Vyriausybės atstovei „užkliuvo“ sprendimo projektas dėl rinkliavos už automobilių sovėjimą

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-04-22
Peržiūrėta
2070
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vyriausybės atstovei „užkliuvo“ sprendimo projektas dėl rinkliavos už automobilių sovėjimą

Dalies Tarybos narių pasiūlymas, išdėstytas sprendimo projekte, kad palangiškiams vasarą nereikėtų mokėti vietinės rinkliavos už automobilių statymą mieste, nepraėjo Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje Daivos Kerekeš „rėčio“.

Siūlo taisyti
Atstovė siūlo Palangos miesto Tarybos nariams netvirtini pateikto sprendimo projekto, kol jis nebus atitinkamai pataisytas.
D. Kerekeš savo rašte Palangos miesto merui Šarūnui Vaitkui ir Tarybai nurodė kelias esmines pastabas, kodėl tai būtina padaryti.
„Taisytinas ir tikslintinas sąvokos „gyventojo leidimas“ apibrėžimas, kadangi jis neatitinka Lietuvos įstatymų ir kai kurių kitų teisės norminių aktų. Teisės akto turinys turi būti logiškas, glaustas ir aiškus, tekste neturi būti nereikalingų arba netaisyklingų žodžių, žodžių junginių, pastabų ir dviprasmybių. Nagrinėjimu atveju neatitikimas minėtiems įstatymo reikalavimams pasireiškia tuo, jog apibrėžimas dėl pasikartojančių žodžių junginių apie deklaruotą gyvenamąją vietą tampa ne visai aiškus ir gali būti suprantamas dviprasmiškai“, – nurodė Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje.
Be to, ji atkreipė dėmesį, kad nors Lietuvos Konstitucija ir įtvirtina asmenų lygiateisiškumo principų užtikrinimą, tačiau „plati savivaldybių diskrecija“ įvedant vietinę rinkliavą, nereiškia, kad savivaldybės turi teisę nukrypti nuo konkrečios vietinės rinkliavos esmės ir įstatymuose numatytų teisinio reguliavimo ribų, aktualių teisės principų.
Anot D. Kerekeš, dalies Palangos politikų siūlymas suteikti teisę nemokamai statyti automobilius Tarybos nustatytose vietose visiems Palangos miesto teritorijoje gyvenamąją vietą deklaravusiems asmenims, taip pat neatitinka minėto Konstitucijos principo.
„Šis pažeidimas pasireiškia tuo, kad tam tikrų asmenų kategorijų, esančių nevienodoje padėtyje, atžvilgiu būtų taikomas vienodas teisinis reguliavimas, ir, priešingai, tam tikroms asmenų kategorijoms, esančioms vienoje padėtyje, būtų taikomas skirtingas teisinis reguliavimas“, – nurodė Vyriausybės atstovė.

Kam teks atsakomybė?
Bet vienas iš sprendimo projekto autorių, Tarybos narys Eimutis Židanavičius, nesutinka su jos išvadomis.
„Nelabai suprantu, apie kokį apibrėžimų dviprasmybę kalba Vyriausybės atstovė. Juk Vietinės rinkliavos už naudojimąsi Palangos miesto savivaldybės Tarybos nustatytomis vietomis automobiliams statyti nuostatose, patvirtintose Tarybos, būtent ir vartojamos sąvokos „specialusis leidimas“ ir „gyventojo leidimas“, kurias ir mes panaudojome savo sprendimo projekte“, – sakė „Palangos tiltui“ E. Židanavičius.
Anot jo, atsakomybė dėl „tokio išdėstymo“ tenka sprendimo projektą ruošusiai Rinkliavų skyriaus vedėjai Žanetai Žulkuvienei.
„Juk būtent šis skyrius rengė sprendimo projektą. Per visus komitetus jis sėkmingai praėjo. Jei ne mūsų pasiūlymas, įsitikinęs, kad ir Vyriausybės atstovei visas sprendimo projektas nebūtų užkliuvęs“, – sakė Tarybos narys.
Meras Š. Vaitkus sakė, kad prieš kiekvieną Tarybos posėdį Vyriausybės atstovei apskrityje yra siunčiami visi Tarybai teikiami sprendimo projektai.
„Apie tokį Tarybos narių pasiūlymą dėl palangiškių atleidimo nuo rinkliavos Vyriausybės atstovė sužinojo tik iš vieno dienraščio“, – sakė meras.
Anot jo, pirmiausia reikia „žiūrėti“ į tokio pasiūlymo, jeigu jis virstų sprendimu, padarinius.
„Galbūt tam reikalui (atspausdinti leidimus, – aut.) išleistumėme tūkstančius litų, o teismas nuspręstų kaip ir Vyriausybės atstovė. Kam tuomet tektų atsakomybė?“ – sakė miesto vadovas.
Esant neigiamoms Vyriausybės atstovės išvadoms dėl projekto, jis bus siunčiamas taisyti.

Jūsų komentaras:

paaiškinkit tokiai... 2013-04-25 10:27 (IP: 86.100.60.112)
kerekeš nebesuvokia kas yra gyventojas ? gal ji nurodys ir mes namo sugrįšim per kaminą..?

o daar 2013-04-25 06:10 (IP: 109.128.3.254)
wisiem PALANGISKIU SENBUWIU IRmero giminems lengwatos

hmmm 2013-04-24 20:04 (IP: 78.61.104.50)
anksciau palangiskiai atitiko Konstitucijos principa, dabar jau nebeatitinka ... Jei bus apmokestintas ivaziavimas i miesta, tai palangiskiai mokes ir vaziuodami i uzmiesti i darba , ir grizdami . Uz miesto teritorijos isvaziuot bus prabanga - tai mes taikom ŠIAURĖS KORĖJOS istatymus !!!.Nors verk is juoko...

p.merui 2013-04-24 19:02 (IP: 109.128.3.254)
yra dar tokia BIOLOGINE savoka SENBUWIS ,patenkinkit ju norus ir yra dar tokia BIOLOGINE savoka SENBUWIS, atleiskit juos nuo mokescio ir ju MERAS iki gywos galwos/ tik jie awto be/ \\

kaa? 2013-04-24 18:07 (IP: 109.128.3.254)
miesto wadas ne ,,PALANGISKIS?;;

p.DAIWAI 2013-04-24 18:03 (IP: 109.128.3.254)
brawo PONIA, o tai po apskriciu panaikinimo wietiniai MARXISISTAI sugalwojo nauja gywunu rusi iswesti ,,PALANGISKIS'' ,

senmerge 2013-04-24 17:50 (IP: 109.128.3.254)
jeigu moket, tai wisiems, net MERUI

Nesupratau... 2013-04-24 17:10 (IP: 85.206.6.68)
Jau čia konservai įpareigojo šitą poniutę prisikabinti prie nieko....

Atgyvena... 2013-04-22 18:04 (. / IP: 86.100.60.112)
Apsireiškusiai "proto bokštu" vyriausybės atstovei,reikėtų apsilankyti Palangoje ir susitikti, tokiai poniai, su gyventojais,(gal nenukristų karūna?)Užsidarius kabinete, diriguoti- atgyventa...šiš...

Taip pat skaitykite

Atkreipiame vairuotojų dėmesį, kad nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai renkama vietinė rinkliava už automobilių statymą nustatytose apmokestinamose kurorto vietose. 


Primename, kad nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. Palangos miesto savivaldybėje už automobilių statymą renkama vietinė rinkliava.


Su Tarybos sprendimo projektu galite susipažinti Palangos miesto savivaldybės interneto tinklapyje www.palanga.lt . 


2020 metų pavasaris, kuris į istoriją įeis kaip „kovido“ protrūkio laikmetis, Palangos miesto rinkliavų centrui (PMRC) buvo ramus, o vasara, anot Ingos Ruokienės, PMRC administratorės, niekuo ypatingai nesiskyrė nuo kitų vasaros sezonų. Tačiau vietinės rinkliavos už automobilių statymą šiemet buvo surinkta rekordiškai daug – 661 284 eurai, 2019 metais –...


2020 metų pavasaris, kuris į istoriją įeis kaip „kovido“ protrūkio laikmetis, Palangos miesto rinkliavų centrui (PMRC) buvo ramus, o vasara, anot Ingos Ruokienės, PMRC administratorės, niekuo ypatingai nesiskyrė nuo kitų vasaros sezonų. Tačiau vietinės rinkliavos už automobilių statymą šiemet buvo surinkta rekordiškai daug. „Dėl koronaviruso daug žmonių...


Koks buvo praėjęs sezonas Palangos miesto rinkliavų centrui? Rekordiškas! Per šį sezoną – nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. – buvo surinkta rekordiškai daug vietinės rinkliavos už naudojimąsi Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytomis vietomis automobiliams statyti – net 557 508,68 eurai, pernai – 486 456,95 eurai, užpernai – 394...


Nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai kiekvieną dieną visą parą renkama rinkliava už automobilių stovėjimą visose mokamose automobilių stovėjimo vietose ir gatvių kelkraščiuose.


Dalies Tarybos narių pasiūlymas, išdėstytas sprendimo projekte, kad palangiškiams vasarą nereikėtų mokėti vietinės rinkliavos už automobilių statymą mieste, nepraėjo Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje Daivos Kerekeš „rėčio“.


Praėjusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu miesto meras Šarūnas Vaitkus perskaitė septynių Tarybos narių pasirašytą siūlymą įtraukti į posėdžio darbotvarkę sprendimo projektą dėl Tarybos 2012 m. gegužės 31 d. sprendimo T2-162 1.1 punkto pakeitimo. Jeigu siūlymai, išdėstyti sprendimo projekte, būtų buvę priimti, palangiškiams vasaros sezono metu...


Kol Palangos miesto savivaldybės valdininkai laužo galvas ir ietis, kaip turėtų atrodyti paplūdimiai kitą sezoną, Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimas gali gerokai pakeisti būsimą paplūdimio viešųjų vietų nustatymo ir rinkliavų už jas surinkimo tvarką. Minėtas teismas patenkino Seimo nario Prano Žeimio ieškinį ir pagal keturis iš penkių ieškinio punktų pripažino, kad...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius