Valdžia viename kinkinyje su UAB „Litesko“

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-11-08
Peržiūrėta
388
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rugsėjį mero Vytauto Stalmoko potvarkiu sudaryta darbo grupė dėl šilumos, elektros, vandens ir dujų tiekimo bei daugiabučių namų administravimo kainų peržiūrėjimo posėdžiavo ne vieną kartą.  Vienas iš aktyviausių jos narių, buvęs ilgametis „Palangos vandenys“ vadovas Vitalijus Bernardas Litvaitis savo pasiūlymus dėl UAB „Litesko“ filialas „Palangos šiluma“ veiklos pateikė raštu. 

 

Veikla neskaidri

Kaip „Palangos tiltui“ sakė V.B.Litvaitis, keista, bet į darbo grupės klausimus įmonė „Litesko“ atsakė. Deja, pateikta informacija – eilinis atsirašinėjimas. Pasak darbo grupės nario, susipažinus su įmonės „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“ veiklą liečiančiais dokumentais, susidarė nuomonė, kad bendrovės veikla neskaidri, informacija slepiama nuo visuomenės ir savivaliaujama. Anot jo, valdžia nesiima jokių priemonių, kad UAB „Litesko“ paisytų įstatymų. Stebina tokia miesto vadovybės tolerancija.

 

Savivaldybė tyli

Kalbant apie Šilumos įstatyme priimtas nuostatas dėl karšto vandens tiekėjo, aiškiai pasakyta, kad kol vartotojai nepasirenka karšto vandens tiekėjo, tai šios paslaugos tiekėjas yra šilumos tiekėjas.  Vadinasi, įrengti  karšto vandens apskaitos prietaisus bei atlikti jų  patikrą – jo prievolė.

Paskutiniajame darbo grupės posėdyje akcentuota, kad įmonė nevykdo Šilumos ūkio įstatymo nuostatų, juos ignoruoja. Miesto savivaldybė, kuriai privalu ginti miestiečių interesus, nieko nedaro. Į  iškeltus klausimus, ar buvo kreiptasi į prokuratūrą dėl viešo intereso gynimo, ar aiškintasi  dėl karšto vandens prižiūrėtojo tarifo, iki šiol iš Savivaldybės negauta jokio atsakymo.

 

Kreiptasi į Seimo kontrolierių tarnybą

Pasak V.B.Litvaičio, jis kreipėsi  į Seimo kontrolierių tarnybą dėl nepaisančios įstatymų bendrovės veiklos. Buvo paaiškinta, kad skundas būtų priimtas, jei būtų kreiptasi į teismą arba Savivaldybė kreiptųsi į Seimo kontrolierių.

Taip pat, anot palangiškio, domėtasi ir dėl „Litesko“ investicijų į kurorto šilumos ūkį. Iš neoficialių šaltinių gauta informacija, kad į tris privačius objektus paklotos trasos daugiau kaip už pusę milijono litų.

 

Labdara tiekėjams

Pasak V.B.Litvaičio, išsakyta nuomonė dėl teikiamos šilumos tiekėjams labdaros. Anot jo, miesto Taryba patvirtino 0,17 Lt tarifą už vieno kv. m ploto šildymą ir karšto vandens sistemų priežiūrą. Bandant išsiaiškinti, už kokius darbus imami pinigai, iš šilumos tiekėjų gauti konkretaus atsakymo nepavyko. Aišku viena, kad lėšos renkamos neteisėtai. Vartotojai, darbo grupės nario manymu, už šilumos ir karšto vandens sistemų priežiūrą moka ištisus metus, nors „Litesko“ nėra karšto vandens tiekėjas. Be to, pasibaigus šildymo sezonui, sistemos neprižiūrimos, bet mokesčiai renkami.


Ant vartotojų pečių – dvi įmonės

Darbo grupė atkreipė dėmesį į tai, kad naivu būtų manyti, jog savivaldybės įmonė „Palangos šilumos tinklai“ gali kontroliuoti „Litesko“. Priežastis viena – abi „valgo“ iš to paties dubenėlio.  Nors sutartyje numatyta, kad kurorto šilumos ūkio nuomininkas UAB „Litesko“ filialas išlaikys šią įmonę, tačiau pastarosios sąnaudos atsiduria kainoje už šilumą. Vadinasi, ant palangiškių pečių užkrautos dvi įmonės.  Palangiškio V.B.Litvaičio teigimu, šilumos ūkio turtą Savivaldybė turėtų administruoti iš miesto biudžeto lėšų, nes tam renkami mokesčiai. Taip pat jis manąs, kad miesto valdžia privalo paskaičiuoti padarytos vartotojams žalos dydį.

Darbo grupės narys sakė abejojąs, jog valdžia atsižvelgs į darbo grupės pateiktas išvadas, nes viename kinkinyje su „Litesko“ sėdi ir Savivaldybės vadai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

UAB "Palangos vandenys" informuoja, kad gegužės 5 d. nuo 9 val. iki 14 val. bus laikinai nutrauktas vandens tiekimas keletui gyvenamųjų namų. Vandens tiekimas laikinai bus nurauktas šiems namas: Užkanavės g. 88, 89, 91, 90, 92, 93, 93a, 96, 95, 98, 97, 100, 97a, 104, 102, 99, 99a, 99b, 101, 103, 105, 105a, 105b, 107; Vingio g. 2, 3, 5, 4, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 15, 21...


Iš šeštadienio (sausio 16-osios) į sekmadienį (sausio 17-ąją), prieš pirmą valandą, Palangos rytų daugiabučių kvartale, kuriame dalis namų apšildomi tik elektra, dingo elektros energijos tiekimas. Elektra dingo Klaipėdos pl. 57 name, taip pat dalyje Sodų gatvės ir Vasaros gatvės daugiabučių. Elektros tiekimas po kelių valandų buvo atstatytas tik netikėtą...


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ketvirtadienį, balandžio 2 d., sudarė darbo grupę rengti pasiūlymus dėl priemonių, susijusių su COVID-19 infekcijos plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu. Ši grupė turėtų teikti siūlymus, kaip švelninti finansinius sunkumus patiriančiam miestui, jo gyventojams ir čia veikiančiam verslui.


UAB "Palangos vandenys" praneša, kad dėl vandentiekio tinklų plovimo darbų laikinai bus nutrauktas vandens tiekimas keletui gyvenamųjų namų.  


UAB „Palangos vandenys“ informuoja, kad dėl vandentiekio tinklų plovimo darbų laikinai bus nutrauktas vandens tiekimas keletui gyvenamųjų namų.    


Nuo naujų kompiuterinių programų įsigijimo ir esančios technikos perdavimo, iki kokius darbinius rūbus vilkės darbuotojai po birželio 1-osios ir klausimų apie kolektyvinę sutartį – toks platus klausimų ratas žymėjo trečiadienį UAB „Litesko“ filiale „Palangos šiluma“ įvykusį senojo darbdavio – „Palangos šiluma“ ir naujojo darbdavio...


Kad nuo 2009-ųjų, kuomet miesto savivaldybės Taryba paskutinįjį kartą patvirtino vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainas, iki šiol neprireikė didinti šių viešųjų paslaugų kainų gyventojams ir įmonėms, UAB „Palangos vandenys“ direktorius Virgilijus Beržanskis vadina „mažu stebuklu“. Bet įgyvendinant Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo...


UAB „Palangos vandenys“, dalinai finansuojant Europos Sąjungos Sanglaudos fondui, 2009 metais pabaigė įgyvendinti investicinį vandentvarkos projektą „Nemuno žemupio baseino I paketas“. Šioje projektų grupėje sutelktos investicijos į geriamo vandens tinklų, vandenruošos, nuotekų tinklų ir nuotekų valymo įrenginių plėtrą ir renovaciją 10-yje gyvenviečių, kuriose yra daugiau nei 2000...


Valdžia viename kinkinyje su UAB „Litesko“

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 08 | Rubrika: Miestas

Rugsėjį mero Vytauto Stalmoko potvarkiu sudaryta darbo grupė dėl šilumos, elektros, vandens ir dujų tiekimo bei daugiabučių namų administravimo kainų peržiūrėjimo posėdžiavo ne vieną kartą.  Vienas iš aktyviausių jos narių, buvęs ilgametis „Palangos vandenys“ vadovas Vitalijus Bernardas Litvaitis savo pasiūlymus dėl UAB „Litesko“ filialas „Palangos šiluma“ veiklos pateikė raštu. 


Palangiškių laukia dar vienas kainų šokas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 04 18 | Rubrika: Miestas

Sunkmetis – toks metas, kai kasdien vis po naujieną. Jei miesto valdžia pritars parengtam sprendimo projektui dėl daugiabučių namų administravimo mokesčio didinimo net dvidešimt kartų, nuo birželio mėnesio miestelėnams vėl teks pakratyti kišenes. Šiuo metu bendrovė „Palangos butų ūkis“ administruoja daugiabučius už pačios konkurse pasiūlytą l cento tarifą už kvadratinį metrą. Projekte...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius