Šventosios uostas jau laukia priekrantės žvejų

Palangos tiltas, 2023-07-14
Peržiūrėta
1215
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventosios uostas jau laukia priekrantės žvejų

Šventosios uostas gyvena užbaigtuvių nuotaikomis – įgyvendintas žvejybos infrastruktūros sukūrimo darbų etapas. Jo metu uoste įrengta visa žvejams reikalinga infrastruktūra, nutiesti inžineriniai tinklai, sutvarkyta uosto teritorija. Šiuo metu atliekama pastatytų statinių statybos užbaigimo procedūra.

Per dvejus šio projekto įgyvendinimo metus Šventosios uoste buvo sutvarkyta ir pailginta krantinė, įrengtas slipas, padedantis žvejams lengviau nuleisti į vandenį savo valtis, taip pat – gervė, skirta iškrauti sugautą laimikį, žvejybos įrangą, valtis. Pastatytas ir žvejų valtims bei žvejybos įrangai laikyti reikalingas pastatas, įrengtas privažiavimas prie jo.

Įgyvendinant Žvejybos infrastruktūros sukūrimo Šventosios uoste projektą buvo rekonstruota ir į Šventosios uostą vedanti Prieplaukos gatvė, taip pat įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje žvejai galės patogiai laikyti savo automobilius.

Sutvarkyta ir buvusi senoji automobilių stovėjimo aikštelė, dalis jos skirta prekybai žuvimi.  Čia įrengti patogūs privažiavimai neįgaliesiems, elektromobilių įkrovimo stotelė, daugiafunkcė saulės baterija įkraunama viešųjų erdvių paslaugų stotelė, atnaujintas viešasis tualetas. 

Žvejybos infrastruktūros sukūrimas yra vienas iš Šventosios uosto atstatymo etapų. Kitas laukiantis itin svarbus darbas – molų statyba. Kol molai nebus įrengti, išlieka didelė tikimybė, kad, net ir pagilinus įplauką į uostą, jis negalės funkcionuoti pilna apimtimi. Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad molai, be savo pagrindinės funkcijos, atitiktų ir kitą ne mažiau svarbią – stabdydami smėlio migraciją, jie padėtų spręsti aplinkosaugines problemas. Todėl molų statybai intensyviai ieškoma reikiamo finansavimo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šventosios uostas gyvena užbaigtuvių nuotaikomis – įgyvendintas žvejybos infrastruktūros sukūrimo darbų etapas.


Molai ir krantinės – tokie darbai Šventosios uoste numatomi artimaisiais metais. Viliamasi, kad po kelerių metų į Šventąją galės atplaukti keliautojai jachtomis.


Kitą savaitgalį, rugpjūčio 5-7 dienomis, Šventojoje šurmuliuos Jūros ir žvejų šventė. 


Jau kitą savaitgalį, liepos 30 – rugpjūčio 1 dienomis, Šventoji tradiciškai pakvies į Jūros ir žvejų dieną. Šventės programa sudaryta atsižvelgiant į SAM rekomendacijas ir numatomus žmonių susibūrimo ribojimus, todėl esant būtinybei organizatoriai pasilieka teisę keisti renginių programą.


„Tokia dalia teko mums“, – sako Palangos savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus, pasakodamas apie minamus kelius dėl Šventosios uosto. Jis 2018 metais patikėjimo teise perduotas šiai savivaldybei. Kurorto vadovas įsitikinęs – vieną kartą reikia užbaigti šį svarbų klausimą ir sutvarkyti objektą iš esmės, jį paverčiant europietišku...


Šventosios žuvininkystės regiono vietos veiklos grupė, vadovaujama Vaido Šimaičio, parengė ketvirtadienį, spalio 29 d., Palangos miesto savivaldybės administracijai perdavė Šventosios jūrų uosto angaro (valčių priedangos), krantinės (žvejybos iškrovimo vietos) tvirtinimo, slipo, valčių nuleidimo įrenginio statybos techninį projektą. Tai – viena iš...


Esant dabartinei situacijai, kai ketinama uždrausti menkių žvejybą ištisus metus, kai žvejai prakalbo apie pasiryžimą pjaustyti savo laivus ir trauktis iš verslo, Palangos savivaldybės pradedamas antras Šventosios uosto atstatymo etapas, iš esmės skirtas žvejams, iššoko kaip Pilypas iš kanapių. Vieni sveikina tokį ryžtingą žingsnį, kiti sako...


Žiemiški orai pajūryje pradžiugino stintos mėgėjus – žvejų tinkluose ši agurkais kvepianti žuvis spurda vis dažniau. Tiesa, pasak vietos žvejų, kol kas laimikis nėra itin gausus – per naktį į tinklus pakliūva vos keliasdešimt kilogramų stintų. Jei oras palankus, pavyksta sužvejoti maždaug 100 kilogramų.


Šventosios uostas taps ispanišku

www.ve.lt, 2010 01 19 | Rubrika: Miestas

Praėjusį antradienį Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje Ispanijos inžinierių, konsultantų bei architektų kompanijos „Alatec“ direktorius regioninėms konsultacijoms Enrique Uribarri pristatė Šventosios jūrų uosto atstatymo galimybių studijos tarpinę ataskaitą.


Oro uostas laukia naujo vadovo

„Palangos tilto“ informacija, 2009 11 20 | Rubrika: Miestas

Vakar susisiekimo ministerija pagaliau paskelbė konkursą valstybinės įmonės „Tarptautinis Palangos oro uostas“ direktoriaus pareigoms užimti. Ši įmonė be direktoriaus liko spalio 2-ąją savo noru iš posto pasitraukus ilgamečiam jos vadovui Leonui Kvietkauskui.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius