Vasaros sostinė sezono metu pavirsta triukšmo sostine

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013-06-20
Peržiūrėta
1325
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Alvydas ZIABKUS „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas
Alvydas ZIABKUS „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas

Triukšmu pagarsėjusioje J. Basanavičiaus gatvėje vėl per naktis nevaržomai dunksi triukšmingos muzikos ritmai, o kurorto centre apsistoję poilsiautojai griebiasi už galvų.
Šioje gatvėje svečių namus turintis Lionginas Želvys pas jį apsigyvenusiems svečiams priverstas taikyti nemažas nuolaidas už naktimis kaimynų skleidžiamą triukšmą. Tačiau ir piniginės kompensacijos nebepadeda – vos vieną košmarišką naktį ištvėrę užsieniečiai atsisako savo ketinimų čia ilsėtis visą savaitę ir bėga tolyn iš Palangos.
Nuo vasaros sezono atidarymo iki šiol buvo rezervuoti beveik visi svečių namų „Lašas“ numeriai, tačiau išsilaksčius poilsiautojams, kambarių užimtumas tesiekė vos 50 procentų. Netoli „Lašo“ svečių namus turintis Raimondas Kubilius pastebėjo, kad pas jį apsigyvena tik J. Basanavičiaus gatvės specifikos nežinantys užsieniečiai ir su naktiniu triukšmu nesusidūrę lietuviai. Tačiau po bemiegės nakties jie kraustosi kitur. R. Kubiliaus svečių namų kambarių užimtumas žiemos mėnesiais dar didesnis nei vasarą.
Visi kurorto verslininkai dirba tam, kad klientas sugrįžtų, o šiuose dviejuose svečių namuose kartą apsigyvenę klientai nebesugrįš niekada. Ar ne per didelė triukšmingos aplinkos kaina? Kavinėse naktimis vykstančios triukšmingos diskotekos vieniems verslininkams didina apyvartą, o šalia įsikūrusiems svečių namams atneša nemažus nuostolius. Dar neįsibėgėjus vasarai pagrindinis naktinio triukšmo šaltinis J.Basanavičiaus gatvėje – iki paryčių diskotekomis savo klientus linksminančios kavinės „Armėniški šašlykai“ bei „Gražina“. Jei nieko nebus daroma, prie jų tuoj prisijungs kiti.
Garsia muzika ypač pasižyminti kavinė „Armėniški šašlykai“ policijai žinoma jau daugelį metų. Nėra tos vasaros, kad pareigūnai nesulauktų skundų apie naktimis iš jos sklindantį triukšmą. Tačiau kavinės savininko Dariaus Miklovo suvaržyti niekas nesugeba.
Ciniškai skamba net iš miesto valdžios atstovų girdimi postringavimai, kad J. Basanavičiaus gatvė turėtų likti naktinių linksmybių zona, o apgyvendinimo verslui, esą, čia ne vieta. Tačiau juk vieną kartą ir Palangoje turi veikti įstatymas, kuris po 22 valandos viešose vietose numato tik 55-60 decibelų garso triukšmą. Tai ką po vidurnakčio girdi svečių namuose apsistoję poilsiautojai, dažnai siekia net 90 decibelų garsą.
Vasarą triukšmo sostine vadinamos Palangos valdžia daugiau nei 10 metų bergždžiai bando tramdyti J. Basanavičiaus gatvėje per naktis garsiai muziką leidžiančias kavines. Ankstesni savivaldybės mėginimai vakarais ir po vidurnakčio kurorte sklindantį triukšmą riboti decibelais ar grojimo laiko nustatymu, rezultatų nedavė.
Bene pats efektyviausias valdžios sprendimas buvo viešose vietose uždrausti groti su garsą stiprinančia aparatūra. Tai Palangos savivaldybė mėgino daryti dar 2006 metų vasaros pabaigoje. Kavinėse trankia muzika klientus viliojantys verslininkai šoko piestu: įstatymai riboja garso stiprumą, bet ne šaltinį, kuriuo garsas yra skleidžiamas.
Ginti verslininkų interesų stojo ir Seimo narys Eligijus Masiulis, kuris miesto tarybos sprendimą apskundė teismui. Politikas suabejojo, ar kurorto priimti suvaržymai neprieštarauja šalies Konstitucijai. Tą kartą Palangos valdžia pabūgo spaudimo: savo sprendimo vykdymą atidėjo, o vėliau jį sušvelnino. Netrukus po to E.Masiulis savo skundą atsiėmė ir teismas neteko progos išnagrinėti kurorto pasirinkto triukšmingų muzikantų drausminimo būdo teisėtumo.
Šį sprendimą savivaldybė prisiminė 2008 metais ir tuomet taryboje patvirtintose Triukšmo prevencijos taisyklėse uždraudė gatvėse groti su garso stiprinimo aparatūra, o nuo vidurnakčio iki 6 val. – viešose vietose muzikuoti bet kokiais instrumentais. Šios taisyklės, beje, galioja ir iki šiol.
Tačiau ryžto valdžiai užteko neilgam. Spaudžiant verslininkams jau po metų buvo padaryta išlyga ir šie draudimai nebuvo taikomi uždaroms kavinių patalpoms. Tuomet neva uždaromis patalpomis virto visų kavinių įstiklintos terasos. Kavinės iki paryčių groja kaip grojusios, o į tai, kad plastiko lakštais pridengtos lauko kavinės sklindančio garso visiškai neizoliuoja, žiūrima pro pirštus. Nors visiems turėtų būti aišku, kad uždaros patalpos tegali būti tik stacionariuose ir gerai izoliuotuose pastatuose, o nuo lietaus ir vėjo apsaugančias lauko kavinių pavėsines būtų galima vadinti tik šiltnamiais.
Šiemet prasidėjus vasarai miesto taryboje buvo mėginta patvirtinti Triukšmo prevencijos taisyklių pakeitimus. J.Basanavičiaus gatvę numatyta priskirti prevencinei zonai, kuriai taikomi griežtesni garso izoliavimo reikalavimai ir nuolatinė triukšmo kontrolė. Tačiau verslininkams pataikaujantys tarybos nariai šį sprendimą atidėjo iki rudens.
Sakoma, kad ant galvos lipama tiek, kiek leidžiama. Kadaise trankia muzika klientus vilioti mėginusiems verslininkams Nidoje apynasris buvo uždėtas iš karto. Triukšmautojus griežtai užlaužusi šio kurorto valdžia net perlenkdavo lazdą. Prieš keletą metų buvo kilęs skandalas, kai policija net nutraukė šiek tiek po 22 valandos užsitęsusį žinomos užsienio atlikėjos koncertą.
Užtat dabar Neringa garsėja kaip civilizuotas kurortas, o naktines linksmybes ir besaikį alkoholio vartojimą toleruojanti Palanga virto neblaivių „budulių“ pamėgta Lietuvos triukšmo sostine. 

Jūsų komentaras:

Tenka apgailestauti... 2013-07-08 11:50 (. / IP: 86.100.60.112)
Lietuvos(A.Smetonos) laikais šis nuostabus kelias link tilto buvo pavad. Basanavičiaus prospektu, o dabar vadina ir (rašo) Basanawičionkė!? Turim ką turim !..

ritai 2013-06-27 20:47 (IP: 78.61.104.50)
tai kas bando savo jegas smugiais ??? Kam buna sokas ??? Tai koks turi buti vadovu poziuris i poilsiautojus - kurie smugiuoja ??? Ir kas per komentaras !!!!

rita 2013-06-26 16:19 ([email protected] / IP: 188.69.227.154)
dar baisiau, kai is tu triuksmingu kaviniu eidami stabtelna prie buvusio "Pajurio"viesbucio prie zaidimu-automatu ir pradeda bandyt savo jegas smugiais arba zaisti ledo rutuli. Tada is vis buna sokas. Nesuprantam Palangos vadovu poziurio i poilsiaujancius.

hmmm 2013-06-21 15:02 (IP: 78.61.104.50)
na va , "Lasui" tikriausiai laiks nuo laiko BUMERANGAS - bum bum bum

Buvusi šios g.gyventoja 2013-06-21 11:17 (IP: 78.61.88.19)
Keista kad Basan.g.verslininkai skundžiasi triukšmu,nes jie patys kažkada sakė kad ši gatvė skirta naktinėms pramogoms,o kam čia gyvenantiems(aš čia gimiau ir gyvenau,čia buvo mano nama) nepatinka,tegul kraustosi į "Bamą".Tas pats R.Kubilius vienas iš pirmųjų prilipdė savo "Elnio ragą"prie dar veikiančio sanatorijos korpuso kur dar gyveno besigydantys žmonės.Patys kaip džiunglėse elgėsi,o patys viešbučius "Bame"ko nestatėt?Patys mušat,patys rėkiat.Kultūros trūko,o didelių pinigų bet kokia kaina norėjosi.

Taip pat skaitykite

Palanga jau kitąmet taps Europos pučiamųjų muzikos sostine – ketvirtadienį kurorto meras Šarūnas Vaitkus pasirašė sutartį su Europos varinių pučiamųjų orkestrų asociacija (EBBA) dėl Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionato (EBBC) organizavimo Palangoje. Vasaros sostinė sezono metu pavirsta triukšmo sostine  5

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013 06 20 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Triukšmu pagarsėjusioje J. Basanavičiaus gatvėje vėl per naktis nevaržomai dunksi triukšmingos muzikos ritmai, o kurorto centre apsistoję poilsiautojai griebiasi už galvų.


760 metų sukaktį švenčianti Lietuvos kultūros sostinė Palanga savaitgalį paskelbė atidaranti vasaros sezoną. Mero Šarūno Vaitkaus žodžius: „Sveiki sulaukę tikros vasaros“, pasakytus pirmojo šventės „Palanga 760“ renginio ir pakartotus oficialiame visos šventės atidaryme, ko gero, išgirdo ir pati gamta: tokio vasariško, iki 30...


Palangiškio, bendrovės „Arvega“ vadovo, aktyvaus Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) Palangos skyriaus nario Remigijaus Makausko įsitikinimu, į miesto Tarybą išrinktųjų politikų priimami sprendimai turi atitikti miesto bendruomenės lūkesčius, todėl juos priimant reiktų rimtai įsiklausyti į miestiečių nuomonę. Taip, kaip į miesto Tarybą nuo LRLS...


Įpusėjus vasarai, Palangoje prasideda didysis poilsiautojų pikas, į kurį įsilieja ir jaunimas iš visos šalies. J. Basanavičiaus gatvės linksmybės, ramesnis pasivaikščiojimas po parką, saulės vonios, smėlis, jūra, muzika, šokiai, naktiniai klubai, laukinis gyvenimas palapinėse ir kiti dalykai – ar to pakanka jaunimui, kad jis plūstų į Palangą? Gal jiems...


Palangos mieste rengiamos didžiosios šventės padeda kurortui „neužgesti“ ne sezono metu ir palaikyti vasaros sezono šurmulį. Taip pat ir šį savaitgalį vykusi šventė „Palangos stalas 2010“ pritraukė daug žmonių, kurie „suko galvas“, kaip pasistatyti automobilį, kaip nepatekti į didelę spūstį. Toks žmonių antplūdis naudingas ne tik smulkiesiems verslininkams, bet ir miesto savivaldybei. „Mes...


„Šventoji 2010“ - vasaros sezono atidarymas


Palangos pajūrį „maitins“ vasaros sezono metu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 20 | Rubrika: Miestas

Palangos paplūdimiai smėliu bus pradėti maitinti prasidėjus oficialiam vasaros sezonui. Nors Klaipėdos apskrities viršininko administracijos Regioninės plėtros skyrius vykdantis tęstinį projektą, finansuojamą iš ES lėšų, buvo suplanavęs, kad tarptautinį konkursą pavyks paskelbti dar vasarį, tačiau užtruko dokumentų derinimo darbai. Šio projekto vertė  daugiau nei 17 mln. litų. Į šią...


Palanga – vėl vasaros sostinė

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 19 | Rubrika: Miestas

Daugybės balandžių skrydžiu į Baltijos dangų praėjusį savaitgalį Palangoje prasidėjo vasaros sezonas. Net tris dienas kurorte skambėjo muzika, dainos, šurmuliavo būriai poilsiautojų, kurorto svečių bei miestelėnų. Visi gėrėjosi kermošiumi, Palangos tautodailininkų kūriniais, meno kolektyvų sugebėjimais bei džiaugėsi kitokiomis linksmybėmis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius