Užvesta pinigų rinkimo mašina

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-05-09
Peržiūrėta
801
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu nustatytos centrinės miesto dalies vietos, kuriose už automobilių statymą bus mokama vietinė rinkliava bei patvirtinti rinkliavos dydžiai. Rinkliava bus pradėta rinkti nuo birželio l dienos, o pačioje miesto „širdyje“ – nuo Botanikos parko Vytauto, Jūratės, S.Daukanto, A.Mickevičiaus g., Kastyčio, Aitvarų gatvių tam tikrose atkarpose, Neringos gatvėje automobilių stovėjimas apmokestinamas visus metus. Taip pat nuspręsta, jog nustatyto dydžio rinkliava bus renkama įrengus parkomatus bei pradėjus dirbti Rinkliavų centro darbuotojams.

 

Dvi zonos

Pristatęs sprendimo projektą vicemeras Rimantas Garolis posėdžiavusiems sakė, jog rinkliavos dydis priklausys nuo konkrečios automobilio stovėjimo vietos bei trukmės. Pateiktos centrinės dalies vietos yra suskirstytos į zonas: raudonąją ir geltonąją, nes, anot vicemero, bilietai šiose zonose bus skirtingų spalvų.

Politikai sprendimo pristatytojo klausė dėl ženklų išdėstymo ir ar schema derinta su Visuomenine eismo saugumo komisija. Tarybos nariai patikinti, kad su mintąją  komisija klausimas suderintas.

 

Mišrus rinkimo būdas

Opozicijos atstovams parūpo pasirinktas mišrus pinigų rinkimo būdas. Klausta, ar nepakenks kurorto įvaizdžiui gatvėse stovintys žmonės su ryškiaspalvėmis liemenėmis. Vicemeras atšovė, kad toks sprendimas priimtas ne „iš gero gyvenimo“. Be to, jis nematąs nieko blogo, nes ir Vilniuje, Europos kultūros sostinėje, taip dirbama. Pasak vicemero, tik su parkomatais išsiversti bus sudėtinga. Artimiausiu metu jie bus perkami. Ar bus nupirkta dešimt, dvylika ar keturiolika, konkrečiai pasakyti vicemeras neįstengė, nes perkant apklausos būdu, išleista suma negali viršyti 119 tūkst. litų.

 

Liberalcentristų solidarumas

Tarybos narys Dainius Želvys sakė, kad pasirinktas rinkliavos surinkimo modelis – valdančiosios daugumos reikalas, tačiau dėl kai kurių nustatytų gatvių vietų jis įžvelgiąs liberalcentristų solidarumą. Politikas prašė pakomentuoti, kodėl nebus renkamas mokestis Vytauto gatvėje šalia „dviratininkų“ viešbučio „Kerpė“ bei prie kavinės „Tauras“, priklausančių minėtos partijos atstovams. Kitas, anot opozicijos, taip pat įdomus dalykas, - rezervuotos vietos ir kas išduos leidimus.

Vicemeras R.Garolis tikino, kad atkarpoje nuo Jūratės iki Gintaro gatvės yra savivaldybės įstaigos, todėl mokestis nebus renkamas, o rezervavimo galimybės nebus.

 

Suabejota, ar uždirbs...

Taryboje Tėvynės sąjungos frakcijai atstovaujantis Šarūnas Vaitkus suabejojo įkurtosios savivaldybės įstaigos Rinkliavų centro, kuriam išlaikyti skirta 340 tūkst. litų, galimybėmis užsidirbti. „Metama apie pusę milijono litų, tačiau ar įmonė uždirbs, nežinia, nes ankstesniais metais surinktų pinigų neužteko darbuotojų atlyginimams išmokėti. Taip pat siūlau atsisakyti mokesčio rinkimo visus metus, nes tarpsezoniu gatvės pustuštės, o ir sunkmečiu vargu ar žmonės, sužinoję apie mokestį, neaplenks Palangos“, - savo abejones ir nuogąstavimus dėl švaistomų pinigų išsakė Š.Vaitkus.

Meras V.Stalmokas savo pamąstymuose aiškino, jog gal šiemet ir nepavyks uždirbti, tačiau bus žinomos tendencijos, kaip dirbti kitąmet.

 

Pasiūlyta „varyti...“

Pasibaigus diskusijoms bei atmetus opozicijos siūlymus,  posėdžio pirmininkas V.Stalmokas pademonstravo savo kalbos kultūrą, pasiūlęs „varyti“ toliau ir balsuoti už pateiktą sprendimo projektą. Valdančiosios koalicijos politikų balsų dauguma pritarta sprendimo projektui.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo rugsėjo 16 dienos - nemokamas automobilių stovėjimas Palangos miesto gatvėse. 


Koks buvo praėjęs sezonas Palangos miesto rinkliavų centrui? Rekordiškas! Per šį sezoną – nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. – buvo surinkta rekordiškai daug vietinės rinkliavos už naudojimąsi Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytomis vietomis automobiliams statyti – net 557 508,68 eurai, pernai – 486 456,95 eurai, užpernai – 394...


Nuo rugsėjo 16 d. iki gegužės 15 d. automobilių statymas Palangos miesto gatvėse bei daugumoje automobilių stovėjimo aikštelių yra nemokamas. Visus metus transporto priemonių stovėjimas mokamas tik Rąžės gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.


Nuo gegužės 15 dienos iki rugsėjo 15 dienos už automobilių stovėjimą dalyje Palangos miesto gatvių renkama vietinė rinkliava. Miesto gatvės, kuriose kurortinio sezono metu už automobilių stovėjimą reikia mokėti vietinę rinkliavą, yra suskirstytos į tris zonas: raudonąją, geltonąją ir žaliąją.


Nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai kiekvieną dieną visą parą renkama rinkliava už automobilių stovėjimą visose mokamose automobilių stovėjimo vietose ir gatvių kelkraščiuose.


Praėjusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu miesto meras Šarūnas Vaitkus perskaitė septynių Tarybos narių pasirašytą siūlymą įtraukti į posėdžio darbotvarkę sprendimo projektą dėl Tarybos 2012 m. gegužės 31 d. sprendimo T2-162 1.1 punkto pakeitimo. Jeigu siūlymai, išdėstyti sprendimo projekte, būtų buvę priimti, palangiškiams vasaros sezono metu...


Nuo penktadienio Palangoje taikoma rinkliava – vienas litas už kiekvieną kurorte praleistą naktį – už naudojimąsi viešąja kurorto infrastruktūra miesto svečiams. Kad lėšos patektų į miesto biudžetą, turės pasirūpinti ne svečiai, o verslininkai. 


Rinkliavų centro rinkliavų kibiras – kiauras

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 07 26 | Rubrika: Miestas

Palangos savivaldybės Taryba numačiusi šiais metais surinkti 350 tūkstančių litų vietinių rinkliavų vien tik iš automobilių stovėjimo tam savivaldybės nustatytose vietose. Bet kaip įsitikino savivaldybės kontrolierė Elena Kuznecova, praėjusį trečiadienį patikrinusi, kaip renkama rinkliava vienoje iš daugelio automobilių mokamo statymo vietose – aikštelėje prie sanatorijos „Pušynas“ – tiek...


Kilus skandalui dėl vietinės rinkliavos mokesčio už šiukšles, pirmadienį vicemeras Rimantas Garolis jungtiniame Ekonomikos ir finansų bei Statybos ir miesto komitetų  posėdyje pristatė naujus pakeitimus dėl vietinės rinkliavos už komunalines atliekas. Posėdyje dalyvavo Savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Kostas Jakubauskas, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius...


Užvesta pinigų rinkimo mašina

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 09 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu nustatytos centrinės miesto dalies vietos, kuriose už automobilių statymą bus mokama vietinė rinkliava bei patvirtinti rinkliavos dydžiai. Rinkliava bus pradėta rinkti nuo birželio l dienos, o pačioje miesto „širdyje“ – nuo Botanikos parko Vytauto, Jūratės, S.Daukanto, A.Mickevičiaus g., Kastyčio, Aitvarų gatvių tam...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius