Skęstančios kopos lauks pavasario

Aistas MENDEIKA, 2009-09-15
Peržiūrėta
2086
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį antradienį Aplinkos ministerijos specialistai, mokslininkai bei Klaipėdos apskrities valdininkai susidomėję apžiūrinėjo Baltijos plaunamą kopą tarp jūros tilto ir Rąžės žiočių, tačiau nieko gudriau nesugalvojo, kaip tik laukti pavasario ir tada vėl plukdyti smėlį į tą vietą, kur jo trūksta.

 

Pabraidę jūros apgraužtais krantais, pasidarę sau lyg neplanuotą pramogą, mokslo vyrai, o juo labiau valdininkai, aiškiai leido suprasti, kad kitokio sprendimo nebus – kaip ir pernai, kitą pavasarį paplūdimyje vėl bildės technika ir taškysis šlapio smėlio srovės. Ar tai padės išgelbėti jau pradėjusią po truputį dingti kopą, niekas užtikrinti negalėjo. Pasak Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo instituto vyresniojo mokslinio darbuotojo Sauliaus Gulbinsko, jūra bet kada ir bet kur galinti iškrėsti dar ne vieną panašią išdaigą. Kad kopa būtų išgelbėta, nieko negali būti geriau, kaip atvežtinis smėlis.

Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento direktorius Laimonas Budrys teigė, jog dar niekas pasaulyje nieko gudresnio nesugalvojęs, nei papildyti pliažus smėliu.

Tokioms nuomonėms besąlygiškai pritarė ir Klaipėdos apskrities valdininkai. Net nemėginta kruopščiau pasiaiškinti, kas galėjo iššaukti tokį šiandieninį jūros elgesį. Tik paspėliota – gal akmenys prie tilto, gal vėjas ar dar kas nors. Tačiau šviežias smėlis, pasirodo, būtinas bet kokiu atveju.

Nenuostabu, kad mintis apie smėlio atvežimą į išplaunamus ruožus tokia viliojanti. Mat dabar vykdomas Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamas 19 mln. litų vertės projektas. Tikimasi pavasarį į Palangos paplūdimį atboginti apie 200 tūkst. kubinių metrų smėlio.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Velykų varpai virš pavasario klonių Prikėlė gyvybę naujam atgimimui.


Kartu su atbundančia gamta į kiekvienus namus pasibeldžia viena iš gražiausių pavasario švenčių – šv. Velykos.


Didžioji pavasario šventė – šv. Velykos – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė, o vienas iš reikšmingiausių šios šventės simbolių – kiaušinis, simbolizuojantis gyvybės atsiradimą. Šv. Velykoms skirti renginiai kurorte jau prasidėjo ir tęsis iki pat Prisikėlimo šventės. Kokie yra nauji šių metų šv. Velykų švenčių akcentai? 


Vieną gražią dieną Jaunųjų žurnalistų studijos moksleiviai išėjome pasivaikščioti – pasidžiaugti pavasario grožiu. Pavasaris yra labai paslaptingas metas – jis turi viską, bet kartu ir nieko, turi paslaptį, kurią visi žino, bet kartu ir nesupranta.Žmonės negali pakęsti nežinomybės, bet jiems patinka paslaptingumas, todėl juos taip ir gundo šis metų laikas...


Penktadienio pavakare su pirmais pirmojo pavasario lietaus lašais „Ramybėje“ pristatyta tikru palangiškiu – esančiu juo ir visada būsiančiu – save vadinančio Marijaus Širvinsko-Gailiaus pirmoji knyga „Šlapias spalis“. Kartu su knygos autoriumi ir apie šlapią spalį, ir apie faktų pasaulyje gyvenančio žurnalisto perėjimą į...


Mes, „greitabėgiai“ moderniųjų laikų žmonės, lyg pasakas ar seniai pamirštą stebuklą atrandame Palangos – Šventosios – Latvijos apylinkėse aptiktus ideliai civilizacijos nepaliestus kampelius, kur viskas, o viskas – tikra, kaip dangus su debesų laivynais, smėlio karalijos, kur gyvenimas yra milijonus metų toks, kurį tu, aš, mes bejėgiai...


Jeigu niūrią gruodžio dieną nusprendėte nuotaiką pakelti karštu kavos puodeliu, „Max Coffee“ kavinės barmenė-padavėja Martyna Rasickaitė, kuri dirba čia nuo balandžio mėnesio, pasitiks su šypsena. Mergina prisimena, kad pradžia nebuvo lengva. „Teko greitai išmokti daug įvairių kavos receptų, bet noras dirbti buvo stipresnis. Dabar iš akių...


Miesto komunalininkai kibo į pavasario darbus ir jau žvalgosi į sezono darbus. „Remontuojame persirengimo kabinas, pliažo įrangą, šiukšliadėžes, suolus, tvarkome  takus vedančius į kopas“, – „Palangos tiltui“ sakė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus.


Išlikusios kopos ginamos nuo jūros

Aistas MENDEIKA, 2009 10 20 | Rubrika: Miestas

Užvakar pagaliau pradėtos tvirtinti Baltijos bangų smarkiai apgadintos Palangos pajūrio kopos tarp tilto ir Rąžės žiočių.


Skęstančios kopos lauks pavasario

Aistas MENDEIKA, 2009 09 15 | Rubrika: Miestas

Praėjusį antradienį Aplinkos ministerijos specialistai, mokslininkai bei Klaipėdos apskrities valdininkai susidomėję apžiūrinėjo Baltijos plaunamą kopą tarp jūros tilto ir Rąžės žiočių, tačiau nieko gudriau nesugalvojo, kaip tik laukti pavasario ir tada vėl plukdyti smėlį į tą vietą, kur jo trūksta.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius