Supykdė vaizdelis Palangos kapinėse: gal jau laikas imtis rimtesnių veiksmų?

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2020-05-28
Peržiūrėta
1518
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Po apsilankymo Palangos miesto kapinėse norisi visų paklausti garsiai – ar dar mums liko kas nors sakralaus? Kokios pagarbos žmonių amžinojo poilsio vietos nusipelno mūsų sielos kertelėse? Kodėl net žengdami į ten, mes absoliučiai nepaisome ne tik moralinių priedermių, bet ir žemiškųjų įstatymų? Rašau ir klausiu ne šiaip – pridedu ir Palangos miesto kapinių vartų ansamblio nuotrauką, kuri aiškiai byloja, kad keturkojai kapinėse nelaukiami. Palangos kapines prižiūrinti bendrovė „Palangos komunalinis ūkis“ yra pasirūpinusi net kelias draudžiamaisiais ženklais, kurie nebyliai įspėja, kad pro tuos vartus su šunimis eiti nevalia. Deja, daugumai tai nė motais. Kaskart, kai apsilankau toje sielų ramovėje, išvystu praktiškai tą patį vaizdą. Žmonės nesibodi draudžiamųjų ženklų ir bogina savo amsius pro paskutinės kelionės ir tuos pačius paskutiniausius vartus. Tik niekaip nesumoju kam ir vardan ko?

Kartais stebint iš šalies susidaro regimybė, kad lankytojams tai net teikia savotišką malonumą. Kaip tuomet elgtis kitiems, kuriems šventa vieta yra daugiau nei koks nors eilinis rūtų darželis, kuriame galima ir žemės lopinėlį aptvarkyti, ir dar tuo pačiu šunį paganyti? Ką daryti tiems, kurie gerbia savo žemišką kelionę baigusiuosius? Šuniui joks verteiva šeimininkas juk nepasakys, ką ir kur negalima atlikti, kur ir kaip negalima lipti!

 Anokia čia paslaptis, kad Palangoje net į paplūdimį nevalia su savo keturkojais, išskyrus tam specialiai numatytą paplūdimio ruožą. Kiek man teko skaityti vietinėje Palangos spaudoje, atitinkamos tarnybos viską kontroliuoja ir rengia net specialius reidus, skiria pažeidėjams realias baudas. Tad šiame kontekste man ir maga paklausti, kodėl ant kapinių yra apsiribota tiktai draudžiamų ženklų pakabinimu? Nejau paplūdimys – vieša poilsio ir pasilinksminimo vieta – yra švenčiau ir pagarbiau už kapines?

Gal miesto tarnyboms jau laikas imtis ir rimtesnių veiksmų? Noriu akcentuoti, kad aš tikrai nesu prieš gyvūnus – aš už tvarką ir pagarbą. Jei Palangos miesto savivaldybė nutartų leisti šunis į bendruosius paplūdimius, reaguočiau į tai neutraliai ir neprieštaraučiau, bet niekuomet neleisiu niekinti poilsio vietos tų, kurie jau nekalba patys už save. Telefonu pasitaręs su Palangos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriumi, nutariau vykdyti pilietinę pareigą. Nuo šiol visus piktybinius pažeidėjus įamžinsiu, o nuotraukas perduosiu skyriui.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/bendraukime/isklausykite/2020/05/28/news/supykde-vaizdelis-palangos-kapinese-gal-jau-laikas-imtis-rimtesniu-veiksmu--15061422/

Jūsų komentaras:

pritariu 2020-10-28 20:29 (IP: 172.69.190.63)
Kartą kapinėse užpuolė šuo. Priminiau žmonėms, kad kabo lentelė draudžianti vestis šunis. Patikėkit, šuns savininkas vietoj to, kad atsiprašytų - pradėjo tyčiotis. Buvo labai nemalonu. šalia temos: dviratininkų takeliu labai dažnai žmonės vedžioja šunis be pavadėlio. O šunys juk labai "nemyli" dviratininkų.

Taip pat skaitykite

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė nepritaria Prezidentūros raginimams, kad reaguojant į Vaiko teisių apsaugos kontrolierės išvadas tyrime dėl mažamečio paėmimo, ministerija turi imtis papildomų priemonių. 


Miesto kapinėse juntamas subruzdimas – gyventojai, artėjant Vėlinėms, tvarko artimųjų kapus, o miesto komunalininkai – kasdien krentančius medžių lapus, kad kapinės būtų švarios ir gražiai atrodytų.


Palangos miesto kapinėse atsiras 627 papildomos kapavietės

"Palangos tilto" informacija, 2021 01 19 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto kapinėse sparčiai mažėja vietų, todėl Palanga turi ieškoti galimybių išplėsti šią amžinojo poilsio vietą. Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus antradienį, sausio 19 d., paskelbė žinutę socialiniame tinkle Facebook, kad jau yra parengtas kapinių plėtros techninis projektas ir išduotas statybą leidžiantis dokumentas. „Juo numatyta esamą...


Artėjant Vėlinėms, tiek Palangos, tiek Šventosios kapinėse juntamas sujudimas ­– gyventojai tvarko, puošia artimųjų kapus. Žmonių kapinėse, pasak UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Gedimino Valinevičiaus, yra kiekvieną dieną. „Sujudimas kapinėse juntamas, tačiau šuo metu didelės apgulties dar nėra. Savaitgaliais, žinoma, lankytojų būna...


Supykdė vaizdelis Palangos kapinėse: gal jau laikas imtis rimtesnių veiksmų?

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2020 05 28 | Rubrika: Miestas

Po apsilankymo Palangos miesto kapinėse norisi visų paklausti garsiai – ar dar mums liko kas nors sakralaus? Kokios pagarbos žmonių amžinojo poilsio vietos nusipelno mūsų sielos kertelėse? Kodėl net žengdami į ten, mes absoliučiai nepaisome ne tik moralinių priedermių, bet ir žemiškųjų įstatymų?


Karantinas tapo dideliu iššūkiu verslui, todėl šiandien svarbu imtis skubių veiksmų, kad verslo veikla kuo greičiau atsigautų. Reaguodamas į dabartinę situaciją, mobiliojo ryšio operatorius „Tele2” paruošė specialius pasiūlymus, kurie padės sustiprinti verslo strategiją, padidinti verslo procesų efektyvumą ir sumažinti veiklos kaštus.Pirmadienį, vasario 17-ąją, Amžinojo poilsio Palangos kapinėse atgulė žinomo šalies žurnalisto ir komentatoriaus, palangiškio Rimvydo Valatkos tėvelis.


Neramus, nekokybiškas ar per trumpas miegas gali tapti mažesnio darbingumo, apatijos, agresijos protrūkių ar net ligų priežastimi. Tačiau norint įveikti nemigo naktis, tikrai nebūtina griebtis migdomųjų vaistų.


Artėjant Vėlinėms miesto kapinėse intensyviai triūsia Palangos komunalininkai – siekiant suteikti didesnį patogumą lankytojams, čia atnaujinami bei naujai klojami trinkelių takai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius