Šiemet Joninės Palangoje ir Šventojoje bus visiškai kitokios

"Palangos tilto" redakcija, 2020-06-15
Peržiūrėta
1273
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dėl koronaviruso pandemijos šiemet Joninių šventė Palangoje ir Šventoji  bus kitokia. Kaip praneša Palangos kultūros ir jaunimo centras (PKJC), Joninių vartai Šventojoje, kur tradiciškai vyksta pagrindinis Joninių minėjimas, stovės nuo birželio 17 d. iki birželio 25 d., Jūros gatvėje. Palangos ir Šventosios bendruomenės sukūrė 12 skulptūrų „Baltų ženklai“ „Šiemet Joninės (dėl dalyvių skaičiaus apribojimo) vyks kiek kitaip: kursime vaizdo medžiagą, kurioje įamžinsime svarbiausias šventės akimirkas ir visus pasiruošimo etapus. "Džiaugiamės, kad pavyko bendrai veiklai suburti Palangos ir Šventosios bendruomenes, kurios prisidėjo prie šventės kūrimo, gaminant šiaudines skulptūras „Baltų ženklai“. Palangos kultūros ir jaunimo centras pasirūpino medžiagomis ir formomis. Šiaudus dovanojo vieno Kretingos vienkiemio močiutė, o medines skulptūrų formas sukalė kultūros centro darbuotoja Agnė Dragūnaitė. Šią gražią iniciatyvą gaminant skulptūras palaikė pavieniai gyventojai, šeimos, vokalinis ansamblis „Guboja“," - pasakojo Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė. 

„Tradicija ir burtai“ Joninės asocijuojasi su gamta, todėl joms priskirtini tokie elementai kaip vanduo ir ugnis, augalų simbolika. Tikima, kad Joninių naktis yra puikus metas įvairiems būrimams ir ateities spėjimui, todėl ši šventė neatsiejama nuo meilės, burtų, vainikų pynimo bei plukdymo, žolelių rinkimo, šokinėjimo per laužus ir paparčio žiedo ieškojimo.

"Antrame šventės pasirengimo etape kviesime į virtualią edukaciją „Tradicijos ir burtai“. Šią gražią edukaciją kūrė Palangos kultūros ir jaunimo centro folkloro ansamblis „Mėguva“. Ansamblio dalyviai kartu su kultūros centro administracijos darbuotojais, pasidabinę tautiniais kostiumais rinko žolynus, pynė žolelių ir ąžuolo vainikus. „Mėguva“ nupynė ir ąžuolų vainiką aplink duris, nes tokį per Jonines, ant durų, kabindavo Jonams. Virtualioje edukacijoje pamatysite ir išgirsite ansamblio atliekamas dainas, pasakojimus kaip renkami žolynai, ką reiškia vainikas, kaip ir kodėl jis pinamas. Edukacija skirta mažiems ir dideliems, todėl kviečiame visus nepraleisti progos ir pasižiūrėti filmuotą medžiagą ir per Jonines atrasti sau naujų veiklų. Susijungs visos gamtos stichijos – vanduo, oras, žemė ir ugnis Baigiamasis virtualių Joninių akcentas – šventinis ritualas, kurio metu susijungs visos gamtos stichijos – vanduo, oras, žemė ir ugnis. Šventės metu bus deginamos „Baltų ženklų“ skulptūros (12 skulptūrų), plukdomi vainikėliai, deginamas laužas, kuris pagal pagonis nubaidydavo piktąsias dvasias. Visą Joninių trilogiją įamžinsime nuotraukose ir vaizdo medžiagoje. Trumpus filmuotus siužetus galėsite pamatyti Joninių vakarą, Palangos kultūros ir jaunimo centro „Facebook“ paskyroje," - sakė V. Petrauskienė.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Į pastebėjimą, kad esąs vyriausias šios kadencijos Seimo narys – per ateinančias Kalėdas Antanas Vinkus švęs savo 80-metį – žinomas gydytojas, buvęs Ambasadorius Estijoje, Latvijoje ir Rusijoje, taipogi buvęs Neringos meras, bičiuliškai šypteli: „Esu vyriausias jame, bet širdyje amžiaus naštos visiškai nejaučiu. Žmogus taip turbūt yra sukurtas, kad savijauta ir jausmai dažnai išlieka jaunesni...


Kvailystė, kad vos tik baigiasi vasara Klaipėdos regionas ir visi jame esantys miestai ir miesteliai ištuštėja.


Palangoje ir Šventojoje įrengtos daugiafunkcinės, saulės baterija įkraunamos viešųjų erdvių paslaugų stotelės SUNECO. Šis įrenginys puošia viešąsias erdves bei technologiškai praturtina įvairiais, kasdieninį žmonių poreikį aprūpinančiais sprendimais. Palangoje stotelė įrengta greta Turizmo informacijos centro, Šventojoje - centrinėje aikštėje.


Šventojoje įsikūrusiame Socialinių paslaugų centro filiale jau teikiamos ir dienos socialinės paslaugos. Norintieji jas gauti kviečiami kreiptis į Socialinių paslaugų centro padalinį Šventojoje (Žuvėdrų g. 4-2) ar paskambinti centro socialinei darbuotojai Ritai Žukauskaitei tel. 8 612 46733.


Pats gražiausias metų laikas Palangoje – pavasaris, kai Šv. Jurgis paima raktus, atrakina žemę ir išleidžia žalumą. Tai nutinka per džiaugsmingą atbundančios gamtos šventę, kada išskirtinę nuotaiką kuria folkloro ansambliai, lalėdami visomis Lietuvos tarmėmis ir mirgėdami gražiausiais tautiniais kostiumais.


Ir Palangos gyventojai, ir kurorto svečiai jau įprato paskutiniais metais skubėti į J. Basanavičiaus gatvę, kuri prieš šv. Velykas akis vilioja įspūdinga Margučių alėja. Tačiau šiemet palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami ne į ją, o uoliai ieškoti margučių įvairiose Palangos vietose. Šventiniu laikotarpiu numatyta ir daugiau veiklų, kuriose saugiai...


Šiemet Joninės Palangoje ir Šventojoje bus visiškai kitokios

"Palangos tilto" redakcija, 2020 06 15 | Rubrika: Miestas

Dėl koronaviruso pandemijos šiemet Joninių šventė Palangoje ir Šventoji bus kitokia. Kaip praneša Palangos kultūros ir jaunimo centras (PKJC), Joninių vartai Šventojoje, kur tradiciškai vyksta pagrindinis Joninių minėjimas, stovės nuo birželio 17 d. iki birželio 25 d., Jūros gatvėje.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Vygaudas Ušackas, ES pasiuntinys Afganistane, atostogaudamas Palangoje neužmiršo karo nuniokotos žemės – praėjusį penktadienį jis susitiko su miesto visuomene ir svečiais, papasakojo apie tolimos šalies istoriją, dabartį, apžvelgė šalies politinę, etninę padėtį, supažindino su savo, kaip ES pasiuntinio, darbo specifika šalyje. Garbingas svečias laikėsi savo pažado – prieš susitikimą...


Praėjusią savaitę Šventojoje siautė būrys jaunuolių, atvykusių iš įvairių Lietuvos miestų. Nusiteikę šėlioti ir daug sužinoti, jie aktyviai dalyvavo jau penktąjį kartą rengtoje Žemaitijos akademijoje, įgavusioje optimistišką pavadinimą „Kartu mes galime daug“. Šiemet renginyje, vykusiame būtent Šventojoje, dalyvavo 334 dalyviai, panorę praleisti tris dienas itin naudingai ir be abejo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas