„Turiu daug patirties ir žinių renovacijos klausimais – sieksiu, kad ji pajudėtų“

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-03-19
Peržiūrėta
727
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Turiu daug patirties ir žinių renovacijos klausimais – sieksiu, kad ji pajudėtų“

 Viena svarbiausių miesto viešų paslaugų teikėja – UAB „Palangos butų ūkis“ – jau pradėjo pavasario darbus – atlieka įėjimų į laiptines, stogelių, stogų ir fasadų remonto darbus. Prie įmonės vairo stovi naujas vadovas Artūras Kaktavičius. Jis mielai atsakė į „Palangos tilto“ klausimus.


 

– Kodėl pasikeitė UAB „Palangos butų ūkis” direktorius? Ar bendrovė turėjo pastabų buvusiam įmonės direktoriui? Ar nauja šluota šluos geriau?

– Komentuoti buvusio direktoriaus atleidimo priežastis būtų neetiška iš mano pusės. Dėl „šluotos kokybės“ šiais metais galės įsitikinti kiekvienas Palangos miesto daugiabučio gyventojas.

– Kokiems darbams bus teikiama pirmenybė šiais metais? Ypač šiltuoju metu?

– Šiltuoju metų periodu bus atliekami fasadų, stogo ir kiti darbai, kuriems technologiškai atlikti reikalingas šiltas oras, bet aišku kiekvienas daugiabutis namas turi savo prioritetinį darbų sąrašą.

– Praėjusiais metais, tarpininkaujant UAB „Palangos butų ūkiui“, daugiabučiai pasirinko karšto vandens tiekėją, įmonei buvo aktualūs ir šilumos įstatymo pakeitimai. Kokių pastabų susilaukiate iš gyventojų dėl šių dalykų? Kas galėtų būti keistina juose?

– Vandens tiekėją pasirinko visi daugiabučiai ir dėl to neturime nusiskundimų. Su šilumos įstatymo pakeitimais kita situacija, šilumos įstatymo pakeitimai skelbia, kad pastato šildymo ir karšto vandens sistemos prižiūrėtoju (eksploatuotoju) negali būti šilumos tiekėjas, bet tas punktas galioja tik miestams, kur gyvena daugiau nei 50 tūkst. gyventojų, jeigu savivaldybės taryba nenusprendžia kitaip. Kiek man yra žinoma, Palangos miesto taryba nesprendė to klausimo, reiškia „Litesko“ ir toliau prižiūrės daugumos namų šilumos punktus.

– 2011 metais pradėti žingsniai pastatų renovacijos link. Koks bus šis procesas šiais metais? Ar bus renovuoti pirmieji namai Palangos mieste?

– Yra parengti dviejų daugiabučių gyvenamųjų namų investiciniai projektai, tikimės šiais metais įvykdyti šiuos projektus, tačiau ar jie bus įvykdyti, viskas priklauso nuo pačių butų savininkų. Mes to labai norėtumėm, bet, deja, renovacija jau 5 metus buksuoja visoj Lietuvoj. Šiuo metu pagrindinis stabdis yra bankai, kurie labai sunkiai dalina ES lėšas.

– Ką daryti, kad  gyventojai aktyviau dalyvautų renovacijos programoje? Kokios paskatos turėtų būti iš savivaldybės? „Palangos butų ūkio“?

Iš gyventojų reikia daugiau asmeninės iniciatyvos, iniciatyvinių žmonių, kurie norėtų ir galėtų atstovauti savo daugiabučio namo interesams.

Aš turiu daug patirties ir informacijos renovacijos klausimais ir esu pasiruošęs asmeniškai išaiškinti visiems visus renovacijos niuansus.

Savivaldybė galėtų priimti realias skatinimo priemones, pavyzdžiui gyventojai renovuoja namą, o savivaldybė už tai praplečia stovėjimo aikšteles, įrengia vaikų žaidimo aikšteles. Tokiu būdu būtų atnaujintas ne tik namas, bet ir teritorija aplink jį. Žiniasklaidos priemonės galėtų daugiau skirti dėmesio renovacijos klausimams.

– Daug kam namas prasideda nuo stogo. Kiek jų suremontuota iki šiol? Kiek numatyta suremontuoti šiais metais? Ar didės kaštai?

– Praėjusiais metais kapitališkai suremontuota 12 namų stogų. Tikslus šiais metais remontuotinų stogų skaičius bus aiškus, atlikus kasmetines namų apžiūras. Ar didės remonto kaštai, pamatysime pirmų konkursų metu.

– Ar daug susilaukiate gyventojų skundų, kad „Palangos butų ūkis“ imasi remonto, užuot davęs teisę patiems gyventojams pasirinkti darbų rangovą? Kaip šie dalykai sprendžiami? Dėl ko kyla nesutarimų?

– Mes patys nevykdome didelių remontų, visada konkurso būdu parenkame rangovą. Skelbimai talpinami vietinėje spaudoje ir respublikiniuose portaluose. Prieš tai visada organizuojamas susirinkimas ir balsavimas raštu. Pasitaiko atvejų, kai patys gyventojai siūlo darbų rangovus, jiems visiems yra siūloma dalyvauti organizuojamuose konkursuose.

– Ar turite pavyzdžių, kad pačių gyventojų pasirinktų rangovų darbų kokybė nuvylė pačius gyventojus? Ar tenka tokiais atvejais Butų ūkiui taisyti broką? Kiek yra tokių atvejų?

– Taip, yra pasitaikę atvejų, kai pačių gyventojų pasirinktas rangovas netinkamai atliko darbus, tačiau darbų priežiūros šiais atvejais nevykdė UAB „Palangos butų ūkio“ darbuotojai. Sodo, Taikos gatvės daugiabučių gyventojai patys susirado darbininkus ar įmones, kurie jiems atliko darbus. Yra tekę po stogo remonto darbų, nepraėjus nė savaitei, važiuoti taisyti atliktų darbų broko. Nesakau, kad visi rangovai dirba nekokybiškai, jie turi suteikti oficialią garantiją savo darbui ir nedingti po darbų atlikimo.

– Svarbu, kad gyventojai žinotų, kokius darbus Butų ūkis vykdo ar planuoja vykdyti. Kaip gerinate bendravimą, komunikaciją su gyventojais?

Artimiausiu metu Palangos gyventojams bus išplatintos metinės ataskaitos, kur gyventojai matys kaip buvo panaudotos lėšos, kokie numatyti darbai. Bet aš norėčiau paraginti gyventojus aktyviau dalyvauti namo įgalioto atstovo rinkimuose – tai žmogus, kuris atstovaus viso namo interesams ir galės išsakyti gyventojų nuomonę, pageidavimus.

– Gal gyventojus reikia vilioti į namo susirinkimus kokiomis nors dovanėlėmis? Skaičiau, kad tokia praktika pasitelkiama užsienyje…

– Už rinkėjų papirkimą yra baudžiamoji atsakomybė... Juokauju. Manau, dovanos neišspręstų susirinkimų klausimų. Kiekvienas iš mūsų turi turėti atsakomybės jausmą ir supratimą, kad jo turtas prasideda ne nuo buto durų o nuo kiemo ir vienos ar kitos įmonės direktorius arba bendrijos pirmininkas neišspręs gyventojų sąmoningumo.

– Kodėl kai kurių daugiabučių gyventojai nenori jungtis į bendrijas? Kokia bendrijų reikšmė ir svarba, sprendžiant daugiabučio renovacijos, remonto klausimus?

– Bendrija kaip ir valdos – įregistruotas juridinis asmuo neturi jokių privilegijų, palyginti su valdomis, jokiais aspektais. Mano asmenine nuomone, bendriją galima kurti daugiabutyje, kur gyventojai gyvena kaip viena šeima ir kur kaimynai dalina darbus, visi draugiškai organizuoja talką, draugiškai sprendžia bendrus remonto klausimus. Pirmininkas, buhalteris, atestuoti elektrikai, santechnikas, šilumininkas, kurie privalo atlikti nors periodiškus patikrinimus, užpildyti techninius žurnalus ir yra pasiruošęs dirbti nemokamai, tada apsimoka kurti bendriją, kitu atveju – tai kainuoja brangiau, nes visiems reikia mokėti atlyginimą.

– Ar  daugiabučių namų gyventojai išnaudoja galimybę kaupti kaupiamąsias lėšas? Kokie jų privalumai? Kaip jos bus panaudotos šiais metais?

– Kaupiamąsias lėšas kaupti gali tiek UAB „Palangos butų ūkis“, tiek bendrijų administruojamų namų savininkai. Abejais atvejais, visos procedūros tos pačios. O tikslas – sukaupti lėšas būsimiems namo stambiems darbams (stogo remontas, vamzdynų keitimas, laiptinių dažymas t.t.).

Privalumas tas, kad butų mažesnės mėnesinės įmokos, galimybė pigiau atlikti darbus. Organizuojant konkursą dėl rangovo parinkimo, turint avansą, pasiūlymų kaina visada būna mažesnė, nes rangovams nereikia investuoti savo pinigų. Įvykus avarijoms ar stichinėms nelaimėms (pvz., praūžus uraganui) – operatyviau organizuoti atstatymo darbus. Deja, paskutiniu metu, manau dėl krizės, tokių lėšų nekaupia nė vienas administruojamas pastatas.

– Kaip krizė paveikė jūsų įmonės veiklą? Ar jau galite sakyti, kad ją įveikėte?

– Krizė mus veikia kaip ir visus Lietuvos gyventojus. Susirinkimų problema – tai iš dalies irgi krizės rezultatas, nes palangiškiai šeimom išvažiuoja į užsienį, ieškodami darbo. Deja, rangovų darbų kainos pakilo iki prieškrizinio lygio.

– Ar nedidės daugiabučių aptarnavimo mokesčiai gyventojams šiais metais? Kokie jie yra palyginti su Palanga ir kitais miestais, kuriuose dirba „Vitės valdos“?

– Administravimo ir techninės priežiūros mokesčiai tikrai nedidės artimiausiu metu. Palangos tarifai nėra dideli, paliginti su kitais panašaus dydžio Lietuvos miestais, pavyzdžiui, Kretingoj gyventojai moka 0,85 Lt bendrai, Druskininkų – 0,6 Lt, Nidos – 0,69 su PVM. Tarifas labai priklauso nuo miesto dydžio, kuo miestas mažesnis – tuo didesnė darbų savikaina.

– Trijų kurorto daugiabučių administravimą perėmė UAB „Palangos komunalinis ūkis”. Paaiškinkite, kodėl taip įvyko. Ar savivaldybės įmonė gali teikti geresnes ir pigesnes paslaugas nei jūs? Gal už šių sprendimų yra politiniai dalykai – noras įtikti gyventojams?

– Taip, trys namai išreiškė norą pakeisti administruojančią bendrovę, dėl kokių priežasčių, sunku pasakyti, nes esu naujas UAB „Palangos butų ūkis“ darbuotojas.

Bet sprendžiant iš susirinkimų protokolų, priežastis yra formali. Esu tikrai įsitikinęs, kad tas problemas aš galėčiau greitai išspręsti. Kiek man yra žinoma, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ patvirtino tuos pačius tarifus kaip ir mes, tad pigumo klausimas atkrenta. Kalbant apie kokybę, nemanau, kad ji bus geresnė darbus atliekant komunaliniam ūkiui – kiekviena įmonė turi savo specializaciją. Daugiabučių namų administravimas yra nauja funkcija komunaliniam. Dėl atskirų politikų iniciatyvos, nenorėčiau komentuoti, palangiškiai viską mato patys ir manau per rinkimus išreikš savo nuomonę dėl realių darbų.

Jūsų komentaras:

Remigijus iš Kretingos Lietuvoje 2018-12-19 16:24 ([email protected] / IP: 193.176.87.206)
Dabar man nereikia nerimauti dėl Kalėdų, nes aš tiesiog gaunu 15 000 eurų paskolą iš mano labai gero draugo pono Theodoro. Ar jums reikia bet kokios paskolos? Susisiekite su juo tiesiogiai el. paštu: [email protected]

Viktor 2012-05-16 10:55 ([email protected] / IP: 78.61.227.236)
akivaizdu.: 1) 500Lt gauna meistras kuris atlieka darba. 2) 500Lt medziagos remontui atlikti 3) 500Lt mokesciai (maksimum) 4) 3000Lt paima gaidys, kuris tipa visa tai organizuoja ir dar ne aisku ar sumoka tos 500 Lt mokesciu

Viktor 2012-05-16 10:53 ([email protected] / IP: 78.61.227.236)
akivaizdu.: 1) 500Lt gauna meistras kuris atlieka darba. 2) 500Lt medziagos remontui atlikti 3) 500Lt mokesciai (maksimum) 4) 3000Lt paima gaidys, kuris tipa visa tai organizuoja ir dar ne aisku ar

to Aris 2012-03-21 18:22 (IP: 78.61.48.182)
Pasamdėt meistrą,kuris padarė pigiau,nes jis NEMOKA MOKESČIŲ.Piktiniesi,o jei visi taip darytų,kaip tas meistrelis ,tai reiktų mokyklas,ligonines uždaryti,pensijas išnulinti.Gudručiai,mat,atsirado

Aris 2012-03-20 12:29 (IP: 78.61.2.253)
tikra tiesa,mokesciai didziuliai,o paprasyk ka nors sutvarkyti uz viska turesi pilnai apmoketi.Klausem del laiptines remonto is sutaupytu pinigu (tada buvo apie 1500lt.),sako uz tiek mes galim tik biski elektros darbu atlikti,o paglaistymui ir isdazymui(2 aukstu laiptinei)reikia 3 kartus daugiau.Tai ar cia ne apiplesinejimas ir idomiausia,kad jiems tai leidzia kazkas daryti.P.S.Susiradom meistra,susimetem pinigus ir susiremontavom uz 3,5 karto pigiau.

Marija 2012-03-20 07:44 (IP: 78.61.56.200)
Sakyčiau nieko naujo nepasakė.Bėda yr ta,kad mokame administravimo ir eksploatacijos mokesčius, bet nežinome kur jie,kam jie panaudojami.O namo gyventojų susirinkimo nesukvietė gal kokius 5 metus, rūpinamės savo "bėdomis " patys, tik ne vadinamasis administratorius.Tik "uoliai" renka nemažus mokesčius.Iki šiol tai buvo taip.Labai norėtųsi kad TIKRAI kažkas keistųsi ne pažadais,o konkrečiais darbais.

Taip pat skaitykite

Savivaldybė laimėjo dar vieną teismą prieš UAB „Palangos butų ūkis“ dėl šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų pasirinkimo. „Palangos butų ūkis“ kreipėsi į teismą, ginčydamas Savivaldybės administracijos sprendimą, kad ji gali organizuoti gyventojų susirinkimus dėl šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų. Butų ūkis...


Daugiabučiuose gyvenančių palangiškių apsisprendimą jų namų administratoriumi pasirinkti UAB „Palangos komunalinis ūkis“, teismams skundžiančiai ir prašančiai taikyti laikinąsias apsaugos priemones – uždrausti vykdyti sprendimą dėl administratoriaus keitimo, – UAB „Palangos butų ūkis“ pačiai teks pajusti, kas yra laikinosios apsaugos...


Konkurencijos taryba neliko kurčia UAB „Palangos butų ūkio“ skundams dėl prarandamų pozicijų kurorte – reikalauja Palangos savivaldybės paaiškinti, kodėl savivaldybės įmonei – UAB „Palangos komunalinis ūkis“ leista perimti kurorto daugiabučių administravimą ir vykdyti jų renovaciją, taip pat būti renovacijos administratoriumi.


Pagreitį įgaunančiam UAB „Palangos butų ūkis“ administruojamų daugiabučių perėjimo į savivaldybės įmonę „Palangos komunalinis ūkis“ vyksmui sustabdyti, UAB „Vitės valdos“, valdanti UAB „Palangos butų ūkis“, kaip gelbėjimosi šiaudo griebėsi politiko – įmonės direktoriumi paskyrė Palangos miesto Tarybos narį, Lietuvos...


Kol kurorto daugiabučiuose namuose gyvenantys palangiškiai su nerimu laukia šildymo sezono ir vienos už kitą didesnių sąskaitų už šildymą, UAB „Palangos butų ūkio“ darbuotojų komanda – remontininkai, elektrikai, šilumos mazgų prižiūrėtojai – daro viską, kad šilumos sąskaitos Palangos gyventojams būtų nors šiek tiek mažesnės....


Kažin ar kurorte yra kita ūkinė sritis, kuri sukeltų daugiau miestiečių purkštavimų ir politikavimo kas – geriau, o kas – blogiau negu miesto daugiabučių administravimas. Vasara yra įkarštis tokią prievolę atliekančioms įmonėms, bet prasukus pro UAB „Palangos butų ūkis“ ir savivaldybės bendrovės UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruojamus...


Viena svarbiausių miesto viešų paslaugų teikėja – UAB „Palangos butų ūkis“ – jau pradėjo pavasario darbus – atlieka įėjimų į laiptines, stogelių, stogų ir fasadų remonto darbus. Prie įmonės vairo stovi naujas vadovas Artūras Kaktavičius. Jis mielai atsakė į „Palangos tilto“ klausimus.   – Kodėl pasikeitė UAB...


Baigiantis metams, juos aptaria ir miesto įmonės bei organizacijos. Kai kurios jų, tokios kaip UAB „Palangos butų ūkis“ – itin svarbios, gerinant miesto gyventojų gyvenimo kokybę, kad visi gyventume patogiau ir maloniau. Apie praeinančius 2011-uosius ir apie tai, ką Butų ūkis žada miestelėnams Naujaisiais, „Palangos tiltas“ susitiko pasikalbėti su UAB...


Netrukus pasibaigus šildymo sezonui, UAB „Palangos butų ūkis“ imsis darbų, kurių pavasarį daugiabučių gyventojams prireikia daugiau nei žiemos metu - daugiabučių namų būklės patikros. Deja, jų gyventojai ne visada yra geranoriški butų ūkio darbuotojams. „Dažnai susiduriame su tokia problema, jog  nustačius, kad namui reikia atlikti būtinus darbus, gyventojai purto galvas. „Niekur...


Kokie buvo praeinantys metai  UAB „Palangos butų ūkis“? Su kokiomis viltimis Naujuosius sutinka butus administruojanti, prižiūrinti ir valdanti bendrovė? Kokių naujovių ji pasiūlys 2011-aisiais? Apie tai „Palangos tilto“ korespondentė šnekėjosi su UAB „Palangos butų ūkis“ direktoriumi Raimundu Juodzevičiumi ir  UAB „Vitės valdos“, kuri valdo ir UAB „Palangos butų ūkis“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius