Valdžios neįgalumas: nustatyta 150 nelegalių lauko reklamų, baudos – nė vienos

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-08-11
Peržiūrėta
107
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Valdžios neįgalumas: nustatyta 150 nelegalių lauko reklamų, baudos – nė vienos

 

Naujoji miesto savivaldybės administracija, vos apšilusi kojas, suskubo leistis į kovą su vėjo malūnais labiau primenantį savivaldybės siekį pažaboti nelegalią lauko reklamą kurorte. Dar buvusioji savivaldybės administracija, baigdama darbus, gyventojų prašė iki kovo mėnesio 18 dienos nelegalią reklamą pašalinti arba suderinti su miesto savivaldybe, teisės aktų nustatyta tvarka. Ne tokia jau nauja dabartinė miesto valdžia aplaužė savo sparnelius prieš nelegalius reklamuotojus.

 

 

Vykdoma nuolatinė patikra?

 

 

Iki šių metų kovo mėnesio 18 dienos reklaminių informacinių iškabų, plakatų, reklaminių skydų, stovų, stendų ar kitokių viešųjų užrašų ar laikinų statinių be vietos schemos turėjo nebelikti.

 

Savivaldybės architektūros ir urbanistikos vyriausiasis specialistas Ovidijus Narkus „Palangos tiltui“ sakė, jog po savivaldybės specialistų specialiai nelegaliai reklamai mieste nustatyti surengto patikrinimo pavasarį juridiniams asmenims buvo išsiųsti įspėjimai dėl nelegalių reklamų platinimo. „Patikros metu, užfiksuota 150 nelegalių lauko reklamų. Visiems reklamų savininkams buvo išsiųsti įspėjimai, jog pašalintų reklamą arba įsigytų leidimą ją skleisti. Jeigu  į mūsų prašymus nereaguojama, numatyta bauda, kuri siekia nuo 500 iki 1000 litų“, - sakė O. Narkus.

 

Tačiau paklaustas, kiek buvo nubausta pažeidėjų, savivaldybės darbuotojas prikando liežuvį: „Nė vieno“, - prisipažino, nesugebėjęs paaiškinti, kodėl pažeidėjai tėra tik gąsdinami, bet nebaudžiami.

 

 

Miesto architektas iškrito iš medžio?

 

 

Miesto savivaldybės administracijos tarnautojai kartu su Palangos miesto policijos komisariato pareigūnais fiksuoja viešųjų užrašų ar laikinų statinių be vietos schemos pažeidimus.

 

Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Svajūnas Bradūnas,  užuot paaiškinęs, kodėl nepavyksta pažaboti nelegalių lauko reklamų, korespondentei ėmė svaičioti apie neva savivaldybės pasiekimus: „Užfiksuojame bei įspėjame visus pažeidėjus, jie dažniausiai laiku sumoka baudas, tačiau kiek jau yra surinkta lėšų į miesto biudžetą, atsakyti negaliu. Statistikos nevedu“, - laikraščiui sakė S. Bradūnas.

 

Ar S. Bradūnas yra iškritęs iš medžio, ar miesto architektas nežino apverktinos padėties?

 

Deja, tenka pastebėti, kad jau į ketvirtą mėnesį valdžioje įkopusi naujoji miesto savivaldybės administracija dar nežengė nė vieno žingsnelio pirmyn, spręsdama nelegalių lauko reklamų bėdą mieste.

 

 

Direktorė skėsčioja rankomis

 

 

Paprašyta pakomentuoti, kodėl nėra nubaustas nė vienas iš 150 nelegalių lauko reklamų statytojų, savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ėmė aiškinti, kaip sunku yra dažniausiai rasti nelegalių reklamų savininkus.

 

„Kaip taisyklė, tokios reklamos iškabos neturi kokių nors rekvizitų, pagal kuriuos būtų galima rasti jų savininkus. Kiti, paskambinus pagal reklamos iškabose nurodytus telefonus, išsigina, kad tokia reklama ne jų ir nežinia kas yra jas pakabinę“, - sakė savivaldybės administracijos direktorė A. Kilijonienė.

Ji prisipažino, kad nelegalios reklamos mieste vis dar yra daug, tačiau patikros yra vykdomos. „Apie naujai pastatytas nelegalias reklamas praneša gyventojai, arba patys pamatome. Greitu metu įsigysime naują kompiuterinę programą, kuri leis stebėti reklamos išdavimo leidimus bei jų galiojimo laiką. Tikiuosi, kad naujoji programa leis labiau reguliuoti reklamos dalykus“, - vylėsi A. Kilijonienė.

 

 

Mokestis – pagal zonas

 

 

Rinkliava už reklamą yra vykdoma atsižvelgiant į reklamos dydį bei teritoriją, kurioje reklama pastatyta.

 

Vienoje iš pagrindinių miesto gatvių, Vytauto gatvė, yra priskiriama pirmajai zonai, tad už reklamą šioje gatvėje tenka mokėti brangiausiai.

 

„Iki 2 kvadratinių metrų, užimanti reklamos iškaba, per mėnesį atsieina 50 litų. Didesnė negu 10 kvadratinių metrų reklama, kainuoja 120 litų per mėnesį. Antroji zona, kuri yra už Vytauto gatvės iki Klaipėdos plento, atitinkamai kainuoja 30 ir 90 litų per mėnesį. Trečiajai zonai priklauso visa likusi Palangos bei Šventosios miestų teritorija, kur reklama atsieina pigiausiai – 15 ir 70 litų“, - laikraščiui sakė O. Narkus.

 

Pasak miesto architektūros ir urbanistikos vyriausiojo specialisto O. Narkaus, trys pagrindinės miesto zonos, reklamos dydžiai bei jų apmokestinimas, nustatyti dar 2009 metais Tarybos sprendimu.

Nei administracijos direktorė A. Kilijonienė, nei miesto architektas S. Bradūnas nesiryžo spėti, kiek lėšų netenka miesto biudžetas dėl savivaldybės nesugebėjimo apmokestinti visų lauko reklamų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, itin paprastai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti, jos yra informatyvesnės.


Palangos miesto savivaldybės teritorijoje gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos epidemijos pradžia skelbiama nuo kovo 6 d.


Vakar, gegužės 30 dieną, įvykusiame Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdyje socialdemokratė Svetlana Grigorian kartu su kolege socialdemokrate Renata Surblyte ir visuomeninio komiteto „Palangiškiai“ atstovu Eugenijumi Simučiu pranešė, kad veiklą Palangos miesto savivaldybės Taryboje vykdys susivieniję į opozicinę „Jungtinė Socialdemokratų ir komiteto...


Trečiadienį, balandžio 24 d., vykusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu paskirta savivaldybės administracijos direktorė. Ja tapo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovė Akvilė Kilijonienė. Slapto balsavimo metu A. Kilijonienės kandidatūra palaikyta vienbalsiai.


Šiais metais Palangos miesto savivaldybė rūpindamasi žmonių saugumu skyrė lėšų ir nupirko 18 autonominių dūmų detektorių su ilgo veikimo – 10 metų laikotarpio maitinimo elementais. Detektoriai yra naudojami gyvenamojo sektoriaus patalpose. Tai būtinas įrenginys kiekvieno piliečio namuose. Dauguma gaisrų kyla naktimis, žmogui miegant. Dūmų detektorius sureaguoja net ir...


Palangos miesto savivaldybės taryba antradienį, vasario 23 d., patvirtino Savivaldybės 2016 metų biudžetą, kurį sudaro 19 mln. 924 tūkst. eurų pajamų. Vienam Palangos miesto gyventojui teks apie 1148 eurų biudžeto asignavimų.


2013 m. kovo 14 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje pasirašyta šios didžiausios Lietuvos koncertinės įstaigos ir Palangos miesto savivaldybės bendradarbiavimo sutarti


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


  Naujoji miesto savivaldybės administracija, vos apšilusi kojas, suskubo leistis į kovą su vėjo malūnais labiau primenantį savivaldybės siekį pažaboti nelegalią lauko reklamą kurorte. Dar buvusioji savivaldybės administracija, baigdama darbus, gyventojų prašė iki kovo mėnesio 18 dienos nelegalią reklamą pašalinti arba suderinti su miesto savivaldybe, teisės...


Metų pradžioje paskelbtos Palangos savivaldybės Kontrolės ir Audito tarnybos ataskaitos dėl vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą apmokestintose vietose, biudžeto vykdymo finansinio teisėtumo ir rinkliavos už išorinę reklamą rinkimo atskleidė daug įvairių pažeidimų. „Palangos tiltas“ paprašė juos pakomentuoti savivaldybės kontrolierę Eleną Kuznecovą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius