Vasariškai nusiteikusiam svečiui palangiškiai aktyvistai išliejo savo įtūžį

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-07-14
Peržiūrėta
393
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lietuvos Socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Algirdas Butkevičius Palangoje turi dviratį, bet kaitrią pirmadienio popietę, užuot skubėjęs sėsti ant jo ir minti į paplūdimį, atėjo į susitikimą su negausiu būreliu palangiškių savivaldybės salėje. Prisipažinęs, kad prieš savivaldybių rinkimus ketina aplankyti visas šalies savivaldybes, socdemų lyderis iškart visus įspėjo, kad „apie atostogas nešnekėsiąs.“ Kaip parodė susitikimo eiga, pokalbis vyko viena kryptimi – palangiškių aktyvistai skundėsi svečiui, o šis pritariamai linksėjo įterpdamas trumpučius pastebėjimus. A.Butkevičius, regis, būsiąs pirmasis partijos lyderis, Palangoje pradėjęs ateinančių rinkimų kampaniją.

 

Socialdemokratų lyderis palangiškiams pakartojo savo nepritarimą Seimo sprendimui neleisti savivaldybių rinkimuose dalyvauti visuomeniniams judėjimams, teigė, kad socialdemokratai nepritaria pensijinio amžiaus ilginimui.

„Mes išsireikalavome iš Seimo valdančios daugumos, kad sprendimai šiuo klausimu dabar nebūtų priimti – rudenį pateiksime savo siūlymus šiuo klausimu“, - sakė A.Butkevičius.

Viso pokalbio metu jis pabrėžė rinktų politikų atskaitomybę rinkėjams:

„Gal ir jūs, palangiškiai, neturite SPA centrų, šiuolaikinės koncertų salės, sporto salės, kad nepriverčiate savo išrinktos valdžios priimti jums reikalingų sprendimų? Gal dėl to, kad jūsų valdžia neatsiskaito jums, Druskininkai aplenkė Palangą?“-vienas Seimo opozicijos lyderių pylė žibalo į ugnį.

Dar prie salės durų svečią pasitikusi garbaus amžiaus palangiškė, ant krūtinės pasikabinusi plakatą, nukreiptą prieš Vyriausybę, nenurimo ir salėje: „Vagys, visur vagys – reikia revoliucijos“, - vis replikavo ji.

Gavusi teisę pasisakyti, sakė, kad atėję į valdžią merai sau pasistatė namus ir sau, ir savo artimam ratui išdalijo žemes arba jas išnuomojo.“  Išvadinusi Seimą „klounais“, A.Butkevičiui buvo maloni: „Jūs – ne toks.“ Politikas atsakė, kad yra „valstybės didelė problema“, jog visuomenė nežino, kokius sprendimus priima Vyriausybė.

„Dėl tokio nežinojimo, galimo veiksmų neskaidrumo ir korupcijos apraiškų ir steigiasi įvairūs visuomeniniai judėjimai“, - padarė išvadą atvykėlis iš Vilniaus.

Gavęs teisę pasisakyti Jungtinio demokratinio judėjimo Palangos skyriaus pirmininkas Donatas Žolys „įkando“ socialdemokratams, teigdamas, kad „kuriant LEO partija norėjo susilieti su verslo rykliais, o valstybę turi gelbėti pensininkai sumažintomis pensijomis“.  Jis svečiui įteikė kelis raštus apie, jo nuomone, neskaidrius valdžios sprendimus.

Pensininkų partijos atstovas svečio retoriškai klausė, kada valdžia pasižiūrės, kaip gyvena paprastas žmogus.“ Kaip dėmesio nerodymą pateikė pavyzdį dėl „Litesko“.

A. Butkevičius atsakydamas citavo per susitikimą su prezidente girdėtus jos žodžius, kad „negalima išparduoti valstybinio turto.“

Dėl pasiūlymo mažinti Seimo nariu skaičių, socdemų lyderis idėjai pritarė, sakydamas, kad pakaktų 101 Seimo nario.

„Bočių“ draugijos Palangos skyriaus pirmininkė Elena Balčiūnienė skundėsi svečiui, kad dėl didelių „Litesko“ šilumos kainų pensininkai tuoj „badaus“. Anot jos, kiek ji rašiusi laiškų į įmonę, niekada nesulaukusi jokio atsakymo. Kalbėtoja piktinosi, kad apklausa dėl „Litesko“ vyks liepą (liepos 18-ąją –aut.), kada visi poilsiauja ar rūpinasi poilsiautojais.

Į tai A.Butkevičius atsakė, kad „vadinasi, meras ir Taryba neatstovauja Palangos gyventojams.“

Pasinaudodamas proga, svečią lydėjęs LSDP Palangos skyriaus pirmininkas V. Pivrikas visus kvietė patiems ateiti į apklausą ir apie ją informuoti savo pažįstamus.

„Niekas neateis. Žmonės  - nusivylę. Lietuvoje reikia revoliucijos“, - replikavo protestuotoja.

„Senbuvio“ pirmininkas Raimundas Kubilius (dėl suprantamų priežasčių savo pavardę jis nutylėjo – aut.) vylėsi Vyriausybės ar Seimo vadovu matyti A.Butkevičių, skundėsi, kad meras nebendrauja su visuomene.

Matyt, pavargęs linksėti, išgirdęs naujus nusiskundimus,  A. Butkevičius pabandė juokauti:

„Turiu dviratį Palangoje. Važinėju ir matau, kad nauji šaligatviai sudėti. Vadinasi, gyvenimas „juda“ į priekį?“ - šypsojosi socialdemokratų vedlys.

Aktyvi Palangos visuomenės narė Rūta Ruzgutė pakvietę Seimo narį dviračiu apvažiuoti visus Palangos lūšnynus. Anot jos, valdžioje esantys liberalcentristai atstovauja tik miesto verslininkų, o ne paprastų žmonių interesus. Kaip ir kiti kalbėtojai, ji keiksnojo sutartį su „Litesko.“

Albina Rakauskienė prašė vieno Seimo opozicijos lyderio pasakyti valstybę, kur kaimynai moka savo nemokių kaimynų šilumos sąskaitas.

A.Butkevičius ryžtingai pakratė galvą: „Nėra tokios valstybės pasaulyje!”

„Popierinės“ Tautos prisikėlimo partijos pirmininkas Justinas Masalskas piktinosi, kad papildomai tenka mokėti po tris litus įmonėms, kurių sąskaitas reikia apmokėti. Jis piktinosi, kad valstybė taupo pensininkų sąskaita.

Pensininkas Justinas Valenta įgėlė Viktorui Pivrikui, kad šis „prisidėjęs“ prie valdančiųjų ir vykdo jų politiką.

Tarybos narys teisinosi, kad dirbdamas Sveikatos komitete, jis sutrukdė ne vienos gydymo įstaigos privatizavimą.

Baigiant susitikimą A. Butkevičius kvietė palangiškius rinkti tik tuos politikus, kurie pasiryžę vykdyti rinkėjų valią ir jiems atsiskaityti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šarūną Vaitkų, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus pirmininką ir Palangos merą, kandidatu į partijos pirmininkus norėtų matyti ir TS-LKD Vilniaus Senamiesčio skyrius, „Palangos tilui“ pranešė šaltinis TS-LKD vadovybėje. Minėtam Vilniaus skyriui vadovauja Mykolas Majauskas. M. Majauskas antradienio popietę sakė...


Jau šį sekmadienį vyksiantys naujojo Seimo rinkimai įeis į Palangos istoriją. Ne tik „kovido“, apsauginių veido, bet ir dėl rekordinio kandidatų į Seimą naujai suformuotoje Mėguvos rinkimų apygardoje skaičiaus. Jų – net 12. Atstovauti Palangai ir daliai Klaipėdos bei Kretingos rajonų siekia (pagal abėcėlę – aut.) Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio –...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Visi mes keičiamės, bet šiandien Danas Paluckas, Tarybos narys ir kurorto socialdemokratų skyriaus pirmininkas, visai kitoks nei atvykęs į Palangą daugiau kaip prieš penkis metus - ne tik su vešlia „modžahedo“ barzda ir žandenomis, bet ir gerokai labiau savimi pasitikintis, jaučiantis atsakomybę už kiekvieną žodį. Šie metai jam - audringi: metė gerai...


Palangos socialdemokratų vadas Danas Paluckas iškrėtė dar vieną akibrokštą iš skyriaus  pašalintam Justinui Masalskui – atvežė ir prie partijos bičiulio namo vartų pastatė jo anksčiau LSDP Palangos skyriui dovanotą šaldytuvą.


Jaunasis kurorto socialdemokratų lyderis Danas Paluckas ne tik tvarkosi LSDP Palangos skyriuje kaip savo nuosavame „uabe“, bet jau – kol kas svajonėse – matuojasi ir Palangos miesto mero skeptrą – mažiausiai dukart susitikę su vienu UAB „Litesko“ vadovų žadėjo jam, tapęs meru, anot šaltinių, „su šilumos ūkiu tvarkytis kitaip nei...


 Buvęs Darbo partijos Palangos skyriaus pirmininkas Vygantas Žylė, mėginęs pirkti buvusio lopšelio-darželio „Saulutė“ pastatą, savivaldybės aukciono komisijai nutarus privatizuojamą objektą laikyti neparduotu, apskundė tokį sprendimą Klaipėdos apygardos teismui, kuris vyro ieškinį atmetė. V. Žylė tuomet šio teismo sprendimą apskundė Lietuvos Apeliaciniam Teismui. Bet V. Žylė liko...


Keturių partijų – Lietuvos Tėvynės Sąjungos – Krikščionių demokratų, Socialdemokratų, Liberalų Sąjūdžio ir Tvarka ir teisingumas – skyrių pirmininkai vakar savivaldybės Tarybos posėdžių salėje pasirašė sąžiningų rinkimų kampanijos deklaraciją. Ja partijų skyrių pirmininkai Šarūnas Vaitkus, Aldona Stasiulaitienė, Danas Paluckas ir Tomas Žulkus įsipareigojo rinkimų kampaniją vykdyti...


Lietuvos Socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Algirdas Butkevičius Palangoje turi dviratį, bet kaitrią pirmadienio popietę, užuot skubėjęs sėsti ant jo ir minti į paplūdimį, atėjo į susitikimą su negausiu būreliu palangiškių savivaldybės salėje. Prisipažinęs, kad prieš savivaldybių rinkimus ketina aplankyti visas šalies savivaldybes, socdemų lyderis iškart visus įspėjo, kad „apie...


Praėjusį ketvirtadienį įvyko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos skyriaus visuotinis susirinkimas. Jame skyriaus nariai vienbalsiai rinkimų į savivaldybės Tarybą, vyksiančių 2011 metais, sąrašo lyderiu patvirtino skyriaus pirmininką Šarūną Vaitkų. Taip pat patvirtinta kandidatų į rinkimų sąrašą sudarymo tvarka bei išklausyta informacija apie šalies Seimo ir Vyriausybės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius