Viskas – Šventosios žvejams

Aistas MENDEIKA, 2009-07-29
Peržiūrėta
1111
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį šeštadienį į šventę, jau dešimtąją, Šventojoje šventojiškius ir pajūrio svečius pakvietė žvejai.

 

Šventiniai renginiai prasidėjo jau ankstų šeštadienio rytą rytine treniruote – bėgimu Baltijos pakrante, mankšta paplūdimyje, prie Gelbėjimo stoties. Vėliau visi norintys galėjo susipažinti su jogos pratimais, dalyvauti šokių seminare „Latina“.

Vakarop skambi muzika ir dainos šventojiškius ir jų svečius subūrė aikštėje prie kavinės „Žvejų užeiga“, kurioje susirinkusiuosius linksmino Šventosios kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Eldija“.

Pajūrio žurnalistų-marinistų klubo „Marinus“ nariai įteikė apdovanojimus geriausių praėjusių metų kūrinių autoriams.

Didelio dėmesio, kaip ir privalu per tokią šventę, sulaukė Šventosios žvejai. Jiems ne tik buvo skirtas atskiras stalas, papuoštas spalvingais balionais. Žvejai sulaukė ir nuoširdžios padėkos bei pasipuošė jūreiviškomis kepurėmis. Kitaip ir būti negalėjo, juk viskas – ir muzika, ir sporto reginiai, ir kitokios linksmybės – buvo skirta būtent jiems.

Šventosios gyventojams Žvejų šventė nėra labai didelė naujiena, tačiau daugelis atvykusių poilsiautojų gėrėjosi ja pirmąkart. Nors šiemet ir vietinius gyventojus bei pačius žvejus nustebino šventės organizatorių sumanymas – surengtos profesionalaus bokso rungtynės. Ringe kovojo boksininkai iš Klaipėdos, Plungės, Šilutės bei Palangos ir Šventosios. Iš pradžių žiūrovai stebėjo mėgėjiškas kovas, kuriose rungėsi jaunesni bei mažiau patyrę sportininkai. Tačiau sirgalių aistroms ribų nebuvo, ypač kai ringe pasirodė šventojiškiai boksininkai Valdas Venckauskis ir Armandas Grišinas, sutriuškinę savo varžovus klaipėdiečius.

Didžiausią žiūrovų susidomėjimą sukėlė profesionalių boksininkų kova. Dėl pagrindinio 5 tūkst. litų prizo įnirtingai susikovė palangiškis, 2004 metų Europos čempionato prizininkas, tų pačių metų pasaulio vicečempionas, keturis kartus kovęsis dėl profesionalo diržo Mantas Tarvydas su klaipėdiškiu boksininku, buvusiu palangiškio trenerio Sauliaus Simės auklėtiniu, ne kartą tapusiu Lietuvos čempionatų prizininku. Sėkmė lydėjo palangiškį sportininką, įveikusį savo priešininką ir laimėjusį didįjį prizą, kurį įsteigė kavinės „Žvejų užeiga“ šeimininkas Vytautas Grišinas.

Po sportininkų pasirodymų, savo sugebėjimais džiugino šokių klubas „Tik Jums“ iš Vilniaus.  Taip pat vyko įvairios žvejiškos rungtys, o muzikos mėgėjus linksmino grupė iš Plungės „Tabasco“.

Saulutei nugrimzdus į Baltijos vandenis, Šventosios aikštę nutvieskė laužo ir fejerverkų šviesos.


 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos socialdemokratai visuomenei savo programos pristatymą pradėjo Šventojoje. Renginys įvyko praėjusį šeštadienį, sausio 14 d., Šventosios centrinės aikštės paviljone. 


Šiemet eglės įžiebimo šventėje gruodžio 2 d. 18 val. palangiškius ir miesto svečius stebins muzikinis-meninis Palangos kamerinio choro sveikinimas bei specialūs ugnies ir lazerių efektai.


Kitaip nei politikavimu ir rinkėjų mulkinimu artėjančių rinkimų į savivaldą išvakarėse nebūtų  galima pavadinti tą situaciją, kurią dabar bandoma rutulioti bei eskaluoti dėl „Eldijos“ pastato Šventojoje ir jo privatizavimo. 


Jau kitą savaitgalį, liepos 30 – rugpjūčio 1 dienomis, Šventoji tradiciškai pakvies į Jūros ir žvejų dieną. Šventės programa sudaryta atsižvelgiant į SAM rekomendacijas ir numatomus žmonių susibūrimo ribojimus, todėl esant būtinybei organizatoriai pasilieka teisę keisti renginių programą.


Ekonomikos ir inovacijų ministerijai skyrus milijonus eurų smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams testuoti dėl koronaviruso, Palangos smulkieji verslininkai kol kas neskuba pasinaudoti tokia galimybe. Kaip „Palangos tiltą“ pirmadienio popietę informavo Jūratė Mikutienė, Palangos poliklinikos (Palangos asmens sveikatos priežiūros centro – aut.) direktorė, praėjusį penktadienį...


Palangiškiai žvejai įširdo: kitų rajonų gyventojai rado būdų, kaip prasmukti prie jūros nepastebėtiems ir palikti savo įrankius. Į žurnalistus kreipėsi žvejai iš Palangos. Jie neslėpė erzelio: žvejai iš gretimų savivaldybių randa būdų, kaip prasmukti. „Palangą pasiekia žvejai iš kitų savivaldybių, iš Kretingos, Salantų, Darbėnų. Užsiima vietas...


Prie „Medūzos“ viešbučio, maždaug 300 metrų Palangos tilto link, penktadienį, kovo 27 d., žvejai rado ruoniuką ir iškvietė gyvūnų globos įstaigos „Nuaras“ darbuotojus.


Praėjusį šeštadienį Šventojoje įvyko vasaros sezono atidarymo šventė, bet kai kurie kalbinti pašnekovai teigė, kad šventinio klegesio ir sambrūzdžio pritrūko. Teisinamasi ne tik vėlokai sušilusiais orais ir „nukirptu“ renginių finansavimu, bet, regis, iš Šventosios šventę šiemet „pavogė“ savaitgalį Klaipėdoje vykęs džiazo festivalis.


Viskas – Šventosios žvejams

Aistas MENDEIKA, 2009 07 29 | Rubrika: Kultūra

Praėjusį šeštadienį į šventę, jau dešimtąją, Šventojoje šventojiškius ir pajūrio svečius pakvietė žvejai.


Į svečius pakvietė „Vasaros skaitykla“

Aistas MENDEIKA, 2009 06 10 | Rubrika: Miestas

Praėjusį pirmadienį net dvejomis parodomis palangiškius bei kurorto svečius į savo sezono atidarymą pakvietė atsinaujinusi, pagražėjusi Palangos „Vasaros skaitykla“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas