Viešieji darbai mažins nedarbą kurorte

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-04-21
Peržiūrėta
1081
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Artimiausiame miesto Tarybos posėdyje bus tvirtinama viešųjų darbų programa. Numatyta, jog jąįgyvendinant bus įdarbinti 65 ieškantys darbo palangiškiai.

 

Laikinas darbas

Savivaldybės viešųjų darbų šių metų programos uždaviniai yra suteikti žmonėms galimybę laikinai įsidarbinti bei, nors ir nedaugi, sumažinti nedarbo lygį, kuris beveik siekia šalies vidurkį.

Nukreipiant ieškančiuosius darbo, pirmenybė bus teikiama neįgaliesiems, bedarbiams, negaunantiems nedarbo socialinio draudimo išmokos, ir auginantiems ikimokyklinio amžiaus vaikus bei vyresniems nei 50 metų asmenims.

 

Nedarbas stabilizavosi

Kaip „Palangos tiltui“ sakė Palangos darbo biržos direktorė Rita Kivytaitė, viešieji darbai – tai sunkmečiu išaugusio nedarbo švelninimas. Šiuo metu kurorte nedarbo lygis stabilizavosi ir, lyginant su gruodžio, sausio ir vasario mėnesiais, taip greitai nebedidėja. Paskutiniaisiais duomenimis, Darbo biržoje užregistruota per tūkstantį 200 ieškančiųjų darbo.

 

Pageidauja dirbti

Viešuosius darbus kurorte, pasak direktorės, pageidaujančiųjų dirbti yra apie 70 asmenų. Nors darbai laikini, bet tai galimybė užsidirbti lėšų pragyvenimui. Savivaldybės lėšos, skirtos vešiesiems darbams apmokėti – 77 tūkst. 200 litų. Darbdaviams, organizuojantiems viešuosius darbus, išlaidas 50 proc. kompensuoja miesto Savivaldybė ir 50 proc. – teritorinė Darbo birža. Kaip ir kasmet, viešųjų darbų vykdytojai – Savivaldybės biudžetinės įstaigos bei juridinį statusą turintys ūkio subjektai. Anot direktorės, kurorte dažniausiai žmonės įdarbinami „Palangos komunaliniame ūkyje“ miesto gatvėms, teritorijoms, paplūdimiams prižiūrėti ir tvarkyti. Botanikos parko bei kitoms saugomoms teritorijoms puoselėti taip pat įdarbinama apie 10 ieškančiųjų darbo.

 

Darbdaviai dar lūkuriuoja

Pasak R.Kivytaitės, kalbant apie kavinių ir kitas paslaugas teikiančius darbdavius, šį pavasarį dirbantys ne tik sezono metu tikisi išsiversti turimomis pajėgomis. Nemažai darbdavių ir verslininkų dar stebi situaciją, kuri kasdien keičiasi, tad svarstoma, ar pavyks išsilaikyti rinkoje, ir paraiškas teikti neskubama.

 

Gelbsti europinės lėšos

Palangos darbo biržos direktorės R.Kivytaitės teigimu, Darbo biržos lėšos – tai europiniai pinigai, kurie skirti laikinam užimtumui finansuoti. Tad nauda ne tik netekusiems darbo, darbdaviams, bet ir valstybei, nes į biudžetą jie grįžta pajamų bei kitų mokesčių pavidalu. Direktorė sakė turinti gerą naujieną, jog gali būti, kad birželio mėnesį kurortą pasieks Europos Sąjungos parama, kurios pagalba 100 proc. bus finansuojami laikinieji darbai. Tada, anot Darbo biržos vadovės, nukristų didžiulė našta nuo Savivaldybės pečių ir valstybės. Šie europiniai pinigai suteiktų daugumai palangiškių galimybę dirbti ir užsidirbti bei sumažintų nedarbo lygį.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


Visi, prieštaraujantys ketinimams privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ bei į privačias rankas atiduoti Palangos miesto baseiną, kviečiami į Savivaldybės palaikymo akciją RYTOJ, GRUODŽIO 16 D. 12 VAL. PRIE PALANGOS MIESTO BASEINO. 


Statistikos departamentas skelbia, kad per parą, iš pirmadienio į antradienį, Palangoje patvirtinti 7 nauji koronaviruso atvejai. Šiuo metu kurorte COVID-19 serga 32 palangiškiai. Nuo pandemijos pradžios susirgo 1739 Palangos miesto gyventojai.


Dvejus metus tyrusi galimus konkurencijos pažeidimus Palangos miesto savivaldybės sutartyje su „Palangos komunaliniu ūkiu“, praėjusią savaitę Konkurencijos taryba rado „kabliuką“ viename iš 15 tirtų punktų. Palangos miesto savivaldybei skirta bauda už, kaip nurodoma minėtos tarybos rašte, ribotą konkurenciją, kuomet Savivaldybės kontroliuojamai įmonei buvo paskirta prižiūrėti išimtinai tik...


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Klaipėdos teritorinė darbo birža įgyvendina ESF projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, skirtą padėti 55 metų ir vyresniems darbo ieškantiems asmenims kelti kvalifikaciją, įgyti naujų profesinių gebėjimų ar patobulinti jau turimus.


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Vakar popietę Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), aptarnausiantis darbo ieškančius ir profesinę karjerą planuojančius jaunus asmenis iki 29 metų amžiaus bei darbdavius, siekiančius įdarbinti jaunimą. Į naujomis spalvomis suspindusią Palangos darbo biržos pirmojo aukšto erdvę, kur įsikūrė JDC...


Bedarbių ramstis – viešieji darbai

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 10 | Rubrika: Miestas

Pastaruoju metu Lietuvoje bedarbių ir socialines pašalpas gaunančių piliečių skaičius vis augo, pastūmėjantis ties skurdo riba vis daugiau sunkiai besiverčiančių žmonių. Pagalbos ranką ištiesia, nors menkai daliai bedarbių, Darbo birža – jie siunčiami atlikti viešųjų darbų. Nors kai kuriose Lietuvos vietovėse gyventojams tenka atidirbti ir už socialines pašalpas, Palangoje Socialinės...


Viešieji darbai mažins nedarbą kurorte

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 04 21 | Rubrika: Miestas

Artimiausiame miesto Tarybos posėdyje bus tvirtinama viešųjų darbų programa. Numatyta, jog jąįgyvendinant bus įdarbinti 65 ieškantys darbo palangiškiai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius