Trijų mažamečių vaikų mamai – socialinis būstas

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-04-07
Peržiūrėta
786
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kovo pabaigoje Savivaldybės socialinio būsto skyrimo gyventojams klausimams nagrinėti komisija išnuomojo trijų kambarių 64,47 kv. m bendrojo ploto socialinį būstą, esantį Medvalakio g. 13-30, daugiavaikei mamai Gitanai Gadeikytei.

 

Kovojo dėl mažamečių vaikų

Priminsime, kad socialinis būstas išnuomotas palangiškei, kuri praėjusių metų vasarą atliko didžiulį „seklės“ darbą, kovodama dėl stogo virš galvos savo trims mažamečiams vaikams. Tuomet moteris išsiaiškino tikrąją kurorto savivaldybėje socialinių būstų skyrimo padėtį, kurią patvirtino ir miesto Savivaldybės kontrolierių atliktas auditas. G.Gadeikytė sugebėjo išsiaiškinti, kad socialiniuose būstuose gyvena ir tokie nuomininkai, kuriems apskritai, pagal turimas pajamas ir turtą, toks būstas nepriklauso. Taip pat ji pateikė pavyzdžių, kad kai kurie socialinio būsto nuomininkai net sugeba vasaros sezono metu užsidirbti, pernuomoję butus poilsiautojams.

 

Išnuomojo pagal prioritetus

Pasak savivaldybės Verslo ir turto skyriaus vyriausiosios specialistės Danutės Staniulienės, nors G.Gadeikytė šeimų, auginančių tris ar daugiau vaikų, sąraše buvo įrašyta trečiuoju numeriu, tačiau aplinkybės susiklostė taip, kad eilėse pirmaisiais ir antraisiais įrašyti asmenys atsisakė nuomotis šį butą, nurodę šeimynines priežastis. Todėl G.Gadeikytei butas išnuomotas pagal nustatytus prioritetus bei atsižvelgta į turimo buto plotą. Palangiškė augina tris vaikus ir jai pagal įstatymą priklauso ne mažiau kaip 14 kv. m buto ploto vienam šeimos nariui.

D.Staniulienės teigimu, anksčiau trejus metus minėtame Savivaldybės socialiniame būste gyvenusi  šeima atsisakė šio buto. Tad, anot vyriausiosios specialistės, šiemet pavyko sutrumpinti laukiančių  išsinuomoti būstą eilę.

 

Eilės netrumpėja

Tačiau, anot specialistės, teigti, kad eilės trumpėtų, negalima. „Eilės socialiniam būstui išsinuomoti didėja. Daugiausia į eilę įtraukiamos vienišos ar išsiskyrusios mamos, auginančios vieną, du ar net tris vaikus. Iš viso Palangos miesto savivaldybėje socialiniam būstui išsinuomoti yra sudarytos šešios eilės. Jaunų šeimų, turinčių teisę į socialinį būstą, eilėje įrašyti 34 asmenys, šeimų, auginančių tris ar daugiau vaikų, sąraše – 10, buvusių našlaičių ar be tėvų globos likusių asmenų sąraše – 14, neįgalių asmenų ir šeimų, kuriose yra neįgalių asmenų, sąrašas taip pat ne ką trumpesnis – 16, bendrajame sąraše – 44  bei nuomininkų, laukiančių socialinio būsto pagerinimo, – 3 šeimos.

 

Nutraukti sutartį nėra paprasta

Savivaldybei nutraukti socialinio būsto nuomos sutartį, specialistės teigimu,  nėra taip paprasta. Valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti ir daugiabučiams namams atnaujinti įstatymo nuostatos reglamentuoja, kad sutartį galima nutraukti, kai socialinio būsto nuomininko turtas ir pajamos viršija Vyriausybės nustatytą dydį. Tačiau šiuos duomenis privalu pateikti ne dažniau kaip vieną kartą per trejus metus. „Norinčiųjų įšsinuomoti socialinį būstą prašoma pažymas apie turtą bei pajamas pateikti tada, kai asmuo įrašomas į eilę bei kai jam išnuomojamas būstas“, - sakė vyriausioji specialistė.

 

Problema – skolininkai

D.Staniulienė užsiminė, kad yra problemų su nemokiais nuomininkais, kurie skolingi už komunalinius patarnavimus. Pasak jos, UAB „Litesko“ filialas „Palangos šiluma“ tokiems skolininkams nenuolaidžiauja ir dažniausiai mokesčius išieško teismo keliu. Pasak vyriausiosios specialistės, atsakingos už Savivaldybei priklausančio būsto apskaitą, ne paslaptis, kad nemokūs nuomininkai nesikreipia į Savivaldybę dėl susidariusių problemų. Tačiau dauguma jų, nenorėdami turėti nemalonumų, stengiasi skolas už komunalines paslaugas padengti dalimis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Per gerumo akciją „Padovanok gėlę mamai iš senelių namų“, įvykusią Motinos dieną praėjusį sekmadienį visoje šalyje, buvo pasveikinta apie 650 senolių mamų visoje Lietuvoje. Kaip pasakojo „Palangos tiltui“ Diana Galdikaitė, tokios akcijos sumanytoja, prie jos iniciatyvos prisijungė 11 Lietuvos miestų. „Pajūrio kepyklėlei“ dėkoju už skanų pyragą...


Jau šį trečiadienį Tėvynės Sąjungos – Lietuvos Krikščionių demokratų (TS-LKD) Prezidiumo nariai turės gerokai pakrapštyti galvas. Kurį iš trijų pateiktų kandidatų teikti patijos Tarybai tvirtinti kandidatu Seimo rinkimuose naujai suformuotoje Mėguvos (joje pusę rinkėjų sudaro palangiškiai – aut.) vienmandatėje rinkimų apygardoje?


Nuo kitų metų pradžios savivaldybės galės lengviau pasirūpinti žmonėmis, kuriems būtinas socialinis būstas. Vyriausybė trečiadienį pritarė įstatymų pakeitimams, pagal kuriuos sudaromos sąlygos savivaldybėms išsinuomoti būstą iš fizinių ar juridinių asmenų ir pernuomoti jį žmonėms, kuriems reikia socialinio būsto.


Praėjusių metų pradžioje įsigaliojus naujam Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymui, kuriuo buvo sugriežtinti ankstesni reikalavimai, pastebima, jog daugelyje šalies savivaldybių gerokai sumažėjo laukiančiųjų socialinio būsto žmonių eilės. Pagrindinė priežastis – privaloma deklaruoti pajamas ir turtą. Palangoje laukiančiųjų eilė sumažėjo perpus.


Artėjančios Mamos dienos proga visi savo mamoms, senelėms, krikšto mamoms sakome tik gražiausius žodžius, renkame padėkas ir rodome kitaip savo dėmesį. Tądien prisimenamos ir mamos, kurių jau nebėra šalia. Neturėti mamos arba būti ją neseniai išlydėjusiam į Nebūtį, yra nepakeliamas praradimas, todėl reikia branginti kiekvieną akimirką, praleistą su brangiausiu žmogumi...


 Nuo 2015 m. sausio 1 d. įsigaliojus Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymui, asmenims ir šeimoms, įrašytiems į savivaldybėse sudarytus asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti, sąrašus bei savivaldybės socialinio būsto nuomininkams numatyta pareiga Gyventojų turto deklaravimo įstatyme nustatyta tvarka kasmet iki gegužės...


„Niekada nesiskundžiau – gal todėl Dievulis man ilgą, nors ir nelengvą gyvenimą nuskyrė. Jūs man palinkėjot sveikatos – ir aš jums jos linkiu. Ir gyvenkit ilgai, kaip aš, ir dar ilgiau – iki šimto metų“, – spalio penktąją atvykusiems ją pasveikinti su devyniasdešimtmečiu svečiams sakė palangiškė Stefanija Ragainienė.


Kovo pabaigoje Savivaldybės socialinio būsto skyrimo gyventojams klausimams nagrinėti komisija išnuomojo trijų kambarių 64,47 kv. m bendrojo ploto socialinį būstą, esantį Medvalakio g. 13-30, daugiavaikei mamai Gitanai Gadeikytei.


Paskutiniajame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje aštuoni Tarybos nariai – Giedrius Šatkauskas, Šarūnas Vaitkus, Dainius Želvys, Mindaugas Skritulskas, Vaidas Šimaitis, Salomėja Slaboševičienė, Marija Ulbienė, Edmundas Krasauskas – pareikalavo surengti gyventojų apklausą dėl Palangos šilumos ūkio modernizavimo ir renovacijos sutarties, sudarytos su UAB „Litesko“ 2000 metų...


Socialinis būstas gimdo mįsles

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 08 03 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto valdžiai iki šiol nesugebant spęsti socialinio būsto skyrimo klausimų, pastarųjų ėmėsi Lietuvos Respublikos Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė. Ji pradėjo tirti palangiškės Gitanos Gadeikytės skundą dėl Savivaldybės administracijos atsisakymo ne eilės tvarka išnuomoti jai socialinį būstą ir galimai pažeidžiamas jos trijų nepilnamečių vaikų teises į...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius