Savivaldybės vadovams – mažesnės algos

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-10-14
Peržiūrėta
238
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vidurvasarį Seimas priėmė Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo pakeitimą, kuris įsigaliojo rugpjūčio l dieną ir galios iki 2010 metų pabaigos. Minėtu įstatymu buvo pakeisti valstybės politikų, tarp kurių – merai ir jų pavaduotojai, pareiginės algos koeficientai. Algos sumažinimą pajuto ir kurorto vadovai. Nors nuo įstatymo paskelbimo jau praėjo daugiau nei du mėnesiai, iki šiol miesto Tarybai dar nebuvo pateiktas svarstyti klausimas dėl mero bei jo pavaduotojų atlyginimų koeficiento pakeitimo.

 

Vyriausybės atstovės priminimas

Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė atkreipė dėmesį, kad po įstatymo įsigaliojimo savivaldybės Taryba turėjo patvirtinti naujus mero ir jo pavaduotojų pareiginės algos koeficientus. Ji nurodė, kad  miesto Taryba, išrinkusi meru Vytautą Stalmoką, patvirtino  jo pareiginės algos koeficientą 10,5. Vicemerams Rimantui Garoliui ir Edmundui Krasauskui buvo nustatyti 8,8 pareiginės algos dydžio koeficientai.

Vadovaujantis įstatymo pataisomis, nuo rugpjūčio 1 dienos mero algos koeficientas yra 9,45, o vicemerų – 7,92 pareiginės algos dydžio. 

Vyriausybės atstovė priminė, kad Palangos miesto savivaldybės taryba dar nesvarstė ankstesniais metais priimtų sprendimų dėl mero ir jo pavaduotojų pareiginės algos koeficiento pakeitimo. K.Vintilaitė įpareigojo merą Vytautą Stalmoką klausimą apsvarstyti artimiausiame miesto tarybos posėdyje.

 

Skaičiuoja pagal įstatymą

Kurorto vadovo V.Stalmoko pasiteiravus, kodėl vilkinamas ir nesvarstomas Tarybos sprendimas dėl savivaldybės mero ir vicemerų pareiginės algos koeficientų pakeitimų, politiko teigimu, alga jam ir jo pavaduotojams jau sumažinta. „Pasitikslinau buhalterijoje ir man buvo paaiškinta, jog atlyginimas skaičiuojamas pagal įstatyme patvirtintus koeficientus, tad miesto Tarybos sprendimo pakeitimas – laiko klausimas“, - apie savo atlyginimą trumpai pakomentavo kurorto vadovas.

 

Algos sumažėjo

Savivaldybės internetinės svetainės skyrelyje apie darbo užmokestį nurodyta, kad kurorto vadovo vidutinis mėnesio darbo užmokestis už šių metų trečiąjį ketvirtį siekė 5 tūkst. 104 litus, kai per antrąjį ketvirtį algos dydis buvo 5 tūkst. 324 litai. Mero pavaduotojų mėnesinė vidutinė alga per paskutiniuosius tris mėnesius taip pat sumažėjo. Jei iki įsigaliojus įstatymo pataisoms jų darbo užmokestis siekė 4 tūkst. 688 litų, tai šiuo metu deklaruojama, kad jų vidutinė mėnesio alga – 4 tūkst. 423 litai. Atlyginimams sumažėti įtakos turėjo ir pareiginės algos sumažėjimas nuo 475 iki 430 litų. Alga nustatoma koeficientą dauginant iš nustatyto pareiginės algos dydžio.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaip Palangos miesto savivaldybė atrodė šiais metais žvelgiant mokesčių surinkimo prievaizdo, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) akimis? Kiek verslo liudijimų ir kokiai veiklai palangiškiai buvo šiemet išsiėmę? Kaip Palangoje surenkami labiausiai valstybės biudžetą papildantys gyventojų pajamų ir pridėtinės vertės mokesčiai (GPM ir PVM)? „Palangos...


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius primena miesto gyventojams vieno svarbiausių kiekvienos suverenios valstybės atributų – valstybės vėliavos – iškėlimo tvarką. Valstybės vėliava – oficialus Lietuvos valstybės simbolis. Valstybinės vėliavos naudojimą reglamentuoja įstatymas.


Valstybės institucijų veiklos gniuždomi asmenys teisingumo jau gali tikėtis ir Lietuvoje. Dėl pernelyg ilgai užsitęsusio baudžiamojo proceso Gediminui Jackai pavyko iš valstybės prisiteisti patirtą žalą. Dėl beveik dešimt metų užtrukusio bylos nagrinėjimo ieškinį Lietuvos valstybei pareiškęs palangiškis G. Jacka yra pirmasis Lietuvos pilietis, kuriam patirta...


Seimo konservatorė Rasa Juknevičienė pateikė įstatymo pataisą, kuria siūloma, kad savivaldybių ir rajonų merai galėtų vadovauti tik dvi kadencijas iš eilės. Tokiu būdu siekiama užtikrinti tam tikrą miestų ir rajonų vadovų rotaciją – užleisti vietą kitiems politiniams lyderiams. Ką apie tokias rengiamas įstatymo pataisas mano Palangos politikai ir kokias įstatymo pataisas...


Šv. Mišios Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, iškilminga eisena, šlamančios vėliavos, gėlės, į dangų kylantys balandžiai bei patriotinės dainos prie paminklų J. Basanavičiui ir generolui J. Žemaičiui ir šventiškas koncertas Kurhauzo salėje, kurio metu, galima sakyti, gimė jaunas Palangos kultūros centro kolektyvas –...


Seime vyksta pavasario sesijos plenariniai posėdžiai. Seimo narys Pranas Žeimys, išrinktas Pajūrio rinkimų apygardoje, savo kabinete Seime mielai sutiko atsakyti į „Palangos tilto“ redaktoriaus klausimus. P. Žeimys, be kita ko, išsakė ir savo nuomonę dėl Palangos vicemero S. Simės skandalingo elgesio – savivaldybės biudžeto lėšų naudojimo kelionėms į...


Savivaldybės vadovams – mažesnės algos

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 10 14 | Rubrika: Miestas

Vidurvasarį Seimas priėmė Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo pakeitimą, kuris įsigaliojo rugpjūčio l dieną ir galios iki 2010 metų pabaigos. Minėtu įstatymu buvo pakeisti valstybės politikų, tarp kurių – merai ir jų pavaduotojai, pareiginės algos koeficientai. Algos sumažinimą pajuto ir kurorto vadovai. Nors nuo įstatymo paskelbimo jau praėjo daugiau nei du...


Pedagogams nustatyti atlyginimų koeficientai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 21 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas, vadovaudamasis šalies Švietimo  įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos aprašu, patvirtintu ministro įsakymu, nustatė naujus tarnybinio atlyginimo koeficientų dydžius nuo bazinės mėnesinis algos, kuri šiuo metu yra128 litai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius