Už išorinę reklamą mokės ir privatininkai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-01-13
Peržiūrėta
2240
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pernai vasarą nustačius naujus vietinės rinkliavos dydžius už leidimus savivaldybės teritorijoje įrengti išorinę reklamą bei patvirtinus nuostatus ir taisykles, miesto valdžia metų pabaigoje patvirtino reklamos įrangos išdėstymo schemą mieste bei papildė anksčiau priimto sprendimo kai kurias nuostatas.

Rinkliava – ir privačių valdų savininkams
Kaip „Palangos tiltui“ komentavo pakeitimus Savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas, stengiantis kurorte sureguliuoti išorinės reklamos įrengimą ne tik savivaldybės teritorijos viešosiose vietose, bet ir privačiose valdose, miesto Taryba pernai liepą patvirtino naujus vietinės rinkliavos už reklamos įrengimą nuostatus bei taisykles. Tačiau, anot Administracijos vadovo, teko juos papildyti, nes atsirado naujos aplinkybės, kurios nesutampa su patvirtinta tvarka. Kol neparengtas specialusis išorinės reklamos išdėstymo kurorte planas, buvo patvirtinta jos išdėstymo schema ir sąrašas, kuriame nurodytas reklamos plotas, rinkliavos dydis bei zonos. Iš viso sąraše  savivaldybės teritorijoje yra numatytos trisdešimt trys vietos išorinei reklamai įrengti.

Brangiausios teritorijos
Be abejo, brangiausiai kainuos pageidauntiems reklamuotis pirmojoje zonoje, kuri apima centrinę miesto dalį. Joje vieno kvadratinio metro reklaminio ploto kaina siekia 3 litus. Gana keistai  pagal išdėstytą schemoje sąrašą  atrodo Vytauto gatvėje numatytos vietos prie lankomiausių objektų. Tokios, kaip restoranas „Birutė“, kavinės „Rąžė“, „Provincija“, Autobusų stotis, prilygintinos antrajai zonai ir kaina už kvadratinį metrą siekia 2 litus.  Trečioji zona – tai stendai, kurie išdėstyti ne itin patraukliose Palangos vietose: Klaipėdos plente prie miesto ligoninės, ties Virbališkės taku ir Vasario 16-osios gatvėje bei kitos.

Bus konkursai
Dėl leidimų ant valstybei bei savivaldybei priklausančių ar patikėjimo teise valdomų objektų, žemės sklypų išorinei reklamai įrengti pagal minėtą schemą bus organizuojami konkursai, kurių sąlygos baigiamos parengti. V.Kuznecovo teigimu, rinkliavos dydžiai bus apskaičiuojami pagal  konkurso laimėtojo pasiūlytą zonos dydį ir pastarieji bus tvirtinami artimiausiame miesto Tarybos posėdyje. Pasiteiravus apie esamą padėtį, direktorius sakė, kad su ankstesniais reklamos davėjais yra pratęstos sutartys iki bus paskelbti konkursų nugalėtojai.

Reikalingi projektai
Savivaldybės administracijos vadovas V.Kuznecovas atkreipė dėmesį, kad didžiausias ir sunkiausias darbas bus surinkti rinkliavas už reklamas privačiose valdose. Įsigaliojus naujoms įstatymo  nuostatoms, privačiose valdose norintys įrengti išorinę reklamą bei gauti leidimą jai eksponuoti,  turės pateikti reklaminį  projektą ir spalvinį sprendimą, tikslius jos išmatavimus, pasirinktos vietos fotografiją su įkomponuota reklama bei nurodyti laikotarpį, kada norima reklamuotis.


Griežti reikalavimai

Išorinės reklamos įrengimo reikalavimai tiek juridiniams, tiek fiziniams asmenims pakankamai griežti. Jie turės reklamą suderinti su Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiuoju specialistu, atsakingu už miesto įvaizdį. Leidimui, kuris išduodamas ne ilgesniam kaip vienerių metų laikotarpiui, gauti vien šių dokumentų nepakaks. Reikės pristatyti juridinio asmens registravimo pažymėjimo arba individualios veiklos vykdymo registracijos pažymą, o jei dirbama su verslo liudijimu, pastarojo kopiją. Taip pat žemės, statinių, įrenginių ar kitų objektų, ant kurių įrengiama reklama, nuosavybės teisę patvirtinančius dokumentus, o žemės nuomotojams – sklypo savininko ir bedrasavininkių sutikimą, išskyrus atvejus, kai asmuo yra pats šio objekto savininkas. Direktorius paaiškino ir dar vieną reikalavimą, taikomą išnešamajai reklaminei įrangai. Ji privalės būti ne aukštesnė nei 1,2 m ir privačioje teritorijoje statoma ne arčiau kaip pusantro metro atstumu nuo valstybinės žemės.

Turės dirbti iš peties
Savivaldybės administracijos direktorius pripažino, jog pasikeitus tvarkai, vyriausiasis miesto dailininkas turės dirbti iš peties. „Su juo aptarti artimiausi darbai bei priemonės. Paprašiau, kad specialistas revizuotų dvi pagrindines miesto gatves – Vytauto ir J.Basanavičiaus, nustatant esamas reklamas, jų suderinimo klausimą, nes tokių išorinės reklamos iškabų, stendų apstu. Galiu pašmaikštauti, pavyzdžiui, ant šalia miesto Savivaldybės įsikūrusios Valstybinės mokesčių inspekcijos pastato fasado atsirado  iškaba, reklamuojanti internetinį institucijos adresą. Tenka pripažinti, kad šiai iškabai turi būti gautas leidimas bei mokama nustatyto dydžio rinkliava“, - trumpai, nesibaimindamas būti nesuprastas, kalbėjo apie Valstybinę mokesčių inspekciją V.Kuznecovas.
 
Tvarka galioja ir transporto priemonių savininkams
Paprašius išsakyti nuomonę, kokiu būdu bus reglamentuota ir sugaudomi asmenys, reklamuojantys  paslaugas ant transporto priemonių, išskyrus visuomeninį transportą, Administracijos vadovas teigė, kad ir pastariesiems teksią susitvarkyti. „Tai palangiškiai, kurie dažniausiai siūlo gyvenamųjų patalpų nuomos paslaugas. Jie turės gauti leidimą ir mokėti rinkliavos mokestį. Tas pats pasakytina ir apie statybviečių bei privačių sklypų tvoras, kurios nukabinėtos reklaminiais skydais. Objektų valdytojams bus privalu taipogi derinti reklamą ir susimokėti mokesčius. Anot V.Kuznecovo, toli pavyzdžių ieškoti nereikia. „Štai uostamiestyje vyriausiasis miesto dailininkas įsipareigojo  sutvarkyti Klaipėdos senamiestį nuo visokiausio reklaminio šlamšto. Reikalavimams pakluso tiek kavinių, viešbučių savininkai, tiek šioje miesto dalyje dirbantys smulkaus verslo atstovai. Pasirodo, galima susitvarkyti, o svarbiausia – turi būti noras dirbti“, - apie priimtų sprendimų įgyvendinimą kalbėjo Administracijos direktorius.
 
Nenori gąsdinti
Direktorius teigė norįs perspėti kurorto verslininkus, kad jie pradėtų tvarkytis. „Nesinori gąsdinti baudomis, tačiau, jei įspėjus bus ignoruojami reikalavimai, tai bus traktuojama, kad išorinė reklama įrengta savavališkai. Jei asmuo per penkias dienas jos neišardys ir nesutvarkys aplinkos, tai reklaminį stendą ar skydą nukabins ir pašalins miesto Savivaldybė, o atliktų darbų išlaidas teks apmokėti reklamos savininkui.

Reikalavimai tie patys
Administracijos vadovo teigimu, kalbant apie trumpalaikę išorinę reklamą, jai taikomi tokie patys bendrieji reikalavimai. Pastaroji įrengiama ne anksčiau kaip prieš 15 dienų iki renginio pradžios ir turi būti nuimta pasibaigus renginiui, bet ne vėliau kaip kitą dieną.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos orų prognozes, pasirašytas Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą dėl šildymo sezono pabaigos Palangos miesto savivaldybės teritorijoje. Nustatyta 2020–2021 metų šildymo sezono Palangos miesto savivaldybės teritorijoje pabaiga – 2021 m. gegužės 6 d.


Diskusijas sukėlė dar vienas valdininkų bandymas spręsti, koks Lietuvoje turi būti menas. Palangos valdžia uždraudė dar kuriamo filmo reklamą (ŽIŪRĖKITE VIDEO SEKCIJĄ). Merui Šarūnui Vaitkui, rašo lrytas.lt, pasirodė, kad pavaizduotas barsukas baugina žmones. Už barsuko istorijos slypi šypseną kelianti istorija: reklamą, teigiama, užsakė prodiuseris Rolandas Skaisgiris...


Paskutiniojo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu politikai susirėmė dėl bendrovės „Vasaros vėjas“ prašymo suteikti jiems rinkliavos už leidimą įrengti išorinę reklamą lengvatą. Vieni politikai teigė, jog dera suteikti 90 proc. lengvatą – ko ir prašė bendrovė – kiti sutiko su pasiūlytąja 50 proc. lengvata, treti abejojo, ar verta...


Dalies Tarybos narių pasiūlymas, išdėstytas sprendimo projekte, kad palangiškiams vasarą nereikėtų mokėti vietinės rinkliavos už automobilių statymą mieste, nepraėjo Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje Daivos Kerekeš „rėčio“.


Metų pradžioje paskelbtos Palangos savivaldybės Kontrolės ir Audito tarnybos ataskaitos dėl vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą apmokestintose vietose, biudžeto vykdymo finansinio teisėtumo ir rinkliavos už išorinę reklamą rinkimo atskleidė daug įvairių pažeidimų. „Palangos tiltas“ paprašė juos pakomentuoti savivaldybės kontrolierę Eleną Kuznecovą.


Kol Palangos miesto savivaldybės valdininkai laužo galvas ir ietis, kaip turėtų atrodyti paplūdimiai kitą sezoną, Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimas gali gerokai pakeisti būsimą paplūdimio viešųjų vietų nustatymo ir rinkliavų už jas surinkimo tvarką. Minėtas teismas patenkino Seimo nario Prano Žeimio ieškinį ir pagal keturis iš penkių ieškinio punktų pripažino, kad...


Uždarbis už reklamą byra ne į miesto kišenę

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto savivaldybės meras, 2010 06 11 | Rubrika: Miestas

Vasarai įsibėgėjant visomis išgalėmis poilsiautojus viliojančiame Palangos kurorte poilsiautojai kviečiami mėgautis švelniausiu Rygos paplūdimių smėliu. Kitame prie paplūdimio pastatytame reklaminiame stende – kvietimas nudžiuginti savo širdį ypatinga senosios Rygos virtuve.


Reklamos skleidėjams – valdžios malonė

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 06 13 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį posėdžiavusi miesto valdžia dar kartą sumažino vietinės rinkliavos už leidimą įrengti išorinę reklamą savivaldybės teritorijoje pagal patvirtintą įrangos schemą mokesčio dydžius. Reklamos skleidėjams itin ptraukliose vietose  nustatytas pradinis rinkliavos mokestis net perpus mažesnis nei skelbtas anksčiau. Už reklamą ant tūrinių reklaminių įrenginių, esančių Vytauto ir...


Spragomis bus pasinaudota

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 02 03 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę miesto valdžia vėl buvo priversta keisti metų pabaigoje priimtą sprendimą dėl vietinės rinkliavos tarifų už išorinę reklamą. Nors opozicijoje esantys vietos politikai įžvelgė nemažai spragų dėl reklamos apmokestinimo viešosiose valstybei ar savivaldybei priklausančiose vietose bei privačiose valdose, siūlydami tobulinti sprendimo projektą, tačiau valdančioji dauguma nepaisė...


Už išorinę reklamą mokės ir privatininkai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 13 | Rubrika: Miestas

Pernai vasarą nustačius naujus vietinės rinkliavos dydžius už leidimus savivaldybės teritorijoje įrengti išorinę reklamą bei patvirtinus nuostatus ir taisykles, miesto valdžia metų pabaigoje patvirtino reklamos įrangos išdėstymo schemą mieste bei papildė anksčiau priimto sprendimo kai kurias nuostatas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius