Palanga šiemet surinko rekordiškai daug rinkliavos už automobilių statymą

Linas JEGELEVIČIUS, 2019-11-13
Peržiūrėta
172
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Koks buvo praėjęs sezonas Palangos miesto rinkliavų centrui?
„Šis sezonas buvo kaip ir visi kiti, neišsiskiriantis,“ – kukliai „Palangos tiltui“ sakė centro (PMRC) direktorius Bronius Martinkus. Tačiau jo komanda turti kuo pasididžiuoti – per šį sezoną – nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. – buvo surinkta rekordiškai daug vietinės rinkliavos už naudojimąsi Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytomis vietomis automobiliams statyti – net 557 508,68 eurai, pernai – 486 456,95 eurai, užpernai – 394 522,07 euro.
„Šiemet nauji parkomatai pastatyti Užkanavės gatvės gale, ties namu Vytauto g. 15, aikštelėje prie namo Birutės al. 36. Jų pastatymas pilnai pasiteisino,“ – sakė B. Martinkus.
Paklaustas, kurie parkomatai „duoda“ daugiausiai rinkliavos, o kurie mažiausiai, jis atsakė: „Palangoje yra 44 parkomatai. Daugiausiai rinkliavos surenkama Vytauto gatvės atkarpoje nuo Basanavičiaus g. iki D.Girėno g., mašinų stovėjimo aikštelėje „senojoje autobusų stotyje“, mašinų stovėjimo aikštelėje prie poilsio namų „Pušynas“. Mažiausiai - Vytauto gatvės atkarpoje nuo Žvejų g. iki Druskininkų g.“
Nuo gegužės 15 d- rugsėjo 15 d. 5 Kiek PMRC darbuotojai surašė 1025 pažeidimo aktus dėl neteisėto automobilių pastatymo ar dėl auto priemonės pasibaigusio stovėjimo laiko.
O kiek rinkliavos buvo surinkta vienintelėje mokamoje automobilių stovėjimo aikštelėje prie viešbučio „Kerpė“?
„2017 metais – 40 551,89 euro, 2018 metais – 58 650,82 eurai, o šiais metais, nuo sausio iki lapkričio mėnesio– 65 499 eurai,“ – sakė PMRC direktorius.
Ar baudų išieškojimas šiais metais yra efektyvesnis? To centras pasakyti negali – Palangos miesto rinkliavų centras baudų išieškojimo nevykdo.
Beje, PMRC administruoja savivaldybei priklausančius socialinius būstus. Anot B. Martinkaus, mieste yra 63 Savivaldybės būstai, o Socialinių būstų – 44. Iš jų nuomos šiemet jau surinkta 44 534,41 euro, pernai – 52 053,76 euro.
Šiemet, nuo sausio iki lapkričio mėnesio, Palangos miesto rinkliavų centras surinko 725 169,55 eurus rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą mieste.
2017 metais šis skaičius buvo 812 051,99 euro, o 2018 metais – 873 422,99 euro.

 

Jūsų komentaras:

moketojas 2019-11-20 12:03 (IP: 195.182.68.60)
daugeusei ynese i simucio kesene palangiskei.nes miesto gyventojus sulygino su poilseutojais. jokiu nuolaidu saviskem.gaila kad taip vyksta .

Taip pat skaitykite

Nors ruduo jau įsibėgėjo, galima sakyti, kad vasara Palangoje baigiasi tik dabar – kurortas iki šiol savaitgaliais sulaukia gausaus būrio svečių, tad atokvėpio po įtemptos darbų kurorte nematyti. Mieste virte verda ir infrastruktūros tvarkymo darbai, įgyvendinami didelės apimties projektai, ir panašu, kad tempų mažinti neketinama. Apie tai, kokiomis nuotaikomis įsibėgėjus...


Retai tiek daug tokios didelės apimties darbų kada nors „supuolė“ kaip šią vasarą. Vyriausybei skyrus Palangos senosios gimnazijos rekonstrukcijai lėšų, buvo pasirašyta rangos sutartis – rekonstrukcijos darbai netrukus prasidės. Metų gale tikimasi pakviesti į Kurhauzo medinės dalies restauracijos pabaigtuves.


Koks buvo praėjęs sezonas Palangos miesto rinkliavų centrui? Rekordiškas! Per šį sezoną – nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. – buvo surinkta rekordiškai daug vietinės rinkliavos už naudojimąsi Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytomis vietomis automobiliams statyti – net 557 508,68 eurai, pernai – 486 456,95 eurai, užpernai – 394...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai kiekvieną dieną visą parą renkama rinkliava už automobilių stovėjimą visose mokamose automobilių stovėjimo vietose ir gatvių kelkraščiuose.


Dalies Tarybos narių pasiūlymas, išdėstytas sprendimo projekte, kad palangiškiams vasarą nereikėtų mokėti vietinės rinkliavos už automobilių statymą mieste, nepraėjo Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje Daivos Kerekeš „rėčio“.


Praėjusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu miesto meras Šarūnas Vaitkus perskaitė septynių Tarybos narių pasirašytą siūlymą įtraukti į posėdžio darbotvarkę sprendimo projektą dėl Tarybos 2012 m. gegužės 31 d. sprendimo T2-162 1.1 punkto pakeitimo. Jeigu siūlymai, išdėstyti sprendimo projekte, būtų buvę priimti, palangiškiams vasaros sezono metu...


Mieste vasaros metu veikiantys 32 automobilių stovėjimo aparatai rugsėjo 1 dieną buvo išjungti – tai yra    Jūratės g., S. Daukanto g., Vytauto g., Kontininkų g., Neringos g., Rąžės g., bei S. Dariaus ir S. Girėno gatvėse automobiliai iki birželio mėnesio stovės nemokamai. Palangos rinkliavų centro direktorius Gintaras Žukevičius „Palangos tiltui“ sakė, jog...


Šių metų pradžioje Savivaldybės biudžetinei įstaigai „Rinkliavų centras“ buvo perduota automobilių stovėjimo aikštelė, esanti Taikos g. 2, prie prekybos centro „Iki“, o aikštelė Šventojoje, Topolių ir Guobų gatvių sankirtoje, iki šiol buvo neeksploatuojama, tad įkainiai už automobilių statymą jose nebuvo nustatyti.


Ketvirtadienį posėdžiausianti miesto valdžia svarstys klausimą dėl rinkliavos mokesčio už automobilių stovėjimą kurorto gatvėse. Siūloma, kad nuo rugsėjo 1 dienos iki kitų metų gegužės 31 dienos palikti transportą nustatytose automobilių statymo vietose pusvalandžiui kainuotų 50 centų, o vienai valandai – 1 litas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius