Valdžia anuliavo pensininkų ir neįgaliųjų parašus

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-06-09
Peržiūrėta
748
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškių suburta iniciatyvinė grupė inicijavo gyventojų apklausą dėl sutarties  su UAB „Litesko“nutraukimo.

 

Anuliuoti parašai

 Balandžio pabaigoje  pradėti rinkti miestelėnų parašai. Per mėnesį apklausų lapai pristatyti Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriui Valerijui Kuznecovui, kurio įsakymu parašus tikrino sudaryta komisija. Pastaroji, vadovaudamasi patvirtintomis instrukcijomis, nustatė, jog surinkti 2206 parašai. Iš jų: 1292 parašai pripažinti galiojančiais, nes atitinka visų parašų tikrinimo instrukcijos reikalavimus, 273 parašai atitinka reikalavimus, išskyrus tai, jog vietoj gimimo datos nurodyti gimimo metai ir 641 parašai pripažinti negaliojančiais, nes gyventojai nėra deklaravę gyvenamosios vietos Palangos miesto savivaldybėje bei nurodytas pensijos gavėjo, neįgaliojo pažymėjimo ar kito pažymėjimo numeris, o ne asmens tapatybę identifikuojančio dokumento numeris. Komisijos išvadoje teigiama, kad galiojančiais skelbiami 1565 parašai.

 

„Pritemptas“ išaiškinimas

Iniciatyvinės grupės nariai opozicijai atstovaujantys politikai Dainius Želvys ir Mindaugas Skritulskas sakė, kad jau nebestebina tokia komisijos išvada. D.Želvio teigimu, vėlgi aiškiai parodyta, kad valdžia nenori šios apklausos, nes nepripažinti pensininkų ir neįgaliųjų pažymėjimai. Pasak iniciatyvinės grupės nario, kreiptasi į miesto savivaldybės administraciją su prašymu paaiškinti, kurie teisės aktai apsprendžia asmens tapatybę. Paaiškinime nurodoma, kad asmens tapatybę patvirtinantys dokumentai yra Asmens tapatybės kortelė ir Lietuvos respublikos pasas. Gyventojų parašų rinkimo lapuose taip at gali būti laikomas naujojo formato Lietuvos respublikos vairuotojo pažymėjimas (kompetentingos valstybės institucijos išduotas asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas, kuriame yra ši informacija apie asmenį: vardas, pavardė, asmens kodas, asmens parašo pavyzdys). Šis  pateiktas skliaustuose išaiškinimas dėl vairuotojo pažymėjimo, anot D.Želvio,  akivaizdus Savivaldybės prisipažinimas, kad tai falsifikatas ir „pritemptas“ išaiškinimas. Niekas, anot jo, negali nuneigti, kad tiek pensininko, tiek neįgaliojo bei vairuotojo pažymėjime yra visa būtina informacija ir netgi parašo pavyzdys.

 

Palangiškiai pažeminti

„Man sakoma, ko norit, parašai surinkti. Tačiau kai anuliuojami apie 600 pensininkų ir neįgaliųjų, kurie  vykdė savo pilietinę pareigą, parašai, tai niekaip kitaip neįvardysi, kaip socialiai jautriausių žmonių pažeminimu“, - valdžios veiksmais piktinosi D.Želvys.

Jam antrinęs bendrapartietis Mindaugas Skritulskas pažymėjo, jog parašų anuliavimas, dar neįrodo fakto, kad šie žmonės nepasirašė. Pasak politiko, jei suabejota šiais dokumentais, tai komisija galėjo duomenis patikrinti gyventojų registro duomenų bazėje, kadangi tokios galimybės yra.

 

Pažymėjimai – tik popieriai

Iniciatyvinės grupės koordinatorius Šarūnas Vaitkus taip pat neslėpė emocijų dėl komisijos išvados. „Valdantieji, eliminavę senjorų ir invalidų parašus dar kartą aiškiai parodė, kad gyventojų apklausa dėl šilumos tiekėjos „Litesko“ sutarties nutraukimo neįvyktų. Kaip galima nepripažinti pensininkų ir neįgaliųjų parašų? Tai ką, jie ne palangiškiai? Jų pažymėjimai tinka netgi banke atsiimant pensijas ir pašalpas, tačiau, regis miesto valdžiai tai tik popieriai“, - konstatavo Š.Vaitkus, pridūręs, kad valdžios užimta pozicija ir nenoras išgirsti gyventojų nuomonės miestui aktualiais klausimais, dar viena įrodymas, kad palangiškių interesai valdantiesiems mažiausiai rūpi.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugsėjo viduryje grupė Palangos neįgaliųjų draugijos narių ir ansamblio „Atgaiva“ dainininkės kartu su vadovu Rimgaudu Juozapavičiumi važiavo į Kuršėnus, kur vyko neįgaliųjų meno mėgėjų kolektyvų šventė „Vilties paukštė“.


Rugsėjo pradžioje grupė Palangos neįgaliųjų draugijos narių vyko į Raseinius, kur Maironio parke buvo surengta antroji respublikinė neįgaliųjų meno kolektyvų dainų šventė – konkursas „Lik sveika, vasara“.


Lepos 17 dieną Palangos m. neįgaliųjų draugijos   nariai išvyko į Respublikinę neįgaliųjų asociacijų šventę   Pasvalio rajone, Talačkonyse.


Ketvirtadienį įvykusiame miesto valdžios posėdyje aktyvioji kurorto bendruomenės dalis iš tribūnos pažėrė valdančiųjų ir mero adresu kaltinimus dėl mitingo, dėl sąmoningai sugalvotų kliūčių vykdant gyventojų apklausą, dėl  šilumos tiekėjo UAB „Litesko“ savivalės bei dėl miestiečių ignoravimo.


Komisijos narių boikotas žlugdo apklausą

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 07 19 | Rubrika: Miestas

Rytoj į apklausą dėl savivaldybės sutarties su „Litesko“ nutraukimo atėję Palangos gyventojai galbūt ras užrakintas sporto salės duris – ketvirtadienio pavakarę savivaldybės Tarybos posėdžių salėje susirinkę 10 apklausos komisijos narių paskelbė pareiškimą, kad boikotuoja organizuojamą apklausą – neatvyks į komisijos posėdį sekmadienio rytą. Jie reikalauja apklausą surengti rugsėjo...


Palangiškių suburta iniciatyvinė grupė inicijavo gyventojų apklausą dėl sutarties  su UAB „Litesko“nutraukimo.


Prasideda gyventojų apklausa

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 28 | Rubrika: Miestas

Praėjusį pirmadienį Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas savo kabinete iniciatyvinei grupei, organizuojančiai gyventojų apklausą dėl sutarties su UAB „Litesko“ nutraukimo, įteikė antspauduotus ir pasirašytus apklausos lapus. Kad gauta 150 apklausos lapų, pasirašė iniciatyvinės grupės koordinatorius, miesto Tarybos narys Šarūnas Vaitkus.


Apklausą organizuos ne valdžia, o patys gyventojai

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2010 04 24 | Rubrika: Miestas

Palangoje referendumo dėl sutarties su „Litesko“ nutraukimo organizavimas atiduodamas į palangiškių rankas. Miesto gyventojai patys nuspręs, ar reikia surengti žmonių apklausą.


Valdantieji bijo palangiškių verdikto?

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 27 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį  posėdžiavusi kurorto valdžia po ilgų diskusijų ir aštrių ginčų atidėjo sprendimą surengti gyventojų apklausą palangiškiams itin svarbiu ir opiu klausimu – dėl sutarties su šilumos tiekėja UAB „Litesko“ nutraukimo. Argumentuota, jog klausimas paruoštas netinkamai, nes esą nesilaikyta nustatytos tvarkos apklausai rengti.


Paskutiniajame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje aštuoni Tarybos nariai – Giedrius Šatkauskas, Šarūnas Vaitkus, Dainius Želvys, Mindaugas Skritulskas, Vaidas Šimaitis, Salomėja Slaboševičienė, Marija Ulbienė, Edmundas Krasauskas – pareikalavo surengti gyventojų apklausą dėl Palangos šilumos ūkio modernizavimo ir renovacijos sutarties, sudarytos su UAB „Litesko“ 2000 metų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius