Šventojoje – šventė su žvejiškomis pramogomis

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-07-28
Peržiūrėta
934
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį penktadienį Šventojoje buvo smagiai atšvęsta tradicinė Žvejų šventė. Ir šįkart nebuvo pamirštos žvejiškos tradicijos, kurias išbandyti ryžosi patys aktyviausi šventės dalyviai. Kokia gi Žvejų šventė be pačių žvejų, žuvies traukimo, nebijant iššūkių, o ir jėgos išbandymo, tad aktyvių pramogų netrūko.

 

Pasitikta su žuviene

Susirinkusiuosius pasveikino patys žvejai, kurių garbei ir skirta šventė. Su malonumu į šią šventę sugužėjo vasarotojai iš visos Lietuvos, panorę nors maža dalimi prisiliesti prie žvejų kasdienybės, tapusios tiesiog gyvenimo būdu. Audringas žvejų gyvenimas su nuotykiais ir laimikiais skatina suklusti pačius smalsiausius. Jau pati šventės pradžia žadėjo galybę pramogų, kurias išbandyti buvo tiesiog būtina. Kaip ir dera sutinkantiems svečius, šeimininkai pasirūpino šiai šventei tinkančiomis vaišėmis, kuriomis ir buvo vaišinami. Svečius itin pamalonino garuojanti žuvienė, tad netrukus susidarė eilė, laukiančių prie didžiulio puodo. Ši žuvienė buvo dovana, tačiau vėliau teko patirti, ką reiškia pasigauti žuvį patiems.

 

Vaikų dovanos

Liaudiškos muzikos lydimi, kurią padovanojo Šventosios kultūros centro kapela „Eldija“, šventės dalyviai „pagavo“ tinkamą ritmą ir ėmė įsisiūbuoti. Šventiškas emocijas papildė ir patys mažiausieji, atskleidę ant scenos visus savo talentus. Savo pasirodymu pradžiugino neolimpinių sporto šakų pasaulio žaidynių Kinijoje dalyvė Irina Nikitina bei Vaikų poilsio stovyklos „Mažasis genijus“ vasarotojai. Jie atskleidė išugdytus dainavimo ir šokių gabumus, o itin originalus madų demonstravimas nepaliko nei vieno stebėjusiojo abejingo. Vaikų ruošimasis pasiekė visų širdis ir suteikė daug gražių akimirkų.

 

Žvejiškos varžytuvės

Patys smagiausi prisiminimai liko iš žvejiškųjų varžytuvių. Drąsuoliai išbandė įvairiausias užduotis, suteikdami daug malonumo ne tik sau, bet ir juos stebėjusiems. Tiek vyrai, tiek moterys neišsigando jiems mestų iššūkių ir su džiaugsmu ėmėsi virvės bei plūduro tempimo užduočių, neišsigando aukščio ir drąsiai kopė į stulpą, gaudė karpius, nepabijoję sušlapti – pajutę azartą šventės dalyviai juto didžiulį norą ištraukti žuvį ir ja pasididžiuoti prieš kitus, jie tą sėkmingai ir padarė. Patys stipriausi išbandė savo jėgas ir rankų lenkimo rungtyje. Itin atkaklūs vyrai laikėsi iki paskutiniųjų, kol galiausiai nugalėtoju tapo vienintelis.

Po smagaus koncerto, kuriame dainavo žinomi atlikėjai Vaida Genytė bei Vladas Kovaliovas ir grupė „Ilex“, žvejiškos linksmybės tęsėsi. Jose dar buvo suteikta galimybė išmokti surišti taisyklingą jūrinį mazgą bei pajusti žvejo bato svorį – jis buvo naudojamas metimo rungtyje.

 

Vakarą nušvietė liepsna

Vakarop, apgaubus tamsai, buvo uždegtas laužas, kuris nušvietė pakrantę bei daug įspūdžių išgyvenusių žmonių veidus. Tarsi ilgai neblėstantis prisiminimas, toldamas vandeniu, jis palydėjo gražų vakarą. Šventės kulminacija tapo fejerverkai, pabaigę gražų vakarą, kurio atgarsiai išliks iki kitų metų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirmą kartą Jūros dienos šventė Šventojoje surengta 1934 metais. Tuo metu šventė buvusi itin didelė pramoga vietiniams ir kurorto svečiams. Pagrindinis jos tikslas - pagerbti žvejus, nelengvą ir kartais labai pavojingą jų amatą.


Šį savaitgalį bus švenčiamos itin didelės šventės – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis ir „Palangos stinta“. Tradicinė Stintos šventė visus sukvies 15-ąjį kartą. Per tiek metų ji jau įtvirtino savo tradicijas, tapo žinoma ne tik Lietuvos žmonėms. Apie šventės ištakas, pačią pirmąją šventę kalbėjomės su verslininku...


Lapkričio 9-15 dienomis vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Tūkstančiuose Šiaurės ir Baltijos šalių mokyklų ir bibliotekų vyko nurodytų knygų skaitymai, parodos ir kiti kultūriniai renginiai.  


Jau trečius metus iš eilės Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyksta tradicinė neformaliojo švietimo saviraiškos programų projekto šventė, kurią remia Palangos miesto savivaldybė ir Palangos miesto Švietimo skyrius. Programos tikslas – ugdyti saviraiškos poreikius, prigimtinius meninius kūrybinius gebėjimus. Palangos...Šeštadienį Šventoji jau penkioliktąjį kartą pagerbė žvejus – čia vyko nuo 1999 metų organizuojama Žvejų šventė. Į paplūdimį ar jau iš jo traukiančius poilsiautojus viliojo Šventosios uostelio teritorijoje įsikūrusi amatininkų mugė, kuršių ir baltų papuošalų paroda.


Kalėdinė „Lions“ šventė buvo itin dosni

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangos moterų „Lions“ klubas surengė kalėdinę šventę savo globojamiems vaikams, pavadintą „Sapnuok baltai“. Simbolinė balta spalva dominavo viso vakaro metu, tad šviesos netrūko, juo labiau, jog tikslas buvo labai kilnus. Kaip pasidžiaugė ir klubo prezidentė Adelė Karteškina, susirinkusieji buvo išties labai dosnūs, tad netruko surinkti gražią sumą pinigų – viso...


Praėjusį penktadienį Šventojoje buvo smagiai atšvęsta tradicinė Žvejų šventė. Ir šįkart nebuvo pamirštos žvejiškos tradicijos, kurias išbandyti ryžosi patys aktyviausi šventės dalyviai. Kokia gi Žvejų šventė be pačių žvejų, žuvies traukimo, nebijant iššūkių, o ir jėgos išbandymo, tad aktyvių pramogų netrūko.


Praėjusią savaitę Šventojoje siautė būrys jaunuolių, atvykusių iš įvairių Lietuvos miestų. Nusiteikę šėlioti ir daug sužinoti, jie aktyviai dalyvavo jau penktąjį kartą rengtoje Žemaitijos akademijoje, įgavusioje optimistišką pavadinimą „Kartu mes galime daug“. Šiemet renginyje, vykusiame būtent Šventojoje, dalyvavo 334 dalyviai, panorę praleisti tris dienas itin naudingai ir be abejo...


Jurginių šventė kvietė džiaugtis pavasariu

„Palangos tilto“ informacija, 2009 04 29 | Rubrika: Kultūra

Jurginės Palangoje – tai jau nebe žemdirbių šventė. Folkloro ansamblis „Mėguva“ tradicinius šios šventės papročius pritaikė šiuolaikiniam miesto žmogui.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius