Džiazo festivalis uostamiesty nuviliojo ir Šventosios svečius

Linas Jegelevičius, 2010-06-09
Peržiūrėta
455
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį šeštadienį Šventojoje įvyko vasaros sezono atidarymo šventė, bet kai kurie kalbinti pašnekovai teigė, kad šventinio klegesio ir sambrūzdžio pritrūko. Teisinamasi ne tik vėlokai sušilusiais orais ir „nukirptu“ renginių finansavimu, bet, regis, iš Šventosios šventę šiemet „pavogė“ savaitgalį Klaipėdoje vykęs džiazo festivalis.

 

Žiniasklaida „perdėjo“

Šventosios seniūnas Eugenijus Čilinskas mano, kad vasaros sezono atidarymo šventė Šventojoje pavyko.

„Savaitgalį per radiją skelbtos žinios, kad šventės dieną veikė vos dvi kavinės – „Paršelio rojus“ ir „Titanikas“, - švelniai tariant, ne visiškai atitiko tikrovę. Pats suskaičiavau penkias lankytojus kvietusias kavines. Be to, šeštadienį atsidarė ir keli prekybos centrai, kurie atidaromi tik vasaros sezonui,“ - sakė E. Čilinskas.

Anot seniūno, kurortas susilaukė daug svečių – kai kurie jų liko Šventojoje ilgiau nei savaitgaliui.

„Kas mėgsta Šventąją, tas važiavo ir važiuos į ją – niekas nepakeis jų nuomonės apie ją. Kas nori ramybės, gero poilsio ir žemesnių nei Palangoje kainų, tam Šventoji – ideali vieta,“ - teigė E. Čilinskas.

Kai kurie Šventosios svečiai piktinosi, kad nebuvo pasirūpinta laiku užtaisyti kelių duobes pagrindinėse miestelio gatvėse. Seniūnas „Palangos tiltui“ teisinosi, kad seniūniją paskutinę dieną „pavedė“ taisymo darbus turėjęs atlikti UAB „Adakris“.

„Duobes jie užlopė savaitės pradžioje“, – teigė E. Čilinskas.

 

Skirta 5 tūkstančiai litų

Šventosios Kultūros centro direktorė Rima Beniušienė teigė, kad įvyko visi vasaros sezono atidarymo šventei numatyti renginiai.

„Kažin, ar derėjo laukti daug ir įvairių renginių – iš renginių programos šventei buvo skirta tik 5 tūkstančiai litų. Tiesą pasakius, pernai buvo skirta dar mažiau – vos du tūkstančiai litų. Iš viso šiems metais renginių programai yra skirta 30 tūkstančių litų. Daugelis žmonių sezono atidarymą Šventojoje sieja su Joninių švente – galbūt kitais metais reikės Šventosios sezono atidarymo šventę rengti kartu su Joninėmis. Tokia šventė nauja – vyko vos antrus metus, todėl galbūt daugelio informacija apie ją ir nepasiekė,“-svarstė R. Beniušienė.

 

Džiazo festivalis Klaipėdoje „atėmė“ dalį žmonių

Pasak Šventosios turizmo asociacijos prezidento Kęstučio Oginsko, „ vasaros sezono atidarymas Šventojoje buvo kuklus.“  Jis tai sieja su tuo pačiu metu Klaipėdoje vykusiu džiazo festivaliu.

„Nereikia tikėtis, kad Šventosios sezono atidarymo šventė galėtų konkuruoti su tarptautiniu festivaliu. Kita vertus, nežinau, ar reikėtų siekti, kad vasaros sezono atidarymo šventė būtų labai masinis renginys. Geriau, kai žmonės atvažiuoja į Šventąją ir eilinį savaitgalį – ne tik per šventes,“ –svarstė K. Oginskas.

Anot jo, nors svečiai ir neplūdo į Šventąją, prie kai kurių atrakcijų driekėsi eilutės.

„Visi norėjo pasižiūrėti, kaip yra nuleidžiami laivai,“-sakė K. Oginskas.

 

Pernai šventė – geresnė?

„Titaniko“ direktorius Kęstas Rušinskis teigė, kad praėjusias metais vasaros sezono atidarymo šventei buvo labiau pasiruošta.

„Kalbant apie šventinius renginius, šiemet buvo silpnokai pasiruošta. Nežinau, ko pritrūko – pinigų ar sumanymų. Man atrodo, kad Šventosios Kultūros centras truputį „šlubuoja“, - sakė K.Rušinskis.

Anot jo, žmonės šiemet atrodė taupesni – daugelis rinkosi 10 lt 90 ct kainuojančius dienos pietus.

Iš dešimties „Titaniko“ kambarių tik trys buvo užimti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje savaitgalį nestigs atrakcijų – kurorte vyks tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely.“ Tris dienas – rugsėjo 18-20 dienomis ¬– šurmuliuosiantis festivalis šventinę nuotaiką paskleis visame mieste. Vaikai, jaunimas, senjorai – labai įvairaus amžiaus šokėjai šventine nuotaika bei savo...Palangos sezono atidarymo šventę jaukia žvarbus vėjas

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 31 | Rubrika: Miestas

Sekmadienį Kurorto šventės svečius organizatoriai pakvietė pajudėti – nuo ryto paplūdimyje bei Jūratės ir Kastyčio skvere vyko įvairios mankštos bei treniruotės. Mieste šią dieną taip pat šurmuliavo kermošius, vidurdienį vėl pakvietė gatvės maisto festivalis. Mažuosius neabejotinai sudomino 13 val. Jūratės ir Kastyčio skvere vykęs pasieniečių profesijos...


Jau birželio 7-10 dienomis, trečius metus iš eilės, vasaros sezoną Šventojoje atidarys paplūdimio baikerių ir muzikos festivalis „Beach Bike Fest“. Baikerius vienijantis festivalis sutraukia lankytojus iš visos Europos ir su dideliu trenksmu atidaro vasaros sezoną Šventojoje.


Šventosios pagrindinėje mokykloje šiemet jau aštuntąjį kartą linksmai nuaidėjo respublikinis mokinių saviraiškos festivalis „Žuvėdros skrydis“. Birželio 1-2 d. čia „suskrido“ gausūs mokinių kolektyvai iš šešių Lietuvos vietovių. Šiemetinio renginio tikslas – ne tik pasidalyti kūrybiniais pasiekimais...


Birželio 23 dieną  įvyko LRT Kultūros pristatomo festivalio „Palanga: Kultūros maratonas KABLYS“ atidarymas. Jau antrus metus terasoje „Kablys: Jūra. Kultūra“ rengiamas festivalis apjungs daugybę meninių renginių.


Palangoje įvyko jau dvidešimtasis festivalis „Sportas visiems“

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 06 03 | Rubrika: Sveikata

Palangoje savaitgalį įvyko jau dvidešimtasis festivalis „Sportas visiems“. Tris dienas – nuo penktadienio iki sekmadienio – Lietuvos kultūros sostinėje Palangoje tiek vietos gyventojai, tiek svečiai turėjo galimybę išbandyti savo jėgas mėgėjiškose sporto rungtyse. Be išankstinės dalyvių registracijos organizuojamos varžybos vyko įvairiose...


Praėjusį šeštadienį Šventojoje įvyko vasaros sezono atidarymo šventė, bet kai kurie kalbinti pašnekovai teigė, kad šventinio klegesio ir sambrūzdžio pritrūko. Teisinamasi ne tik vėlokai sušilusiais orais ir „nukirptu“ renginių finansavimu, bet, regis, iš Šventosios šventę šiemet „pavogė“ savaitgalį Klaipėdoje vykęs džiazo festivalis.


Šventosios vasaros atidarymas

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 05 20 | Rubrika: Kultūra

Vasaros sezono Šventojoje atidarymo programa


Praėjusį pirmadienį miesto Savivaldybėje aptarti artėjančio vasaros sezono atidarymo renginio „Kurorto šventė 2009“ programos metmenys. Miesto vadovo Vytauto Stalmoko inicijuotame pasitarime dalyvavo kurorto valdžios atstovai, Kultūros skyriaus ir Kultūros centro specialistai, atsakingi už šventės rengimą, bei visuomeninių organizacijų, vietos radijo ir spaudos atstovai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius