„Stintų šventėje“ laukiami kaliningradiečiai

Aistas MENDEIKA, 2010-01-27
Peržiūrėta
474
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Neseniai Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Gintaras Sičiūnas, Savivaldybės administracijos specialistas Robertas Trautmanas, Kultūros centro direktorius Nerijus Stasiulis, Turizmo informacijos centro vadovė Alla Valužienė bei muzikinio klubo „Vandenis“ šeimininkas Vytautas Gliaubertas Lietuvos Respublikos generalinio konsulo Vaclav Stankevič kvietimu svečiavosi Kaliningrade, kur pristatė tradicinę kurorto „Stintų šventę“.

 

Pasak Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidento G.Sičiūno, idėja iš arti supažindinti kaliningradiečius su „Stintų švente“ kilo prieš Naujuosius metus, kai J.Basanavičiaus gatvę papuošė Baltijos šalių Kalėdų eglučių alėja. Tada ir buvo susitarta su generaliniu konsulu V.Stankevič dėl palangiškių viešnagės.

Grįžę iš kelionės Palangos delegacijos nariai pasakojo, jog kaimyninio krašto žmonės juos priėmė labai šiltai. Bet svarbiausia, kad juos ypatingai sudomino mūsų kurorte rengiamas tradicinis žiemos renginys – „Stintų šventė“. Mat palangiškiai labai pasistengė, kad mūsiškės šventės pristatymas neatrodytų lyg formalus renginys. Kiekvienas delegacijos narys papasakojo apie atskirus kasmetinės šventės momentus, iliustruodami juos skaidrėmis bei fotografijomis. Susirinkęs gausus būrys Kaliningrado kultūros darbuotojų, laikraščių, televizijos atstovų buvo nustebinti „neoficialiąja“ susitikimo dalimi. Palangiškiai, pasipuošę žvejų aprangos akcentais, susirinkusiuosius vaišino lietuviškomis stintomis, tradiciniais gėrimais bei kitokiais skanumynais.

Pasak Palangos kultūros centro direktoriaus N.Stasiulio, kaliningradiečių susidomėjimas buvo tikrai didžiulis, todėl tikimasi, kad vyksiančioje „Stintų šventėje“ dalyvaus daug šio krašto žmonių. „Mūsų viešnagė Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate bei pasakojimai apie palangiškių „Stintų šventę“ iškart buvo parodyti per televiziją“, - „Palangos tiltui“ sakė N.Stasiulis.Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Informuojame, jog 2021 05 26 d. yra šaukiamas visuotinis Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos narių susirinkimas. Susirinkimo vieta: viešbutis "Grand Baltic Dunes", Birutės al.26, Palanga (konferencijų salė). Susirinkimo laikas: 13.00 val.


Palangos „Rotary“ klubas (prezidentas Aloyzas Stonkus) bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (prezidentė Ingrida Valaitienė) įteikė neįkainojamą dovaną gyvenimo saulėlydį globos namuose pasitinkantiems senukams – buvo padovanotos dvi 5500 eurų vertės daugiafunkcinės lovos ir čiužiniai.


Gerbiami, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai, Informuojame Jus, kad šaukiamas visuotinis Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (buveinės adresas J.Basanavičiaus g.12, Palanga, įm.kodas: 152661146) narių susirinkimas. Susirinkimas įvyks: 2019 m. balandžio mėn.4 d. (ketvirtadienis), 14.00 val., Birutės al. 26, Palanga (Grand Baltic Dunes...


Palanga intensyviai rengiasi jau šeštadienį, vasario 17 d., vyksiančiai Stintų šventei, o žvejai – tradicinei šios šventės daliai – stintų meškeriojimo varžyboms Mero taurei laimėti.


Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė ir dar 4 centro darbuotojai sugrįžoiš Italijos, kur gruodžio 7-8 dienomis dalyvavo Europos kultūros forume 2017.


Praėjusią savaitę palangiškiai netikėtai sužinojo, kad gyvena labiausiai atsilikusiame Lietuvos kurorte. Šitaip laikraščio „Vakarinė Palanga“ žurnalistei aiškino su Palangos verslininkais susitikti atvykusi Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė. „Į pajūrį atvažiavau vakare, ir...


Ko gero, daugeliui kurorto kultūrinis gyvenimas siejasi su beveik legendiniu Nerijum Stasiuliu. Bet nuo balandžio mėnesio, N. Stasiuliui išėjus dirbti į savivaldybės Tarybą, Palangos kultūros centro „bosas“- naujas žmogus. Naujas, bet ne visiškai „žalias“ ir jau žinomas ne vieno palangiškio. Susipažinkime: naujas  Palangos kultūros centro...


Antrąją  dešimtmetį sėkmingai veiklą vystančios ir į erdvesnes patalpas persikėlusios  viešosios įstaigos Palangos turizmo ir informacijos centro laukia permainos.  Miesto valdžios planuose – numatyta pertvarkyti viešąją įstaigą į biudžetinę bei patvirtinti jos nuostatus. Nors svarių argumentų, kodėl reikia išlaikyti įstaigą iš biudžeto, taip ir nėra.


Palangos miesto savivaldybės kontrolierių tarnyba, atlikusi VšĮ „Palangos turizmo informacijos centras“ finansinį auditą, reikšmingų pažeidimų įstaigos veikloje nenustatė. Konstatuota, kad 2009 metais, lyginant su 2008 metais pajamų gauta 50,2 tūkst. litų mažiau. Sumenko pajamos už teikiamas apgyvendinimo paslaugas, už ekskursijų aptarnavimą bei už reklamą.


Neseniai Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Gintaras Sičiūnas, Savivaldybės administracijos specialistas Robertas Trautmanas, Kultūros centro direktorius Nerijus Stasiulis, Turizmo informacijos centro vadovė Alla Valužienė bei muzikinio klubo „Vandenis“ šeimininkas Vytautas Gliaubertas Lietuvos Respublikos generalinio konsulo Vaclav Stankevič kvietimu svečiavosi...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius