Skrydžių Palanga–Londonas idėja jau išsirito iš kokono

Palangos tiltas, 2014-09-15
Peržiūrėta
1047
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Skrydžių Palanga–Londonas idėja jau išsirito iš kokono

Kitą vasarą lėktuvai kils iš Palangos oro uosto ir suks link Londono? Atrodo, kad taip. Asociacija „Klaipėdos regionas“, kuriai vadovauja uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas, pritarė įmonės „Lietuvos oro uostai“ siūlymui ir sieks ilgalaikio bendradarbiavimo su skrydžių bendrovėmis. Sutarta, kad rengiantis skrydžiams tarp Palangos ir Londono, klaipėdiečiai investuos į maršruto rinkodarą.

Sulaukus asociacijos vienijamų Klaipėdos regiono savivaldybių tarybų pritarimo bei sėkmingos derybų su skrydžių bendrovėmis pabaigos, reisus naująja kryptimi tikimasi pradėti 2015 metų vasarą.

Regiono savivaldybės turi numatyti savo indėlį į Klaipėdos pasiekiamumo programą trejiems metams į priekį. Konsoliduotos lėšos bus skirtos maršruto rinkodarai finansuoti. Ilgesnio bendradarbiavimo laikotarpio rizikos pasidalinimo pradedant skrydžius nauja kryptimi pageidauja potencialūs partneriai.

Praėjusių bei šių metų regiono savivaldybių biudžetuose Klaipėdos pasiekiamumo programai, finansuojant skrydžių rinkodarą, įgyvendinti buvo numatyta 400 tūkst. litų.

„Džiaugdamasis konstruktyviais Lietuvos oro uostų siūlymais, drauge tikiuosi, kad jiems operatyviai pritars visi asociacijos partneriai. Tai būtų ilgai lauktas indėlis didinant regiono pasiekiamumą bei patrauklumą ir atsakymas į nekart verslininkų bei jų organizacijų keltą klausimą dėl šios srities perspektyvų. Juoba, kad 2015-ųjų pavasarį bus atvertas eismas šiuo metu tiesiamu Palangos aplinkkeliu, susisiekimas regione pagerėtų visapusiškai“, – sakė V. Grubliauskas.

Klaipėdos regiono savivaldybės jau seniai sutarė, kad pasiekiamumas oro transportu yra vienas iš svarbiausių verslo ir investicijų skatinimo, turizmo plėtros bei įvaizdžio veiksnių. Galimybe bendradarbiauti su Palangos oro uostu domisi ir Baltarusijos oro bendrovė, kuri norėtų organizuoti skrydžius iš šios šalies sostinės Minsko. Tikimasi, kad, įgyvendinant šį sumanymą, nuošalėje neliks Vakarų Lietuvos turizmo sektorius bei jam atstovaujančios organizacijos.

Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostai drauge sudėjus pernai aptarnavo 3,48 mln. keleivių, iš jų Palangos oro uostas – 127,9 tūkst., t. y. 4 proc. viso keleivių srauto.

Anot V. Grubliausko, be naujų partnerystės pasiūlymų, vilčių teikia naujai sukurtas Lietuvos oro uostų tinklas, kurio plėtrą ketinama koordinuoti vieningai.

2014 m. liepos 1 d., užbaigus valstybės įmonės Tarptautinio Vilniaus oro uosto, valstybės įmonės „Kauno aerouostas“ ir valstybės įmonės Tarptautinio Palangos oro uosto reorganizavimą prijungimo būdu, veiklą pradėjo valstybės įmonė „Lietuvos oro uostai“, turinti tris – Vilniaus, Kauno ir Palangos – filialus.

 

„Lietuvos rytas“

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo rugpjūčio 1 d. Lietuvos miestuose, kuriuose yra oro uostai, bus taikoma paprastesnė bepiločių orlaivių (dronų) skrydžių derinimo tvarka. Specialieji tokių skrydžių reikalavimai numatyti Susisiekimo ministerijos inicijuotuose Aviacijos įstatymo pakeitimuose, kuriuos priėmė Seimas.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Dėl naujų skrydžių Palangoje verslas nekrykštauja

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 23 | Rubrika: Verslas pinigai

Nors šįmet Palangos oro uostas daugelį nudžiugino pranešęs apie dvi naujas kryptis - Dortmundo (Vokietija) ir Bergeno (Norvegija) - dalies Vakarų Lietuvos verslo atstovų tokie skrydžiai nedžiugina. Pastaraisiais metais verslininkai kone maldavo tiesioginio skrydžio į Hamburgą. Tarp prioritetinių skrydžių buvo priskirtos kryptys į Frankfurtą, Diuseldorfą ir Amsterdamą. Tačiau...


Mažų kainų skrydžių bendrovė „Wizz Air“ nuo ateinančių metų kovo 23 dienos pradeda skrydžius iš Palangos į Londono Lutono oro uostą. Tarp Lietuvos vasaros sostine tituluojamos Palangos ir Londono Lutono oro uosto skrydžiai bus vykdomi du kartus per savaitę – pirmadieniais ir penktadieniais.


Kitą vasarą lėktuvai kils iš Palangos oro uosto ir suks link Londono? Atrodo, kad taip. Asociacija „Klaipėdos regionas“, kuriai vadovauja uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas, pritarė įmonės „Lietuvos oro uostai“ siūlymui ir sieks ilgalaikio bendradarbiavimo su skrydžių bendrovėmis. Sutarta, kad rengiantis skrydžiams tarp Palangos ir Londono, klaipėdiečiai...


Ieškoma galimybių didinti skrydžių iš Palangos oro uosto geografiją

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 11 07 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos regiono pasiekiamumo didinimas oro transportu – Palangai ir visam Vakarų Lietuvos regionui itin aktualus klausimas, kurį kurorto meras Šarūnas Vaitkus kartu su kitų Klaipėdos regiono savivaldybių merais aptarė asociacijos „Klaipėdos regionas“ visuotiniame narių susirinkime bei susitikime su susisiekimo viceministru Arijandu Šliūpu. Apie galimybes...


Geriausia idėja – išsaugota „Kupeta“ ir nauja universali salė

„Palangos tilto“ informacija, 2009 11 27 | Rubrika: Miestas

Antradienio vakare paaiškėjo Palangos parodų paviljono, geriau žinimo „Kupetos“ vardu, teritorijos plėtros architektūrinio konkurso nugalėtojai. Suskaičiavus vertinimo komisijos balsus, nugalėtoju paskelbtas vilniečių architektų bendrovės „ARCH studija“ pateiktas darbas (autoriai R.Palekas, G.T.Gylytė, A.Barzda, M.Šiupšinskas, B.Puzinas, J.Puronienė).


Šventojoje Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas, Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas su savivaldybės administracijos direktoriumi Valerijumi Kuznecovu bei laikinuoju miesto vyriausiuoju architektu Svajūnu Bradūnu, dalyvaujant Šventosios seniūnui Eugenijui Čilinskui, aptarė Šventosios...


„Karramba“: impulsyvi idėja,virtusi tradicija

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 05 22 | Rubrika: Miestas

Šiandien jau trečią kartą Palangoje šurmuliuos gausybė jaunų žmonių, „ginkluotų“ BMX dviračiais, riedlentėmis ir riedučiais. Alternatyvių sporto šakų čempionato idėja, virtusi tradicija, gimė jaunų palangiškių galvose ir tapo ryškiomis raidėmis įrašyta švente jaunimui iš visos Lietuvos bei kaimyninių šalių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius