Savižudę palangiškę išgelbėjo akylus vėlyvas žvejys ir gelbėtojai

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-07-17
Peržiūrėta
829
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Savižudę palangiškę išgelbėjo akylus vėlyvas žvejys ir gelbėtojai

Naktį iš pirmadienio į antradienį, prieš pat vidurnaktį, bandė nusižudyti maždaug 25-30 metų mergina. Laimei, po vėlyvo žvejo skambučio gelbėtojams trumpuoju numeriu 1509, prie jos jau po kelių minučių atsirado du gelbėtojų motociklai. Kaip plūdę į jūrą panyrančią ir iškylančią merginą pavyko nutverti – jos gyvybė buvo išgelbėta. Rytmetį ji kartu su motina atvykusi pas Palangos gelbėtojų vadą Joną Pirožniką negalėjo suvaldyti ašarų. „Atsiprašė ir, žinoma, dėkojo. Sunku tokius įvykius užmiršti. Deja, kiekvieną sezoną registruojame nors po vieną savižudybės mėginimą bandant pasiskandinti. Liūdna, bet tam tikslui dažniausiai pasirenkamas Palangos tiltas“, – žurnalistui pasakojo J. Pirožnikas.

Keturi gelbėtojai miega Gelbėjimo stoty
Skambutis apie savižudę jį iš lovos išvertė apie vidurnaktį. „Jau buvau atsigulęs, kai vienas iš budinčių gelbėtojų man paskambinęs pranešė, kad nuo Palangos tilto nušoko jauna moteris. Mūsų gelbėtojų motociklas atsirado prie nurodytos vietos jau po dvejų minučių, dar po kelių atlėkiau ir aš“, – prisiminė J. Pirožnikas.
Anot jo, kiekvieną naktį keturi gelbėtojai miega vagonėlyje prie Gelbėjimo stoties. „Tai daroma, žinoma, bendru sutarimu. Jie atlieka ir sargų funkciją naktį – saugo mūsų katerius, motociklus. Žinoma, jiems duota ir komanda gelbėtojų telefoną laikyti įjungtą ir naktį“, – sakė J. Pirožnikas.
Oficialios gelbėtojų darbo valandos – nuo 8 iki 20 valandos.
„Mergina jau buvo išgriebta iš vandens. Ji visa drebėjo – jai buvo nervinis šokas. Tokiems atvejams gelbėtojai yra paruošti: apgobėme ją, iškvietėme medikus, bandėme nuraminti. Klausiau jos: „Kas atsitiko?“ Ji sunkiai galėjo kalbėti, vis tirtėjo: „Nenoriu apie tai kalbėti. Nenoriu.“, – pasakojo pašnekovas.
Netrukus ant tilto atskubėjo ir greitoji pagalba, ugniagesiai, gelbėtojai su keturračiais.

Nelaimingas asmeninis gyvenimas
„Ji nušoko nuo tilto pačiame jo gale. Ji man paaiškino, kad specialiai palūkuriavusi jo gale, kol visi žmonės išsivaikščios. Laimei, vienas žvejys buvo akylus. Jai pliūkštelėjus, jis paskambino 1509“, – sakė J. Pirožnikas.
Pasirodo, kad mergina, prieš nušokdama, buvo nurijusi saują tablečių.
Mergina po šuolio į jūrą buvo atiduota į psichiatrų rankas, o antradienio rytą su gėlių puokšte ir šampano buteliu rankose, lydima mamos, atėjo į Palangos gelbėjimo stotį. „Buvo jausminga. Ir dukra, ir jos mama verkė. Mergina man įteikė ne tik gėles, šampano butelį, bet ir atviruką – padėką už išgelbėtą gyvybę. Tokie įvykiai ilgam įstringa į atmintį“, – pasakojo J. Pirožnikas.
Siekiant apsaugoti merginos tapatybę, redakcija negali atskleisti visų pokalbio su J. Pirožniku detalių. Tepasakysime, kad bandžiusi nusižudyti mergina – palangiškė, dirba paslaugų sektoriuje.
Ryžtis tokiam beprotiškam žingsniui, anot jos, ją privertė nelaiminga asmeninio gyvenimo istorija.

Gyvenime nėra neišsprendžiamų situacijų
„Situacija sunki, moteriai sunku dėl nepavykusių asmeninių santykių, istorija toli gražu nebaigta. Kaip supratau, jos buvusi antroji pusė nenori jos palikti ramybėje. Bandžiau tėviškai su ja kalbėtis, aiškinti, kad gyvenime, kol esi gyvas, dažniausiai visos situacijos, ir tokia, kad ir kaip ji būtų komplikuota, gali būti išsprendžiamos. Gyvybės sau atėmimas vargiai gali būti kada nors pateisinamas“, – samprotavo Palangos gelbėtojų vadas.
Jo telefone liko kelios išgelbėtos merginos nuotraukos. „Ištraukta iš vandens, ji teigė, kad beveik nieko neprisimenanti, bet kartojo, kad nenorinti gyventi, todėl vis tiek nusižudysianti“, – sakė pašnekovas. Ji kartojo: „Gyvenimas man nemielas“. Toje vietoje, kur ji nušoko, yra labai gilu – apie šešis metrus.
„Šiemet tai yra pirmas savižudybės atvejis Palangos pajūryje. Deja, jų būna kiekvienais metais. Ir ne po vieną kartais“, – sakė J. Pirožnikas.

Savižudžiai renkasi Palangos tiltą
Prieš dvejus metus nuo tilto į Baltijos gelmę nušoko žinoma miesto visuomenininkė Rūta Ruzgutė. Moteris, regis, savižudybę planavo. Ant tilto liko jos ištikimas draugas – šunelis.
2013-ųjų vasarą ant jūros kranto rastas iš namų išėjusios ir dingusios Aldonos P. kūnas. Galimas dalykas, moteris nusižudė nušokusi nuo jūros tilto.
Prieš keletą metų nuo jūros tilto į nebūtį su savo automobiliu nuvairavo jaunas verslininkas, darbavęsis vienoje kurorto kavinių.
Policija bei pajūryje budintys gelbėtojai taip pat kiekvieną vasarą vargsta su įkaušusiais „drąsuoliais“, kurie pasivaikščiojimui pasirenka jūros tilto atbrailas ir taip demonstruoja savo „kietumą“.
Kiti neria į Baltijos gelmes nuo tilto siekdami padaryti įspūdį draugams ar antrajai pusei.
O kitiems Baltija, deja, paskutinių sielos ar kūno kančių liudytoja.

Psichologinės pagalbos telefonai
Vaikų linija www.vaikulinija.lt, tel. 116 111 (kasdien 11-21 val.)
Jaunimo linija www.jaunimolinija.lt, tel. 8 800 28888 (visą parą)
Vilties linija, psichologinė pagalba suaugusiems www.kpsc.lt, tel. 116 123 (visą parą)
Pagalbos moterims linija, tel. 8 800 66366 (I–V 10-21 val.)
„Linija doverija“ (pagalba teikiama rusų kalba), tel. 8 800 77277 (I–V 16-20 val.)
Dingusių žmonių šeimų paramos centras, tel.: 8 800 26161, (8 5) 277 3135 (I–V 8-16 val., visą parą)
Panevėžio paguodos telefonas, tel. (8 45) 500 965 (I–V 20-8 val.)
Vilniaus moterų namų krizių centras, tel. 8 800 22008 (I–V 9-17 val.)
Vaiko raidos centras, tel. (8 5) 275 7564 (visą parą)

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Šiandien – ypatinga diena, kurią būtų galima pavadinti sveikinimų diena. Už nuoširdų darbą dėkojome bei profesinės šventės proga sveikinome Palangos ir Šventosios socialinius darbuotojus, taip pat – Pasaulinę turizmo dieną minintį Turizmo informacijos centro kolektyvą, tačiau buvo ir dar viena – ypatinga – proga: šiandien 100 metų jubiliejaus proga pasveikinau palangiškę Malviną Martinkienę,“...


Nuo penktadienio, gegužės 15 d., Palangos miesto centrinėje gelbėjimo stotyje, kaip ir kasmet pagal sutartį su Savivaldybe, pradėjo budėti gelbėtojai, jau veikia ir trumpasis pagalbos telefonas – 1509.


Palangos paplūdimyje varžėsi gelbėtojai

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 08 16 | Rubrika: Miestas

Vakar prie Palangos gelbėtojų stoties vyko Baltijos jūros gelbėtojų čempionatas. Jame varžėsi keturios gelbėtojų komandos iš Klaipėdos, Palangos ir Neringos. Susikaupusių, ryžto nugalėti neslepiančių gelbėtojų susirinko apie šimtą. Ir viena buvo aišku nuo pradžių: tikrai nugalės gelbėtojai.


Poilsiautojų saugumu paplūdimyje rūpinsis septyniasdešimt profesionalų, apsirūpinusių modernia technika gelbėtojų. Jau šį sekmadienį, gegužės 15 d., pajūrio gelbėtojai pradės budėti paplūdimiuose. Palyginti su praėjusia vasara, šiais metais tiek gelbėtojų, tiek poilsiautojų laukia naujovė – be kasmet veikiančių gelbėjimo postų, įrengti ir trys nauji, pratęstas ir...


Naktį iš pirmadienio į antradienį, prieš pat vidurnaktį, bandė nusižudyti maždaug 25-30 metų mergina. Laimei, po vėlyvo žvejo skambučio gelbėtojams trumpuoju numeriu 1509, prie jos jau po kelių minučių atsirado du gelbėtojų motociklai. Kaip plūdę į jūrą panyrančią ir iškylančią merginą pavyko nutverti – jos gyvybė buvo išgelbėta. Rytmetį ji kartu su motina...


Praėjusį antradienį Klaipėdos apskrities ugniagesiai gelbėtojai minėjo savo profesinę šventę – šv. Florijono ugniagesių globėjo dieną – Kretingoje. Buvo aukojamos šv. Mišios už ugniagesius gelbėtojus Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje, vėliau ugniagesiai dalyvavo šventinėje rikiuotėje...


Šventojoje budės ugniagesiai gelbėtojai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 06 19 | Rubrika: Miestas

Nuo trečiadienio šventojiškiai ir aplinkinių kaimų gyventojai galės ramiau miegoti ir jaustis saugesni – čia atidarytas naujas priešgaisrinio gelbėjimo postas, kuriame, apsiginklavę visa reikalinga technika ir įranga visą parą budės ugniagesiai gelbėtojai.


Pastaruoju metu šalį alinantys karščiai sparčiai didina skęstančiųjų bei nuskendusių žmonių skaičių. Jeigu birželio mėnesį vien tik šalies ugniagesiai iš įvairių vandens telkinių ištraukė 19 skenduolių, tarp jų ir 4 vaikus, tai dar nesibaigus liepai, jau ištrauktas trisdešimtas nuskendęs žmogus. O iš viso šiemet ugniagesiai...


Palangos gelbėtojai siūlo naujovę – maudynes... siaučiant jūrai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 17 | Rubrika: Miestas

Nors orai kol kas nelepina, kurortinį sezoną atidariusios Palangos pajūryje nuo praėjusio antradienio jau budi gelbėtojai. Pramogautojų saugumą vandenyje visą parą užtikrins po tris centrinėje gelbėjimo stotyje besidarbuojančius profesionalus. Nuo birželio jų skaičius gerokai išaugs – 24 kilometrų paplūdimio atkarpoje įrengtuose vienuolikoje postų nuolat dirbs 24 gelbėtojai....


Policininkai išgelbėjo šiauliečio gyvybę

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 10 | Rubrika: Kriminalai

Praėjusio šeštadienio naktį Palangos miesto policijos komisariato pareigūnų operatyvių ir ryžtingų veiksmų dėka išgelbėta nusižudyti ketinusio 36 metų amžiaus šiauliečio gyvybė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius