TS-LKD šūkis - UŽ MODERNŲ KURORTĄ!

Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS – LKD) Palangos skyrius, 2010-12-07
Peržiūrėta
1455
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pristatomi mūsų kandidatų sąraše esantys PEDAGOGAI.

 

1. Ką reiktų daryti, kad Palangoje gyvenantiems vaikams būtų galima pasiūlyti įvairesnį laisvalaikio užimtumą?

2. Kodėl studijas baigę buvę miesto moksleiviai  nebesugrįžta gyventi  į gimtąjį miestą, o Palanga vis labiau tampa pensininkų prieglobsčiu?

3. Ar Palangoje nėra per daug švietimo įstaigų? Kaip, mažėjant gimstamumui, siūlytumėte spręsti didėjančią švietimo įstaigų išlaikymo problemą?

 

 

 

Virginija MAROZAITĖ

PALANGOS STASIO VAINIŪNO MUZIKOS MOKYKLOS DIREKTORĖ

56 metai. 1980 metais baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Nuo 1992 m. dirba Palangos S. Vainiūno muzikos mokyklos direktore.

1. Muzikavimas mūsų miesto vaikams ir jaunimui yra viena iš geriausių laisvalaikio praleidimo formų. Tereikia jiems sudaryti kuo geresnes sąlygas jų mėgiamam užsiėmimui. Todėl sieksiu, kad būtų atlikta Muzikos mokyklos pastato rekonstrukcija. Pasigendu aktyvesnės miesto švietimo įstaigų, vaikų ir jaunimo organizacijų veiklos, naujų programų, kurios atitiktų miesto bendruomenės lūkesčius bei poreikius ir pritrauktų kuo platesnį ratą vaikų ir jaunimo. Mokinių užimtumo problemą padėtų spręsti Palangoje įsteigtas vaikų ir jaunimo laisvalaikio užimtumo dienos centras.

2. Studijas baigusiam jaunimui Palanga neturi ką pasiūlyti, nes mūsų miestas – tik vasaros sezono metu aktyviau veikiantis kurortas. Tokia situacija išliks iki tol, kol Palangoje bus ribotos darbo, verslo ir aktyvios kultūrinės veiklos galimybės.

3. Palangoje švietimo įstaigų nėra per daug. Reikia maksimaliai racionaliai ir veiksmingai naudoti joms skiriamas lėšas. Kategoriškai pasisakau prieš taupymą vaikų ir jaunimo ugdymo ir lavinimo sąskaita.

 

Angelina KOMAROVA

PALANGOS PRADINĖS MOKYKLOS DIREKTORĖ

62 metai. 1984 metais baigė Vilniaus pedagoginį institutą. 1978-1988 metais dirbo Palangos I vidurinėje mokykloje mokytoja. 1988-1991 metais dirbo Palangos „Baltijos“ vidurinėje mokykloje direktoriaus pavaduotoja ugdymui. Nuo 1991 m. – Palangos pradinės mokyklos direktorė

 

1. Pirmiausia reikia pasirūpinti, kad jaunesnio amžiaus mokiniams būtų pasiūlytas įvairesnis laisvalaikio užimtumas. Tam Palangos pradinei mokyklai reiktų pastatyti sporto salę, kuria galėtų naudotis visi miesto pradinukai.

2. Mūsų jaunimą į Palangą sugrąžintų naujos darbo vietos, kurių padaugėtų  atgaivinus kurortą naujų sanatorijų veikla, modernia sale kultūros renginiams, šiuolaikiškais  pramogų objektais.

3. Palangoje turėtų išlikti esama švietimo įstaigų struktūra: ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo įstaigos, atskira pradinė, pagrindinė mokykla, gimnazija, todėl naikinti švietimo įstaigų nebereikia. Mieste turėtų būti įsteigtos jaunimo klasės, kuriose pagal gebėjimus ir poreikius būtų ugdomi motyvacijos mokslui neturintys jaunuoliai. Norint užtikrinti mokinių saugumą, reiktų, kad visų ugdymo įstaigų teritorijos būtų aptvertos ir apšviestos. Jei būsiu išrinkta į miesto savivaldybės tarybą, dėsiu visas pastangas, kad miesto bendruomenė būtų vieninga, kad švietimo įstaigų išlaikymo problema rūpėtų ne tik pačiai mokyklai, bet ir kitiems miesto gyventojams.

 

Nerijus VAIŠVILAS

PALANGOS SENOSIOS GIMNAZIJOS MOKYTOJAS

34 metai. 1999 metais baigė Vilniaus pedagoginį universitetą ir įgijo geografijos mokytojo specialybę. Nuo 2000 metų dirba Palangos Senosios gimnazijos mokytoju.


1. Sąlygos turiningai leisti laisvalaikį Palangos jaunimui yra pakankamai geros. Kiekvienoje ugdymo įstaigoje yra popamokinės veiklos būreliai, mieste veikia Muzikos mokykla, Palangos sporto centras, Palangos moksleivių klubas, kuriuose vaikai gali užsiimti sportine, menine ar kitokia norima veikla. Tereikia  siekti, kad kuo daugiau Palangos vaikų išgirstų apie tai ir pasirinktų norimą  laisvalaikio praleidimo būdą.

2. Palangoje sąlygos jaunimui dirbti ir gyventi lyg ir neblogos – yra nemažai viešbučių, poilsio namų, sanatorinių gydymo, viešojo maitinimo įstaigų. Bet mūsų kurorte trūksta stambesnių pramogų objektų, įvairesnių verslo įmonių, kurios sukurtų darbo vietas ne tik vasarą, bet ir ištisus metus. Būtent menkos darbo pasirinkimo galimybės labiausiai atbaido jaunus žmones grįžti į gimtąjį miestą.

3. Palangoje vykdoma švietimo įstaigų tinklo pertvarka šiandien yra teisinga išeitis. Tęsiant pertvarką svarbiausia atsižvelgti į tai, kad kuo mažiau nukentėtų mokyklose dirbantys žmonės – administracija, mokytojai, techniniai darbuotojai ir svarbiausia mokiniai. Siekiant išlaikyti švietimo įstaigas būtina jas renovuoti. Nes tik taip įmanoma sumažinti nesandarių pastatų šildymui reikalingas lėšas, kurios miesto biudžete užima nemažą dalį išlaidų.

 

Soneta BALTMIŠKIENĖ

PALANGOS SENOSIOS GIMNAZIJOS IR PALANGOS BALTIJOS PRADINĖS MOKYKLOS MOKYTOJA

42 metai. Klaipėdos Universitete įgijo šokių mokytojo specialybę. Pedagoginio darbo stažas 24 metai. Yra Palangos vaikų bei jaunių šiuolaikinių šokių kolektyvo „Pajūris“ vadovė.

 

1. Reikia padidinti finansavimą papildomam ugdymui mokyklose, kad būtų galima pasiūlyti įvairių būrelių. Trūkstant lėšų pedagogų darbo apmokėjimui, reikalingų priemonių įsigijimui daugelis idėjų lieka neįgyvendintos. Mokiniai nori diskotekų, bet mokyklos gali jas organizuoti retai, nes tai susiję su papildomu mokytojų darbu.  Visiems Palangos mokiniams šokius galėtų organizuoti Moksleivių  klubas.

2. Pagrindinės tokios situacijos priežastis – darbo vietų trūkumas, brangus būstas pajūryje. Palangoje nėra net lengvosios pramonės objektų , todėl darbą surasti sudėtinga. Skaudu matyti, kaip kas mėnesį į užsienį emigruoja jaunos šeimos.

3. Palangoje mokyklų nėra per daug. Užtektų tolygiau paskirstyti mokinių srautus. Šiandien vienose ugdymo įstaigose mokiniai vos telpa, o kitos mokyklos - pustuštės. Todėl nevienodi yra ir mokytojų krūviai: vienose mokyklose mokytojai per savaitę dirba po 36 valandas, kai kitose - tris kartus  mažiau.
Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sekmadienį, lapkričio 12 dieną, Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų politinė bendruomenė bei daugiau kaip trys tūkstančiai jokioms partijoms nepriklausančių, bet aktyvių Lietuvos piliečių dalyvavome “Demokratijos šventėje“ – kandidatų į Europos Parlamentą reitingavime. Visoje Lietuvoje slaptu balsavimu, pildant balsavimo biuletenius, rinkta, kas bus deleguotas oficialiai tapti TS...


Kasdien kantriai ir nuoširdžiai vedate mūsų jaunąją kartą mokslo bei žinių keliu, mokote nebijoti iššūkių bei sunkumų, neišsigąsti mažų nesėkmių, o – priešingai – su dar didesniu užsidegimu siekti išsikelto tikslo bei ryžtingai ir užtikrintai eiti link savo svajonės. Žinios, moralinės vertybės, kurias diegiate savo mokiniams, meilė bei rūpestis, kuriais kasdien apgaubiate savo auklėtinius, yra...


Mieli pedagogai, kasdien, praverdami klasės duris, jūs įžengiate į ypatingą – mokslo ir žinių pasaulį. Įžengiate ne vieni – padrąsindami, patardami, pamokydami jūs kartu vedatės mūsų ateitį – vaikus. 


Kai kiekvienos Palangos močiutės ar kiekvieno pyplio saujoje pūpso mobilus telefonas, kalbėti apie taksofonus tolygu Palangos paplūdimyje kasinėti dinozaurų skeletų. Bet nustebsite: Lietuvoje šiuo metu vis dar veikia daugiau nei du šimtai taksofonų, o septyni iš jų yra Palangoje. Tiesa, iš vieno jų, esančio Klaipėdos plente, pernai nebuvo nėkart paskambinta....


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino galutinį kandidatų į Seimą vienmandatinėse apygardose sąrašą. Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje - net 12 kandidatų. „Palangos tiltas“ supažindina palangiškius su jais.


Į Palangos viešąją biblioteką, nešinas rankraštiniais tarmiškais eilėraščiais, užsuko medicinos mokslų daktaras Vladas Kusas. Jo rankose – Jūratės Klovienės, žymaus kompozitoriaus, operos „Pilėnai“ autoriaus žmonos, žemaičiavimai apie gimtus namus – Palangą bei ranka rašyti atsiminimai. „Gimiau Palangoje. [...] 1944 metai...


Nors kalendorinė vasara jau pasibaigė, kurorto konservatoriams šis, pirmasis, rudens savaitgalis – pats karščiausias: rytoj skyriaus nariai balsuodami patvirtins Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus 44 kandidatų savivaldos rinkimų sąrašo lyderį ir kandidatą 2015-aisiais vyksiančiuose tiesioginiuose mero rinkimuose....


Prieš „Protmūšio“ epidemiją neatsilaikė ir pedagogai

Palangos švietimo pagalbos tarnyba, 2013 02 28 | Rubrika: Miestas

Paskutinį vasario ketvirtadienį pedagogai rinkosi išbandyti savo jėgas Proto mūšyje. Renginį vedė Palangos švietimo pagalbos tarnybos psichologė Rasa Karalienė. „Protmūšį“ laimėjo logopedų ir specialiųjų pedagogų metodinis būrelis, tik keliais taškais nusileido biologai ir chemikai, garbingą trečią vietą iškovojo ikimokyklinio ugdymo...


TS-LKD šūkis - UŽ MODERNŲ KURORTĄ!

Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS – LKD) Palangos skyrius, 2010 12 07 | Rubrika: Miestas

Pristatomi mūsų kandidatų sąraše esantys PEDAGOGAI.


Už modernų kurortą! (pedagogai)

Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS – LKD) Palangos skyrius, 2010 12 05 | Rubrika: Miestas

Šiandien mes pristatome mūsų kandidatų sąraše esančius PEDAGOGUS.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius