Šventosios ir Darbėnų bendruomenių draugystė prasidėjo krepšinio aikštelėje

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-08-21
Peržiūrėta
2046
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventosios ir Darbėnų bendruomenių draugystė prasidėjo krepšinio aikštelėje

Praėjusį šeštadienį Darbėnuose vyko jau tradicine tapusi Darbėnų seniūnijos krepšinio 3x3 šventė. Pirmą kartą Darbėnų seniūnijos bendruomenės kvietimu šventėje dalyvavo ir Šventosios seniūnijos bendruomenės nariai, ne tik kalbėję apie užsimezgančią draugystę ir bendradarbiavimą, bet ir išbandę jėgas krepšinio aikštelėje.

 

Turnyre – ir šventojiškiai

Nors šeštadienį Darbėnuose pylė lietus, jis neišbaidė nei krepšinio entuziastų, susirinkusių į tradicinę Darbėnų seniūnijos krepšinio 3x3 šventę, nei pirmąkart susitikti su Darbėnų seniūnijos bendruomene jos kvietimu į šį kaimyninį miestelį susirengusių atvykti bei pasirengusių žengti į krepšinio aikštelę Šventosios seniūnijos bendruomenės atstovų.

Darbėnų gimnazijos sporto salėje bei jos prieigose nuo pat 10 valandos būriavosi ir įvairaus amžiaus krepšininkai, ir į šventę atvykę garbūs svečiai. Laukdami šventės atidarymo, salę grindis, krepšinio kamuolius bei lankus jaukinosi net septyniolikos komandų: trijų jaunimo pogrupio, šešių – senjorų ir net aštuonių – suaugusiųjų, – krepšininkai. Tarp jų buvo ir pirmąkart į turnyrą atvykusios bendruomenės tarybos nario Nerijaus Rekašiaus vadovaujamos Šventosios bendruomenės komandos (ŠBK) žaidėjai Audrius Baipšys, Česlovas Anusas ir seniūnaitis Ramutis Šeštokas, pasirengę kautis senjorų pogrupyje.

Kaip juokavo komandos kapitonas, Darbėnų vidurinę mokyklą savo laikais baigęs N. Rekašius, įdomu bus žaisti labai gerai pažįstamoje salėje. O dar įdomiau susirungti su tame pačiame pogrupyje žaisiančia šventės globėjo, Kretingos rajono garbės piliečio, „Neptūno“ krepšinio komandos trenerio darbėniškio Kazio Maksvyčio į priekį vedama „Žemaičių“ trijule.

Šventojiškių komanda kartu su Šventosios seniūnijos bendruomenės tarybos pirmininku Domininku Jurevičiumi nusifotografavo ne tik kartu su garsiuoju Lietuvos treneriu K. Maksvyčiu, bet ir su į šventę atvykusia šalies krepšinio legenda Modestu Paulausku, linkėjusiu visiems žaidėjams gražios šventės.

N. Rekašius ir K. Maksvytis nepraleido progos prisiminti mokyklos laikus: anuomet vyresnės klasės globodavo jaunesniuosius ir padėdavo jiems pasirengti tuomet privalomiems žygio ir dainos konkursams. Tad N. Rekašiui teko to K. Maksvytį pamokyti.

„Žinoma, kad gerai išmokiau: matote, kokiais žingsniais Kazys per krepšinio pasaulį žygiuoja“, – smagiai juokiantis K. Maksvyčiui aiškino N. Rekašius.

 

Pakvietė į Jūros dienos šventę

Nuskambėjus smagioms Darbėnų kapelos „Ontrep“, beje, šventojiškiams jau pažįstamos iš koncertų Šventojoje rengiamų švenčių metu, melodijoms, sveikinimo žodžius krepšininkams ir sirgaliams tarė Kretingos rajono meras Juozas Mažeika, vicemeras Vytautas Ročys, Kretingos rajono tarybos narė Jūratė Laučiūtė, Darbėnų seniūnijos bendruomenės pirmininkas Rimantas Benetis, Darbėnų seniūnas Edvardas Stalmokas. Griausmingi aplodismentai lydėjo K. Maksvyčio ir M. Paulausko, kurio tėveliai kilę nuo Darbėnų, kalbas.

Sveikinimo žodį tarė ir Šventosios seniūnijos bendruomenės pirmininkas D. Jurevičius. Pusiau rimtai, pusiau juokais J. Mažeikai priminęs, kad prieš porą metų šventojšikiai prašėsi priimami atgal į Kretingos rajoną, D. Jurevičius sakė, jog dabar jau taip „pigiai“ nesiprašytų, o ir prašomi grįžt brangintųsi: mat Šventoji jau turinti savo pinigus. Ir įteikė J. Mažeikai, V. Ročiui bei R. Benečiui skulptoriaus Petro Barono sukurtus Janmarienburgo dukatus.

„Mes labai džiaugiamės, kad esame pakviesti į jūsų šventę. Tikimės, kad užsimezganti draugystė tarp bendruomenių tęsis ir toliau. Tad kviečiame ir Darbėnų bendruomenę, ir Kretingos rajono vadovus atvykti į šventojiškių rengiamą Jūros dienos šventės 80-mečio paminėjimą“, – sakė D. Jurevičius, o Kretingos rajono meras ir Darbėnų bendruomenės nariai, užsiminę, kad, žinodami, kaip darbėniškiai vyko į pirmąją Jūros dieną Šventosios uoste, jau ieško „padvadų“, pažadėjo šventėje dalyvauti.

 

Aptarė bendradarbiavimą

Kol salėje bumbsėjo krepšinio kamuoliai, kol sirgaliai ir krepšininkai pertraukėlių metu vaišinosi šaltais užkandžiais bei kareiviška koše, o taip pat skanavo D. Jurevičiaus keptų ypatingų keksiukų – kaip juokavo patys krepšininkai, tik jų paragavę jie pradėjo pralošinėti ŠBK komandai, – D. Jurevičius ir R. Benetis rado laiko pasikalbėti apie galimą tolesnį bendradarbiavimą. Pasak abiejų bendruomenių tarybų pirmininkų, kultūrinis bendradarbiavimas tikrai vyks, ir vyks intensyviai.

„Tiesą sakant, kai pasižiūrėjau, kokius projektus įgyvendina Darbėnų bendruomenė, tai net užpavydėjau baltu pavydu, – prisipažino D. Jurevičius. – Pravažiavau centrine aikšte, kurios dalis jau sutvarkyta, o kitoje dalyje vyksta intensyvūs darbai, ir liūdna pasidarė, kad to nevyksta Šventojoje. Apskritai mūsų seniūnijoje dabar, po daugelio metų, pradedamas tik vienas išties rimtas projektas. Kalbu apie Jūros gatvės rekonstrukciją. Bet ir jis vyksta ne seniūnijos ar bendruomenės iniciatyva, o Savivaldybės dėka. Na, mūsų bendruomenė dar jauna, be to, skiriasi ir statusai: Darbėnai yra rajono, mes gi – miesto seniūnija“.

„Darbėnų centrinės aikštės, tos dalies, kuriai finansavimą gavo seniūnijos bendruomenė, rekonstrukcijos darbai atlikti 99 proc., – sakė R. Benetis. – Šiuo metu jau pradėjome įgyvendinti dar vieną bendruomenės inicijuotą projektą, kuriam taip pat gautos lėšos: sutvarkysime Vytauto Didžiojo parką prie Darbėnų tvenkinio. Kadangi bendruomenė negali prie jo koofinansavimo prisidėti lėšomis, tad prisidėsime darbais už atitinkamą sumą. Jau buvo surengta pirmoji parko valymo talka, laukia dar kelios“.

Pasak D. Jurevičiaus, šventojiškiai išties turi ko pasimokyti iš darbėniškių, ir žada tai daryti. O, ko gero, pirmiausia kaimynų pavyzdžiu ketinama pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Savivaldybe, kad būtų galima kurti projektus ir teikti juos atitinkamų fondų finansavimui. Darbėniškiai savo ruožtu žadėjo patarti ir pagelbėti.

„Turime bendruomenėje labai gerų žmonių, kurie žino ir supranta, ką daryti ir kaip daryti miestelio labui. Tad patirtimi pasidalinti ir patarti tikrai galėsime“, – patikino R. Benetis.

 

Šventojiškiams – sidabras

O krepšinio šventėje toliau rungėsi komandos. Beje, K. Maksvytis šventės dalyviams buvo parengęs staigmeną: į Darbėnus atvažiavo pirmąkart klubo istorijoje LKL sidabrą iškovojusio Klaipėdos „Neptūno“ žaidėjai Deividas Gailius, Valdas Vasylius bei Vytautas Šerakauskas kartu su trenerio asistentu Tomu Rinkevičiumi. Jie, išsirinkę iš turnyre žaidusių krepšininkų sau po porą, surengė smagias varžybas, kuriose rungtasi kas per atitinkamą laiko tarpą taikliausiai atakuos krepšį. Laimėjo D. Gailiaus ir vienintelės turnyro dalyvės merginos Dainos Kairytės tandemas. „Žinojau, ką rinktis – iš viršaus stebėjau, kaip kas žaidžia“, – šypsojosi D. Gailius.

„Neptūniečiai“ kartu su treneriu K. Maksvyčiu įteikė ir medalius pogrupių prizininkams bei laimėtojams. Tarp jaunimo geriausia buvo komanda „Ūkvedys Vilis“, suaugusiųjų – „Pusbroliai“.

Senjorų grupėje trys komandos iš šešių surinko po vienodą taškų skaičių. Susumavus rezultatus, paaiškėjo, jog pirma vieta atiteko K. Maksvyčio vadovaujamiems „Žemaičiams“, kur be garsiojo darbėniškio dar žaidė Aivaras Lūžys ir Sigitas Lubys. Sidabro medaliai iš sidabrinės LKL komandos rankų atiteko Šventosios bendruomenės komandai. Beje, šventojiškiai patyrė vienintelį pralaimėjimą įtemptoje kovoje, kurioje iš pradžių pirmauta, nusileidę būtent „Žemaičiams“.

„Sakykim taip: nusileidome, nes laikėmės subordinacijos. Negražu būtų buvę Kazio Maksvyčio komandą aplošti“, – komentavo rezultatus žodžio kišenėje neieškantis komandos kapitonas N. Rekašius.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Trečiadienį Palangoje prasidėjo savaitę truksianti „Krepšinio Laboratorijos“ vaikų krepšinio stovykla, kurią remia Vilniaus „Wolves“ klubas, o tarp stovyklos trenerių – buvę krepšininkai Renaldas Seibutis, Rimantas Kaukėnas, Tomas Delininkaitis, Tanja Kostič ir kiti žymūs veidai iš krepšinio pasaulio.


Šunų vedžiojimo aikštelėje jau tiekiamas vanduo, tad laiką leisti su keturkojais augintiniais šiems skirtoje zonoje tapo patogiau.


Palangos miesto savivaldybės administracija skelbia 2023 m. Palangos miesto tradicinių religinių bendruomenių rėmimo projektų (toliau – Projektai) konkursą. 


Sakoma, gera pradžia – pusė darbo. Bet ne krepšinio aikštelėje Palangoje. Pirmą kėlinį žaidimo taisykles diktavusi Seimo narių krepšinio rinktinė netrukus išsikvėpė ir Palangą paliks gavusi į kailį 66-84. Nors po pirmo kėlinio jai audros niekas nežadėjo – jį parlamentarai laimėjo 15—11.


Grupė Seimo narių penktadienį, spalio 8-ąją, lankosi Palangoje ir Šventojoje – savo akimis, ne internete pamatė svarbiausius savivaldybės infrastruktūros objektus. O kaip rašė „Palangos tiltas“, šiandien, 17 val. 30 min., Seimo narių krepšinio rinktinė Palangos universalioje sporto arenoje (Sporto g. 3) susikaus su Palangos miesto Tarybos narių krepšinio komanda. Ryte parlamentarai –...


Trijų palangiškių, vaikystės draugų suburta reprezentacinė miesto krepšinio komanda „Palangos kuršiai“ savo pirmąjį sezoną Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pergalių sieks ne tik krepšinio aikštelėje, bet ir palangiškių širdyse. „Mums svarbu bendruomeniškumas, norime, kad į rungtynes susirinkę žmonės bendrautų...


Praėjusį šeštadienį Darbėnuose vyko jau tradicine tapusi Darbėnų seniūnijos krepšinio 3x3 šventė. Pirmą kartą Darbėnų seniūnijos bendruomenės kvietimu šventėje dalyvavo ir Šventosios seniūnijos bendruomenės nariai, ne tik kalbėję apie užsimezgančią draugystę ir bendradarbiavimą, bet ir išbandę jėgas krepšinio aikštelėje.


Praėjusią savaitę socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė Telšiuose iškilmingai pasirašė sutartis su pirmųjų 16-os savivaldybių, tarp jų – ir Palangos, vadovais. Buvo duotas startas Vietos bendruomenių savivaldos programos įgyvendinimui 2013 metais.


Prasidėjo mėgėjų krepšinio varžybos

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 02 | Rubrika: Miestas

Pirmadienį prasidėjo Palangos miesto mėgėjų krepšinio varžybos „Šventosios Seniūno“ taurei laimėti. Varžybų maratoną, pirmąjį ratą pradėjo Klaipėdos Kt, „Naglio kalno“, „Lokių“ bei „Žiogų“ komandos. Po dviejų varžybų pirmąsias pergales šventė palangiškiai „Lokiai“ bei „Naglio kalnas“.


Šventosios ir Primorjės draugystė tęsiasi

„Palangos tilto“ informacija, 2009 12 04 | Rubrika: Miestas

Šiomis dienomis kurorte svečiuojasi Svetlogorsko rajono Primorjės municipaliteto valdžios atstovų delegacija. Šios delegacijojos sudėtyje yra Primorjės tarybos pirmininkas Vladimiras Fominas, Svetlogorsko rajono tarybos nariai: finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas Vladimiras Bondarenko, tarptautinių ryšių ir turizmo komiteto pirmininkas Valerijus Pryžkovas bei patarėja tarptautiniams...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius