Šventosios jūros ir žvejų dienoje – pagarba žvejams, senolių žvejybos ir laivybos tradicijos, laivų lenktynės ir kitos interaktyvios veiklos

Palangos tiltas, 2021-07-23
Peržiūrėta
2435
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventosios jūros ir žvejų dienoje – pagarba žvejams, senolių žvejybos ir laivybos tradicijos, laivų lenktynės ir kitos interaktyvios veiklos

Jau kitą savaitgalį, liepos 30 – rugpjūčio 1 dienomis, Šventoji tradiciškai pakvies į Jūros ir žvejų dieną. Šventės programa sudaryta atsižvelgiant į SAM rekomendacijas ir numatomus žmonių susibūrimo ribojimus, todėl esant būtinybei organizatoriai pasilieka teisę keisti renginių programą.

Šventinė mugė

Jau tradiciškai Jūros gatve nusidrieks daugiau nei 120 dalyvių mugė, kuri apsilankiusiems siūlys tautodailės dirbinių, maisto, ir, be abejonės, – žuvies. Mugės dalyviai atvyks iš visų Lietuvos kampelių ir kaimyninės Latvijos. 

Pagrindinis dėmesys, žinoma, bus skiriamas žvejams ir jūrai.

Už žvejybos tradicijų puoselėjimą ir išsaugojimą bus apdovanoti Šventosios žvejai, šventės dalyviai bus kviečiami ragauti žuvienės, o edukacinių užsiėmimų metu – mokytis rišti jūrinius mazgus, diskutuoti apie žvejus ir jūrą, todėl Jūros ir žvejų dienos šventėje ypač laukiamos šeimos.

Jūreivių keliai

Šeštadienį, liepos 31 dieną, visi kviečiami mėgautis specialiai Jūros ir žvejų dienai paruoštu E. Sipavičiaus koncertu „Jūreivių keliai“. Koncerte pasirodys ir PKJC kamerinis choras, vadovaujamas Edmundo Jucevičiaus. Po koncerto publika dar bus kviečiama ir į vakaro kino seansą – dokumentinio kino „Vėjų žemė“ (2015) peržiūrą. Juostoje meistriškai atskleidžiamas ypatingas Šventosios koloritas. Pagrindinių veikėjų lūpomis pasakojama daugeliui nepažįstama šio miestelio istorijos pusė, autentiški liudijimai atskleidžia, kaip formavosi kuršių palikuonių kasdieninio gyvenimo ritualai, švenčių papročiai, supažindinama su tradiciniais amatais – žūkle, rankdarbiais. 

„Vikingų“ laivų varžybos

Tradiciškai, prie Šventosios upės vyks „Vikingų“ laivų varžybos. Sudarytos komandos Šventosios upe turės įveikti pusės kilometro ilgio trasą — nuo vadinamojo beždžionių tilto iki „Energetiko“ tiltelio. Varžybų dalyviai išbandys savo jėgas ir varžysis dėl Mero taurės.

Centrinėje miestelio aikštėje bus eksponuojama paroda „Mūsų senolių žvejybos ir laivybos tradicijos”. Šventosios turizmo asociacijos parengtoje parodoje lyginami žvejybos būdai, įrankiai ir laivai Kuršių mariose, Aistmarėse ir Danijos priekrantės vandenyse, sąsiauriuose. Čia pat veiks ir smagieji lauko žaidimai.

Šventėje netrūks veiklos ir aktyvių sportinių renginių mėgėjams.

Be vikingų laivų varžybų kitą šeštadienį vyks ir orientacinėse varžybose, kuriose bus galima puikiai praleisti laiką su draugais ar kolegomis.

Įvairiapusė programa

Pirmą kartą Jūros dienos šventė Šventojoje surengta 1934 metais. Tuo metu šventė buvusi itin didelė pramoga vietiniams ir kurorto svečiams. Pagrindinis jos tikslas - pagerbti žvejus, nelengvą ir kartais labai pavojingą jų amatą.

Šiais metais Jūros ir žvejų diena tapo pirmuoju jungtiniu Palangos kultūros ir jaunimo centro ir BĮ „Palangos investicijų valdymas“ bendru projektu, kuris pasiūlys išskirtinę įvairiapusę programą kiekvienam skoniui.

Sekmadienį 11 val. Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų žvaigždės bažnyčioje bus aukojamos mišios už žuvusius jūroje.

Palangos miesto sav. inf. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šventosios uostas gyvena užbaigtuvių nuotaikomis – įgyvendintas žvejybos infrastruktūros sukūrimo darbų etapas.


Jau kitą savaitgalį, liepos 30 – rugpjūčio 1 dienomis, Šventoji tradiciškai pakvies į Jūros ir žvejų dieną. Šventės programa sudaryta atsižvelgiant į SAM rekomendacijas ir numatomus žmonių susibūrimo ribojimus, todėl esant būtinybei organizatoriai pasilieka teisę keisti renginių programą.


Kviečiame sporto entuziastus, įstaigų, kolektyvų atstovus dalyvauti kasmetinėse „Vikingų“ laivų lenktynėse Šventosios upe, kurios vyks Jūros ir žvejų dienos metu Palangos miesto savivaldybės Šventosios seniūnijoje liepos 31 d. 13.00 val . Nugalėtojams bus įteikta Mero taurė.


Palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas neslepia – nesąs nei žvejys profesionalas, nei žvejybos mėgėjas, tačiau Seime pasirodžiusi iniciatyva drausti verslinę žvejybą šalies vidaus vandenyse ir Baltijos jūroje jį neramina. „Dėl jų Šventosios uosto atstatymas, kuris dabar pradedamas vykdyti iš ES lėšų, taptų neįmanomu, o lėšas, apie...


Sausio 24 d. Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus pareigūnai atliko patikrinimą ant Palangos tilto, kurio tikslas – įsitikinti, kad žvejai mėgėjai, gaudydami stintas Osmerus eperlanus, laikosi Mėgėjų ir limituotos žvejybos jūrų vandenyse taisyklių reikalavimų.


Baltijos jūroje ir Baltijos jūros priekrantėje žvejojančios verslinės žvejybos įmonės bei vidaus vandenyse žvejojančios verslinės žvejybos įmonės, nukentėjusios nuo Covid-19 pandemijos, nuo spalio 26 iki gruodžio 7 d. kviečiamos teikti paraiškas paramai gauti. Iš viso kvietimui skirta 1 mln. Eur. Parama bus teikiama pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014–2020 metų...


Šventosios žuvininkystės regiono vietos veiklos grupė, vadovaujama Vaido Šimaičio, parengė ketvirtadienį, spalio 29 d., Palangos miesto savivaldybės administracijai perdavė Šventosios jūrų uosto angaro (valčių priedangos), krantinės (žvejybos iškrovimo vietos) tvirtinimo, slipo, valčių nuleidimo įrenginio statybos techninį projektą. Tai – viena iš...


Kaip vyksta Šventosios jūrų uosto atstatymo darbai? "Svarbiausias darbas, kuris dabar vyksta yra galimų finansavimo šaltinių paieška. Nuo pritrauktų pinigų kiekio priklausys konkretūs uosto atkūrimo darbai. Šiame etape ką nors konkretizuoti yra sudėtinga,"- sako Palangos meras Šarūnas Vaitkus.  


Baltijos jūros regiono šalių šventinių ambasadų veiklos pratęsimas

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 08 | Rubrika: Kultūra

Visą mėnesį Palangoje vyko Baltijos jūros regiono šalių Kalėdų alėjos šventė, veikė dešimties Baltijos jūros regiono šalių šventinės ambasados.


Viskas – Šventosios žvejams

Aistas MENDEIKA, 2009 07 29 | Rubrika: Kultūra

Praėjusį šeštadienį į šventę, jau dešimtąją, Šventojoje šventojiškius ir pajūrio svečius pakvietė žvejai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius