centras (PKJC), kultūrinis gyvenimas virte verda. Prieš beveik dvejus metus jam pradėjo vadovauti klaipėdietė Vita Petrauskienė. „Čia į darbų sūkurį įsitraukę visi, ne tik aš“, – sakė direktorė, kuri mielai sutiko „Palangos tiltui“ papasakoti apie centro veiklą bei savo potyrius...


Palangos senosios kapinės, kaip ir visos kapinės Lietuvoje, Visų šventųjų – mirusiųjų pagerbimo – bei Vėlinių dienomis mirga žvakių liepsnelėmis. Čia palaidotus artimuosius lankantieji dažnai ne vien sustoja prie savo šeimų kapaviečių, bet ir pasivaikšto po kapines, nusilenkia čia amžino poilsio atgulusiems pažįstamiems, stabteli prie žymių žmonių kapų...


„Kultūros vertybės amžinos“ – tokiu šūkiu vakar Palanga – Kultūros sostinė 2013 pasitiko balandžio 15-ąją minimą Kultūros dieną. „Tegul kiekvieno mūsų širdyse Kultūros diena bus visą gyvenimą“, - po iškilmingos šventės atidarymo ceremonijos, išlydėdama centrinėn miesto aikštėn susirinkusiuosius palangiškius...


Šiandien, penktadienį, Palangos senosiose kapinėse amžino poilsio atgulė Nepriklausomybės Akto signataras, buvęs Palangos meras Algimantas Vincas Ulba. Po Šv. Mišių Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje velionis įveikė paskutinę kelionę per miestą, kuriame jis paliko ryškų pėdsaką. Prie duobės, nuklotos gėlėmis...


Siaučiantys žieminiai vėjai ir drėgni orai dažną mūsų „įsuka“ į peršalimo ligų verpetą. Kad taip neatsitiktų ir išliktume sveiki bei gyvybingi, reikia stiprinti imuninę sistemą. Ji – galingiausias žmogaus organizmo ginklas nuo įvairių virusų, bakterijų, kitų ligų sukėlėjų. „Palangoje sergančiųjų viršutinėmis kvėpavimo takų ligomis yra, tačiau dėl...


Naujosios kapinės atidarytos

„Palangos tilto“ informacija, 2009 11 08 | Rubrika: Miestas

Mirus artimam žmogui, palangiškiams nebereikia rūpintis paskutiniąja jo kelione į Šventąją – palaidoti jau galima naujosiose Palangos kapinėse.


Palangoje dabar veikiančiose kapinėse palangiškiams vietos laidoti artimuosius nebeliko. Jau ne iš vieno miestelėno sulaukta nusiskundimų, jog tenka važiuoti į Šventąją. Nors visą gyvenimą gyventa kurorte ir tikėtasi amžinojo poilsio atgulti Palangoje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius