Svetimos skolos dalinamos jau be teismų

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2010-05-15
Peržiūrėta
1325
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vytauto gatvės 122 namas pasibaigusio šildymo sezono proga gavo savotišką „Litesko“ dovanėlę. Už kovo mėnesį gautos šildymo sąskaitos šio namo senyvo amžiaus gyventojus privertė griebtis vaistų nuo širdies. Pavasarį, jau atšilus orams, „Litesko“ paskaičiuotas mokestis už šildymą buvo keliais šimtais litų didesnis net už šalčiausius žiemos mėnesius.


Už sausį 749 litus mokėjusi 68,09 kvadratinių metrų ploto bute gyvenanti palangiškė už kovą privalo sumokėti 1056,45 litus. Tik pradėję aiškintis, palangiškiai sužinojo, kad tai yra šiame name gyvenančio V.Ajausko prieš „Litesko“ laimėtos bylos pasekmė.

Sužinoję, kad jis virš savo buto namo mansardoje įsirengė apie 30 kv. m. ploto palėpę, „Litesko” puolė jam skaičiuoti didesnius mokesčius už šildymą. Pro budrią įmonės akį neprasprūdo ir kitas šio namo gyventojas K.Paulius, kurio palėpės plotas – 40 kv. m. Padidėjus dviejų gyventojų butų plotams, kitiems namo gyventojams mokestis už šildymą kiek sumažėjo.

Tačiau abu palangiškiai papildomą mokestį už palėpes mokėti atsisakė ir jiems kaupėsi skolos. „Litesko“ į teismą padavė V.Ajauską, kuris teisme įrodė, kad už nešildomą patalpą mokėti neprivalo. Teismas jam pareikštą 1280 litų dydžio ieškinį atmetė. Pati „Litesko“ K.Pauliui anuliavo 3385 litų skolą. Pagal logikos dėsnius, dėl klaidingo skaičiavimo patirtą 4665 litų žalą „Litesko“ turėtų nurašyti į savo nuostolius.

Tačiau Palangos šildytojai už gerokai mažesnę sumą žmonėms pasiryžę numauti kelnes. Prarasta skola buvo išdalinta visiems namo gyventojams. Iš žmonių reikalaujama sumokėti net ir K.Pauliaus skolą, dėl kurios jokio teismo sprendimo nebuvo.

Pagal šį precedentą, užuot bylinėjęsi dėl kieno nors beviltiškos skolos, „Litesko“ dabar gali ją užkrauti likusiems namo gyventojams, teigdami, kad jie privalo sumokėti už visą name gautą šilumos kiekį.

Vytauto g. 122 namo gyventojai paskirstytą skolos dalį mokėti atsisakė. Teisininkų manymu, dėl atmestame ieškinyje nurodytos skolos likimo turėjo pasisakyti teismas. Savo sprendimu jis atleido nuo skolos V.Ajauską, bet ir nenurodė jos mokėti kitiems gyventojams.

Nesuprantama, kokiu pagrindu žmonės turi mokėti K.Pauliui skaičiuotą skolą. Juk teismo posėdžiuose net nebuvo nagrinėjama, ar jo įsirengta palėpė iš tiesų nėra šildoma.

Melas ir tai, kad visiems namo gyventojams apie staiga išaugusių sąskaitų priežastį buvo pranešta. Jei tai būtų buvę padaryta, palangiškiai neieškotų pagalbos Savivaldybėje ir prokuratūroje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vis labiau vėstant orams, netruks prasidėti intensyvaus šildymo sezonas. 


Vadovaujantis LR vietos savivaldos įstatymu, Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklėmis bei atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos orų prognozes, nuo 2022 m. gegužės 3 d. skelbiama 2021–2022 metų šildymo sezono Palangos miesto savivaldybės teritorijoje pabaiga.


Nuo metų pradžios padvigubinus valstybės remiamų pajamų (VRP) dydį, taikomą būsto šildymo išlaidų kompensacijai apskaičiuoti, būsto šildymo kompensacijų gavėjų padaugėjo beveik 40 proc. Sunkiau besiverčiantys šalies gyventojai kompensaciją gali gauti nepriklausomai nuo to, kokiu būdu šildosi būstą: centralizuotai, malkomis, dujomis, elektra ar kt.


Nuo metų pradžios padvigubinus valstybės remiamų pajamų (VRP) dydį, taikomą būsto šildymo išlaidų kompensacijai apskaičiuoti, būsto šildymo kompensacijų gavėjų padaugėjo beveik 40 proc., praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Labiausiai besikreipiančių dėl būsto šildymo kompensacijų skaičius augo Pagėgių r. (13,5 karto), Trakų r. (9 kartus), Palangos m. (8 kartus), Kėdainių r. (7,8...


Vadovaujantis Lietuvos Respublikos šilumos ūkio įstatymo 13 straipsnio 1 dalimi bei Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos energetikos ministro 2010 m. spalio 25 d. įsakymu Nr. 1-297, 61 punktu, taip pat atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos orų prognozes, Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus...


Atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos orų prognozes, Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nuo spalio 15 d. skelbiama 2020–2021 metų šildymo sezono Palangos miesto savivaldybės teritorijoje pradžia.


Vis labiau vėstant orams, prasidėjo intensyvus šildymo sezonas. Kaip rodo statistika, šaltaisiais metų mėnesiais labai padaugėja gaisruose žūstančių žmonių. Taip yra todėl, kad atvėsus orams, gyventojai daugiau laiko praleidžia namuose, naudoja šildymo įrenginius, elektrinius buitinius prietaisus.  


5 būdai, kaip sutaupyti šildymo sezono metu

Pagal kurgyvenu.lt, 2013 11 25 | Rubrika: Miestas

Šaltasis metų sezonas visuomet pasitinka gerokai išaugusiomis sąskaitomis už komunalinius mokesčius. Ekspertai sako, kad reikėtų įprasti šildymo sezonui ruoštis iš anksto, pavyzdžiui, taupyti tam pradėti dar vasarą. Arba, pasirūpinti namo renovacija ir apšiltinimu, kokybiškais langais bei durimis. Žinoma, tai tikrai padėtų ištverti...


Nors visi Palangos daugiabučiai yra šildomi Palangos šiluma UAB „Litesko“, tačiau nuosavų namų gyventojai net nenorėtų įsivaizduoti, kiek kainuotų išlaikyti namą šildantis centriniu miesto šildymu, nes Palangoje šildymas -  vienas iš brangiausių Lietuvoje. Todėl nuosavų namų gyventojai šildosi namus malkomis, durpėmis, akmens anglimis.


Svetimos skolos dalinamos jau be teismų

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2010 05 15 | Rubrika: Miestas

Vytauto gatvės 122 namas pasibaigusio šildymo sezono proga gavo savotišką „Litesko“ dovanėlę. Už kovo mėnesį gautos šildymo sąskaitos šio namo senyvo amžiaus gyventojus privertė griebtis vaistų nuo širdies. Pavasarį, jau atšilus orams, „Litesko“ paskaičiuotas mokestis už šildymą buvo keliais šimtais litų didesnis net už šalčiausius žiemos mėnesius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius