Teismas areštavo buvusio „Pušyno“ direktoriaus turto už 55 959 eurus

Palangos tiltas, 2016-12-29
Peržiūrėta
816
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Teismas areštavo buvusio „Pušyno“ direktoriaus turto už 55 959 eurus

Gruodžio 28-ąją Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Aušra Maškevičienė,išnagrinėjusi ieškovoViešosios įstaigos Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymocivilinėje byloje pagal ieškovo ieškinį atsakovuiVincui Nesteckiui, buvusiam „Pušynas“ direktoriui,dėl turtinėsžalos atlyginimo (trečiasis asmuo Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija), nustatė, kad ieškovas 2016-ųjų gruodžio 23-ąjąteismui pateikė ieškinį, juo prašoieškovuiiš atsakovo priteisti 55.959,04 euro žalos atlyginimą ir 5 procentų dydžio metines palūkanas nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo; priteisti visas patirtas bylinėjimosi išlaidas, tarp jų 1 056 euro – žyminis mokestis.
Be to, ieškovas prašėtaikytilaikinąsias apsaugos priemones –neviršijant 55.959,04 eurų sumos, areštuoti atsakovui priklausančius nekilnojamuosius ir/ar kilnojamuosius daiktus, uždraudžiant šiais daiktais disponuoti, o jų nesant ar nepakankant, areštuoti trūkstamai sumai atsakovui priklausančius vertybinius popierius ir/ar pinigines lėšas, priklausančias atsakovui ir esančias pas jį arba pas trečiuosius asmenis.
Teismas „Pušyno“ prašymą patenkino.
„Pabrėžtina, kad iš pateiktų duomenų galima manyti, jog ieškovas tikėtinai pagrindė ieškinio reikalavimą, kadangi iš byloje esančios medžiagos matyti, kad ieškovė suformulavo ieškinio pagrindą, dalyką bei pateikė jo reikalavimus tikėtinai pagrindžiančius įrodymus. Teismas pažymi, kad preliminariai vertinant ieškinio pagrįstumą, pats ieškinys (ginčas) nėra nagrinėjamas iš esmės, teismas netiria ir nevertina ieškinio teisinių argumentų ir juos patvirtinančių įrodymų pagrįstumo bei teisėtumo“, – rašoma teisėjos nutartyje.
Teismas taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad byloje nėra duomenų, pagrindžiančių Vinco Nesteckioatsakovo gerą finansinę padėtį.
„Atsižvelgiant į tai, teismas negali spręsti, jog atsakovo finansinė padėtis teismo nutarties priėmimo dieną yra tokia gera, kad atsakovui reikalavimų suma, palyginti su turimu turtu, jam nėra didelė. Pažymėtina, jog teismas, taikydamas CPK145 straipsnyje numatytas laikinąsias apsaugos priemones, neprivalo turėti įrodymų, jog ateityje neabejotinai atsiras grėsmė teismo sprendimui įvykdyti. Teismui pakanka įsitikinti tuo, kad konkrečioje situacijoje tokia grėsmė yra galima, kad egzistuoja tokio pobūdžio grėsmės atsiradimo tikimybė“, – nurodė teisėja A.Maškevičienė.
Įvertinęs ieškovės nurodytas aplinkybes ir pateiktus įrodymus, teismas areštavo atsakovui V. Nesteckiui nuosavybes teise priklausantį kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą, o jo nesant ar esant nepakankamai – pinigines lėšas, priklausančias atsakovui ir esančias pas atsakovą ar trečiuosius asmenis, neperžengiant pareikšto 55.959,04 eurųreikalavimo ribų.
Iš areštuoto turto atsakovui leidžiama atsiskaityti su poilsio ir reabilitacijos centru „Pušynas“.
„Nutartį vykdyti skubiai.Nutarties kopijas išsiųsti šalims ir Centrinės hipotekos įstaigos Turto arešto aktų registrui.Nutartisper 7 dienas nuo jos kopijos gavimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui per Klaipėdos apygardos teismą.Kitoje dalyje nutartis neskundžiama.Atskirojo skundo padavimas nesustabdo nutarties vykdymo“, – pažymėjo teisėja.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Temide 2017-01-08 23:02 (IP: 163.172.191.54)
Zulkus tikrai svaisto pusyno pinigus vejais su tokiais ieskiniais- vien tik zyminio mokescio vejais virs tukstancio euru. Pedagogas petras kaminskas turbut toki rasineli teismui parase.

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybė skelbia konkursus Palangos pradinės mokyklos direktoriaus ir Palangos lopšelio-darželio „Sigutė“ direktoriaus pareigoms eiti.


Praėjusį sekmadienį tragiškoje avarijoje Širvintų rajone žuvo buvusio UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Vido Misikonio 34 metų sūnus.


Gruodžio 28-ąją Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Aušra Maškevičienė,išnagrinėjusi ieškovoViešosios įstaigos Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymocivilinėje byloje pagal ieškovo ieškinį...


„Palangos tilto“ straipsnis „Buvęs „Palangos komunalinio ūkio“ direktorius nubaustas trejų metų laisvės atėmimo bausme“ apie liūdnai pagarsėjusį jo buvusį direktorių Vidą Misikonį privertė Tarybos narį, komunalinio įmonės stebėtojų tarybos pirmininką ir vieną kurorto konservatorių ramsčių Mindaugą Skritulską užimti gynybines pozicijas ir pereiti į puolimą...


Nuo 2015 m. sausio 1 d. gyventojams grynieji litai į eurus bus keičiami nemokamai: bankuose, pašte ir kai kuriose kredito unijose.


Nemokamai grynuosius litus į eurus bus galima išsikeisti beveik 700 vietų visoje šalyje, jas rasite interaktyviajame žemėlapyje.


Už neteisėtą buvusio Valstybės tarnybos departamento (VTD) direktoriaus Osvaldo Šarmavičiaus atleidimą iš pareigų iš buvusio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio siekiama valstybės naudai priteisti per 200 tūkst. litų.


Teismas areštavo olandų turtą

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 09 01 | Rubrika: Kriminalai

Olandai siūlė prieš tris savaites atrakcionų parke valandai žemyn galvomis įstrigusių vaikų tėvams išmokėti 1 tūkstančio litų kompensacijas, bet,    Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas patenkino tėvų interesams atstovaujančios advokatės S. Selelionytės-Drukteinienės prašymą areštuoti UAB „Leander“, kuri valdo atrakcionų parką Palangoje...


Eksvicemerą teismas sugrąžino į pareigas

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 16 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs buvusio vicemero Edmundo Krasausko skundą dėl jo atleidimo iš pareigų, konstatavo, kad jis atleistas neteisėtai, ir sugrąžino į postą. Teismas nustatė, kad vienas balsavimo biuletenis buvo negaliojantis.


LATGA-A areštavo Kultūros centro turtą

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 17 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs Lietuvos Autorių Teisių Gynimo Asociacijos Agentūros (LATGA-A) prašymą pritaikyti Kultūros centro turtui laikinąsias apsaugos priemones, nusprendė prašymą tenkinti. Teismo nutartimi, užtikrinant skolos išieškojimą, areštuotas Kultūros centro turtas už 74 tūkst. litų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius