Su Vyriausybe nederintą PVM lengvatą parėmę konservatoriai planuoja laikytis savo pozicijos

Palangos tiltas, 2022-10-18
Peržiūrėta
1236
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lrt.lt nuotr.
Lrt.lt nuotr.

Valdantiesiems ir toliau nesutariant dėl siūlymo pratęsti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą maitinimo įmonėms, iniciatyvą pateikimo stadijoje parėmę konservatoriai žada ir toliau laikytis savos pozicijos. Politikai žada nepaisyti Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos prezidiumo reikalavimų balsuoti tik už Vyriausybės teikiamus ar su ja suderintus pasiūlymus.

PVM lengvatos pratęsimą palaikę TS-LKD frakcijos nariai sutartinai kartoja, kad klausimas reikalauja gilesnių diskusijų. Visgi Seimo biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Mykolas Majauskas tikina, kad savo pozicijos nekeis. Jam antrina ir Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius bei komiteto narys Mindaugas Skritulskas.

K. Starkevičius: lengvatos pratęsimui galima ieškoti finansavimo šaltinių

Vienas iš konservatorių, balsavusių už „laisviečių“ pasiūlymą, K. Starkevičius į vertinimus apie TS-LKD prezidiumo sprendimus nesileido. Ar neatsitrauks nuo palaikymo PVM lengvatos pratęsimui – politikas taip pat aiškiai neįvardijo. Pasak jo, dabar vyksta intensyvios diskusijos šiuo klausimu.

Visgi K. Starkevičius akcentavo, kad norint pratęsti PVM lengvatą maitinimo įstaigoms visiems metams, reikia įvardyti aiškius tokios lengvatos finansavimo šaltinius. Tokiu atveju iniciatyvą jis palaikytų ir tolesniuose biudžeto svarstymo etapuose.

„Ką ir prieš tai Finansų ministrė Gintarė Skaistė yra pasakiusi – jeigu bus nurodomi šaltiniai, iš kurių galima tai padengti, kodėl gi ne? (...) Ieškoma tų šaltinių ir nebūtinai tai yra deficito didinimas“, – Eltai sakė parlamentaras.

Jo nuomone, lėšų lengvatos finansavimui yra – politikas neabejoja, kad „galima rasti resursų ir nekalbant apie mokesčių didinimą“.

„Paprasčiausiai, viena iš galimybių – elektroninės apskaitos sutvarkymas mūsų turguose. Čia būtų (surenkamas – ELTA) ne vienas 100 mln. eurų“, – aiškino jis.

„Aš tikrai palaikysiu sveiką biudžetą, kuris nedidintų deficito“, – pridūrė jis.

M. Skritulskas: toliau palaikysiu, nebent mane argumentuotai įtikins kitaip

Kitas konservatorius M. Skritulskas tikina laikysiąs savo pozicijos. Nors kviečia parlamentarus pasikalbėti ir padiskutuoti dėl PVM lengvatos privalumų ir trūkumų, politikas teigė, kad iš Vyriausybės negirdi įtikinamų argumentų, kodėl nereikėtų pratęsti lengvatos iki kitų metų pabaigos.

„Tas pusė metų – kiek jis duoda (naudos)? Tas pats, kas pakviesti pietų ir vaišinti tiktai sriuba“, – Eltai nurodė politikas.

„Aš, kaip Seimo narys, turintis mandatą, balsavau pagal savo įsitikinimus, pagal savo supratimą, gyvenimišką patirtį. Balsavau pagal savo sąžinę. (...) Lygiai ir toliau balsuosiu, nebent mane įtikins argumentuotai, kad, vis dėlto, tas sprendimas nėra tinkamas. Kol kas platesnių diskusijų nebuvo, kuriose galėčiau įsitikinti priešingai“, – patikino jis.

Jis pabrėžė, kad stovint ant recesijos slenksčio, didinti mokestinės naštos smulkiam ir vidutiniam verslui nereikėtų – antraip gali grėsti eilės bankrotų, įmonės gali pasitraukti į šešėlį.

Be to, M. Skritulskas tikino jaučiantis atsakomybę ir prieš savo rinkėjus – politikas į Seimą buvo išrinktas vienmandatėje apygardoje Palangos krašte, kur maitinimo ir apgyvendinimo paslaugų įmonių yra apsčiai.

„Man valdžia yra pirmiausiai mano rinkėjai. Aš turiu pirmiausiai atliepti jų pozicijas, turiu tinkamai vertinti situaciją. Šitoje vietoje, kaip ten bebūtų, man reikės komunikuoti ir kalbėti ir aš juos girdžiu, ką jie kalba“, – tvirtino konservatorius.

Seime Vyriausybei pateikus kitų metų valstybės biudžeto įstatymo projektą, „laisviečiai“ pasiūlė šiuo metu galiojančią PVM lengvatą restoranams ir kavinėms pratęsti iki 2023 m. pabaigos – pusmečiu ilgiau nei numato Ministrų kabinetas. Be opozicijos ir dalies Laisvės frakcijos narių, tokį pasiūlymą palaikė ir keturi konservatoriai – BFK pirmininkas M. Majauskas, Ekonomikos komiteto pirmininkas K. Starkevičius, parlamentarai M. Skritulskas ir J. Džiugelis.

Pastarasis Eltai anksčiau tikino pasiūlymą palaikęs tik dėl to, kad tai buvo koalicijos partnerių iniciatyva. Visgi politikas sukritikavo M. Majausko poziciją ir teigė matąs prasmę kelti klausimą dėl pasitikėjimo BFK pirmininku. Siekiant išsiaiškinti, ar ir toliau palaikys „laisviečių“ iniciatyvą, antradienį Eltai su parlamentaru susisiekti nepavyko.

ELTA primena, kad praėjus porai dienų po biudžeto pateikimo, TS-LKD prezidiumas įpareigojo partijos frakciją Seime palaikyti tik Vyriausybės parengtą Valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą, neteikti ir nepalaikyti su Vyriausybe nesuderintų pasiūlymų.

Partijos vadovybė grindžia tokį reikalavimą atsižvelgdama į dabartinę ekonominę padėtį valstybėje. Prezidiumo nutarime pabrėžiama, kad „Vyriausybė pateikė optimalų, subalansuotą 2023 m. Valstybės biudžeto projektą, kuriame numatyta deficito riba priartėjusi, bet neperžengianti šalies fiskalinei reputacijai svarbios 5 proc. ribos“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Valdantiesiems ir toliau nesutariant dėl siūlymo pratęsti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą maitinimo įmonėms, iniciatyvą pateikimo stadijoje parėmę konservatoriai žada ir toliau laikytis savos pozicijos. 


Ketvirtadienį, rugsėjo 29 d., Seime darbotvarkėje buvo numatytas svarbus viešbučiams ir maitinimo įstaigoms projektas dėl PVM lengvatų pratęsimo vieneriems metams. 


Oro bendrovė Wizz Air paskelbė, kad nuo 2022 m. kovo mėn. planuoja pradėti vykdyti skrydžius iš Palangos į Kijevą.


Sveikatos apsaugos ministerija planuoja nuo COVID-19 skiepyti šalies paplūdimiuose, penktadienį, birželio 18 d., pranešė naujienų portalas 15min.lt.


Pajūryje, prie Nemirsetos planuojamas naujas jūrinis traukos objektas – Klaipėdos universitetas, bendradarbiaudamas su Palangos miesto savivaldybe, planuoja restauruoti bei Universiteto poreikiams ir edukacinei veiklai pritaikyti Nemirsetos valčių gelbėjimo stotį. Tokius planus antradienį Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas aptarė su Palangos miesto meru...


Ruošdamiesi Velykų šventėms, tikimės jūsų supratingumo ir primygtinai prašome laikytis visų būtinųjų saugumo reikalavimų, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo potvarkius. VISOS Velykų pamaldos bus transliuojamos parapijos facebook paskyroje. Bažnyčioje leidžiama būti ribotam skaičiui žmonių. Didįjį šeštadienį ir Velykų I...


Kitą savaitę Palangos konservatoriai patvirtins savo kandidatą Seimo rinkimų Mėguvos (Palangos) vienmandatinėje apygardoje. Tai "Palangos tiltui" penktadienį patvirtino Mindaugas Skritulskas, TS-LKD Palangos miesto skyriaus Tarybos narys, skyriaus pirmininko pavaduotojas. "Savaitės diena, kurią rengsime skyriaus Tarybos posėdį, paaiškės pirmadienį. Regis, posėdžio...


Palangos Jūratės g. planuoja butų ir poilsio kompleksą

"Palangos tilto" redakcija, 2019 10 31 | Rubrika: Miestas

UAB „Palangos Agila“ kurorte planuoja rekonstruoti senus statinius, juose pasiūlyti butų ir verslo patalpų.


Palangos ir Kretingos rajono konservatoriai Naujuosius metus pradėjo draugystės pliūpsniais: praėjusį antradienį kurorto konservatoriai viešėjo Kretingoje, o vakar vakare kretingiškiai atvyko į Palangą atsakomojo vizito. Nors oficialiai kalbama, kad kaimyninių rajonų konservatoriai rinkosi „šventiškai pasisėdėti“ vis dar prisimenant senuosius metus...


Palangiškiai, savaitgalį vasarą palydėję jaukiomis ir nekasdieniškomis Birutės parko dienos atrakcijomis, jau planuoja kitus rugsėjo renginius. Svarbiausias iš numatomų – rugsėjo pabaigoje, 25-26 dienomis, kurorte vyksianti tradicinė šventė „Palangos stalas 2015“, kaip ir kasmet paskelbsianti Palangos rudens renginių sezono pradžią.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius